Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (12) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shkaqet e prapambeturis sė muslimanėve
hubejb1
Postuar nė: 02.12.2012, 11:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 01.12.2012, 11:25)
.Muhamedi s'mbahet mend te kete ņuar perparim kund....apo te kete ndertuar ndonje biblioteke.....ah, pardon...ai ishte analfabet.....
smil3dbd4d4e4c4f2.gif

PSE po i qet ato dhamt si te kalit te them edhe nje her pse ,pse kur shprehesh se o kan analfabet po qesheh me ironi,o m*t ti sje askuhsi ti ske lan asgje as ki me lan,ska me te majt mend historia ,ska me te majt mend njeri i gjall,ska me te majt mend as ni pasardhes....ki me u ba ushqim per krimbat ner dhe asgje em teper
edhe ni her mos ofendo ne baza fetare se si i krishte le qe e ke te ndaluar po eshte mare se ti vete beson ne disa zota....prandaj te tlutem


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 02.12.2012, 11:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (hubejb1 @ 02.12.2012, 05:15)
PSE po i qet ato dhamt si te kalit te them edhe nje her pse ,pse kur shprehesh se o kan analfabet po qesheh me ironi,o m*t ti sje askuhsi ti ske lan asgje as ki me lan,ska me te majt mend historia ,ska me te majt mend njeri i gjall,ska me te majt mend as ni pasardhes....ki me u ba ushqim per krimbat ner dhe asgje em teper
edhe ni her mos ofendo ne baza fetare se si i krishte le qe e ke te ndaluar po eshte mare se ti vete beson ne disa zota....prandaj te tlutem

po analfabet ka qene smil3dbd4d4e4c4f2.gif , ja edhe un qeshem , a e din perse qeshem , ja do te tregoj perse :
Engjulli Gabriel qe i paraqitet Muhamedit te shpella 3 her i thot lexo ,lexo , lexo , e Muhamedi vdes si analfabet , ironike.
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 02.12.2012, 12:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (FlyGreen @ 02.12.2012, 12:37)
po analfabet ka qene smil3dbd4d4e4c4f2.gif , ja edhe un qeshem , a e din perse qeshem , ja do te tregoj perse :
Engjulli Gabriel qe i paraqitet Muhamedit te shpella 3 her i thot lexo ,lexo , lexo , e Muhamedi vdes si analfabet , ironike.

nese i ka thene Xhibrili Pejbamberit lexo, nuk i ka than atij direkt lexo ,se ai ka mujt me i perserit fjalet qe i ka than Xhibrili,,,,po kjo a ni porosi a ni amanet per njerezimin per pasardhesit qqe te mesojn lexojn kerkojn diturin....po ti kapesh vec per at gjeth ku je i sigurt se ste mban .....ama me ket koment shum i dobet je kallxu

cka studion cka ke studiu dhe cka ke profesion nese mund te dijm....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 02.12.2012, 13:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (hubejb1 @ 02.12.2012, 06:02)
nese i ka thene Xhibrili Pejbamberit lexo, nuk i ka than atij direkt lexo ,se ai ka mujt me i perserit fjalet qe i ka than Xhibrili,,,,po kjo a ni porosi a ni amanet per njerezimin per pasardhesit qqe te mesojn lexojn kerkojn diturin....po ti kapesh vec per at gjeth ku je i sigurt se ste mban .....ama me ket koment shum i dobet je kallxu

cka studion cka ke studiu dhe cka ke profesion nese mund te dijm....

religjionet i kam studjuar smil3dbd4dbc14f3f.gif
Eshte nje porosi , perse i tha 3 her lexo nje njeriu i cili sdinte te lexone , por ska lidhje kjo , sdua te dyshosh ne fene tende , dua te di pse nuk e ndjekin kete porosi muslimant por studjojn Kuran ne medrese , vetem fene e studjojn e jo shkencen , kjo porosi nuk ndiqet fare.
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 02.12.2012, 13:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (FlyGreen @ 02.12.2012, 07:57)
religjionet i kam studjuar smil3dbd4dbc14f3f.gif
Eshte nje porosi , perse i tha 3 her lexo nje njeriu i cili sdinte te lexone , por ska lidhje kjo , sdua te dyshosh ne fene tende , dua te di pse nuk e ndjekin kete porosi muslimant por studjojn Kuran ne medrese , vetem fene e studjojn e jo shkencen , kjo porosi nuk ndiqet fare.

A mund te ma thuash mua perse i tha 3.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 02.12.2012, 14:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (igli_st @ 02.12.2012, 07:58)
A mund te ma thuash mua perse i tha 3.

I ka thene 1 her ,Muhamedi e ka ndegjuar 3 her , echo , un besoj ne kontaktin e Muhamedit me engjull ose dicka tjeter , parasegjithash ai ka qene i nohur si njeri i drejte nje kohe , si i rij , dhe ai ka medituar kur arabet skan ditur si ta mbajne lugen per te ngrene supe , dmth ka qene shum me i ngritur se njerezit e asaj kohe dhe se shumica e njereze te kesaj kohe , me meditim ai ariti tlidhe kontakt me "engjull" , kesaj i besoj , edhe shumicen e mesimeve i kas pas te mira , besoni ne nje Zot ,nuk ka Zot pos Zotit , ska asgje tkeqe ktu , pastaj devijon , me kalimin e kohes , por ndoshta edhe ai nuk devijon por devijojn arabet tcilet e ndryshojn religionin sipas interesave tyre , dmth mundem vetem te supozoj ,ose Muhamedi devijon ose arabet , por prap e them shumicen e mesimeve i ka te mira , perveq pjeseve te ereta ,seksin me roberesha , vrasjen e pabesimtareve e ca tjera.
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 04.12.2012, 10:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (FlyGreen @ 02.12.2012, 14:57)
religjionet i kam studjuar smil3dbd4dbc14f3f.gif
Eshte nje porosi , perse i tha 3 her lexo nje njeriu i cili sdinte te lexone , por ska lidhje kjo , sdua te dyshosh ne fene tende , dua te di pse nuk e ndjekin kete porosi muslimant por studjojn Kuran ne medrese , vetem fene e studjojn e jo shkencen , kjo porosi nuk ndiqet fare.

mos u tall kur te them se cka ke studiuar pasi qe je p komente ne tem e pa tem...
behu pak me i drejt e dim se je per tallje ketu .....te arabet per dallim prej mentalitetin ton nuk thon ja po ta them per se fundi her ose ngjo shum serios jam,,,,,po e thujn 3 her....si amanet hesapi...dhe sa per infon tende dhe orhtodoxve tjere ne ket forum derisa muslimant ju mbajten kesaj fjale ken te paret per 14 shekuj....po si e lan na dolen ne mejdan tipa si kepurdha....intelektuala e ku e di cka ...


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 04.12.2012, 10:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (hubejb1 @ 04.12.2012, 04:08)
mos u tall kur te them se cka ke studiuar pasi qe je p komente ne tem e pa tem...
behu pak me i drejt e dim se je per tallje ketu .....te arabet per dallim prej mentalitetin ton nuk thon ja po ta them per se fundi her ose ngjo shum serios jam,,,,,po e thujn 3 her....si amanet hesapi...dhe sa per infon tende dhe orhtodoxve tjere ne ket forum derisa muslimant ju mbajten kesaj fjale ken te paret per 14 shekuj....po si e lan na dolen ne mejdan tipa si kepurdha....intelektuala e ku e di cka ...

aha tash Gabrieli arab na doli , tre her i tha lexo sipas tradites arabe ,shum qesharak bini me kto konkluzione qe i merni nga "dijetaret" arab
edhe trego kur muslimanet paskan qene te paret per 14 shekuj ? vetem nje periudhe te vogel arabet ishin nga shkenca , nje periudh shum te shkurter ,edhe jo muslimanet por arabet , popull dmth jo gjith popujt ! ! !
Edhe te thash qe sjam ortodoks ,jeni te njejt ju , gjith e ndiqini Abrahamin dhe magjine e tije , une jam jashta magjise ,besoj ne Zot ,por religionet ma shpifin ,te gjitha pa perjashtim.
Komente pa referenc anjeher nuk jape , vetem nga ajo qe kam lexuar ,asgje nuk nxeri nga mendja.
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 04.12.2012, 10:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (FlyGreen @ 04.12.2012, 11:14)
aha tash Gabrieli arab na doli , tre her i tha lexo sipas tradites arabe ,shum qesharak bini me kto konkluzione qe i merni nga "dijetaret" arab
edhe trego kur muslimanet paskan qene te paret per 14 shekuj ? vetem nje periudhe te vogel arabet ishin nga shkenca , nje periudh shum te shkurter ,edhe jo muslimanet por arabet , popull dmth jo gjith popujt ! ! !
Edhe te thash qe sjam ortodoks ,jeni te njejt ju , gjith e ndiqini Abrahamin dhe magjine e tije , une jam jashta magjise ,besoj ne Zot ,por religionet ma shpifin ,te gjitha pa perjashtim.
Komente pa referenc anjeher nuk jape , vetem nga ajo qe kam lexuar ,asgje nuk nxeri nga mendja.

me vjen keq qe te them pasi ti je me i semure se te gjith te tjeret qe besojn...edin pse se ti e beson nje Zot qe vet e ke krijuar ne imagjinaten mendjen tende....pse koke kaq nryshe ti....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 04.12.2012, 10:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (hubejb1 @ 04.12.2012, 04:18)
me vjen keq qe te them pasi ti je me i semure se te gjith te tjeret qe besojn...edin pse se ti e beson nje Zot qe vet e ke krijuar ne imagjinaten mendjen tende....pse koke kaq nryshe ti....

Po me mire ashtu se me besu verberisht ne dicka te shkruar para shum shekujve ,ne imagjinaten e nje njeriut tjeter , tpakten un besoj ne nje Zot i cili eshte 100% miresi dhe drite , ju besoni ne nje Zot i cili i denon njerzit prej ne lindje per ne ferr.
PM
Top
bukuroshi1
Postuar nė: 04.12.2012, 13:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 67
Antari Nr: 26920
Bashkangjitur: 29.09.2011 Citim (igli_st @ 27.11.2012, 03:48)
Ēdo vend qė vihet nėn pushtetin musliman shkon prapa. Kjo shikohet qartė nė ēdo shoqėri qė ka zbatuar ato parime.

Raporti ekonomik i OKB-sė pėr vitin 2000 tregon se tė ardhurat neto tė 22 vendeve islamike sė bashku janė sa gjysma e tė ardhurave neto tė Spanjės, dhe po tė mos ishte pėr Arabinė Saudite nga nafta dhe Egjiptin nga turizmi, rrezik as sa tė ardhurat e Shqipėrisė nuk do tė kishin. Muslimanėt arabė, qė urrejnė perėndimin dhe vlerat e krishtere nė ato vende, janė dyndur me miliona nė vit drejt atyre vendeve, megjithė ligjet e forta tė emigracionit. Po pse shkojnė nė ato vende, dhe nuk rrinė atje ku shoqėria ėshtė e pėrsosur sipas ligjeve tė Kuranit dhe Muhamedit? Bota islame nuk ka kontribuar asgjė nė fushėn e shkencės, arteve, muzikės, apo teknologjisė. Dhe po tė mos ishte pėr teknologjinė e perėndimit pėr naftėn, arabėt me lopata do i hapnin puset e naftės edhe sot.

Pasojat nė shoqėri tė ndjekjes sė Kuranit dhe Muhamedit janė tė qarta. Mund tė vendosim shenjėn e barazimit midis zbatimit tė ligjeve tė Kuranit nė njė shtet dhe varfėrinė, mohimin e tė drejtave tė njeriut, abuzim me femrat, diktaturė, prapambetje shkencore, etj.

ne prifta shkojm mbrapa,prapanica e kuqe mbet smil3dbd4e5e7563a.gif
ata din pi permasi
abuzim bon prifti me kollogjerkat ene fmit
amo mir e kan nuk ja prish virgjinitetin smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 04.12.2012, 19:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (FlyGreen @ 02.12.2012, 12:37)
po analfabet ka qene smil3dbd4d4e4c4f2.gif , ja edhe un qeshem , a e din perse qeshem , ja do te tregoj perse :
Engjulli Gabriel qe i paraqitet Muhamedit te shpella 3 her i thot lexo ,lexo , lexo , e Muhamedi vdes si analfabet , ironike.

Flygreen vetem poqese dikush eshte mentalisht dhe psiqikisht ketu nuk te kupton ty se kush je, ti je nje cifut i thjesht qe e shet edhe b per gjithqka :), e kuptojm kjo eshte me se e qarte, dhe ju cifutet mundoheni qe te gjithe ti largoni nga feja e tyre, madje edhe te krishteret e kshtu me rradhe sepse ju besoni ne dicka e cila eshte kundretj asaj te ciles deshironi ta realizoni. Ti bashk me cifutet e tjeri deshironi qe ta coni boten ne ateizem, dhe pastaj ju te jeni te vetmit te cilit i besoni zotit, kinse te jeni me te dashurit e zotit, bijt e zotit e kshtu me rradhe, mirepo duke e mohuar ate per nje kohe te gjat gje qe te cilen nuk e kam te qart as un se qfar deshironi.

2. Nuk e kam te qarte se qfar karakteri te prishur ke ti qe te ofendosh, dhe te shash dike qe Emri i tij perseritet, eshte perseritur dhe do te perseritet deri ne fundin e botes ( gje qe ti perseri nuk e beson, sepse ti jeton ne filma komik, Flygreen, igli_st, dhe watcher dicka e kishte jetuan te lumtur se bashku ) ahaha, jeni qesharak. Chicharito komenton qe edhe pse eshte i krishtere, modeli per te qen njeriu me i dashur dhe me i respektueshem ne jete eshte Muhammedi A.S .


Mos mendoni se rrim syt mbyllyr ne dhe nuk e kuptojm lojen tuaj, mirepo nuk e dij cili nga ju eshte Jezusi, cili eshte Ati dhe cili shpirti i shejt. Sepse qe te 3 jeni Analfabetet me te medhej. Un komentoj, dhe argumentoj, dhe kundershtoj komentet e juaja, mirepo nuk fyej jezusin, megjithate pasiqe me shtyni deri ne kete pike, pse atehere Jezusi nuk ka shkruajtur vet librin e krishter, por e kan shkruajtur ungjillit Mateu, Gjoni dhe ai tjetri ? Pse valle pas shume kohesh te shkruhen keta ? Mos valle edhe per te ateher do thoni qe ishte analfabet ?
Ehmm, Djema Ironia nuk ju drejton askund, dhe me e keqja, po te kisha qen profesori yt Flygreen, nuk do kishe kaluar asnje provim, sepse ti je vetem plagjiatur, gjithqka qe shkruan e ke te kopjuar nga interneti, dhe me e rendesishmja qe eshte, ti fsheh dhe fshin pjeset qe nuk te pershtaten. Jeni triniteti magjik, do ju kisha sugjeru te 3 te shkruani ndonje liber komik, apo te realizoni film


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 04.12.2012, 20:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (extige_88 @ 04.12.2012, 13:54)
Flygreen vetem poqese dikush eshte mentalisht dhe psiqikisht ketu nuk te kupton ty se kush je, ti je nje cifut i thjesht qe e shet edhe b per gjithqka :), e kuptojm kjo eshte me se e qarte, dhe ju cifutet mundoheni qe te gjithe ti largoni nga feja e tyre, madje edhe te krishteret e kshtu me rradhe sepse ju besoni ne dicka e cila eshte kundretj asaj te ciles deshironi ta realizoni. Ti bashk me cifutet e tjeri deshironi qe ta coni boten ne ateizem, dhe pastaj ju te jeni te vetmit te cilit i besoni zotit, kinse te jeni me te dashurit e zotit, bijt e zotit e kshtu me rradhe, mirepo duke e mohuar ate per nje kohe te gjat gje qe te cilen nuk e kam te qart as un se qfar deshironi.

2. Nuk e kam te qarte se qfar karakteri te prishur ke ti qe te ofendosh, dhe te shash dike qe Emri i tij perseritet, eshte perseritur dhe do te perseritet deri ne fundin e botes ( gje qe ti perseri nuk e beson, sepse ti jeton ne filma komik, Flygreen, igli_st, dhe watcher dicka e kishte jetuan te lumtur se bashku ) ahaha, jeni qesharak. Chicharito komenton qe edhe pse eshte i krishtere, modeli per te qen njeriu me i dashur dhe me i respektueshem ne jete eshte Muhammedi A.S .


Mos mendoni se rrim syt mbyllyr ne dhe nuk e kuptojm lojen tuaj, mirepo nuk e dij cili nga ju eshte Jezusi, cili eshte Ati dhe cili shpirti i shejt. Sepse qe te 3 jeni Analfabetet me te medhej. Un komentoj, dhe argumentoj, dhe kundershtoj komentet e juaja, mirepo nuk fyej jezusin, megjithate pasiqe me shtyni deri ne kete pike, pse atehere Jezusi nuk ka shkruajtur vet librin e krishter, por e kan shkruajtur ungjillit Mateu, Gjoni dhe ai tjetri ? Pse valle pas shume kohesh te shkruhen keta ? Mos valle edhe per te ateher do thoni qe ishte analfabet ?
Ehmm, Djema Ironia nuk ju drejton askund, dhe me e keqja, po te kisha qen profesori yt Flygreen, nuk do kishe kaluar asnje provim, sepse ti je vetem plagjiatur, gjithqka qe shkruan e ke te kopjuar nga interneti, dhe me e rendesishmja qe eshte, ti fsheh dhe fshin pjeset qe nuk te pershtaten. Jeni triniteti magjik, do ju kisha sugjeru te 3 te shkruani ndonje liber komik, apo te realizoni film

hahaha shum per te qeshur , E VERTETA qenka OFENDIM
interesant shum , hajde tregom a GENJEVA DIKU?
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 05.12.2012, 00:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (FlyGreen @ 04.12.2012, 21:50)
hahaha shum per te qeshur , E VERTETA qenka OFENDIM
interesant shum , hajde tregom a GENJEVA DIKU?

po haj trego ti se ku nuk genjeve...


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 05.12.2012, 08:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (hubejb1 @ 04.12.2012, 18:34)
po haj trego ti se ku nuk genjeve...

sa qesharake , tregoni ku kam genjyer qe paskam ofenduar , hajde pres...
PM
Top

Topic Options Faqe: (12) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio