Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bora e pare po bie!
Alfusion
Postuar nė: 10.12.2012, 01:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012pse duhet ti pastrojn rruget kur prap do bere vdor ene ne fund te shkurtit ater nuk bie mo ater di pastrojn :P
PMUsers Website
Top
trimi.80
Postuar nė: 10.12.2012, 12:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (sekret-84 @ 09.12.2012, 14:11)
Ja kan lodhe shpirtin....


O njerez te pavetedijshem ose ne nje forme injorant ose ose qellim keqinj.
Mos haroni qe Sadiu 4 Premtime kyce i ka plotesuar.
1. Rregullimin e mbeturinave me theks te vecant "sjelljen e kompanive te huaja per mirembajte" pra solli "hinkel kompani gjermane"
2. Hapjen e vendeve te reja te punes
3.Regullimin e ujit ne Tetove me te cilin po lufton me te gjitha menyrat qe te kryhet edhe pse shantazhohet nga pushteti BDI-VMRO
4. Nuk do te largoj asnje profesor, asnje administratore ne komune. Asni profesor dhe asnji administratore seshte ngacmuar

ps. Me thoni si ishin rruget vjet e parvjet kure bora ishte 3fishi i kesaj qe eshte kete vit.
Mosni se ju vret zoti...

upsss...

ju zonja e zoteri kete mbajeni mend "Ne shtepi kur zonja e shpise ua jep letren se cfare duhet te sillet ne shtepite tuaja dhe cfare ka nevoje shtepia a i coni te gjitha qe duhet nese po" ateher urdheroni behuni kryetare...

valla se kisha menden me repliku ama me con me zort ti me kto rrenat tua.
Per ujin doli tha se ne tetor te 2012 do jet gati,dhe a u be,jo bile me keq ma hic ska.Mandej per prof e larguar nga puna,vetem ne ekonomike ka largu mbi 10,edhe ne gjimnaz ma shume vetem te medicina sedi.Cudi si mendoni me rrena te mashtroni njerzit,mendoni se njerzit nuk shohin .
PM
Top
medi
Postuar nė: 10.12.2012, 15:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 270
Antari Nr: 6633
Bashkangjitur: 29.03.2007...
Sa i perket furnizimit me uj - Tetova ne renze te malit Shar dhe pa uje --- Turp,turp,turp ska vota prej tetovarit ...
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 10.12.2012, 20:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (mbreti @ 10.12.2012, 01:44)
Per te tjerat nuk do te reagoj, por per kete pjese qe e kam cituar, mos u ben aq shume i sigurte. Kam dy anetar te familjes te larguar nga puna, gjate ketyre kater viteve.

Asnjeri nuk ka qene i punesuar ne vitin 2009, por njeri ne vitin 2000, tjetri ne vitin 2007.


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
babarekes
Postuar nė: 10.12.2012, 21:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (mbreti @ 10.12.2012, 21:31)
Asnjeri nuk ka qene i punesuar ne vitin 2009, por njeri ne vitin 2000, tjetri ne vitin 2007.

Nuk e di sakt por mendoj se ke dasht mem repliku mua per repliken me lart.


Njeri thaje ne 2000 a??? Ky nese ska pas vendim MIR ja kan BEE se ska qen i hajrit 12 vjet me mar vendim per veten e vete, a nese ka pass vendim atrher URDHERONI te GJYKATA dhe nese esht i pafjshem gjykata ka me e kthy ne pun se Komuna sesh pron private e Sadies(Sadia se ka prau pi ka baba e vet komunen).

A sa per te dytin qe eshte punsu ne 2007 aj qenka punsu veq per votaa dhe mir eshte me i largu ato.
edhe nese tash sadia punson dike edhe ne zgjedhje humb AJ kryetari i ardheshm DUHET dhe un i jap te drejt qe TI LARGOJ te punsuarit para zgjedhjeve qe i ka be Sadia, pse ata njerez e kan leju veten qe dikush te manipuloj me ato a???


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
mbreti
Postuar nė: 11.12.2012, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 4495
Antari Nr: 11904
Bashkangjitur: 11.12.2007 Citim (babarekes @ 10.12.2012, 22:15)
Nuk e di sakt por mendoj se ke dasht mem repliku mua per repliken me lart.


Njeri thaje ne 2000 a??? Ky nese ska pas vendim MIR ja kan BEE se ska qen i hajrit 12 vjet me mar vendim per veten e vete, a nese ka pass vendim atrher URDHERONI te GJYKATA dhe nese esht i pafjshem gjykata ka me e kthy ne pun se Komuna sesh pron private e Sadies(Sadia se ka prau pi ka baba e vet komunen).

A sa per te dytin qe eshte punsu ne 2007 aj qenka punsu veq per votaa dhe mir eshte me i largu ato.
edhe nese tash sadia punson dike edhe ne zgjedhje humb AJ kryetari i ardheshm DUHET dhe un i jap te drejt qe TI LARGOJ te punsuarit para zgjedhjeve qe i ka be Sadia, pse ata njerez e kan leju veten qe dikush te manipuloj me ato a???

Ne 2007, eshte punesuar vetem per vota?!!!

Ai qe eshte punesuar ne vitin 2000, me qellim qe te lejoje te kete edhe nje vend pune per dike tjeter, pese vitet e fundit, ka punuar me ore minimale (kjo nenkupton edhe te ardhura me te vogla).


----------------------------------------
Gjithcka ne kohe te vet, por pse kalon kohen kot or i uruar.
PMMSN
Top
Alex
Postuar nė: 11.12.2012, 00:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (babarekes @ 09.12.2012, 18:03)
ja kini thoj me Sadies ju Shpirt liget.

A ja ke pa taj Sadis, a jan thoj???
PM
Top
Alex
Postuar nė: 11.12.2012, 00:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (sekret-84 @ 09.12.2012, 21:11)
Ja kan lodhe shpirtin....


O njerez te pavetedijshem ose ne nje forme injorant ose ose qellim keqinj.
Mos haroni qe Sadiu 4 Premtime kyce i ka plotesuar.
1. Rregullimin e mbeturinave me theks te vecant "sjelljen e kompanive te huaja per mirembajte" pra solli "hinkel kompani gjermane"
2. Hapjen e vendeve te reja te punes
3.Regullimin e ujit ne Tetove me te cilin po lufton me te gjitha menyrat qe te kryhet edhe pse shantazhohet nga pushteti BDI-VMRO
4. Nuk do te largoj asnje profesor, asnje administratore ne komune. Asni profesor dhe asnji administratore seshte ngacmuar

ps. Me thoni si ishin rruget vjet e parvjet kure bora ishte 3fishi i kesaj qe eshte kete vit.
Mosni se ju vret zoti...

upsss...

ju zonja e zoteri kete mbajeni mend "Ne shtepi kur zonja e shpise ua jep letren se cfare duhet te sillet ne shtepite tuaja dhe cfare ka nevoje shtepia a i coni te gjitha qe duhet nese po" ateher urdheroni behuni kryetare...

1.Rregullimin e mbeturinave, Tetova perplot me mbeturina, dil tashi nje xhiro ne qytet e she ala jane aty???
=DESHTIM

2.Hahhaha, ka "punsuar" disa nejrez, ndersa ata qe jane qe moti nuk ju jep rroge nga 4-5 muaj.
=DESHTIM

3.Ku ehste i rregulluar UJI zoteri, nga se mos jeton ne Shkup???
=DESHTIM

4.Pse ku ke pare ti te largohet njeri nga puna???Po na thoni ju zotri si kane qene vitet tjera rruget, nga se mos jeton ne GV ti dhe ke pare rruge te pastruara.?


Zoti ju meshirofte, se sjeni askund.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 11.12.2012, 01:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (mbreti @ 11.12.2012, 01:07)
Ne 2007, eshte punesuar vetem per vota?!!!

Ai qe eshte punesuar ne vitin 2000, me qellim qe te lejoje te kete edhe nje vend pune per dike tjeter, pese vitet e fundit, ka punuar me ore minimale (kjo nenkupton edhe te ardhura me te vogla).

po per vota ne 2007 a kish vendim??? a smundi Hazbi lika ti jap vendim per 2 vjet a???

A aj i 2000 ti tash thu se 5 vejet te fundit ka punu me rog minimale, por sa per info Sadia ende si ka mbush 4 vjet keshtu qe shko ankoju te Hazbia. smil3dbd4e398ff7b.gif


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Ebu_Alban
Postuar nė: 11.12.2012, 03:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 962
Antari Nr: 26262
Bashkangjitur: 13.03.2011 Citim (sekret-84 @ 09.12.2012, 21:11)

4. Nuk do te largoj asnje profesor, asnje administratore ne komune. Asni profesor dhe asnji administratore seshte ngacmuar----------------------------------------
Behu si ora e sakt,por mos u ben si ora qe cdokush t'ju kurdis .
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 11:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Per te larguarit nga puna o babarekes:
Ktu behet fjale vetem te nje shkolle fillore e ku me ti postu krejt te tjerat.Mendon se kemi harru a.


Nxėnėsit e shkollės 'Pėrparimi' nė Tetovė, protestojnė pėr arsimtaret
Publikuar ose modifikuar- 01/02/2011 18:17:00 / Lexuar:1788
Madhėsia:


Nxėnėsit e shkollės fillore “Pėrparimi” tė fshatit Reēicė protestuan sot kundėr largimit nga puna tė tre arsimtareve tė kėsaj shkolle. Arsimtarėt shprehen se janė larguar pa asnjė sqarim, megjithė pėrvojėn e punės mbi 4 vjeēare. Arsimtarja Mimoza Veliu, shprehet se gjithė procesi i konkursit ka qenė i manipuluar dhe se vendimet janė marrė nga vet drejtori dhe jo nga kėshilli.“Dje mė 31 Janar tė 2011 na ėshtė dhėnė vendimi pėr largim nga puna pa asnjė arsye. Ne i plotėsojmė tė gjitha kushtet e ligjit tė arsimit fillor dhe tė mesėm por asgjė nga kėto nuk merret parasysh nga ana e drejtorisė. Drejtori ka deklaruar se ka pranuar nė punė arsimtare mė tė mira, por e pyesim atė me ē’mekanizma i ka vlerėsuar kėto arsimtare qė nuk kanė punuar kėtu, po bile janė edhe pa pėrvojė pune. Vendimet pėr pranim tė arsimtarėve nuk janė marrė nė kshill pasi drejtori ka thėnė qė unė vendimet do i marr vetė” tha Mimoza Veliu/arsimtare nė SH.F.”Pėrparimi” Reēicė. “Dje ishim te drejtori tė na japė ndonjė arsye se pse na largoi, por nuk ka asnjė arsye pa asnjė arsye ma dhanė vendimin pėr largim, unė kam njė kohė tė gjatė qė punoj nė kėtė shkollė kam edhe vendim” tha Hyrije Farizi/ arsimtare nė SH.F.”Pėrparimi” Reēicė. Gjatė pėrpjekjeve tona pėr tė marrė edhe prononcimin e drejtorit tė shkollės ‘Pėrparimi’ na thanė se ai nuk ndodhej nė zyrė. Drejtori refuzoi tė prononcohej edhe pėrmes telefonit, duke thėnė se sqarime pėr rastin, do tė jepen nesėr. Bashkim Sulejmani

Ky postim ėshtė ndryshuar nga trimi.80 nė 11.12.2012, 11:46
PM
Top
packs
Postuar nė: 11.12.2012, 14:14
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008Bora e ka vaktin me ra. Disa vende e perballojne ma lehte disa ma veshtire per shkak te shume faktoreve. Andaj nuk dmth. qe dikush eshte 50 vjet mbrapa.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 11.12.2012, 14:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 12:45)
Per te larguarit nga puna o babarekes:
Ktu behet fjale vetem te nje shkolle fillore e ku me ti postu krejt te tjerat.Mendon se kemi harru a.


Nxėnėsit e shkollės 'Pėrparimi' nė Tetovė, protestojnė pėr arsimtaret
Publikuar ose modifikuar- 01/02/2011 18:17:00 / Lexuar:1788
Madhėsia:


Nxėnėsit e shkollės fillore “Pėrparimi” tė fshatit Reēicė protestuan sot kundėr largimit nga puna tė tre arsimtareve tė kėsaj shkolle. Arsimtarėt shprehen se janė larguar pa asnjė sqarim, megjithė pėrvojėn e punės mbi 4 vjeēare. Arsimtarja Mimoza Veliu, shprehet se gjithė procesi i konkursit ka qenė i manipuluar dhe se vendimet janė marrė nga vet drejtori dhe jo nga kėshilli.“Dje mė 31 Janar tė 2011 na ėshtė dhėnė vendimi pėr largim nga puna pa asnjė arsye. Ne i plotėsojmė tė gjitha kushtet e ligjit tė arsimit fillor dhe tė mesėm por asgjė nga kėto nuk merret parasysh nga ana e drejtorisė. Drejtori ka deklaruar se ka pranuar nė punė arsimtare mė tė mira, por e pyesim atė me ē’mekanizma i ka vlerėsuar kėto arsimtare qė nuk kanė punuar kėtu, po bile janė edhe pa pėrvojė pune. Vendimet pėr pranim tė arsimtarėve nuk janė marrė nė kshill pasi drejtori ka thėnė qė unė vendimet do i marr vetė” tha Mimoza Veliu/arsimtare nė SH.F.”Pėrparimi” Reēicė. “Dje ishim te drejtori tė na japė ndonjė arsye se pse na largoi, por nuk ka asnjė arsye pa asnjė arsye ma dhanė vendimin pėr largim, unė kam njė kohė tė gjatė qė punoj nė kėtė shkollė kam edhe vendim” tha Hyrije Farizi/ arsimtare nė SH.F.”Pėrparimi” Reēicė. Gjatė pėrpjekjeve tona pėr tė marrė edhe prononcimin e drejtorit tė shkollės ‘Pėrparimi’ na thanė se ai nuk ndodhej nė zyrė. Drejtori refuzoi tė prononcohej edhe pėrmes telefonit, duke thėnė se sqarime pėr rastin, do tė jepen nesėr. Bashkim Sulejmani

Ata qe skajn vendim le te IKIN.
a Ata qe kajn vendim. e kajn te siguruar ose per ndrishe DREJTONU GJYKATES.
thashe dhe me lart KOMUNA nuk eshte Pron private e Sadies.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio