Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) « E para ... 2 3 [4] 5 6   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė
extige_88
Postuar nė: 05.12.2012, 02:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (FlyGreen @ 03.12.2012, 20:50)
Edhe ti fare sdin per fete moj smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Zoti ka shkateru qytet te tere nga shkaku se ishin gay , por cuditerisht ne ditet e sotit gay paradat kalojn sa me mire smil3dbd4d8676346.gif
Sipas muslimanve ,krishtereve dhe cifutve , dhe Zotit tyre te perbashket , te jesh homoseksual dmth te shkosh kunder natyres , sepse nuk eshte e natyrshme , e perseri cuditerisht kafshet si bejne seks me te njejtin seks : shembull delfinat jan biseksual , lepujt jan biseksual , hienat bejne orgji dhe inceste , nuk e ka rregulluar ceshtjen e kafsheve qe skan tru , por i pengojn njerzit aq shum tcilet dhe kan vullnetin e lire.

Sipas kesaj edhe ti je oke nese dikush te punon nga mbrapa dhe ti mund te ngelesh shtatzen :) . Sepse ti mendon se kjo eshte e drejt sipas ligjit te natyres, sepse un sa dij eshte kundrejt ligjit te natyres, ti smund te ngelesh shtatzen nese te punon dikush nga mbrapa plako :P , dmth automatikisht del se eshte kundrejt ligjit te natyres. E din cfar, ndoshta do ishte me mire ta provoje njeher dhe ta verifikosh ahaha, mos haro te besh dhe nje video incizim do ta kesh si argument, se eshte kunder ligjit te natyres apo nuk eshte.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
ßina
Postuar nė: 05.12.2012, 10:12
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (BESI_TE @ 05.12.2012, 00:42)
ncncncnc Tema troshka, amen debati berbat, skam koment per dyja gjerat!

All-llahu na udhezoft te gjitheve, e zullumqaret dhe armiqet All-llahu i shkateroft mes veti, Amin....

Kaq pata per kete teme!

Jo tema po lajmi ke troshka e per kete e solla ketu, se mu duk interesant edhe u cudita kur e lexova. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
packs
Postuar nė: 05.12.2012, 11:24
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (---OXO--- @ 01.12.2012, 22:25)
Ben mire qe O-jėn -tek lOpsh-, tu a bejsh me te madhe se u vyn smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Cfare lOOpsh. Qe dy O prej shpijave i kane. smil3dbd4daabd491.gif


p.s.

Sa i perket debatit qe koka zhvillu ketu, e lexova me kureshtje dhe mendoj se ky postim ia ka ndu kapakun.

 Citim

nightelf

Po vet je duke deshmuar ate qe te them, ti thua se Islami na ndalon te shikojm homoseksualizem kurse ne anen tjeter po tua qe promovon, cfar paradoks. Kthjelloj njiher mendimet.

Une shume bukur ta shpjegova, eshte fakt shkencor dhe ka qindra studime qe e verifikojne se njeriu gjykon ne baze te eksperiences se tij (apo si ne kete rast ne baze te perversioneve te tij).

Nese une te them:
Shiko, atje ne qender tek ajo embeltorja punon nje djal i ri.
1. Njeriu normal mendon, "Kamarjeri atje qenka djal i ri!" kurgje me shum nje sherbetor, nese jane vetem keta fjale smundet te mendojn me shum. Ndoshta ne baze te rrethit, mund te mendoj gjynah shum i ri eshte per ate pune, apo edhe te kunderten, respekt prej ne ate kohe mundohet te fiton para. Aspak nuk do ket mendime perverse, por vetem do ta gjykoj ne baze te rethit apo eksperiences se tij. "Gjynah i vogel per ate pune", "Shum mire ai e perkrah familjen e tij", apo nese e njeh privat dhe din dicka me teper mund te thot "ai ata para do i prish per droge" ose dhe te kunderten "ai me ata para ndihmon te tjere", gjithcka eshte subjektive.
2. Njerzit perverz mendojn, "Atje paska nje djal te ri, ndoshta ka zort per para do t'i'a rej menden" Apo cka mendojn perverzet. Ne kontekst eshte embeltorja, puna dhe djali, askund nuk permendet seksualtiet, perverzi ate gje e ka ne mendje, prandaj reflekton gjithcka me te. Ky eshte problemi i devijimeve dhe ajo qe e ben aq zort te largohet dikush prej saj. Kur ti e fiton ate "eksperience" per ti shikuar gjerat ne ate menyre te duket si dicka normale. Por gjith bota nuk e shikon ashtu.

Ajetet ne fjale nuk kane ascfar konteskt seksualiteti, as nuk permendet as nuk assocohet ne dicka te tille, e kur dikush shikon dicka kur nuk eshte aty (apo me sakt qe fare nuk shkruan aty) atehere eshte problemi i atij, jo i imi. Nese dikush shef dicka perverse kur une tregoj se "ne embeltore punon nje djal i ri" atehere ai ka probleme mendore dhe cdo psikollog ne bote do kishte thene njejten.

Pastaj ti ben nje asocim tjeter, nuk edi a me qellim apo pa qellim. Ti ja vesh kete "Burrave".
1. Mund te jet paqellim nese nuk din gramatike dhe nese nuk edin se eshte rregull gramatikor qe kur flitet per te dy gjinite gramatikisht dominon gjina mashkullore prandaj gjith vargjet jane ne gjinin mashkullore. Ose,
2. mund te jet me qellim, sepse Ajetin ku tregon per ke behet fjale e ke keputur, jane dy ajetet para atyre qe ke cituar! (Cfar rastesie?) Al-Waqi'ah 13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve. 14. E janė pak prej tė mėvonshmėve. Dmth behet fjale per popujt qe do hine ne xhennet. E ka ndonje popull qe perbehet vec prej meshkujve?  Pra nuk behet fjale per "Burra" por behet fjale per Popuj te tere "Burra" dhe "Gra".

Pastaj i kthehemi xhennetit me "skllave", nuk edi nga cili religion i ke keta fillozofi por me Islamin kjo nuk ka te bej. Ndoshta je i influencuar prej Kristiano-jehudo-budisto-hindu-confucianizmit por me Islamin ske lidhje. Ne Islam ne mesojme se egzistojn krijesa pa vetedije dhe si ata me apo pa vetedije te gjith jemi Rober te Allahut. Per shembull Muslimanet besojn se Melejket (Engjujt) nuk kane vetedije (ne kuptimin e lirin e zgjedhjes dhe jo inteligjences) apo liri te veprimit. Liria e veprimit dhe vetedija (per te zgjedhur mes te mires dhe te keqes) u eshte dhene vec njezrve dhe xhineve. Pra ti i kupton ata sherbetoret si sklever, por ata jane aq skllever saqe eshte kompjuteri prej te cilit ti i shkuran postimet ketu ne forum, te dy te pavetedijshem dhe te krijuar per ate pune.
Vec e kam nje keshille per nightelf;

mos debato ne nivelin tand intelektual ketu se disa nuk jane te afte me kape sende shume te thjeshta sic jane diskurset e le me problemet mendore hahahah.

Keshtu qe keep holdin' smil3dbd4daabd491.gif

Kurse per anetaret qe i gezohen ketij lajmi dhe paskan nise me ba interpretime te Kuranit se gjoja po u lejojka homoseksualizmi ose ose paska "shembuj" ne Kuran, ju tham ishalla ktheheni sa ma shpejt ne kohe dhe hapesire masi pasni hupe krejt.

Niherit urime homoseksualeve. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 05.12.2012, 12:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (extige_88 @ 04.12.2012, 20:24)
Sipas kesaj edhe ti je oke nese dikush te punon nga mbrapa dhe ti mund te ngelesh shtatzen :) . Sepse ti mendon se kjo eshte e drejt sipas ligjit te natyres, sepse un sa dij eshte kundrejt ligjit te natyres, ti smund te ngelesh shtatzen nese te punon dikush nga mbrapa plako :P , dmth automatikisht del se eshte kundrejt ligjit te natyres. E din cfar, ndoshta do ishte me mire ta provoje njeher dhe ta verifikosh ahaha, mos haro te besh dhe nje video incizim do ta kesh si argument, se eshte kunder ligjit te natyres apo nuk eshte.

Un nuk kam ndjenja homoseksualizmi , edhe skam perse ta provoj , ti qe e shpalose si ide patjeter se tka shkuar mendja dhe e ke imagjinuar ne koken tende ,per ndryshe skish pas arsye pse ta permendish nje gje te tille .
Po normal e ke te ndaluar me fe , prandaj se ben hahah , e une se kam te ndaluar por thjesht sme behet me te njejtin seks ,ktu qendron dallimi !
Vec fakte te permenda , ca kafshe tcilet e bejne me te njejtin seks , dmth Allahu i madh ka mundur mos ti krijone te tilla ato kafshet nese aq shum e urren nje gje te tille.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga FlyGreen nė 05.12.2012, 12:07
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 05.12.2012, 14:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Turp per ate qe e postoj kete teme,sepse kjo i bjen si me thene "dikush hypy ne dardhe e mblodhi kumbulla".Xhamia eshte isntitucion i fese Islame,e ne xhami shkojn vetem ata qe jane besimtar,e besimtari nuk behet homo asnjiher,sepse me flejte ne xhami duke u fal e ka kot,se nuk i pranohen lutjet.e kjo eshte alogjike,dhe mos beni qufur.
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 05.12.2012, 15:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011 Citim (nightelf @ 03.12.2012, 11:24)
Te kerkoj fajle nuk edi pse i more krejt ata fjale mbi vete, apo ndoshte do dogjen shume? Nuk edi pse te djegen aq shum, une ti tregova 2 ajetet para atyre qe i kishe permend ty dhe aty kjaret tregon per ke behet fjale:

Al-Waqi'ah:
13. (ata janė) Shumė prej (popujve) tė hershmėve.
14. E janė pak prej tė mėvonshmėve.

Surja nuk fillon aty ku te pelqen ty, por fillon aty ku fillon dhe fjala eshte per Popuj jo per "burra". Ti nese shikon cdo kund burra smil3dbd4d4e4c4f2.gif dhe kur nuk shkruan (askund, as nuk permendet) eshte kompleksi yt ndaj burrave. Per nje njeri normal, fjala popull eshte populli, jo burr.

Aty nuk shkruan burre ti lexon burre, aty nuk shkruan sex ti lexon sex, e ctash kush ka probleme ketu?

Dhe pse une mizen nder kusul? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Une popullin e lexoj popull nuk me shef syri burra ku ska. Une i lexoj fjalet sic jane nuk shpik nga mendja dicka qe ti pershtatet asaj qe me pelqen, bilem e kunderta te me kishte pelqyer edhe une do e kishe lexuar si ty.

Se fundmi, Islami besim i verber? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Kurgje nuk ditke per Islamin, perkundrazi Islami na meson mos besojm verberisht, por gjithcka ta besojm me argument. Ose mer me mire per ta thene me fjalet e Muhammedit s.a.w.s. :
“God hath not created anything better than Reason, or anything more perfect, or more beautiful than Reason the benefits which God giveth are on its account and understanding is by it, and God's wrath is caused by disregard of it.”

Me te mira.

Jo nuk me dogjen aspak.Perkundrazi,jeni ju ata qe u dogjen dhe filluat me interpretime si ;jo eshte menduar keshtu,jo eshte menduar ashtu.
Ti beson se cdo fjale e shkruar ne Kuran eshte nga zoti,prandaj,ketu s'ka vend per interpretim tjeter pos asaj qe eshte urdheruar dhe premtuar.

Jo,surja nuk fillon aty ku me pelqen mua,dhe as qe mbaron.Po, edhe sikur te sjellim suren komplet si dhe sure dhe ajete tjera,kjo nuk do ta zhdukte kete "fenomen".

Nese fillojme t'i bejme Kuranit interpretim sipas deshires,atehere asnje urdher nuk qenka ashtu sikur eshte dhene!Une nuk bera interpretim,vetem solla ajete ku "burrat" rrine shtrire ne shtreter,ulur perballe njeri tjetrit duke u "sherbyer" nga djelmoshat e ri.
Shume e komplikuar kjo,apo jo!
Tash,kjo "grate e tyre" nuk eshte fjala per popull sikur mundohesh ta qendisish ti,por pikerisht per "burrat" e xhenetit.
 Citim
22. Dhe (gratė e tyre janė) hyri symėdha.
23. Si tė ishin inxhi tė ruajtura
.


Shendet smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 05.12.2012, 17:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (forumi28 @ 05.12.2012, 09:40)
Tash,kjo "grate e tyre" nuk eshte fjala per popull sikur mundohesh ta qendisish ti,por pikerisht per "burrat" e xhenetit.

56.17 Atyre u shėrbejnė djelmosha tė gjithmonshėm.
Ja dicka ne lidhje me temen. Do u sherbejn keta ketyre qe kane hapur xhamine ne France apo ndonje tjetri.
Nje lajm i mire po hapet dhe nje xhami tjeter per homoseksualet ne Gjermani.
smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 05.12.2012, 18:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (JamesWat @ 05.12.2012, 11:07)
56.17 Atyre u shėrbejnė djelmosha tė gjithmonshėm.
Ja dicka ne lidhje me temen. Do u sherbejn keta ketyre qe kane hapur xhamine ne France apo ndonje tjetri.
Nje lajm i mire po hapet dhe nje xhami tjeter per homoseksualet ne Gjermani.
smil3dbd4dbc14f3f.gif smil3dbd4dbc14f3f.gif

eee po prandaj Zoti si don homoseksualet , se shkuan djelmoshar pastaj , kush do te kujdeset per grate e Parajses derisa burrat meren me hyrite symedha e disat me 72 virgjinet smil3dbd4daabd491.gif
Seriozishte tash jam kunder xhamiave per homoseksual ,jam kunder martesave homoseksuale ne kishe , religjioni eshte kunder homoseksualizmit edhe nese don tjesh homoseksual cfar kerkon ne ate religion qe eshte kunder , mbaje nje besim tendin unik ku Zoti si urren homoseksualet , eshte marrezi kjo ,edhe sbesoj se kalojne mire kto xhamite edhe kto homoseksualet duke e dite cfar njerzisht te dhunshem jan muslimanet.
PM
Top
xheem
Postuar nė: 05.12.2012, 19:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Besuat apo jo,u tallet apo jo,neve aspak nuk na demtoni.Ju demtoni veten tuaj.Ju,tre a kater a sa jeni ketu,a jeni te vetedijshem se jeni pakice ne krahasim me ne?Ne nje postim u kam treguar se ju jeni 2%,kurse ne koalicion me shkijet 4%.Ju e dini forte mire se kush eshte Kryjuesi Absolut,nga i cili nuk mund te shpetoni.Sot a neser,shkerdhesa do tu vije.Gjitheēka qe ka fillim,ka edhe mbarim.Po,ju kisha lutur,mosni me keto bastardime dhe ofendime.Kete qe bani ju,as shkau shkaut nuk ja bene kurre.Edhe nje keshille:pendohuni sa nuk u eshte bere vone.Juve personalisht nuk ju njoh,por njoh nje "njeri",te kalibbrit tuaj,All-llahu xh.sh.qysh ne kete bote e ka denuar;ia ka ndryshuar fytyren ne fytyre te derrit.A ka me keq.

Mosni ju lutem,se nuk ka loje me All-llahun.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 05.12.2012, 20:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012Edukohoni pak per homoseksualizmin


http://www.youtube.com/watch?v=PSQSx3OCrXQ
Dilema ime eshte pse e beri Zoti homoseksualizmin dicka qe fitoet prej kur linden ,e jo homoseksualizmi ne Islam apo Krishtero-Judaizem , lidhja e religjionit me homoseksualizmin eshte shaka , sepse ne librat fetar Zoti eshte kategorikisht kunder.
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 05.12.2012, 20:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (FlyGreen @ 05.12.2012, 12:49)
kto xhamite edhe kto homoseksualet duke e dite cfar njerzisht te dhunshem jan muslimanet.

Vetem per nje film qe u be u terrorizua e gjithe bota.
Imagjino te zbulohet nje doreshkrim ku tregon grate e tij c'fare do te ndodhte,do arrinin der ne Teksas duke i shkaterruar gjysmen e botes.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 05.12.2012, 20:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (FlyGreen @ 05.12.2012, 14:28)
Dilema ime eshte pse e beri Zoti homoseksualizmin dicka qe fitoet prej kur linden

Pra me pak fjale ti po thua qe zoti e ka krijuar homoseksualizmin dhe nuk kane faje njerezit.
smil4a8acd602a050.gif Pra keta qe shkojne ne kete xhami nuk kane faje fare.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 05.12.2012, 20:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (xheem @ 05.12.2012, 13:42)
Ju,tre a kater a sa jeni ketu,a jeni te vetedijshem se jeni pakice ne krahasim me ne?Ne nje postim u kam treguar se ju jeni 2%,kurse ne koalicion me shkijet 4%

Te thashe njehere mos i ngaterro gjerat nuk jane 2% shqiptare ne kete kuptim qe e thua ti.
Sipas nje sondazhi ne nje forum me mijera shqiptare numri i muslimaneve nuk e kalonte dot numrin e ateistave apo atyre qe jane monoteist pa besim 49% me 51%.
Ne kete forum nuk e di nese jemi 2% por mbi 20%.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 05.12.2012, 21:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (JamesWat @ 05.12.2012, 14:46)
Pra me pak fjale ti po thua qe zoti e ka krijuar homoseksualizmin dhe nuk kane faje njerezit.
smil4a8acd602a050.gif Pra keta qe shkojne ne kete xhami nuk kane faje fare.

Jo , sje ne te drejte ketu , ska logjike homoseksualet te shkojne ne xhami , sepse Kurani eshte kunder , Allahu ka shkateru vendbanim te tere se ato i kishin lene grate dhe flinin me burra , edhe pse jan gabim sipas mendimit tim sepse Dhulkaderni , Aleksandri i Madh ishte biseksual por pa mar parasyshe , religjioni Islam e ndalon homoseksualizmin ,nese je homoseksual sje musliman ,njejt si smund te hash mish derri ,pra ska cfar kerkojne ne xhami , i degradojne xhamite dhe ato xhami duhet te renohen sipas mendimi tim se prishin integritetin e muslimaneve , nuk guxon askush te tallet ne menyre aq agresive me besimin e tjetrit , jam kunder sepse ska logjike ,ska kuptim.
Dhe po analizuar me thelle ne religjione , kur i analizoj besimet e njerezve mund te shpalos edhe nje teori tjeter se vet Satani qe dmth Kundershtari ka mundur ti imponon ato gjene homoseksuale te njeriu , githashtu sipas Satanizmit ,Satani eshte babai i vertet i njeriut , sepse ai na ka ndryshuar gjenetiken per tna permisuar te jemi me te qendrushem , derisa Zoti e ndalon ne kete pune ( ato thone Zoterat ), e ndersa sipas Bibles Satani udheheq me planetin Toke derisa te shkateroet , cdo her ka dy ane te medaljonit.
Dmth sipas Bibles , Zoti nuk i perziet Satanit per kete toke ,qe logjikisht mundet ti sqaron edhe te keqijat qe ndodhin , ka nje peralle biblike ku Satani i thot Zotit une mundem ta bej robin ma tmire tendin Jakobin jo besimtar , Zoti e pranon sfiden dhe i thot bej cfar te duash me pasurit dhe familjen por Jakobin mos ma prek , dhe ashtu Satani ja vret femijet ja mer pasurien ai se humben besimin , pastaj e shkateron ate dhe per nje cast Jakobi dyshon ,thot Zot a me ke mar inat ,mirepo perseri pendoet duke e pare gabimin.
Mfali qe dola nga tema por jan interesante mitet religjioze , gjithcka lidhet si mozaik , tgjitha fete jan pjese e jetes , dhe dicka dicka e vertet gjindet.
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 05.12.2012, 21:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (FlyGreen @ 05.12.2012, 15:02)
Dhe po analizuar me thelle ne religjione , kur i analizoj besimet e njerezve mund te shpalos edhe nje teori tjeter se vet Satani qe dmth Kundershtari ka mundur ti imponon ato gjene homoseksuale te njeriu , githashtu sipas

Nje pyetje kam.
C'mendim ke per sektin e mormoneve.
Sipas Jozef Smith ai kishte vizione te ngjashme me profetet e tjere nga engjejt.
A shpjegon ndonje gje me mire kjo fe se fete e tjera?
smil4a8acf7ea6a39.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) « E para ... 2 3 [4] 5 6  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio