Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (12) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shkaqet e prapambeturis sė muslimanėve
hubejb1
Postuar nė: 05.12.2012, 15:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (FlyGreen @ 05.12.2012, 09:45)
sa qesharake , tregoni ku kam genjyer qe paskam ofenduar , hajde pres...

sa qesharak qe je ,po haj trego nji tem ku s ofendove ku nuk rejte ku nuk imagjinove

e ti je si puna ati plakit cifut kur e vet ajo gazetarja kur e sheh te muri i vajit i thot si e ndjen vet pas 60 vjet lutjesh tek ki muri ,ai ja kthen paj si kam me u ndjej si me i fol murit ......
e kum shkurtu pak se si e si si lexon po vech je ka ofendon .....indirekt a .....

edhe ti je si puna emurit , kjo a forum cdo psikopat hyne del anonim qyysh i kanet ,,,po masi je kaq i intelegent beru si ato te shqiperise kur flet per dicka kunder,si psh fatos lubonja....ai nuk o bubres sikur ju neper forume..po mos shko aq larg ....trego ti nese don ta organizojm edhe ne nivel lokal ni debat te nivelit tend ...a ke interes


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 05.12.2012, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (hubejb1 @ 05.12.2012, 09:04)
sa qesharak qe je ,po haj trego nji tem ku s ofendove ku nuk rejte ku nuk imagjinove

e ti je si puna ati plakit cifut kur e vet ajo gazetarja kur e sheh te muri i vajit i thot si e ndjen vet pas 60 vjet lutjesh tek ki muri ,ai ja kthen paj si kam me u ndjej si me i fol murit ......
e kum shkurtu pak se si e si si lexon po vech je ka ofendon .....indirekt a .....

edhe ti je si puna emurit , kjo a forum cdo psikopat hyne del anonim qyysh i kanet ,,,po masi je kaq i intelegent beru si ato te shqiperise kur flet per dicka kunder,si psh fatos lubonja....ai nuk o bubres sikur ju neper forume..po mos shko aq larg ....trego ti nese don ta organizojm edhe ne nivel lokal ni debat te nivelit tend ...a ke interes

jo sepse frigoem nga burracaket musliman se do tma fusin thike pas shpine , ashtu sic ju ka ndodh shumices njerezve qe " kan ofenduar "
asgje skam genjyer un ,kam thene se Muhamedi ishte analfabet edhe vdiq si i tille , genjeshter eshte?
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 05.12.2012, 23:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (FlyGreen @ 05.12.2012, 16:22)
jo sepse frigoem nga burracaket musliman se do tma fusin thike pas shpine , ashtu sic ju ka ndodh shumices njerezve qe " kan ofenduar "
asgje skam genjyer un ,kam thene se Muhamedi ishte analfabet edhe vdiq si i tille , genjeshter eshte?

si pik e ppar asnji musliman sta fut thik pas shpine,po pe e lipe ta fut gjoksit.....dhe askuj si ka ndodh m,os ban shpifje ....
ne te gjithe e dim se u kan analfabet .....dhe kjo e ban KURANIN FAMELART mrekulli botrore .....qe te gjith shkenctaret e botes i perulenn.....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 07.12.2012, 18:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Ja disa dallime mes vendeve te Perendimit, Izraelit dhe vendeve islame, te dhenat jane bazuar kryesisht nga nje studim i nje myslimani, Hafez AB Mohamed: Drejtor i Pėrgjithshėm, Al Baraka Bank:

Popullsia e Hebrenjeve ne mbare boten: 14 milion - Ne 105 vitet e fundit, 14 milion hebrenj kane fituar 180 cmime Nobel.
Popullsia e myslimaneve te botes: 1.5 miliard - Kane fituar vetem 3 cmime Nobel.
Per cdo Hebre jane 107 myslimane. Hebrenjte perbejne vetem 0.25% te popullsise se botes, por kane fituar mbi 20% te cmimeve Nobel

14 milion izraelite i kane dhene botes shume me shume se e gjithe bota myslimane prej 1 miliard e gjysem njerezish.

E gjitha bota myslimane (rreth 60 shtete) ka vetem 500 Universitete
Vetem Amerika ka plot 5758 universitete

Shkrim e kendim ne boten e Krishtere: 90%. Ne vendet me te zhvilluara arrijme ne shkallen maksimale: 100%
Shkrim e kendim ne boten myslimane 40%. Ne asnje vend mysliman nuk i afrohemi shifres maksimale.
E gjithe bota myslimane nuk ka as nje Universitet te vetem qe te renditet ne 500 Universitetet kryesore te botes.

Ne vendet e krishtera e perfundojne shkollen fillore mbi 98% te popullsise
Ne vendet myslimane vetem 50%.

Ne vendet e krishtera mbi 40% e popullsise kryejne universitetin
Vetem 2% ne boten myslimane.

Vendet e islamit kane mesatarisht 230 shkencetare per 1 milion banore.
Amerika ka 5000 per milion.

Bota e krishtere ka 1000 teknike per 1 milion banore.
Bota myslimane vetem 50.

Bota e krishtere shpenzon 5% te prodhimit te brendshem per hulumtime dhe zhvillim
Myslimanet vetem 0.2%

Ne Pakistan nga 1000 qyterare lexojne gazeta ditore vetem 23
Ne Singapor, Azi (me shumice Budiste dhe te Krishtere) nga 1000 qytetare 460 prej tyre lexojne shtypin ditor.

Ne Britani 1 milion qytetare kane ne dispozicion 2000 tituj librash
Ne Egjipt vetem 17.

Eksporti i produkteve te teknologjise se larte nga Pakistani eshte vetem 0.9% te eksporteve te tij.
Ne Arabine Saudite eshte 0.2%
Kuvajti, Maroku dhe Algjeria 0.3%
Vetem Singapori eksporton 68%.

Mbi 99% te shteteve te krishtera jane Demokratike.
Asnje vend mysliman nuk eshte demokratik
.


Ketu mund gjendet pergjigja e vertet ne lidhje me temen.
smil4a8acf686328f.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 07.12.2012, 18:11


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 07.12.2012, 19:09)


Popullsia e Hebrenjeve ne mbare boten: 14 milion - Ne 105 vitet e fundit, 14 milion hebrenj kane fituar 180 cmime Nobel.
Popullsia e myslimaneve te botes: 1.5 miliard - Kane fituar vetem 3 cmime Nobel.
Per cdo Hebre jane 107 myslimane. Hebrenjte perbejne vetem 0.25% te popullsise se botes, por kane fituar mbi 20% te cmimeve Nobel

14 milion izraelite i kane dhene botes shume me shume se e gjithe bota myslimane prej 1 miliard e gjysem njerezish.

E gjitha bota myslimane (rreth 60 shtete) ka vetem 500 Universitete
Vetem Amerika ka plot 5758 universitete

Shkrim e kendim ne boten e Krishtere: 90%. Ne vendet me te zhvilluara arrijme ne shkallen maksimale: 100%
Shkrim e kendim ne boten myslimane 40%. Ne asnje vend mysliman nuk i afrohemi shifres maksimale.
E gjithe bota myslimane nuk ka as nje Universitet te vetem qe te renditet ne 500 Universitetet kryesore te botes.

Ne vendet e krishtera e perfundojne shkollen fillore mbi 98% te popullsise
Ne vendet myslimane vetem 50%.

Ne vendet e krishtera mbi 40% e popullsise kryejne universitetin
Vetem 2% ne boten myslimane.

Vendet e islamit kane mesatarisht 230 shkencetare per 1 milion banore.
Amerika ka 5000 per milion.

Bota e krishtere ka 1000 teknike per 1 milion banore.
Bota myslimane vetem 50.

Bota e krishtere shpenzon 5% te prodhimit te brendshem per hulumtime dhe zhvillim
Myslimanet vetem 0.2%

Ne Pakistan nga 1000 qyterare lexojne gazeta ditore vetem 23
Ne Singapor, Azi (me shumice Budiste dhe te Krishtere) nga 1000 qytetare 460 prej tyre lexojne shtypin ditor.

Ne Britani 1 milion qytetare kane ne dispozicion 2000 tituj librash
Ne Egjipt vetem 17.

Eksporti i produkteve te teknologjise se larte nga Pakistani eshte vetem 0.9% te eksporteve te tij.
Ne Arabine Saudite eshte 0.2%
Kuvajti, Maroku dhe Algjeria 0.3%
Vetem Singapori eksporton 68%.

Mbi 99% te shteteve te krishtera jane Demokratike.
Asnje vend mysliman nuk eshte demokratik
.


Ketu mund gjendet pergjigja e vertet ne lidhje me temen.
smil4a8acf686328f.gif

b]Popullsia e Hebrenjeve ne mbare boten: 14 milion - Ne 105 vitet e fundit, 14 milion hebrenj kane fituar 180 cmime Nobel.

SE DI PSE PRET DIC TJETER KUR ATA E ORGANIZOJN KETE GJE.......

Popullsia e myslimaneve te botes: 1.5 miliarD Kane fituar vetem 3 cmime Nobel.
Per cdo Hebre jane 107 myslimane. Hebrenjte perbejne vetem 0.25% te popullsise se botes, por kane fituar mbi 20% te cmimeve Nobel-

I HAROVE 1 MILIARD TE KRISHTER SJE KOREKT.....

14 milion izraelite i kane dhene botes shume me shume se e gjithe bota myslimane prej 1 miliard e gjysem njerezish.

-PERSERI HAROVE 1 MILIARD TE KRISHTER

E gjitha bota myslimane (rreth 60 shtete) ka vetem 500 Universitete
Vetem Amerika ka plot 5758 universitete-


NA KAN DHURU SHUM DIKTATOR E DIKTATURA KEMI PAS PROBLEME TJERA;

Shkrim e kendim ne boten e Krishtere: 90%. Ne vendet me te zhvilluara arrijme ne shkallen maksimale: 100%

VEC GJERMANIA KA MBI 6 MIO ANALFABET ;GJERMAN TE PASTER


Shkrim e kendim ne boten myslimane 40%. Ne asnje vend mysliman nuk i afrohemi shifres maksimale.

PAJ NESE SDIN LATINISHT TE LEXOJN NUK DON TE THOT SE NE GJUHEN E TYRE NUK DINE....


E gjithe bota myslimane nuk ka as nje Universitet te vetem qe te renditet ne 500 Universitetet kryesore te botes.

KUSH I BAN KETO RENDITJE LISTASH-ME SIGURI MUSLIANT :)

Ne vendet e krishtera e perfundojne shkollen fillore mbi 98% te popullsise

PER KU EE KE FJALEN ;RUSI;ISH JUGOSLAVI;POLONI;;BRAZIL;ARGENTIN;PERU BOLIVIA ;A KU

Ne vendet myslimane vetem 50%.

Ne vendet e krishtera mbi 40% e popullsise kryejne universitetin

In Deutschland verfügten im Jahr 2009 etwa 12 Prozent der Bevölkerung über einen Hochschulabschluss.DMTH 12% NE GJERMANI ,PO GENJEN NGA PAK A
Vetem 2% ne boten myslimane.

Vendet e islamit kane mesatarisht 230 shkencetare per 1 milion banore.
Amerika ka 5000 per milion.

KENA PLOT KENA PO SKE SHANCE OSE SNA JEPET SHANCA ENDE

Bota e krishtere ka 1000 teknike per 1 milion banore.
Bota myslimane vetem 50.

Bota e krishtere shpenzon 5% te prodhimit te brendshem per hulumtime dhe zhvillim
Myslimanet vetem 0.2%

BOTA ISLAME DUHET NJE HER TE LIROHET NGA PRANGAE E KIRSHTERVE


Ne Pakistan nga 1000 qyterare lexojne gazeta ditore vetem 23
Ne Singapor, Azi (me shumice Budiste dhe te Krishtere) nga 1000 qytetare 460 prej tyre lexojne shtypin ditor.

Ne Britani 1 milion qytetare kane ne dispozicion 2000 tituj librash
Ne Egjipt vetem 17.

TE KUJTOHET SE NE ALEKSANDRI TE KRISHTER DOGJEN BIBLIOTEKEN ME TE MADHE NE HISTORIN E BOTES PLANETIT TOKE;ENDE SOT NUK KE ASI BIBLIOTEKE


Eksporti i produkteve te teknologjise se larte nga Pakistani eshte vetem 0.9% te eksporteve te tij.

Ne Arabine Saudite eshte 0.2% KAN NJEHR AKOMA NAFTE SKAN NEVOJ SJU SHKON MENDJA ME PUNU ;
Kuvajti, Maroku dhe Algjeria 0.3%
Vetem Singapori eksporton 68%.

Mbi 99% te shteteve te krishtera jane Demokratike.-SI PERSHEMBUL RUSIA UKRAINA BOLIVIA SLOVAKIA PERU COLUMBIA CUBA JUGOSLAVIA BLA BLA
Asnje vend mysliman nuk eshte demokratik
.[/b]

Ketu mund gjendet pergjigja e vertet ne lidhje me temen.
smil4a8acf686328f.gif


KETU KAM LEXUAR VETEM RENA TE KULLUARA -:::::


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 07.12.2012, 22:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 07.12.2012, 16:00)
KETU KAM LEXUAR VETEM RENA TE KULLUARA -:::::

Kjo ti nje mashtrues mospranues i se vertetes.
Cfare tjeter je ti.
Ja ku e ke plasi syte dhe faqja islame ne facebook i ka publikuar ne nje tekst ne fb dhe te dhenat qe te kam dhene une jane shume te sakta,shkoi verifikoi mire.

http://sq-al.facebook.com/notes/rizgjimi-i...264865216861345

smil4a8ace1b80c19.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 07.12.2012, 23:15)
Kjo ti nje mashtrues mospranues i se vertetes.
Cfare tjeter je ti.
Ja ku e ke plasi syte dhe faqja islame ne facebook i ka publikuar ne nje tekst ne fb dhe te dhenat qe te kam dhene une jane shume te sakta,shkoi verifikoi mire.

http://sq-al.facebook.com/notes/rizgjimi-i...264865216861345

smil4a8ace1b80c19.gif

po mir pse po te plas damari ,te thash se vec ne gjermani ke mbi 6 milion analfabet paster gjerman,te shqiptaret shkalllen e shkrim leximit eki ppermbi 98 %
vec 12 % e gjermonve marin diploma te unive...
hyr vet ne net wikipe apo tjer dhe hulumto pse po bahesh nervoz aaaaa
a pse u nxune ne rren apo cka pate


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008Po mir more PIS pse me ofendon mua ,cka te bera une un vec u kunderpergjegja
nese nuk me beson per cdo pyetjet tek a tek hyn ne net kerko te dhena...pse po can trapin ketu a


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 07.12.2012, 22:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 07.12.2012, 16:33)
Po mir more PIS pse me ofendon mua ,cka te bera une un vec u kunderpergjegja
nese nuk me beson per cdo pyetjet tek a tek hyn ne net kerko te dhena...pse po can trapin ketu a

Sepse i ke te gjitha te publikuara ne muslimanet,prandaj ben mire ti lexosh.
Atje i ke te dhena te sakta mos u qurravit.
Lexoji mire ato.

Ne vendet e krishtera mbi 40% e popullsise kryejne universitetin
Vetem 2% ne boten myslimane
.----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 07.12.2012, 23:42)
Sepse i ke te gjitha te publikuara ne muslimanet,prandaj ben mire ti lexosh.
Atje i ke te dhena te sakta mos u qurravit.
Lexoji mire ato.

Ne vendet e krishtera mbi 40% e popullsise kryejne universitetin
Vetem 2% ne boten myslimane
.

ku ashtu ne boten latine ,ne boten sllave ,apo ku e ke fjalen
sqaroe pakes....
dhe me tu qyravit une ste kisha shkru ketu po te kisha than sen ndryshe ....prandaj ti dhe reshta e reshta dhe un ti ktheva me argumente ,,,,,paj ki internet google kerko per cdo resht qe ke shkru dhe do te shohim se a eshte ashtu a jo....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 07.12.2012, 22:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 07.12.2012, 16:46)
ku ashtu ne boten latine ,ne boten sllave ,apo ku e ke fjalen
sqaroe pakes....

Akoma se ke pare faqen qe te dhashe.
Epo shikoje.

http://sq-al.facebook.com/notes/rizgjimi-i...264865216861345


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 07.12.2012, 23:48)
Akoma se ke pare faqen qe te dhashe.
Epo shikoje.

http://sq-al.facebook.com/notes/rizgjimi-i...264865216861345

edhe kjo te duket se a ba nga naj musliman i sinqert ,hej na ne ket forum kemi plot shkie veshun shiptarce e ku me ne fb....


Albert Einstein....ki i vetmi pak i hajrit....bile ne gjermani thuhet se tezat qe i hedh jan krejt te gruas se tij akoma jo te sigurt ne ke te gje


, shkencėtari mė me ndikim i tė gjitha kohėve dhe “personi i shekullit” nė revistėn TIME ishte hebre. Sigmund Frojd – idi, ego, superego – baba i psikanalizės ishte hebre. PSIKOPATI ME I MADH I HISTORIS JO PISKOLOG; NJERIU QE LEJON INCESTIN DHE QE THOT SE PRINDET DUHET TE ASISHEN PARA FEMIJEVE QE TUA MESOJN SEXUALITETIN::::

I tillė ishte edhe Karl Marksi, Paul Samuelsoni dhe Milton Friedman


EDHE LUFTRAT BOTRORE EDHE DIKTATURAT KOMUSTET JANE PJES E SE KEQES SE TIJ
NUK E DIJ SI MUND TE MEREN KETA PER SHEMBULL per ver einsteinit....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008ne mashtrim jan kan per her te parit ,,,,,skan konkurenc....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 07.12.2012, 22:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 07.12.2012, 16:53)
edhe kjo te duket se a ba nga naj musliman i sinqert ,hej na ne ket forum kemi plot shkie veshun shiptarce e ku me ne fb....

NUK E DIJ SI MUND TE MEREN KETA PER SHEMBULL per ver einsteinit....

Po pra musliman i sinqerte ishte ai.
Ne temen e tij ai i ka pasqyruar keto te dhena.
Bill Gates me origjine hebre eshte krijuesi i microsoft. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008A mund ta pėrmendi njeriun mė tė mėshirshėm dhe filantrop nė botė? Emrin e ka George Soros, njė hebre i cili deri mė tani ka dhuruar 4 miliard dollarė tė cilat janė shkuar si ndihma universiteteve dhe shkencėtarėve nga mbarė bota. Gorge Sorosi i dytė ėshtė Walter Annenberg, njė hebre tjetėr, i cili ka ndėrtuar qindra libraria duke dhuruar shumė e cila e kalon vlerėn 2 miliard dollarė.
e gjith bota e din se kush eshte george soros dhe cka jan planet e tija .....
turp te quhet njeriu me i meshirshem ...


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top

Topic Options Faqe: (12) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio