Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (12) « E para ... 10 11 [12]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shkaqet e prapambeturis sė muslimanėve
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 15:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 09:35)
Ju picirukat, te ashtuquajtur ateist, kur i futni hundet ne gjithe dijet, beheni si palacote e cirkuseve.

haha te dukem gje piciruk une ty,shko edhe lexo letren e Ajnshtajnit ne lidhje me egzisten e zotit.
Energjia ne baze te ligjit te ruajtjes se energjise nuk zhduke edhe as krijohet por egziston.
 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 09:35)
Prej haxhit 13 miliard dollar, por ne haxh kane shkuar njerezit gati 1400 vjet, pse arabia saudite vetem keto 50 vjetet e fundit u be te rangohet me ekonomi te larte dhe GDP me te larte ?

E sheh sa i dobet je me logjike,numri i besimtareve eshte rritur shume o xhaxhi!
Para 1400 vjetesh kishte shume pak jo vetem njerez por edhe qe nuk e njihnin fene islame,me ane te ashtuquajtures shkence te tyre kuranike qe para gjysem shekujsh ishin analfabete tani ata po perhapin propaganda.

 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 09:35)
Vetem prej eksportit te cimentos dhe naftes, ne arabia duhen 1200 dite te kete vjeti dhe gjithe kete kohe te marin pjese haxhilere ( dmth cdo dite viti prej 1200 ditesh te jete viti ) nuk do mund te arijne te hyrat nga eksporti i naftes dhe cimentos per tre muaj.

Haxhillaret shkojne cdo vit ne Meke,po edhe nga librat qe shiten ne vendet arabe duke i bere si mrekulli shkencore nga kurani apo hadithet.
 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 09:35)
Po keshtu kur hyni ne debati si kripa ne nje torte e beni bajat gjithcka.
James, a ben te folish ti cfar dine dicka, se gjithe kohen shenon gjithcka qe nuk mer vesh dhe nuk dine.

Une hyj ne rregull ne debat,ndoshta ngq nxitohem ndodh kjo. smil3dbd4e29bbcc7.gif
 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 09:35)
Na meso dicka, nga ajo qe dine, qe je profesional, dicka qe ti ke DITURI, se kur edhe ne ekonomi, biologji, astronomi, filozofie i futesh hundet, dhe rijne ne studentet.info tere kohen, tani ose nuk dine asgje ose do ishte ne ndonje institut te larte shkencore , po qe do ishe kaq i ditur. Nejse, pervec ujtit te tharet qe ke zbulu ne hene, nga parashiket e majave, si pije ekzoitke per UFO-t.

C'ka do te mesoje,tek faqja qe hapa Ateizmin nuk e kane shpikur komunistet,shifi njehere ato teorite se meson ndonje gje atje.
Leri ufot ne punen e tyre.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 16:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 16:50)
haha te dukem gje piciruk une ty,shko edhe lexo letren e Ajnshtajnit ne lidhje me egzisten e zotit.
Energjia ne baze te ligjit te ruajtjes se energjise nuk zhduke edhe as krijohet por egziston.

E sheh sa i dobet je me logjike,numri i besimtareve eshte rritur shume o xhaxhi!
Para 1400 vjetesh kishte shume pak jo vetem njerez por edhe qe nuk e njihnin fene islame,me ane te ashtuquajtures shkence te tyre kuranike qe para gjysem shekujsh ishin analfabete tani ata po perhapin propaganda.


Haxhillaret shkojne cdo vit ne Meke,po edhe nga librat qe shiten ne vendet arabe duke i bere si mrekulli shkencore nga kurani apo hadithet.

Une hyj ne rregull ne debat,ndoshta ngq nxitohem ndodh kjo. smil3dbd4e29bbcc7.gif

C'ka do te mesoje,tek faqja qe hapa Ateizmin nuk e kane shpikur komunistet,shifi njehere ato teorite se meson ndonje gje atje.
Leri ufot ne punen e tyre.

hahaha numri i besimtareve eshte raport me numrin e gjithe popullsise o cungallunga, edhe anglia ka patur me pak njerez para 1400 vjeteve, edhe europa edhe musliman ka pak me pak, por raporti i zhvillimit ekonomik nuk eshte vare nga ritja e popullsise njejte, por ka ndryshuar ne raport nga te mirat natyreore.
Shitja e librave hahaha, ej vallah ije shume i forte per humor i fund javes.

Kjo logjika jote eshte e kufizuar, o shpirt i socializmit.----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 16:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 10:01)
hahaha numri i besimtareve eshte raport me numrin e gjithe popullsise o cungallunga, edhe anglia ka patur me pak njerez para 1400 vjeteve, edhe europa edhe musliman ka pak me pak, por raporti i zhvillimit ekonomik nuk eshte vare nga ritja e popullsise njejte, por ka ndryshuar ne raport nga te mirat natyreore.
Shitja e librave hahaha, ej vallah ije shume i forte per humor i fund javes.

Kjo logjika jote eshte e kufizuar, o shpirt i socializmit.

Me rritjen e numrit te njerezve qe e visitojne Meken rritet edhe fitim cungulla.

Per shitjen e atyre librave duhet te mesosh ti sic eshte ungjilli i Barnabes nje ne vendet arabe edhe mrekullive shkencore te bera nga shkencetaret amerikan.
smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 30.12.2012, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 17:04)
Me rritjen e numrit te njerezve qe e visitojne Meken rritet edhe fitim cungulla.

Per shitjen e atyre librave duhet te mesosh ti sic eshte ungjilli i Barnabes nje ne vendet arabe edhe mrekullive shkencore te bera nga shkencetaret amerikan.
smil3dbd4ddd6835f.gif

ore selak,more seljacino,pse po shtin hund ne cdo tem u bane ma i dijshem se krejt,,,,,ti sje si nje cop muti asgje me shum...
te thash nje her ....

go fcuk your self......


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top

Topic Options Faqe: (12) « E para ... 10 11 [12]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio