Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Huliganėt maqedonas djegin flamurin shqiptar dhe r
vani-1
Postuar nė: 09.12.2012, 21:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1312
Antari Nr: 26370
Bashkangjitur: 04.04.2011Thirrje antishqiptare nė derbin e Tetovės mes Tekstsit dhe Shkėndijės e cila me kėrkesė tė Teteksit u zhvillua nė Gjorēe Petrov tė Shkupit. Tifozėt e bashkuar maqedonas nė kėtė ndeshje i kanė vėnė flakėn edhe flamurit kombėtar shqiptar. Ashtu edhe siē kishin paralajmėruar, tifozėt e Teteksit ‘Vojvodėt’, kėsaj rradhe ishin tė ndihmuar nga numėr i madh i tifozerive tė skuadrave tjera, si ‘Komitėt’ e Vardarit qė ishin protagonistėt kryesorė, ndėrsa nuk mungonin edhe grupe tjera nga Shkupi, por edhe qytete tjera tė Maqedonisė. I gjithė ky ‘bashkim’ i tifozėve maqedonas ashtu edhe siē ishte njoftuar nė rrjetet sociale ishte bėrė pėr tė treguar ‘unitetin’ e tyre kundėr shqiptarėve, duke e manifestuar kėtė pėrmes parullave tė ndryshme dhe ofendimeve tė vazhdueshme para, gjatė dhe pas ndeshjes nė fjalė. Nė fillim tė pjesės sė dytė njė tifoz i maskuar u fut ne teren nė tentim pėr tė sulmuar njė futbollist tė Shkėndijės. Por, nė vend qė i njėjti tė arrestohet, ‘sigurimi’ pasi e largoi nga tereni, tė njėjtin e ndihmoi tė kthehet nė tribunė, pėr tė qenė mė vonė protagonist kur nė minutėn e 85-tė njė grup tifozėsh hynė nė teren pėr tė festuar golin e Teteksit, ndėrsa kishte tė tillė qė tentuan tė vijnė nė kontakt me futbollistėt e Shkėndijės. Tė frikėsuar pėr sigurinė e tyre, kryesia e Shkėndijės vendos tė largojė ekipin nga tereni, ndėrsa tifozėt vazhduan festivalin e tyre tė sharjeve dhe hudhjes sė gjėsendeve nė drejtim tė tetovarėve. Gjithsesi, ajo qė ndodhi nė teren nuk ishte e tėra, pasi pas daljes nga stadiumi tifozėt maqedonas tė tėrbuar kanė sulmuar fizikisht qytetar tė moshuar shqiptar qė rastėsisht janė gjendur nė rrugė. Janė goditur edhe dy persona tė moshuar tė cilėt kėrkuan ndihmė mjekėsore nė njė ambulancė private nė lagjen e Topanės por ata deshėm tė flasin para cameras. Incidenti i sotėm ndėrentik nė Gjorēe Petrovė vjen disa ditė pas atij nė nė Bit Pazar kur tifozė maqedonas grisėn flamurin kombėtar dhe sulmuan disa qytetarė shqipta


http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=9COM_9NMWSQ
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 09.12.2012, 21:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010maqedonia o do te mbetet e shkijeve o do te behet e shqiptarve !!!!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 09.12.2012, 22:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Kjo gjee NUK ka shanc me ndodh ne kohen kur ne qeveri eshte PDSH dhe Menduh Thaci.
I keqq u kuqq Thaci ama KET gje NUK E LEJON.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
passed
Postuar nė: 09.12.2012, 23:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011kto e di g dun....
te kesh nje thike 30cm me vete....dhe te luajsh rolin e viktimes..!

ne momentin kur rethohesh prej tyre....ti chajsh aq sa mundesh!


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
passed
Postuar nė: 09.12.2012, 23:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011shtaj em kezdisen.....robq..irat


http://www.youtube.com/watch?v=ItiCeifdTQ8


va p...ventillatorin e familjes!


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio