Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Shqiptaret han dajak Ali Ahmetit i ngritet rejting
babarekes
Postuar nė: 10.12.2012, 17:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Shqiptarėt hanė dajak, Ali Ahmetit i rritet rejtingu!


Pasi pėrfunduan kremtet e 100 Vjetorit tė Pavarėsisė, pasi u thanė tė gjitha, u takuan Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski. Dhe iu drejtuan popullit shkurtė. Si tė ishin pėrfaqėsues tė Kombeve tė Bashkuara e jo ata qė duhet t’i zgjidhin problemet e kėtij shteti. Ata u thanė qytetarėve tė pėrmbahen nga provokimet. Mediat raportuan se nė takimin e dy liderėve ėshtė diskutuar edhe pėr ēėshtje me rėndėsi pėr vendin. Pastaj, si partner qeveritar, ata treguan se janė tė pėrkushtuar nė zbatimin e reformave dhe projekteve tė pėrfshira nė programin e Qeverisė tė cilat janė nė interes tė qytetarėve tė Republikės sė Maqedonisė, dhe janė me interes pėr integrimin evropian dhe euroatlantik tė vendit, sundimin e sė drejtės dhe tė drejtave dhe lirive themelore tė njeriut. Por, pa treguar se kush i pengon qė tė mos e realizojnė kėtė pėrkushtim tė tyre!

Nė ndėrkohė, tifozėt e ekipeve maqedonase tė futbollit u bashkuan, qė ashtu sė bashku mė suksesshėm ta luftojnė “armikun” e tyre. Duke shikuar tė rrahurit nga huliganėt maqedonas – pleq e vajza minorene – del se armiku i tyre i pėrbetuar ėshtė cili do shqiptarė qė u del nė rrugė, pėrpos Ali Ahmetit e shokėve tė tij partiak, tė cilėt i mbron policia qė nuk u del nė mbrojtje shqiptarėve.

E derisa shqiptarėt hanė dajak, u publikua anketa mė e re e Institutit studimor IRI qė ka nxjerrė nė epėrsi partitė e koalicionit dhe si dhe liderėt e tyre Nikolla Gruevskin e Ali Ahmetin. Sipas kėsaj del se sa mė shumė han dajak shqiptarėt, aq mė shumė u rritet rejtingu Gruevskit e Ahmetit. Gjė qė tingėllon e ēuditshme, por mbase e shpjegon atė qė e kemi vėshtirė ta kuptojmė ne tė vdekshmit e rėndomtė: Ali Ahmeti e din se shqiptarėve mė shumė u pėlqen dajaku i tij se sa ai i Menduh Thaēit. Andaj, e vetmja qė na mbetet tė themi ėshtė: Na u bėftė shėndet dajaku, e na rroftė Ali Ahmeti!


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Alex
Postuar nė: 11.12.2012, 00:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1003
Antari Nr: 16058
Bashkangjitur: 18.06.2008 Citim (babarekes @ 10.12.2012, 18:45)
Shqiptarėt hanė dajak, Ali Ahmetit i rritet rejtingu!


Na u bėftė shėndet dajaku, e na rroftė Ali Ahmeti!

Jo vallahile le ti behet shendet atyre qe lane ne b.yth per alin.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 10:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Dikush ketu ngaterron dhunen shteterore me kete qe kane shkruar ketu.Dhune shteterore eshte kurr te rreh policia,e kjo qe ndodhi me tifozet eshte tjeter gje,kjo ka ndodh gjithmone dhe do te ndodh perhere sepse dihet se sa duhemi ndermjet veti.Kur hengren kto tifoze shkije qytek ne Kala te shkupit dikush doli ne mbrojtje te tyre,disa 'politikan' shqiptar qe thojshin se kjo eshte per rejting te BDI-se,dhe tash le te dali cato e le ti rrehin prape dhe le te jete per rejtingin e tyre.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 11.12.2012, 10:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 04:00)
Dikush ketu ngaterron dhunen shteterore me kete qe kane shkruar ketu.Dhune shteterore eshte kurr te rreh policia,e kjo qe ndodhi me tifozet eshte tjeter gje,kjo ka ndodh gjithmone dhe do te ndodh perhere sepse dihet se sa duhemi ndermjet veti.Kur hengren kto tifoze shkije qytek ne Kala te shkupit dikush doli ne mbrojtje te tyre,disa 'politikan' shqiptar qe thojshin se kjo eshte per rejting te BDI-se,dhe tash le te dali cato e le ti rrehin prape dhe le te jete per rejtingin e tyre.

Perderisa keqberesit ne prezence te policise ushtrojne dhune , dhe asnje nga to nuk mer denimin e merituar atehere deomos se behet fjale per dhune te ushtruar nga shteti.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 11.12.2012, 10:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 10:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Ju te PDSH-se a sju kujtohet kurr i rrihte Menduh Thaci shqiptaret ne zgjedhjet e 2008 kur ishte ne qeveri me polici i nxirrte zvarre prej vendvotimeve dhe i rrihte shqiptaret e diten e naten i gjunte shtabet e partise tjeter.Ju njiher kete shpjegonja e mandej merruni me gjera te tjera.
PM
Top
sulmuesi
Postuar nė: 11.12.2012, 12:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 169
Antari Nr: 25353
Bashkangjitur: 01.07.2010 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 11:58)
Ju te PDSH-se a sju kujtohet kurr i rrihte Menduh Thaci shqiptaret ne zgjedhjet e 2008 kur ishte ne qeveri me polici i nxirrte zvarre prej vendvotimeve dhe i rrihte shqiptaret e diten e naten i gjunte shtabet e partise tjeter.Ju njiher kete shpjegonja e mandej merruni me gjera te tjera.

pergjegje tipike alla bdi.

Cka me intereson pdsh, ata u denuan 2-3 her me ralle nga populli dhe tani ata nuk jan ne qeveri dhe nuk kemi cka te meremi me ata. Bdi eshte ne qeveri dhe normal qe tek ata duhet te ankohemi apo ke ndonje opcion tjeter??? Le ti pdsh e rdk e dr, kur jan keta ne qeveri miremi me ata dhe do ankohemi tek ata.

eshte paradox kur ermira del edhe i denon incidentet kurse zv. ministri i saj thot nuk ka incidente te regjistruar. mos repliko tani qe ai zv. minister nuk i ka then keto fjal, kuptohet qe nuk i ka then direkt ai por zedhensi i MPB fol ne emer te MPB dhe zv. eshte pjes e MPB.
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 11.12.2012, 14:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (sulmuesi @ 11.12.2012, 13:15)
pergjegje tipike alla bdi.

Cka me intereson pdsh, ata u denuan 2-3 her me ralle nga populli dhe tani ata nuk jan ne qeveri dhe nuk kemi cka te meremi me ata. Bdi eshte ne qeveri dhe normal qe tek ata duhet te ankohemi apo ke ndonje opcion tjeter??? Le ti pdsh e rdk e dr, kur jan keta ne qeveri miremi me ata dhe do ankohemi tek ata.

eshte paradox kur ermira del edhe i denon incidentet kurse zv. ministri i saj thot nuk ka incidente te regjistruar. mos repliko tani qe ai zv. minister nuk i ka then keto fjal, kuptohet qe nuk i ka then direkt ai por zedhensi i MPB fol ne emer te MPB dhe zv. eshte pjes e MPB.

E kam than edhe me parr, MAQEDONIA eshte SHTETI I VETEM NE BOOT ku akuzohet OPOZITA Bdi akuzon PDSH e VMRO e akuzon LSDM.

Dihet se PDSH dhe LSDM e kan mar denimin.(un nuk e mbroj LSDM por kshu jan punet)

porr kjo gjee beheet veq te shteti ku 90% te popullates i ka te paa shkolluar(mos them edhe diqka me keq).----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 14:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (babarekes @ 11.12.2012, 08:22)
E kam than edhe me parr, MAQEDONIA eshte SHTETI I VETEM NE BOOT ku akuzohet OPOZITA Bdi akuzon PDSH e VMRO e akuzon LSDM.

Dihet se PDSH dhe LSDM e kan mar denimin.(un nuk e mbroj LSDM por kshu jan punet)

porr kjo gjee beheet veq te shteti ku 90% te popullates i ka te paa shkolluar(mos them edhe diqka me keq).

aaa,ju te PDSH a e paskit ndrru partnerin strategjik VMRO-ne qe ju morri dy here ne qeveri si humbes,e tash e paskit be LSDM-ne,heheh
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 11.12.2012, 14:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 15:29)
aaa,ju te PDSH a e paskit ndrru partnerin strategjik VMRO-ne qe ju morri dy here ne qeveri si humbes,e tash e paskit be LSDM-ne,heheh

hecc bre bajuuu.
moss me kcee ka K... kot.


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 14:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (babarekes @ 11.12.2012, 08:31)
hecc bre bajuuu.
moss me kcee ka K... kot.

Po kete thuaja kryetarit tend se ai vet publikisht ka thene ne 2006 se PDSH e ka partner startegjik VMRO-ne,se kam thene une,mos me akuzo mu,jajaja.
PM
Top
passed
Postuar nė: 11.12.2012, 15:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011 Citim (babarekes @ 11.12.2012, 15:31)
hecc bre bajuuu.
moss me kcee ka K... kot.

leje be se ki njeher s'din te bisedoje....
me e prek ka partia si me e prek ne nder...
bagji si shum shkel aty ku zduhet...

mos em raft ne dor... pufka dja boj fachet...

Ky postim ėshtė ndryshuar nga passed nė 11.12.2012, 15:15


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 15:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (passed @ 11.12.2012, 09:10)
leje be se ki njeher s'din te bisedoje....
me e prek ka partia si me e prek ne nder...
bagji si shum shkel aty ku zduhet...

mos em raft ne dor... pufka dja boj fachet...

ne edhe ktu me fakte ju ze dhe ju nga ajo qe ziheni ngusht filloni e shani,por edhe nese doni per pufkat qe ke shkrujt edhe aty va kallxoj qejfin,vetem urdheroni.
PM
Top
passed
Postuar nė: 11.12.2012, 15:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011 Citim (trimi.80 @ 11.12.2012, 16:22)
ne edhe ktu me fakte ju ze dhe ju nga ajo qe ziheni ngusht filloni e shani,por edhe nese doni per pufkat qe ke shkrujt edhe aty va kallxoj qejfin,vetem urdheroni.

ska te boje Thachi me Ahmetin ktau...
tek e fundit gjithchka bojn skam pergjegjsi une...ne p te nanes i pasha...te parin ate psikon e familjes...!
po kur mundohesh te shajsh dhe ofendojsh direkt une 700 nana ti kerkoj a ndajve!


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
trimi.80
Postuar nė: 11.12.2012, 15:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (passed @ 11.12.2012, 09:26)
ska te boje Thachi me Ahmetin ktau...
tek e fundit gjithchka bojn skam pergjegjsi une...ne p te nanes i pasha...te parin ate psikon e familjes...!
po kur mundohesh te shajsh dhe ofendojsh direkt une 700 nana ti kerkoj a ndajve!

une 70000 nana ti kerkoj pis
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio