Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (3) 1 [2] 3   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Hinduizmi, .
Lijanaa
Postuar nė: 14.12.2012, 19:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 396
Antari Nr: 23187
Bashkangjitur: 18.08.2009 Citim (igli_st @ 14.12.2012, 19:48)
Kjo qe po thua eshte nje rrene e felliqur,fese islame si perkasin as 10% shqiptaret.
Shqiptaret e jugut jane bektashinj jo islamik,edhe shume shqiptare musliman i festojne festat me raki dhe me vere.
Sondazhi tregon vetem 57% musliman nga te cilet 10% jane praktikant.

Faleminderit!

Zotėri fakte me numra jo urrejtjen dhe menimin tuaj?
Dhe me tregoni se pėr cilin vend/ shtet e keni fjalėn pasi se edhe nė mbarė vendet e perėndimit gati se nė ēdo shtet pėmban minimumin e popullates me 10% tė perkatėsise Islame, andaj nuk po mundem ta di se pėr cilin vend flisni; pasi kudo do tė jetė mė e lartė se ajo qė thoni juve.


Me tė mira dhe pa urrjtje fetare ..... smil4a8ad6df85dde.gif
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 14.12.2012, 19:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (Lijanaa @ 14.12.2012, 13:02)
Zotėri fakte me numra jo urrejtjen dhe menimin tuaj?
Dhe me tregoni se pėr cilin vend/ shtet e keni fjalėn pasi se edhe nė mbarė vendet e perėndimit gati se nė ēdo shtet pėmban minimumin e popullates me 10% tė perkatėsise Islame, andaj nuk po mundem ta di se pėr cilin vend flisni; pasi kudo do tė jetė mė e lartė se ajo qė thoni juve.


Me tė mira dhe pa urrjtje fetare ..... smil4a8ad6df85dde.gif

A e pe sondazhin qe u nxor ne Shqiperi 57% ishin muslimane.
Aty perfshihen edhe baktashinje edhe sunitet mund te kete edhe ndonje shite.
Ky eshte fakti me numrat qe po flas per ne Shqiperi jo ne Kosove apo Maqedoni.
Vendet e perendimit permbajne 5%-8% musliman jo vendas.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 14.12.2012, 21:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (igli_st @ 14.12.2012, 20:06)
A e pe sondazhin qe u nxor ne Shqiperi 57% ishin muslimane.
Aty perfshihen edhe baktashinje edhe sunitet mund te kete edhe ndonje shite.
Ky eshte fakti me numrat qe po flas per ne Shqiperi jo ne Kosove apo Maqedoni.
Vendet e perendimit permbajne 5%-8% musliman jo vendas.

o genjeshtari i paskrupullt,pse kur jan % per muslimant ne pyetje ti zbrit ne 10 % dhe i quan musliman vec ata qe praktikojn....kjo i bjen se nse i quajm te krishter vec ata qe praktikojn ne shqiperi ateher del numri ne 3%......pasi jeni katalik orthodox evangeli jehova hamama etj.....
pse po mundohesh te manipullosh me cifrat


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 14.12.2012, 22:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (hubejb1 @ 14.12.2012, 15:51)
o genjeshtari i paskrupullt,pse kur jan % per muslimant ne pyetje ti zbrit ne 10 % dhe i quan musliman vec ata qe praktikojn....kjo i bjen se nse i quajm te krishter vec ata qe praktikojn ne shqiperi ateher del numri ne 3%......pasi jeni katalik orthodox evangeli jehova hamama etj.....
pse po mundohesh te manipullosh me cifrat

Po sepse jane bektashinj 20% musliman shqiptare me shume se kaq qe nuk shkojne ne xhami keshtu qe nga ata 30% muslimane sunite qe ngelen 10% jane praktikante maksimumi 20% jo 90% sic thote ajo.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 14.12.2012, 22:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (igli_st @ 14.12.2012, 23:09)
Po sepse jane bektashinj 20% musliman shqiptare me shume se kaq qe nuk shkojne ne xhami keshtu qe nga ata 30% muslimane sunite qe ngelen 10% jane praktikante maksimumi 20% jo 90% sic thote ajo.

ti je manipulant i diplomuar....ke tema sa perqind jan musliman sa jan krist etj....

askund e skujt nuk i intereson se sa praktikus kushh sa ashte ....
se nese dalim ne praktik e dim fort mire se ju bjeni nen 3 % edhe ate ne shqiperi....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 15.12.2012, 08:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (hubejb1 @ 14.12.2012, 16:42)
ti je manipulant i diplomuar....ke tema sa perqind jan musliman sa jan krist etj....

askund e skujt nuk i intereson se sa praktikus kushh sa ashte ....
se nese dalim ne praktik e dim fort mire se ju bjeni nen 3 % edhe ate ne shqiperi....

Po katoliket dhe te krishtere ungjillor jane shume praktikant sidomos deshmitaret e Jehovait.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 15.12.2012, 12:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (igli_st @ 15.12.2012, 09:18)
Po katoliket dhe te krishtere ungjillor jane shume praktikant sidomos deshmitaret e Jehovait.

po de te thash kur ste vjen mire po bere si papagai sa per te thene dicka , krejt bota e din se sa praktikant jeni krejt e din....
per cdo dit po mbyllen kisha e po hapen xhamia....ishalla edhe ti pshton naj dit....

faktet flasin plako faktet jo bla bla bla


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 15.12.2012, 12:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (hubejb1 @ 15.12.2012, 06:46)
po de te thash kur ste vjen mire po bere si papagai sa per te thene dicka , krejt bota e din se sa praktikant jeni krejt e din....
per cdo dit po mbyllen kisha e po hapen xhamia....ishalla edhe ti pshton naj dit....

faktet flasin plako faktet jo bla bla bla

Ungjilloret e praktikojne besimin edhe pa kisha.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 15.12.2012, 13:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (igli_st @ 15.12.2012, 13:54)
Ungjilloret e praktikojne besimin edhe pa kisha.

kur ske rugedalje ja fut kot plako.....

ajo vlen per kedo plako ,te gjidh besimtareet kan te drejtte e luten kudo qe jan

po ti qe te praktikimi e kjo ma smiri shihet te objekti fetar sa vizitohet
esa vizitohet nga ju e dim fort mir


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 15.12.2012, 13:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (hubejb1 @ 15.12.2012, 07:21)
kur ske rugedalje ja fut kot plako.....

ajo vlen per kedo plako ,te gjidh besimtareet kan te drejtte e luten kudo qe jan

po ti qe te praktikimi e kjo ma smiri shihet te objekti fetar sa vizitohet
esa vizitohet nga ju e dim fort mir

e kam fjalen qe ungjilloret ne Shqiperi qe jane perhapur kohet e fundit e praktikojne shume besimin e tyre dhe e lexojne biblen.
Ata qe jane ungjillore jane mbi 80% praktikant se kot nuk quhen ungjillore pasi para 20 viteve nuk egzistonin ne Shqiperi keta.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 15.12.2012, 13:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (igli_st @ 15.12.2012, 14:30)
e kam fjalen qe ungjilloret ne Shqiperi qe jane perhapur kohet e fundit e praktikojne shume besimin e tyre dhe e lexojne biblen.
Ata qe jane ungjillore jane mbi 80% praktikant se kot nuk quhen ungjillore pasi para 20 viteve nuk egzistonin ne Shqiperi keta.

dmth jeni artificial plako pasi para 20 viteve nuk qet fare...hahaha
me fal a


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Lijanaa
Postuar nė: 15.12.2012, 20:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 396
Antari Nr: 23187
Bashkangjitur: 18.08.2009 Citim (igli_st @ 14.12.2012, 20:06)
A e pe sondazhin qe u nxor ne Shqiperi 57% ishin muslimane.
Aty perfshihen edhe baktashinje edhe sunitet mund te kete edhe ndonje shite.
Ky eshte fakti me numrat qe po flas per ne Shqiperi jo ne Kosove apo Maqedoni.
Vendet e perendimit permbajne 5%-8% musliman jo vendas.

Te them drejt as qė mė paska shkuar nė mend tė shoh njė gjė tė tillė, pasi se statisitkat e sidomos ne Shqipėri shkojnė andej kah fryn era, sa andej sa kėndej.

E pėr nė Perendim ashtu siē thash edhe mbetet: minimum 10% janė muslimanė edhe nuk mundeni tė ndrroni kėtė fakt vetėm pse ju dėshironi; faktet dhe numrat mbeten fakte. smile5d8984.gif
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 15.12.2012, 21:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (Lijanaa @ 15.12.2012, 14:30)
Te them drejt as qė mė paska shkuar nė mend tė shoh njė gjė tė tillė, pasi se statisitkat e sidomos ne Shqipėri shkojnė andej kah fryn era, sa andej sa kėndej.

E pėr nė Perendim ashtu siē thash edhe mbetet: minimum 10% janė muslimanė edhe nuk mundeni tė ndrroni kėtė fakt vetėm pse ju dėshironi; faktet dhe numrat mbeten fakte. smile5d8984.gif

Epo e ke fajin ti qe nuk sheh statistikat.

Po c'me duhen ne perendim mua,me kete ti po tregon qe europa eshte demokratike dhe jo raciste qe po i lejon pakistaneze,libanezes,marokeinet,irakienet te zhvillojne besimin e tyre te lire ne Europe dhe te ndertojne xhami.

Jo si ne vendet arabe qe po te pan e me bibel ha dru nga grupet fetare e jo me kisha nuk lejohen te ndertohen.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 15.12.2012, 23:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008po ti e din fort mir se sa e sa her i kan zan keta misoner te pafajshem ....qe u shitshin si turista a ndanin fletushka......
ju jeni gjarperinj me fytyra pellumbi.....----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 16.12.2012, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008
www.youtube.com


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top

Topic Options Faqe: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio