Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (6) « E para ... 3 4 [5] 6   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Paris: Hapet xhamia e parė pėr homoseksualė
FlyGreen
Postuar nė: 05.12.2012, 21:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (JamesWat @ 05.12.2012, 15:06)
Nje pyetje kam.
C'mendim ke per sektin e mormoneve.
Sipas Jozef Smith ai kishte vizione te ngjashme me profetet e tjere nga engjejt.
A shpjegon ndonje gje me mire kjo fe se fete e tjera?
smil4a8acf7ea6a39.gif

Mormonizmi eshte religjion qe ndryshon , dmth vet e pranojne se shtojne gjera dhe pakesojne gjera , sipas tyre njerzit e zi do te ishin skllever ne parajse ka logjike smil3dbd4daabd491.gif , dhe se Jezusi eshte lind nga mredhenie seksuale , kjo me teper logjike , mirepo feja si fe eshte sekt i cuditshem , kan gjera te perbashketa me religjionet tjera mirepo ndryshime drastike , poligamine si duket tgjith profetet e kan preferuar pervec Jezusit smil3dbd4d4e4c4f2.gif
Ka njerez me ndjenjen e gjashte te zhvilluar , me pak praktike dhe meditim ato arine te lidhen me demone , rrall her me engjuj te mire ,prndaj edhe fitojne njerez qe i ndjekin , psh ti te ngritesh ne mengjes te thuash se te ka vizituar Jezusi apo Mikaili askush sdo te besonte ,edhe po te thoshe se Satani tka vizituar edhe pse ai premton takim sy n sy per ndjekesit e tije ,askush sdo te besonte , pra kto jan talljet "e zoterave te lashte" me njerzimin , njeher kishte shum zotera dhe nje krye Zot.
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 06.12.2012, 01:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010The Sodom Account (Genesis 19:1-9)

“Where are those men who came to your house? We want to have sex with them!” Lot refuses but offers his daughters instead, giving the reason: “Look, I have two daughters who have never slept with a man. Let me bring them out to you, and you can do what you like with them. Don’t do anything to these men, for they have come under the protection of my roof” (19:8).

Whatever is happening here it is a form of rape. The crowd of men wished to sexually assault or “gangbang” the angels

E si e sqaroni ju kte ? Asht e vertet kjo apo jo ? Qe me terma te sakt permendet ?


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 06.12.2012, 08:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (extige_88 @ 05.12.2012, 19:25)
The Sodom Account (Genesis 19:1-9)

“Where are those men who came to your house? We want to have sex with them!” Lot refuses but offers his daughters instead, giving the reason: “Look, I have two daughters who have never slept with a man. Let me bring them out to you, and you can do what you like with them. Don’t do anything to these men, for they have come under the protection of my roof” (19:8).

Whatever is happening here it is a form of rape. The crowd of men wished to sexually assault or “gangbang” the angels

E si e sqaroni ju kte ? Asht e vertet kjo apo jo ? Qe me terma te sakt permendet ?

Edhe nje arsye qe tregon se bibla eshte pjelle e nje imagjinate te zhvilluar e te droguar , engjujt duet te ishin drite ,si mund te perdhunosh driten , edhe nese nuk ishin engjujt drite ato do tkishin ndonje armatim te avancuar me vete , nese kan ardhur me anije fluturuese me shpejtesine e drites si eshte e mundur mos te kishin asgje per tu mbrojtur !
Ktu shifet trushperlarja e feve sa e rende eshte , si eshte e mundur dikush ta lexone nje gje te tille dhe ti beson , e tmershme kjo.
PM
Top
xheem
Postuar nė: 06.12.2012, 09:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (JamesWat @ 05.12.2012, 21:52)
Te thashe njehere mos i ngaterro gjerat nuk jane 2% shqiptare ne kete kuptim qe e thua ti.
Sipas nje sondazhi ne nje forum me mijera shqiptare numri i muslimaneve nuk e kalonte dot numrin e ateistave apo atyre qe jane monoteist pa besim 49% me 51%.
Ne kete forum nuk e di nese jemi 2% por mbi 20%.

Ti a sondazheve te internetit u beson a?Po sa shkavi qe din te flas shqip e merr pjese ne ato sondazhe(nese sondazhi ka qene ne gjuhen shqipe)?

Sa i perket 2%-shit +4%-shit,bazohem ne regjistrimin e fundit te popullit te Kosoves,ku 96 % u deklaruan musliman.Prandaj ju lutem,mosni se me ne fund delni qesharak.Tendenca e juaj,kenaq vetem palen tjeter,e assesi shqiptaret e vertete.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 07.12.2012, 18:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (forumi28 @ 05.12.2012, 16:40)
Jo nuk me dogjen aspak.Perkundrazi,jeni ju ata qe u dogjen dhe filluat me interpretime si ;jo eshte menduar keshtu,jo eshte menduar ashtu.
Ti beson se cdo fjale e shkruar ne Kuran eshte nga zoti,prandaj,ketu s'ka vend per interpretim tjeter pos asaj qe eshte urdheruar dhe premtuar.

Jo,surja nuk fillon aty ku me pelqen mua,dhe as qe mbaron.Po, edhe sikur te sjellim suren komplet si dhe sure dhe ajete tjera,kjo nuk do ta zhdukte kete "fenomen".

Nese fillojme t'i bejme Kuranit interpretim sipas deshires,atehere asnje urdher nuk qenka ashtu sikur eshte dhene!Une nuk bera interpretim,vetem solla ajete ku "burrat" rrine shtrire ne shtreter,ulur perballe njeri tjetrit duke u "sherbyer" nga djelmoshat e ri.
Shume e komplikuar kjo,apo jo!
Tash,kjo "grate e tyre" nuk eshte fjala per popull sikur mundohesh ta qendisish ti,por pikerisht per "burrat" e xhenetit.


Shendet smil3dbd4e4c2e742.gif

Une nuk interpretoj, ti interpreton! Une te thash e lexoj pik mbas pike ashtu sic shkruan. Aty nuk permendet as seksualitet as kurgje, cka tet bej une ty qe lexosh fjale qe nuk shkruajn?

Shum mire ta shpjegova dhe eshte fakt shkencor se "njeriu shikon ate qe deshiron".

@Packs smil3dbd4d4e4c4f2.gif Flm shum per repliken.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 07.12.2012, 20:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (FlyGreen @ 06.12.2012, 02:20)
Edhe nje arsye qe tregon se bibla eshte pjelle e nje imagjinate te zhvilluar e te droguar , engjujt duet te ishin drite ,si mund te perdhunosh driten , edhe nese nuk ishin engjujt drite ato do tkishin ndonje armatim te avancuar me vete , nese kan ardhur me anije fluturuese me shpejtesine e drites si eshte e mundur mos te kishin asgje per tu mbrojtur !
Ktu shifet trushperlarja e feve sa e rende eshte , si eshte e mundur dikush ta lexone nje gje te tille dhe ti beson , e tmershme kjo.

A e lexove pas asaj qe solli extige.
Aty behet fjale per Rrenimin e Sodomes.

9-Por, ata i thanė: “Hiqu asaj!” Dhe vazhduan: “Shih, ky i huaj, i ardhur dhe do tė jetė gjykatės! Do ta bėjmė mė zi, pra, ty se sa atyre”! Ta shtynė Lotin me hov dhe u afruan ta thyejnė derėn.

10-Por, ata dy njerėz e shtrinė dorėn, e futėn Lotin brenda dhe e ndrynė derėn.

11-Ata qė ishin pėrjashta i vėrbuan prej mė tė voglit e deri te mė i madhi, kėshtu qė tė mos mund e gjenin derėn
.


E shikon si e mbrojten engjejt,duhet te mos harrosh se ata kishin marre trajte njeriu qe shikoheshin me sy te lire dhe jo drite.
Engjejt e bejne kete dhe gjithashtu ata i verbuan njerezit e tjere.
Me pas shkaterrohet Sodoma aty.
smil4a8acd602a050.gif


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 07.12.2012, 21:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010T'i thuash nuk di te lexoshe, i vie inta. T'i thuash di te lexoshe po shtremberon, i vie prape inat. T'i thuash ja ku shkruan, te thote nuk e ke kuptuar se duhet njohur arabishten. T'i thuash se nese parakusht eshte arabishtja (qe nuk eshte ne fakt hic) nuk eshte per gjithe boten e njerezimin, t'i nxjerre syte. T'i thuash, thuaj cka te duash, kot e ke.

Rrofte injoranca, ose lavderim marrise smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top
ßina
Postuar nė: 07.12.2012, 22:06
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (trimi.80 @ 05.12.2012, 15:39)
Turp per ate qe e postoj kete teme,sepse kjo i bjen si me thene "dikush hypy ne dardhe e mblodhi kumbulla".Xhamia eshte isntitucion i fese Islame,e ne xhami shkojn vetem ata qe jane besimtar,e besimtari nuk behet homo asnjiher,sepse me flejte ne xhami duke u fal e ka kot,se nuk i pranohen lutjet.e kjo eshte alogjike,dhe mos beni qufur.

smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ma turp duhet me i ardh tipit homoseksual i cili ne menyre direkte tallet me institucione fetare.

Kete lajm kur e lexova u cudita thash a edhe kjo mundet me ndodh, e qfare e keqe eshte te debatohet per kete dukuri qe eshte prezente edhe te muslimanet te cilet mundohen mu tregu te devotshem duke hap xhamija per kategori te tyre. smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 07.12.2012, 22:11
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Avalon @ 07.12.2012, 22:40)
T'i thuash nuk di te lexoshe, i vie inta. T'i thuash di te lexoshe po shtremberon, i vie prape inat. T'i thuash ja ku shkruan, te thote nuk e ke kuptuar se duhet njohur arabishten. T'i thuash se nese parakusht eshte arabishtja (qe nuk eshte ne fakt hic) nuk eshte per gjithe boten e njerezimin, t'i nxjerre syte. T'i thuash, thuaj cka te duash, kot e ke.

Rrofte injoranca, ose lavderim marrise smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Nime paske problem serioz. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
Avalon
Postuar nė: 07.12.2012, 22:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3339
Antari Nr: 25685
Bashkangjitur: 28.11.2010 Citim (ßina @ 07.12.2012, 23:11)
Nime paske problem serioz. smil3dbd4daabd491.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Ta ftofi, edhe mos e rrit mendjen hic smil3dbd4e5e7563a.gif smil3dbd4e5e7563a.gif

Pse i ke ti problemet joserioze nuk te kam faj une smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4d4e4c4f2.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
ßina
Postuar nė: 07.12.2012, 22:35
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (Avalon @ 07.12.2012, 23:22)
Ta ftofi, edhe mos e rrit mendjen hic  smil3dbd4e5e7563a.gif  smil3dbd4e5e7563a.gif

Pse i ke ti problemet joserioze nuk te kam faj une  smil3dbd4d4e4c4f2.gif  smil3dbd4d4e4c4f2.gif

smil3dbd4e4c2e742.gif

Problemet e mija joserioze ti ftofin problemet e tua deshte apo nuk deshte ti. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga ßina nė 07.12.2012, 22:35


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 08.12.2012, 15:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (ßina @ 07.12.2012, 23:06)
smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ma turp duhet me i ardh tipit homoseksual i cili ne menyre direkte tallet me institucione fetare.

Kete lajm kur e lexova u cudita thash a edhe kjo mundet me ndodh, e qfare e keqe eshte te debatohet per kete dukuri qe eshte prezente edhe te muslimanet te cilet mundohen mu tregu te devotshem duke hap xhamija per kategori te tyre.  smil3dbd4e398ff7b.gif

Akush nuk ka gje kunder debatit, por ketu problemi eshte tjeter kund, nuk mundesh te jesh Musliman dhe Homoseksual njekohesisht! Kjo nuk eshte si puna e nacionalitetit qe nuk ndryshon kur lind shqiptar mbesish shqipetar cka do qe te ndodh, nuk mund ta ndryshojsh kete fakt. Religioni eshte tjeter pune!

Te qenurit Musliman eshte zgjedhje, nuk eshte detyrim! Gjithashtu te qenurit Musliman ka kushte, nuk je musliman pse ke linde ne Arabi, Egjipt, Tunezi, Shqiperi apo pse e ke Baben ose Nenen muslimane! Musliman quhesh kur e ke besimin e paster Islam!

Nje njeri qe i jepet Homoseksualizmit shkon kunderjt besimit te paster Islam! Kurani na meson se Homoseksualizmi shkon kunderjt natyrshmeris njerzore dhe se eshte reptesisht e ndaluar, kurse besimi ne Kuranin eshte kusht per te qenurit Musliman. Nje njeri qe nuk e beson Kuranin sipas definicionit nuk eshte Musliman. Si rrjedhoje ai nuk eshte Musliman.

Mbaroi puna, ska hapsire diskutimi, apo tolerimi, kjo eshte pune definicioni! I plotson kushtet je, nuk i plotson nuk je.

Une pajtohem se eshte fakt se ne vende ku ka Muslimane ka edhe Homoseksulae, por ne at moment kur nji njeri e mohon Kuranin (dhe pohon homoseksualitetin) ai heq dore nga Islami dhe nuk eshte me Musliman. Ju e permendi ate Musliman sikur me lind ai ne nje familje Islame dhe detyrimisht ai duhet te mbetet Musliman, jo ne asnji menyre cdo kush e ka lirin e tij, nuk i pelqen Islami mund te largohet!


Ky postim ėshtė ndryshuar nga nightelf nė 08.12.2012, 15:07


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 08.12.2012, 16:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (nightelf @ 08.12.2012, 09:05)
Une pajtohem se eshte fakt se ne vende ku ka Muslimane ka edhe Homoseksulae, por ne at moment kur nji njeri e mohon Kuranin (dhe pohon homoseksualitetin) ai heq dore nga Islami dhe nuk eshte me Musliman. Ju e permendi ate Musliman sikur me lind ai ne nje familje Islame dhe detyrimisht ai duhet te mbetet Musliman, jo ne asnji menyre cdo kush e ka lirin e tij, nuk i pelqen Islami mund te largohet!


Po pse duan ta quajne veten keta dhe musliman dhe homoseksual.
Cila eshte arsyeja?
Keta nuk jane as musliman te thjeshte pasi keta duan edhe te shkojne ne xhami.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 08.12.2012, 17:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (igli_st @ 08.12.2012, 17:54)
Po pse duan ta quajne veten keta dhe musliman dhe homoseksual.
Cila eshte arsyeja?
Keta nuk jane as musliman te thjeshte pasi keta duan edhe te shkojne ne xhami.

Igli, un kam degjuar kohet e fundit se ai i cili refuzon biblen e vertet, domethen origjinalin dhe nuk flas per kopjet apo doreshkrimet tjera te cilat jan ber koheve te fundit me ndryshime, flasim per origjinalin, ai i cili e mohon ate, ai nuk mund te konsiderohet edhe si musliman pasiqe Teurati Zeburi dhe Inxhili jane ne Kur'an, keshtuqe i bie automatikisht me mohu Kur'anin. Tani te kthehem tek tema, sa kam njohuri un edhe Krishterimi ateher nalon homoseksualitetin, mirepo ja qe ka disa persona te cilat edhe konstatohen krishter edhe jan homoseksual, hajduta, rrenca, dhe gjitha vetit negative i kan, ndersa ne anen tjeter krishterimi e ndalon kete gje. Dhe poqese dikush do te akuzonte nje te krishter i cili shpallet homoseksual dhe do te deshironte te hapte nje Kishe per homoseksual, si do te reagoje ti ? Me siguri do thoje qe ose nuk eshte i krishter, ose i paguar ose ku ta dij un. Eshte i njejti fakt edhe ketu, Ai ndoshta me goje shprehet musliman, mirepo ne islam, po refuzove fjalet e All-llahut, dmth kundershton Kur'anin, ateher automatikisht nuk je musliman, dhe Kur'ani e ndalon kete gje, ndersa ai vazhdon te deklarohet kinse eshte musliman. Shpresoj qe sadopak e kupton ku e kam qellimin .


Krishter - Ndalohet ne bibel / Mirepo ai deklarohet si homoseksual i krishter
Kur'an - Ndalohet / Mirepo ai deklarohet si musliman homoseksual.
----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 08.12.2012, 19:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (igli_st @ 08.12.2012, 17:54)
Po pse duan ta quajne veten keta dhe musliman dhe homoseksual.
Cila eshte arsyeja?
Keta nuk jane as musliman te thjeshte pasi keta duan edhe te shkojne ne xhami.

Mendimi im? Koruptimi i fese Islame, me cdo kusht mundohen ta ulin reputacionin e fese Islame, por kot e kane, ata te thash veten mund ta quajn si te duan, por ajo nuk dmth se je. Te japin nje drite sikur Islami lejon dicka te tille ose edhe ne te kunderten per ti quajt muslimanet te prapambetur pasi qe akoma ndalojn dicka te tille. Por Besimi Islam nuk ndryshon, ai qe ka qene ai do te mbetet!

Edhe une mund ta quaj veten Arkitekt, por nuk dmth qe jam! Ata nate e dite le ta quajn veten Muslimane, per derisa nuk i plotsojn te gjasht Kushtet e besimit, nuk jane!


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top

Topic Options Faqe: (6) « E para ... 3 4 [5] 6  Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio