Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 100 vjetori, Thaēi konfirmon ftesėn e BDI-sė
trimi.80
Postuar nė: 24.11.2012, 09:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Shkup, 23 nėntor- Lideri i PDSH-sė Menduh Thaēi ka takuar sot Drejtroj pėr zgjerim pranė BE-sė Stefan Sanino. Sipas Thaēit ky ishte njė takim shumė i rėndėsishėm mes tyre.

“I mirė informova pėr procesin qė zhvillohet dhe pėr aktivitetet qė zhvillohen nė lidhje me mundėsinė e asaj qė Maqedonia tė fitojė datė pėr hapjen e negociatave.

Nga ana jonė unė thash se partia jonė dhe unė do tė mbėshtesim tėrėsisht tė gjithė faktorėt e brendshėm dhe tė jashtėm ndėrkombėtar tė cilėt punojnė me ngutė qė kjo ēėshtje tė zgjidhet sa mė shpejtė dhe ne jemi pro vlerėsimit se kjo ēėshtje ėshtė kėtu dhe duhet tė merret, nuk duhet tė sillemi sikur kjo ėshtė diku dhe duhet tė presim. Normalisht se ky qėndrim u mirėprit nga ana e z. Sanino”, tha Thaēi.

Sipas tij, pėrfundimisht ėshtė e qartė se mė nuk ka marrėveshje me LSDM-nė, marrėveshja ėshtė e prishur. “Ky ėshtė qėndrim konstant pėr shkak se ata e prishėn, ne e lamė njė kohė qė ata tė reflektojnė dhe tė mos komunikojnė me ne nėpėrmjet mediave, nuk pati reflektim. Kjo marrėveshje nuk ekziston, por ekziston mundėsia qė me tė gjithė partitė politike tjera me tė cilat mund tė flas”, tha Thaēi.

Sipas tij, ftesa e fundit nga BDI ishte sa pėr tė larė gojėn, 2-3 ftesa, nuk na kanė ftuar nė asnjė manifestim pėrpara, nuk na kanė konsultuar nė asnjė manifestim.

“Nė rregull le tė festojnė tė gjithė, ėshtė atmosferė feste, dikush nė Tetovė, dikush nė Shkup, dikush nė Dibėr, Prishtinė, Tiranė, por motoja jonė ėshtė e qartė, 100 vjet pa Shqipėri, 100 vjet vuajtje pėr kėtė komb.

Vazhdojnė kėto vuajtje sot e sot, mė vjen keq, 24 000 tė burgosur politik, prej para 100 viteve deri pardje me gruan 60 vjeēare. Ne mendojmė pak mė ndryshe, megjithatė pas festave pak mė tepėr politikisht do tė flasim”, tha Thaēi.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 24.11.2012, 09:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Hajt tash bjeri ne fije kesaj qe ka thene,ftesa eshte me shkrim dhe sdi se a ekziston ftese sa per ta lare gojen,cudi,cka nuk shpik ky,me e thirre Cervenkovski e naj shka tjeter shkon

"Sipas tij, ftesa e fundit nga BDI ishte sa pėr tė larė gojėn, 2-3 ftesa, nuk na kanė ftuar nė asnjė manifestim pėrpara, nuk na kanė konsultuar nė asnjė manifestim"
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio