Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Google, grafikė dedikuar 100-vjetorit tė Pavarėsis
trimi.80
Postuar nė: 28.11.2012, 12:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012
http://www.yllpress.com/61300/google-grafi...pavaresise.html

Motori i kėrkimit Google ka ndryshuar logon e tij me njė grafikė tė veēantė dedikuar 100-vjetorit tė Pavarėsisė sė Shqipėrisė.

Kėshtu, pas nėnshkrimit tė peticionit pėr pėrvjetorin e Pavarėsisė, Google ka ndryshuar logon nė kuq e zi nė datėn 28 nėntor, ora 00.00.

Nė qendėr tė faqes ėshtė vendosur flamuri shqiptar kuqezi ndėrsa e njėjta emblem del sėrish edhe nėse kėrkon diēka nė google.

Google e ka nė praktikėn e saj ndryshimin e faqes sė saj dhe tė gėrmave tė logos varėsisht nga festat e ndryshme dhe aktiviteteteve ndėrkombėtare.

Kompania ka krijuar dhe njė ekip qė takohet rregullisht pėr tė dhėnė ide e pėr tė vendosur cilat ngjarje tė veēanta meritojnė tė kremtohen me njė ndryshim grafiku.

Shqiptarėt me anė tė njė peticioni i bėnė kėrkesė Google, qė edhe pavarėsia e Shqipėrisė tė njihet nga motorri i kėrkimit si njė ngjarje e rėndėsishme.

Peticioni ėshtė nėnshkruar nga mbi 75 mije shqiptarė qė jetojnė nė trojet e tyre dhe ata qė jetojnė e punojnė nė vende tė tjera, por dhe shokė e miq tė tyre, si dhe dashamirės tė Shqipėrisė nė kėtė 100 vjetor. Por pėr momentin, ndryshimi i Google ėshtė vetėm pėr pėrdoruesit nga Shqipėria.

Pėr festimet e Ditės sė Flamurit, Tirana dhe e gjithė Shqipėria ėshtė veshur kuq e zi, ndėrsa nė to do tė marrin pjesė qytetarė tė shumtė tė ardhur nga gjithė vendi, trojet shqiptare, si dhe turistė tė shumtė.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 28.11.2012, 13:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Bravo per google!
PM
Top
STOP
Postuar nė: 28.11.2012, 13:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1773
Antari Nr: 10064
Bashkangjitur: 06.10.2007http://www.google.com/


FTKEQESISHTE ME DUHET TE JAPE SQARIM...NDRYSHIMIN GOOOGLE E KA BER VETEM PER IP TE SHQIPERISE DMTH JU MUND ME PA ATE LOGO VETEM NESE JENI NE SHQIPERI...
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio