Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (12) « E para ... 2 3 [4] 5 6 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shkaqet e prapambeturis sė muslimanėve
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 22:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008A e dini se Harrison Ford, George Burns, Tony Curtis, Charles Bronson, Sandra Bullock, Billy Crystal, Woody Allen, Paul Newman, Peter Sellers, Dustin Hoffman, Michael Douglas, Ben Kingsley, Kirk Douglas, Goldie Hawn, Cary Grant, William Shatner, Jerry Lewis and Peter Falk tė gjithė janė hebrenj? Dhe si ēėshtje faktike: vet Holliwudi ėshtė themeluar nga hebrenjt. Prej drejtorėve dhe producentėve, Steven Spielberg, Mel Brooks, Oliver Stone, Aaron Spelling (Beverly Hills 90210), Neil Simon (The Odd Couple), Andrew Vaina (Rambo 1/2/3), Michael Man (Starsky and Hutch), Milos Forman (One flew over the Cuckoo's Nest), Douglas Fairbanks (The thief of Baghdad) and Ivan Reitman (Ghostbusters) tė gjithė janė hebrenj.


po pse pret dikush tjeter te mer fam kur kto e kontrollojn ketet gje....pse thuaje


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 07.12.2012, 23:57)
Po pra musliman i sinqerte ishte ai.
Ne temen e tij ai i ka pasqyruar keto te dhena.
Bill Gates me origjine hebre eshte krijuesi i microsoft. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

pun e madhe ,edhe apple a cifut ,jo me kot apple,perqeshin te krishtert perpemen e ndaluar....

bill gates si dhe shum te tjer ne vend se te japin ndihma humanitare ata mundohen qe nepermjet vakcinimit te zvoglojn natalitetin popullaten ne bote....nese nuk beson kshyr ne net...se si sot kur njerzimi ska pas ma shum probleme per me ba femije


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 07.12.2012, 23:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008dhe pse haron nje gje se amerika ka borgjin me te madh ne bote ....me shum se cdo shtet tjeter.....
dhe haron se po kto arab qe ti po i ofendon te ishin kon pak ne dijeni si kishin majt paret ne banka te amerikes dhe sja kishin shitur naften amerikes me dollar dhe me cmim qesharak


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 08.12.2012, 14:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 07.12.2012, 16:29)
po mir pse po te plas damari ,te thash se vec ne gjermani ke mbi 6 milion analfabet paster gjerman,te shqiptaret shkalllen e shkrim leximit eki ppermbi 98 %
vec 12 % e gjermonve marin diploma te unive...

Aha ti po flet per njerezit e jashteligjshem ne Gjermani apo Angli te cilet nuk kane pashaport.
NE angli ndodhen 1 milion njerez te tille,per keta e ke fjalen ti,ok ne rregull.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 08.12.2012, 14:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 07.12.2012, 16:59)
A e dini se Harrison Ford, George Burns, Tony Curtis, Charles Bronson, Sandra Bullock, Billy Crystal, Woody Allen, Paul Newman, Peter Sellers, Dustin Hoffman, Michael Douglas, Ben Kingsley, Kirk Douglas, Goldie Hawn, Cary Grant, William Shatner, Jerry Lewis and Peter Falk tė gjithė janė hebrenj? Dhe si ēėshtje faktike: vet Holliwudi ėshtė themeluar nga hebrenjt. Prej drejtorėve dhe producentėve, Steven Spielberg, Mel Brooks, Oliver Stone, Aaron Spelling (Beverly Hills 90210), Neil Simon (The Odd Couple), Andrew Vaina (Rambo 1/2/3), Michael Man (Starsky and Hutch), Milos Forman (One flew over the Cuckoo's Nest), Douglas Fairbanks (The thief of Baghdad) and Ivan Reitman (Ghostbusters) tė gjithė janė hebrenj.


po pse pret dikush tjeter te mer fam kur kto e kontrollojn ketet gje....pse thuaje

keta emra nuk me duken si hebrenj,ata jane njerez te perziere me 50 raca dhe nuk praktikojne fene judaiste.
Pra ti i gjykon ata si hebrenj sepse kane gjenalogjine qe rrjdh nga hebrenjte,a e di ti qe ti e ke gjenalogjine nga kinezet. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Bin Laden,Sadam hysein,Gadafi apo plot emra te tjere.
A e di c'ka jane keta,keshtu qe mos i ofendo hebrenjte qe jane te paster nga keto qe po u vesh ti.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 08.12.2012, 14:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 07.12.2012, 17:07)
dhe pse haron nje gje se amerika ka borgjin me te madh ne bote ....me shum se cdo shtet tjeter.....
dhe haron se po kto arab qe ti po i ofendon te ishin kon pak ne dijeni si kishin majt paret ne banka te amerikes dhe sja kishin shitur naften amerikes me dollar dhe me cmim qesharak

Po amerika dhe Izraeli ja merr naften sa te doje arabise.
Amerika i dha paqen Kosoves, e cliroi Afganistanin nga talibanet.
Solli demokracine ne plot vende dhe po kontribon akoma.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 09.12.2012, 00:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 08.12.2012, 15:19)
Aha ti po flet per njerezit e jashteligjshem ne Gjermani apo Angli te cilet nuk kane pashaport.
NE angli ndodhen 1 milion njerez te tille,per keta e ke fjalen ti,ok ne rregull.

tash e tregove veten se je hipkrit i paskrupullt me fal a

te thash se behet fjale per gjerman,e ki internetin futu ne faqe gjermane dhe meri infot vec mos kapish infarkt....


mbi 6 milion gjerman sdin shkrim lexim....bile i thujn dunkle ziffer(cifer e eret) qe e shte me shum se 6 milion...po se tregojn

jo se pata fjalen per ausllanderat me fal a ,ti sje ka e kupton termin analfabet o i shterun,gjith auslanderat din shkrim lexim po se din nashta gjuhen e atij veni ku jan.....te fola per popullin gjerman


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 09.12.2012, 00:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 08.12.2012, 15:27)
keta emra nuk me duken si hebrenj,ata jane njerez te perziere me 50 raca dhe nuk praktikojne fene judaiste.
Pra ti i gjykon ata si hebrenj sepse kane gjenalogjine qe rrjdh nga hebrenjte,a e di ti qe ti e ke gjenalogjine nga kinezet. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Bin Laden,Sadam hysein,Gadafi apo plot emra te tjere.
A e di c'ka jane keta,keshtu qe mos i ofendo hebrenjte qe jane te paster nga keto qe po u vesh ti.

kqyr ketu nip i englezve kshyr mir ,nasht jemi indoeuropiane a ku e di cka jemi

se je hipokrit e vertetove edhe ne kete postim,se ne postimin e par ti vet i lavderove keta si jehud si cifut ,tash u del ne mborjtjte kinse 50 &50 jan te perzier ,ti se din vet cka don e ku me cka thua....

bin laden sadam husein cka k...n jan keta


cka jan enverat ,hitlerat ,putinatmjelcinat ,cang cungat ,tu ,me sa duket per nga syte edhe ti sje larg kinezve,po ti pshuri krejt hebrejt me gjith tye nese je me ta ,.....zgedhe faktin e jo inatin


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 09.12.2012, 13:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 08.12.2012, 18:38)
te thash se behet fjale per gjerman,e ki internetin futu ne faqe gjermane dhe meri infot vec mos kapish infarkt....


mbi 6 milion gjerman sdin shkrim lexim....bile i thujn dunkle ziffer(cifer e eret) qe e shte me shum se 6 milion...po se tregojn

jo se pata fjalen per ausllanderat me fal a ,ti sje ka e kupton termin analfabet o i shterun,gjith auslanderat din shkrim lexim po se din nashta gjuhen e atij veni ku jan.....te fola per popullin gjerman

Leri budallaqet qe po thua per ne Gjermani.
Gjermania vendi me i zhvilluar ne Europe.
Une po them 40% e njerezve ne vendet e krishtera e mbarojne universitetin ndersa ne vendet islame vetem 2%. :p


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 09.12.2012, 13:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim
kqyr ketu nip  i englezve kshyr mir ,nasht jemi indoeuropiane a ku e di cka jemi

Ne jemi shqiptare per ty nuk jam shume i sigurt po ti e di.
Iliret jane nje nga popujt me te vjeter ne bote.
 Citim
se je hipokrit e vertetove edhe ne kete postim,se ne postimin e par ti vet i lavderove keta si jehud si cifut ,tash u del ne mborjtjte kinse 50 &50 jan te perzier

Po nrm vajzat cifute nuk jane te bukura sipas llogjikes tende,gjithashtu edhe kinezet nuk jane keq.
Fotografi e jashtme

 Citim
ti se din vet cka don e ku me cka thua....
bin laden sadam husein cka k...n jan keta
cka jan enverat ,hitlerat ,putinatmjelcinat ,cang cungat ,tu ,me sa duket per nga syte edhe ti sje larg kinezve,po ti pshuri krejt hebrejt me gjith tye nese je me ta ,.....zgedhe faktin e jo inatin

Po keta i njeh ti duhet te jesh anetaresuar te kjo organizate.
Keta qe po thua ti hitleri ka bere vrasje ne lufte dhe jo ne kohe paqe si keta qe sulmojne Londren apo kullat binjake dhe terrorizojne gjithe boten me nje film ofendues.
Sa per cang cungat i di arsyet e lufterave te tyre ti. smil3dbd4dbc14f3f.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 09.12.2012, 13:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012hubejb shpresoj te shikosh kete videon edhe pse eshte pak ofenduese nga kjo faqe.
Keto kjo arabe merr guximin te flasi te verteten dhe te tregoje se si kane kontribuar hebrenjte ne shkence dhe ne nuk kemi pare ndonje cifut te hedhi veten e tij ne ere ne ndonje restorant Gjerman.
Shiko videon kur te kesh kohe.


http://www.youtube.com/watch?v=dR3No6QC6QI


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 09.12.2012, 16:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 09.12.2012, 14:20)
Leri budallaqet qe po thua per ne Gjermani.
Gjermania vendi me i zhvilluar ne Europe.
Une po them 40% e njerezve ne vendet e krishtera e mbarojne universitetin ndersa ne vendet islame vetem 2%. :p

budallalleqe je vetem ti ka thua ,,se te thash un e njoh situaten nga afer ati vetem nga filmat

po te thash se vec ne gjermani ka mbi 6 milion analfabet .
ose amerika latine ma krishter se ato edhe vet papa nuk o
ti je injorant ti je ketu per masrappalla ti sje ketu per fakte

cdo organizat qe permende eshte cifute ,dhe nuk e di si pret qe muslimant te marin ndonnje cmim aty,,bile sa per cmim nobel nuk e kan te parapame qe naj muslimanit ti jepet ai cmim ,se sun e kuptojn se si mundet cifuti me dor tvet me i dhan muslimanit ni cmim ,...po i ri je lali i ri je hec mer lexxo


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 11.12.2012, 15:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim
budallalleqe je vetem ti ka thua ,,se te thash un e njoh situaten nga afer ati vetem nga filmat

Pa na e shpjego si e njeh situaten ti nga realiteti. smil3dbd4e5e7563a.gif
 Citim
po te thash se vec ne gjermani ka mbi 6 milion analfabet .
ose amerika latine ma krishter se ato edhe vet papa nuk o
ti je injorant ti je ketu per masrappalla ti sje ketu per fakte

Pra ata 6 milion analfabet na qenkan ata qe s'dine gjuhe tjeter pervec gjermanishtes,se ka kuptim tjeter ne Gjermani analfabet dhe tjeter ne Kosove.
Ata njerez qe mund te jene ne gjermani analfabet qe s'dine gjuhe te tjera mos jane valle afrikat apo nga lindja e mesme. smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Amerika latine merret me droge,une e kam fjalen per SHBA Kanda dhe pjesen perendimore te Evropes.
Meso pak nga civilizmi i SHBA i cili nuk ka njohur as nje lufte pervec nje lufte civile dhe eshte shteti me demokratik ne bote dhe siguruesi i paqes ne bote.
 Citim
cdo organizat qe permende eshte cifute ,dhe nuk e di si pret qe muslimant te marin ndonnje cmim aty,,bile sa per cmim nobel nuk e kan te parapame qe naj muslimanit ti jepet ai cmim ,se sun e kuptojn se si mundet cifuti me dor tvet me i dhan muslimanit ni cmim ,...po i ri je lali i ri je hec mer lexx

Po drejtuesit nuk jane cifut,mos do te thuash qe nuk jane te zote muslimanet te marrim cmin nobel per kete e ke fjalen.
Po edhe organizata e Al-Kaedes duhet te jete organizate cifute apo jo. smil3dbd4daabd491.gif
Me qe i ke pak inat hebrenjte ja ta tregoj une ty.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 12.12.2012, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (JamesWat @ 11.12.2012, 16:44)
Pa na e shpjego si e njeh situaten ti nga realiteti. smil3dbd4e5e7563a.gif

Pra ata 6 milion analfabet na qenkan ata qe s'dine gjuhe tjeter pervec gjermanishtes,se ka kuptim tjeter ne Gjermani analfabet dhe tjeter ne Kosove.
Ata njerez qe mund te jene ne gjermani analfabet qe s'dine gjuhe te tjera mos jane valle afrikat apo nga lindja e mesme. smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Amerika latine merret me droge,une e kam fjalen per SHBA Kanda dhe pjesen perendimore te Evropes.
Meso pak nga civilizmi i SHBA i cili nuk ka njohur as nje lufte pervec nje lufte civile dhe eshte shteti me demokratik ne bote dhe siguruesi i paqes ne bote.

Po drejtuesit nuk jane cifut,mos do te thuash qe nuk jane te zote muslimanet te marrim cmin nobel per kete e ke fjalen.
Po edhe organizata e Al-Kaedes duhet te jete organizate cifute apo jo. smil3dbd4daabd491.gif
Me qe i ke pak inat hebrenjte ja ta tregoj une ty.

Fotografi e jashtme

ja po ta shpjegoj...i nderuar nese ke pak njohuri analfabet ne cdo skaj te botes nenkupton nje njeri qe sdin shkrim lexim,e jo nje gjuhe te huaj,deshmove se ske njohuri elementgare,si njeh termet siic duhet,sa per gjerman qe sdin nje gjuhe te huaj cifra mund te arije 80%,se sjan ne zor me msu nje gjuh te huaj,po tash ja kan nis ka pak.

ti njeher fole per vendet krishtere e me pas i ndan ato ne shtete te droges e do te hamamit,dmth mundohesh te manipulojsh me te dhenat,ma katolik se latine edhe papa nuk o.ti i thu civilizim sh.b.ase,ti je i panjohur ne histori,ti si paske mesu lufterat qytetare,ske mesu per vrasjet masakrimet vjedhjet e pronave ndaj inddianeve vendas,per manipulimin e texas,ti si paske diten hiroshima e nagasaki,vietnam, irak ,afganistan,dhe nuk eshte sigurues i paqes ne bote por eshte polic i koruptuar...

sa per al kaeden a nuk doli vet hillary klinton tha se ne kemi kruijuar al kaedan...


apo don te thuaash se edhe kho eshte rrene ....

i ri je meso dhe me pas eja ketu ne forum e nese i idealizon ata tjeter üune a


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 13.12.2012, 17:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (hubejb1 @ 12.12.2012, 08:35)

ja po ta shpjegoj...i nderuar nese ke pak njohuri analfabet ne cdo skaj te botes nenkupton nje njeri qe sdin shkrim lexim,e jo nje gjuhe te huaj,deshmove se ske njohuri elementgare,si njeh termet siic duhet,sa per gjerman qe sdin nje gjuhe te huaj cifra mund te arije 80%,se sjan ne zor me msu nje gjuh te huaj,po tash ja kan nis ka pak.

E mora vesh cdo te thuash po une te paraqita info te sakta me lart ku te tregova 40% e njerezve ne vendet e krishtera mbarojne universitetin ndersa ne vendet muslimane 2%.
Tani problemi ne te koncptuarin tend eshte se ti nuk dallon dot ate qe nuk di te shkruaj dhe s'ka bere shkolle fare me ate qe ka mbaruar shkollen e larte.
Eshte e vertete qe 7.5 milion gjerman jane analfabete por keta kane mbaruar shkollen e larte dhe jane te punesuar.

Kosova me bosnjen jane vendet me analfabete ne Europe.
Kosova eshte e pare.Nė vitin 1981 Kosova kishte 17,6 pėr qind tė popullatės analfabete nė tėrėsi. Nė vitet e pasluftės nė Kosovė rreth 6 pėr qind vlerėsoheshin tė ishin analfabetė.

Bosnje-Hercegovina gjendet nė nivelin e shteteve tė pazhvilluara afrikane pėrsa i pėrket gjendjes sė analfabetizmit, ku 15 pėr qind e banorėve nuk kanė mbarur arsimin fillor, tregojnė tė dhėnat e UNESCO-s.

Ndersa ne Rusi vetem 3% jane analfabete.

E kupton tani paqartesine qe ke.
 Citim
ti njeher fole per vendet krishtere e me pas i ndan ato ne shtete te droges e do te hamamit,dmth mundohesh te manipulojsh me te dhenat,ma katolik se latine edhe papa nuk o.ti i thu civilizim sh.b.ase,ti je i panjohur ne histori,ti si paske mesu lufterat qytetare,ske mesu per vrasjet masakrimet vjedhjet  e pronave ndaj inddianeve vendas,per manipulimin e texas,ti si paske diten hiroshima e nagasaki,vietnam, irak ,afganistan,dhe nuk eshte sigurues i paqes ne bote por eshte polic i koruptuar...

Po te fola lart per Rusine,me shume po flasim per vendet protestante te cilat jane shkeputur nga nga roli i kishes mbi njerezit.
Po jam njohur qarte me to dhe e di kush jane te civilizuar dhe kush jo.
SHBA eshte i vetmi shtet qe ka nuk ka njohur lufte pervecse nje lufte te vogel civile para qindra vitesh.
Njerezit qe shkuan ne SHBA ishin njerez qe shkuan per lirine e besimit,barazi gjinore,per te gjetur paqen etj.
Ata duhet te mbijetonin midis indianeve vendas te cilet nuk ishin paqesor.
Hiroshima dhe Nagasaki behet fjale per kohen e luftes,ne lufte nuk ka tolerance te lehte.
Gjithashtu nese nuk do ishin hedhur keto bomba imagjino cdo kishte ndodhur me boten Japonia do pushtonte boten do bente maskra neper bote keshtu qe amerika iu desh te merrte nje vendim te tille per te cliruar botes si garantues i paqes.
Edhe ne Irak apo Afganistan dihen motivet.
Regjimi i talebaneve ishte barbar mbi popullsine vendase dhe ata shkaterruan monumente,teatro,perhapnin islamin me dhune tek budistet,e linin popullin te prapambetur.
SHBA shkoi atje per ti ndihmuar dhe qe bota mos te terrorizohej nga sulmet terroriste kundrejt botes se civilizuar qe po benin keta hedhje ne ere.
Ne IRak gjithashtu hoqi regjimin e Sadam Hysenit i cili po e linte gjithashtu te prapambetur vendin dhe po zbatonte sheriatin ne menyre te dhunshme,amerika duhet te nderhynte sepse ata mund te shpiknin arme berthamore dhe te sillnin nje lufte te 3 boterore.
Edhe pse keto shteti amerikan i beri vullnetarisht ai duhet te perfitonte ndonje nafte nga keto vende per ushtaret te cilet pagueshin nga shteti amerikan.
Te gjitha vendimet qe merr SHBA jane per sigurine dhe paqes qofte edhe ne Vietnam.
 Citim
sa per al kaeden a nuk doli vet hillary klinton tha se ne kemi kruijuar al kaedan...

Po une spo them ate Al-Kaede qe mendonte amerika per te luftuar kunder Rusise dhe qe i sterviti talebanet ne malet e Skocise.
Kjo Al-Kaeda lindi me vone dhe nuk e krijoi SHBA.

James.
PM
Top

Topic Options Faqe: (12) « E para ... 2 3 [4] 5 6 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio