Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė
nightelf
Postuar nė: 02.12.2012, 17:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (forumi28 @ 02.12.2012, 04:53)
Ti kerce sa te duash,ato ajete kan te bejne direkt me homoseksualizmin,pse jo edhe pedofiline.
Cka k***n ke nevoje te sherbehesh nga djelmoshat ne xhenet nese nuk je homoseksual ose pedofil?Me trego ti i gjithedituri.
"Ne shtreter te qendisur nga ari,ulur perballe njeri tjetrit...",kjo s'ka perkthim tjeter vetem homo club.

Kur allahu mundet t'i siguron edhe nga 72 te virgjera,pse mos t'i krijon edhe dy-tri extra (s'ka nevoje te jene te virgjera smil3dbd4e5e7563a.gif ),per te "sherbyer"?

Ti mendon se duke mu drejtuar mua me "sy homoseksuali" smil3dbd4e5e7563a.gif pastron Kuranin nga keto perversitete?Jo jo.

Shume keq qe nuk jam homoseksual apo pedofil.Nuk do te shtrihem kurre ne shtrat te qendisur me ar smil4a8acea04e4b2.gif
Aty prane Muhes me shoke smil3dbd4e5e7563a.gif

Te thash, ne mbi 14 shekuj histori islame asnje musliman nuk e ka pa keshtu, asnje dietar nuk i ka dhene kete interpetim asnje sahab, asnje tabein, askush cdo musliman ne bote dhe jo vec musliman por cdo njeri normal (heterosexual) do e kishte pa ashtu sic shkruan! Interpretime te ketij lloji te thash mund ti ben vetem dikush qe ka e ka perversionin mbrenda vetes dhe mundohet ta arsyeton perversionin e tij me cdo kusht!

Rasti eshte me se i kjaret dikush qe e ka ate perversion ne zemer mundohet te shikon cdo gje me perversionin e tij per tu arysetuar ndaj ndergjegjes se tij per devijimin jo natyror qe ka. Eshte nje femnomen shkencor qe eshte tej i vertetuar. Nuk eshte dicka e nxjere nga mendja, ja nje shembull:

Nje fotografi (nga nje seri) qe shikohet ne dy menyra te bere ne nje studim:
Njezit qe jane aktiv seksualisht shikojn nje burr dhe nje grua
Femijet ne kete fotografi shikonin vetem delfina.

Pra cdukush shikoi ate qe "don". Ashtu sic e ben ty apo dikush tjeter ne ajtet ne fjale.

Fotografi e jashtme


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 03.12.2012, 01:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.

Ti,para se te akuzosh njeri per homoseksualizem,sqarohu njehere lidhur me homoseksualizmin dhe pedofiline qe ua solla nga Kurani,sura Wakia.
Kush jane keta djelmosha qe jane vene ne sherbim te "burrave"?
Kush ka nevoje te sherbehet n'xhenet?Perse per disa xheneti qenka argetim,te shtrire ne shtreter te qendisur me ari,te pijne vėra etj,dhe per disa skllaveri?
A nuk thuhet se atje (popullata e xhenetit) te gjithe do te jane te barabarte?
Keto jane disa nga pikat qe interesohem te lexoj nga ti,jo te mirresh me orientimin tim seksual.Po edhe sikur te isha homoseksual nuk do te turperohesha.Njeriu nuk e zgjedhe a don te jete homo apo hetero,as nuk zgjedhe ngjyren e lekures as vendlindjen.Keto vendosen nga faktore tjere,jo nga deshira.
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 03.12.2012, 03:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (forumi28 @ 03.12.2012, 02:11)
Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.

Ti,para se te akuzosh njeri per homoseksualizem,sqarohu njehere lidhur me homoseksualizmin dhe pedofiline qe ua solla nga Kurani,sura Wakia.
Kush jane keta djelmosha qe jane vene ne sherbim te "burrave"?
Kush ka nevoje te sherbehet n'xhenet?Perse per disa xheneti qenka argetim,te shtrire ne shtreter te qendisur me ari,te pijne vėra etj,dhe per disa skllaveri?
A nuk thuhet se atje (popullata e xhenetit) te gjithe do te jane te barabarte?
Keto jane disa nga pikat qe interesohem te lexoj nga ti,jo te mirresh me orientimin tim seksual.Po edhe sikur te isha homoseksual nuk do te turperohesha.Njeriu nuk e zgjedhe a don te jete homo apo hetero,as nuk zgjedhe ngjyren e lekures as vendlindjen.Keto vendosen nga faktore tjere,jo nga deshira.

Po vet je duke deshmuar ate qe te them, ti thua se Islami na ndalon te shikojm homoseksualizem kurse ne anen tjeter po tua qe promovon, cfar paradoks. Kthjelloj njiher mendimet.

Une shume bukur ta shpjegova, eshte fakt shkencor dhe ka qindra studime qe e verifikojne se njeriu gjykon ne baze te eksperiences se tij (apo si ne kete rast ne baze te perversioneve te tij).

Nese une te them:
Shiko, atje ne qender tek ajo embeltorja punon nje djal i ri.
1. Njeriu normal mendon, "Kamarjeri atje qenka djal i ri!" kurgje me shum nje sherbetor, nese jane vetem keta fjale smundet te mendojn me shum. Ndoshta ne baze te rrethit, mund te mendoj gjynah shum i ri eshte per ate pune, apo edhe te kunderten, respekt prej ne ate kohe mundohet te fiton para. Aspak nuk do ket mendime perverse, por vetem do ta gjykoj ne baze te rethit apo eksperiences se tij. "Gjynah i vogel per ate pune", "Shum mire ai e perkrah familjen e tij", apo nese e njeh privat dhe din dicka me teper mund te thot "ai ata para do i prish per droge" ose dhe te kunderten "ai me ata para ndihmon te tjere", gjithcka eshte subjektive.
2. Njerzit perverz mendojn, "Atje paska nje djal te ri, ndoshta ka zort per para do t'i'a rej menden" Apo cka mendojn perverzet. Ne kontekst eshte embeltorja, puna dhe djali, askund nuk permendet seksualtiet, perverzi ate gje e ka ne mendje, prandaj reflekton gjithcka me te. Ky eshte problemi i devijimeve dhe ajo qe e ben aq zort te largohet dikush prej saj. Kur ti e fiton ate "eksperience" per ti shikuar gjerat ne ate menyre te duket si dicka normale. Por gjith bota nuk e shikon ashtu.

Ajetet ne fjale nuk kane ascfar konteskt seksualiteti, as nuk permendet as nuk assocohet ne dicka te tille, e kur dikush shikon dicka kur nuk eshte aty (apo me sakt qe fare nuk shkruan aty) atehere eshte problemi i atij, jo i imi. Nese dikush shef dicka perverse kur une tregoj se "ne embeltore punon nje djal i ri" atehere ai ka probleme mendore dhe cdo psikollog ne bote do kishte thene njejten.

Pastaj ti ben nje asocim tjeter, nuk edi a me qellim apo pa qellim. Ti ja vesh kete "Burrave".
1. Mund te jet paqellim nese nuk din gramatike dhe nese nuk edin se eshte rregull gramatikor qe kur flitet per te dy gjinite gramatikisht dominon gjina mashkullore prandaj gjith vargjet jane ne gjinin mashkullore. Ose,
2. mund te jet me qellim, sepse Ajetin ku tregon per ke behet fjale e ke keputur, jane dy ajetet para atyre qe ke cituar! (Cfar rastesie?) Al-Waqi'ah 13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve. 14. E janė pak prej tė mėvonshmėve. Dmth behet fjale per popujt qe do hine ne xhennet. E ka ndonje popull qe perbehet vec prej meshkujve? smil3dbd4ddd6835f.gif Pra nuk behet fjale per "Burra" por behet fjale per Popuj te tere "Burra" dhe "Gra".

Pastaj i kthehemi xhennetit me "skllave", nuk edi nga cili religion i ke keta fillozofi por me Islamin kjo nuk ka te bej. Ndoshta je i influencuar prej Kristiano-jehudo-budisto-hindu-confucianizmit por me Islamin ske lidhje. Ne Islam ne mesojme se egzistojn krijesa pa vetedije dhe si ata me apo pa vetedije te gjith jemi Rober te Allahut. Per shembull Muslimanet besojn se Melejket (Engjujt) nuk kane vetedije (ne kuptimin e lirin e zgjedhjes dhe jo inteligjences) apo liri te veprimit. Liria e veprimit dhe vetedija (per te zgjedhur mes te mires dhe te keqes) u eshte dhene vec njezrve dhe xhineve. Pra ti i kupton ata sherbetoret si sklever, por ata jane aq skllever saqe eshte kompjuteri prej te cilit ti i shkuran postimet ketu ne forum, te dy te pavetedijshem dhe te krijuar per ate pune.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 03.12.2012, 05:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011 Citim
Te thash, ne mbi 14 shekuj histori islame asnje musliman nuk e ka pa keshtu,..."

"Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.",nuk mendova se ua ndalon te shikoni homoseksualizmin,por ne gjeneral.Pra,te besojne pa shikuar,pa menduar,pa bere pyetje,pa kritikuar.

Ti lexon dhe beson Kuranin nga friga ashtu sikur bejne miliona tjere,pa analizuar fare permbajtjen e sureve dhe ajeteve.
Ai qe ka nevoje te kthjellet ne mendime je ti dhe gjithe ata qe mendojne keshtu.Une jam i lire dhe i kthjellet me mendime.Nuk me kane verberuar me Kuran.
Shembujt qe solle dhe i dekoron me ngjyra aspak nuk lekundin faktin e asaj qe postova me pare.
"burrat" (po po,me qellim e futa ne thonjeza),nuk ka te bej me dy gjinite,por vetem me "burrat" (prape ne thonjeza).Aty flitet vecmas per ta ("burrat") (dhe djelmoshat qe do t'i "sherbejne",dhe vecmas per grate dhe virgjinitetin e tyre.
 Citim
Une shume bukur ta shpjegova, eshte fakt shkencor dhe ka qindra studime qe e verifikojne se njeriu gjykon ne baze te eksperiences se tij (apo si ne kete rast ne baze te perversioneve te tij).

Po,kam lexuar (ishte edhe nje teme ketu ne forum bile),problemi eshte se ti je duke me paragjykuar mua,pra,mqse te dy ne po i marrim keto studime dhe hulumtime si te verteta,ti je ai qe ka mizen nen kapele.
Une nuk gjykoj dhe as paragjykoj njerezit ne baze te orientimit te tyre seksual.Eshte ceshtje tjeter kur flasim per xhenetin smil3dbd4e5e7563a.gif
Jo per gje,por c'dreqin bejne "burrat" ne shtreter duke pire vėrė smil3dbd4e5e7563a.gif
 Citim
Pastaj i kthehemi xhennetit me "skllave", nuk edi nga cili religion i ke keta fillozofi por me Islamin kjo nuk ka te bej. Ndoshta je i influencuar prej Kristiano-jehudo-budisto-hindu-confucianizmit por me Islamin ske lidhje. Ne Islam ne mesojme se egzistojn krijesa pa vetedije dhe si ata me apo pa vetedije te gjith jemi Rober te Allahut. Per shembull Muslimanet besojn se Melejket (Engjujt) nuk kane vetedije (ne kuptimin e lirin e zgjedhjes dhe jo inteligjences) apo liri te veprimit. Liria e veprimit dhe vetedija (per te zgjedhur mes te mires dhe te keqes) u eshte dhene vec njezrve dhe xhineve. Pra ti i kupton ata sherbetoret si sklever, por ata jane aq skllever saqe eshte kompjuteri prej te cilit ti i shkuran postimet ketu ne forum, te dy te pavetedijshem dhe te krijuar per ate pune.

Te ta largoj kurreshtjen,nuk jam viktime e asnjeres nga keto.Dhe,kur te permendish "filozofite" judo-kristiane,te lutem mos harro ta potencosh edhe pjellen e tyre,Islamin.
Njeriu nuk e shpiku kompjuterin t'i sherben vetem njeriut (mashkullit),sikur allahu ben me djelmosha t'u sherbejne vetem "burrave".
Pse keto krijesa te jene te gjinise mashkullore,on top of that,no brains?
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 03.12.2012, 17:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (forumi28 @ 03.12.2012, 06:39)
"Muslimanet nuk kane si te shohin kur besimi qe ndjekin ua ndalon te shikojne.",nuk mendova se ua ndalon te shikoni homoseksualizmin,por ne gjeneral.Pra,te besojne pa shikuar,pa menduar,pa bere pyetje,pa kritikuar.

Ti lexon dhe beson Kuranin nga friga ashtu sikur bejne miliona tjere,pa analizuar fare permbajtjen e sureve dhe ajeteve.
Ai qe ka nevoje te kthjellet ne mendime je ti dhe gjithe ata qe mendojne keshtu.Une jam i lire dhe i kthjellet me mendime.Nuk me kane verberuar me Kuran.
Shembujt qe solle dhe i dekoron me ngjyra aspak nuk lekundin faktin e asaj qe postova me pare.
"burrat" (po po,me qellim e futa ne thonjeza),nuk ka te bej me dy gjinite,por vetem me "burrat" (prape ne thonjeza).Aty flitet vecmas per ta ("burrat") (dhe djelmoshat qe do t'i "sherbejne",dhe vecmas per grate dhe virgjinitetin e tyre.

Po,kam lexuar (ishte edhe nje teme ketu ne forum bile),problemi eshte se ti je duke me paragjykuar mua,pra,mqse te dy ne po i marrim keto studime dhe hulumtime si te verteta,ti je ai qe ka mizen nen kapele.
Une nuk gjykoj dhe as paragjykoj njerezit ne baze te orientimit te tyre seksual.Eshte ceshtje tjeter kur flasim per xhenetin smil3dbd4e5e7563a.gif
Jo per gje,por c'dreqin bejne "burrat" ne shtreter duke pire vėrė smil3dbd4e5e7563a.gif

Te ta largoj kurreshtjen,nuk jam viktime e asnjeres nga keto.Dhe,kur te permendish "filozofite" judo-kristiane,te lutem mos harro ta potencosh edhe pjellen e tyre,Islamin.
Njeriu nuk e shpiku kompjuterin t'i sherben vetem njeriut (mashkullit),sikur allahu ben me djelmosha t'u sherbejne vetem "burrave".
Pse keto krijesa te jene te gjinise mashkullore,on top of that,no brains?

Te kerkoj fajle nuk edi pse i more krejt ata fjale mbi vete, apo ndoshte do dogjen shume? Nuk edi pse te djegen aq shum, une ti tregova 2 ajetet para atyre qe i kishe permend ty dhe aty kjaret tregon per ke behet fjale:

Al-Waqi'ah:
13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve.
14. E janė pak prej tė mėvonshmėve.

Surja nuk fillon aty ku te pelqen ty, por fillon aty ku fillon dhe fjala eshte per Popuj jo per "burra". Ti nese shikon cdo kund burra smil3dbd4d4e4c4f2.gif dhe kur nuk shkruan (askund, as nuk permendet) eshte kompleksi yt ndaj burrave. Per nje njeri normal, fjala popull eshte populli, jo burr.

Aty nuk shkruan burre ti lexon burre, aty nuk shkruan sex ti lexon sex, e ctash kush ka probleme ketu?

Dhe pse une mizen nder kusul? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Une popullin e lexoj popull nuk me shef syri burra ku ska. Une i lexoj fjalet sic jane nuk shpik nga mendja dicka qe ti pershtatet asaj qe me pelqen, bilem e kunderta te me kishte pelqyer edhe une do e kishe lexuar si ty.

Se fundmi, Islami besim i verber? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Kurgje nuk ditke per Islamin, perkundrazi Islami na meson mos besojm verberisht, por gjithcka ta besojm me argument. Ose mer me mire per ta thene me fjalet e Muhammedit s.a.w.s. :
“God hath not created anything better than Reason, or anything more perfect, or more beautiful than Reason the benefits which God giveth are on its account and understanding is by it, and God's wrath is caused by disregard of it.”

Me te mira.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
Hera
Postuar nė: 03.12.2012, 19:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012Auhuhuahua "disa'' ketu aq larg jane duke shkuar sa ndonje dite do e shpallin veten si

te deleguarit e Zotit ne toke, gjoja se e njohine Zotin me mire se te gjithe te tjeret dhe

gjoja se interpretimi i tyre eshte me i verteti smil3dbd4daabd491.gif cool, aq cool jon sa edhe mjekrrat

tyre te gjata me km , ju sherbejne besimit dhe i afrojne me pran Zotit, se gjithe

njerezit tjere smil3dbd4e1748cc9.gif
smil3dbd4e5e7563a.gif ''perfeksionizem" smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Hera
Postuar nė: 03.12.2012, 19:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (ßina @ 30.11.2012, 13:36)
Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė

Fotografi e jashtme

Nga Express 30 Nėntor 2012 19:24

Nė Paris tė premten ėshtė hapur xhamia e parė nė tė cilėn do tė mund tė luten pjesėtarėt e komunitetit LGBT. Kėtė nismė fillimisht e kishte bėrė njė aktivistė i tė drejtave tė homoseksualėve, me prejardhje nga Algjeria, bashkė me njė mik tė vetin, pėrndryshe mug budist - qė tė dy homoseksualė.

Nismėtari i idesė, Ludovic Mohamed Zahed, deklaron se deri tani ka pranuar mjaft kėrcėnime, andaj edhe nuk dėshiron tė bėjė tė ditur se ku saktėsisht ndodhet kjo xhami.

Kryeimami i Xhamisė sė Madhe nė Paris, Dalil Boubaker, ndėrkaq deklaroi e askush nuk do tė shkojė nė xhaminė e re pėr t’u lutur, sepse homoseksualizmi ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me islamin.

Zahad beson se xhamia e re do tė ketė njė vend tė veēantė nė jetėn e myslimanėve homoseksualė nė Francė. Shoqata e themeluar nga ai, Homoseksualėt Myslimanė tė Francės, nga gashtė anėtarė sa kishte fillimisht tashmė ka mbi 300 anėtarė.

Problematike sepse dalin tani njerezit e kultit islam dhe do ju thojne se juve Zoti nuk ju

do, vetem neve na done. A nuk i done Zotit krijesat e tije qofte gay qofte me orientim

tjeter seksual... une nuk e di, duhet pyetur ata qe kane folur me Zotin nese dikush

ndonjehere ka folur apo ka prezentuar dicka ne emer te tije. Vec situata eshte e

komplikuar nuk arrine dote asnje njeri ti ndaloj tjeterit te doje ate qe done me dasht

ose te mos duaj ate qe nuk done me dasht ne jeten e tije.
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 03.12.2012, 19:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008Mos u merr me anetare!

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 07.12.2012, 21:58


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 03.12.2012, 19:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (Hera @ 03.12.2012, 13:10)
Auhuhuahua "disa'' ketu aq larg jane duke shkuar sa ndonje dite do e shpallin veten si

te deleguarit e Zotit ne toke, gjoja se e njohine Zotin me mire se te gjithe te tjeret dhe

gjoja se interpretimi i tyre eshte me i verteti smil3dbd4daabd491.gif cool, aq cool jon sa edhe mjekrrat

tyre te gjata me km , ju sherbejne besimit dhe i afrojne me pran Zotit, se gjithe

njerezit tjere smil3dbd4e1748cc9.gif
smil3dbd4e5e7563a.gif ''perfeksionizem" smil3dbd4e5e7563a.gif

Edhe ti fare sdin per fete moj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Zoti ka shkateru qytet te tere nga shkaku se ishin gay , por cuditerisht ne ditet e sotit gay paradat kalojn sa me mire smil3dbd4d8676346.gif
Sipas muslimanve ,krishtereve dhe cifutve , dhe Zotit tyre te perbashket , te jesh homoseksual dmth te shkosh kunder natyres , sepse nuk eshte e natyrshme , e perseri cuditerisht kafshet si bejne seks me te njejtin seks : shembull delfinat jan biseksual , lepujt jan biseksual , hienat bejne orgji dhe inceste , nuk e ka rregulluar ceshtjen e kafsheve qe skan tru , por i pengojn njerzit aq shum tcilet dhe kan vullnetin e lire.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 03.12.2012, 20:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012___________

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 07.12.2012, 21:59
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 03.12.2012, 20:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008_______________

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 07.12.2012, 21:59


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 03.12.2012, 23:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (FlyGreen @ 03.12.2012, 20:50)
Edhe ti fare sdin per fete moj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Zoti ka shkateru qytet te tere nga shkaku se ishin gay , por cuditerisht ne ditet e sotit gay paradat kalojn sa me mire smil3dbd4d8676346.gif
Sipas muslimanve ,krishtereve dhe cifutve , dhe Zotit tyre te perbashket , te jesh homoseksual dmth te shkosh kunder natyres , sepse nuk eshte e natyrshme , e perseri cuditerisht kafshet si bejne seks me te njejtin seks : shembull delfinat jan biseksual , lepujt jan biseksual , hienat bejne orgji dhe inceste , nuk e ka rregulluar ceshtjen e kafsheve qe skan tru , por i pengojn njerzit aq shum tcilet dhe kan vullnetin e lire.

Mos haro intelegjenca, ndjenjat dhe ndergjegja jane cilesit qe na dallojn ne njerzve prej kafsheve, por nuk ka problem, ju qe doni te silleni si kafshe silluni si kafshe, ne qe sduam te sillemi si njerez.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
MIX
Postuar nė: 04.12.2012, 20:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1432
Antari Nr: 26239
Bashkangjitur: 09.03.2011Ideja e mire e llajki
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 04.12.2012, 23:26
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (Hera @ 03.12.2012, 20:17)
Problematike sepse dalin tani njerezit e kultit islam dhe do ju thojne se juve Zoti nuk ju

do, vetem neve na done. A nuk i done Zotit krijesat e tije qofte gay qofte me orientim

tjeter seksual... une nuk e di, duhet pyetur ata qe kane folur me Zotin nese dikush

ndonjehere ka folur apo ka prezentuar dicka ne emer te tije. Vec situata eshte e

komplikuar nuk arrine dote asnje njeri ti ndaloj tjeterit te doje ate qe done me dasht

ose te mos duaj ate qe nuk done me dasht ne jeten e tije.

Ne jemi te sigurt se Ai Zot se ne besojm ne te dhe te vetemin nuk e don ket specje njerzesh te darwinit qe ngatrrohen qe nga prejerdhja e tyre e deri tani ne preferencat seksuale,Por mbase Ai Zoti se besoni Ju indirekt eshte me tolerant dhe nuk i shkatrron pasardhsit e majmunit.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
BESI_TE
Postuar nė: 04.12.2012, 23:42
Quote Post


Administrator
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 5336
Antari Nr: 17415
Bashkangjitur: 19.09.2008 Citim (ßina @ 30.11.2012, 20:36)
Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė

Fotografi e jashtme

Nga Express 30 Nėntor 2012 19:24

Nė Paris tė premten ėshtė hapur xhamia e parė nė tė cilėn do tė mund tė luten pjesėtarėt e komunitetit LGBT. Kėtė nismė fillimisht e kishte bėrė njė aktivistė i tė drejtave tė homoseksualėve, me prejardhje nga Algjeria, bashkė me njė mik tė vetin, pėrndryshe mug budist - qė tė dy homoseksualė.

Nismėtari i idesė, Ludovic Mohamed Zahed, deklaron se deri tani ka pranuar mjaft kėrcėnime, andaj edhe nuk dėshiron tė bėjė tė ditur se ku saktėsisht ndodhet kjo xhami.

Kryeimami i Xhamisė sė Madhe nė Paris, Dalil Boubaker, ndėrkaq deklaroi e askush nuk do tė shkojė nė xhaminė e re pėr t’u lutur, sepse homoseksualizmi ėshtė nė kundėrshtim tė plotė me islamin.

Zahad beson se xhamia e re do tė ketė njė vend tė veēantė nė jetėn e myslimanėve homoseksualė nė Francė. Shoqata e themeluar nga ai, Homoseksualėt Myslimanė tė Francės, nga gashtė anėtarė sa kishte fillimisht tashmė ka mbi 300 anėtarė.

ncncncnc Tema troshka, amen debati berbat, skam koment per dyja gjerat!

All-llahu na udhezoft te gjitheve, e zullumqaret dhe armiqet All-llahu i shkateroft mes veti, Amin....

Kaq pata per kete teme!


----------------------------------------
Falėm o Zot, se nese Ti nuk mė falė, unė jam prej te humburve, andaj falėm, falėm falėm...

>>> Te folurit teper, eshte mendjemadhesi!!! <<<
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio