Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dino Merlin koncert nė Prishtinė
ArIaNiTii
Postuar nė: 13.12.2012, 03:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011Kėngėtari i njohur boshnjak, Dino Merlin, pritet tė mbaj njė koncert nė Prishtinė (Stadiumi i Prishtinės) nė vitin e ardhshėm.

Sipas web faqes whereeven.com Merlin do tė organizoj koncertin nė Kosovė nė muajn Korrik tė vitit tė ardhshėm.

Koncerti do tė mbahet nė stadiumin e Prishtinės, para mijėra adhurusve, pėrderisa thuhet se tė Ftuar nė koncert do tė jenė edhe Rock Grupi ELITA 5

Nė shitje do tė jenė 40.000 bileta tė cilat do tė blehen pėr 20€ pėr nė tribunė dhe 40€ do tė kushtojnė biletat "VIP".

nder i madh eshte qe ki kengetare vjen ne prishtine, ka mar pjes ne luftime ku ka jetu kundra serbeve, dhe gjithmon eshte kundra politikes serbe per rajonin, gjithashtu ka perkrah shqiptaret e kosoves, duke then se ata kan te drejte te ken shtetin e tyre,,


http://tung.ch/dino-merlin-koncert-ne-prishtine/
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 13.12.2012, 08:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (ArIaNiTii @ 12.12.2012, 21:01)

nder i madh eshte qe ki kengetare vjen ne prishtine, ka mar pjes ne luftime ku ka jetu kundra serbeve, dhe gjithmon eshte kundra politikes serbe per rajonin, gjithashtu ka perkrah shqiptaret e kosoves, duke then se ata kan te drejte te ken shtetin e tyre,,

[/b]
http://tung.ch/dino-merlin-koncert-ne-prishtine/

Ka mare pjese ne luftime ???
Sidoqofte , ky do tkendone ne gjuhen serbe , edhe kosovaret do te kenaqen me kenge sllave , go go go
PM
Top
ßina
Postuar nė: 13.12.2012, 09:58
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (FlyGreen @ 13.12.2012, 09:08)
Ka mare pjese ne luftime ???
Sidoqofte , ky do tkendone ne gjuhen serbe , edhe kosovaret do te kenaqen me kenge sllave , go go go

Po thu a, qe mos me kane kosovaret Dinoja paska pas me met pa karriere e fame. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 13.12.2012, 10:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (ßina @ 13.12.2012, 03:58)
Po thu a, qe mos me kane kosovaret Dinoja paska pas me met pa karriere e fame. smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Ku e lexove kete tash ?
Thash qe do tkendone ne gjuhen serbe , gjuha boshnjake dhe serbe jan si gjuha e prishtines shembull dhe pejes a kudi un , kan ca fjale te numeruara ndryshe ,
by the way mos kishte nevoj per leka do ta bente per bamiresi koncertin nese kuptoemi !
PM
Top
ßina
Postuar nė: 13.12.2012, 10:06
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (FlyGreen @ 13.12.2012, 11:02)
Ku e lexove kete tash ?
Thash qe do tkendone ne gjuhen serbe , gjuha boshnjake dhe serbe jan si gjuha e prishtines shembull dhe pejes a kudi un , kan ca fjale te numeruara ndryshe ,
by the way mos kishte nevoj per leka do ta bente per bamiresi koncertin nese kuptoemi !

Nuk e lexova po me la me kuptu kjo

 Citim
edhe kosovaret do te kenaqen me kenge sllave , go go go


Sa i perket bamiresis, reklama jane ato te rralle ka qe pernime jane human, shumica fjale te mdhaja kane per humanitet.----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 13.12.2012, 10:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (ßina @ 13.12.2012, 04:06)
Nuk e lexova po me la me kuptu kjoSa i perket bamiresis, reklama jane ato te rralle ka qe pernime jane human, shumica fjale te mdhaja kane per humanitet.

Jo ,sdi nga e kuptove ashtu , replika ime ka te beje me ate se do te shkrihen duke kenduar ne gjuhen serbe shqiptaret viktima te Kosoves vjeter , ndoshta edhe permendesh i dine tekstet.
Dhe sa per bamiresi kengetari Ilir Shaqiri mbi 90% te koncerteve i ka mbajtur per bamiresi , por sbesoj se ka patur publik me teper se 10 perqindeshi i publikut qe do te jene te Dino Merlin , pas shum pak viteve kur Serbia do ta njoh Kosoven , kengetaret serb do te mbledhin te njejtin publik , realiteti yne eshte ky ,dhe smund ti ikim.
PM
Top
kosova_rja
Postuar nė: 13.12.2012, 10:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim
Koncerti do tė mbahet nė stadiumin e Prishtinės, para mijėra adhurusve, pėrderisa thuhet se tė Ftuar nė koncert do tė jenė edhe Rock Grupi ELITA 5


ndoshta kam fat edhe une te marr pjese ne kete koncert jo per dinon po per eliten shum me pelqen grupi dhe muzika e tyre.----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
ßina
Postuar nė: 13.12.2012, 10:57
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (FlyGreen @ 13.12.2012, 11:10)
Jo ,sdi nga e kuptove ashtu , replika ime ka te beje me ate se do te shkrihen duke kenduar ne gjuhen serbe shqiptaret viktima te Kosoves vjeter , ndoshta edhe permendesh i dine tekstet.
Dhe sa per bamiresi kengetari Ilir Shaqiri mbi 90% te koncerteve i ka mbajtur per bamiresi , por sbesoj se ka patur publik me teper se 10 perqindeshi i publikut qe do te jene te Dino Merlin , pas shum pak viteve kur Serbia do ta njoh Kosoven , kengetaret serb do te mbledhin te njejtin publik , realiteti yne eshte ky ,dhe smund ti ikim.

Numrin e pjesemarrseve ne koncert do ta rrisin edhe shqiptaret e Maqedonis, e edhe ata do ti "knaqin" vesht me muzike sllave, se sa per mu e plote tjere qe njoh numri do ishte zero i pjesemarreseve ne ate koncert.----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 13.12.2012, 11:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Bina.....kete radhe ja ke fut kot ama bash kot.dino merlini ska te beje me sllavet asgje dhe me sllav jan kengetaret tan qe i vjedhin nga serbet dhe greket kenget e tyre se sa dino merlin.secili ka preferencat e veta mirepo kur te shprehesh preferencat mos i akuzo tjeret.miljona here me mir te ndegjoj dino merlin se sa nora istrefa,leonora jakupa,tuna,genta,meda,manta e ku di cka qe te gjith i vjedhin kenget nga serbet e Bina duke i ndegjuar kta behet "patriote" e madhe....
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 13.12.2012, 11:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (blerim77 @ 13.12.2012, 05:39)
Bina.....kete radhe ja ke fut kot ama bash kot.dino merlini ska te beje me sllavet asgje dhe me sllav jan kengetaret tan qe i vjedhin nga serbet dhe greket kenget e tyre se sa dino merlin.secili ka preferencat e veta mirepo kur te shprehesh preferencat mos i akuzo tjeret.miljona here me mir te ndegjoj dino merlin se sa nora istrefa,leonora jakupa,tuna,genta,meda,manta e ku di cka qe te gjith i vjedhin kenget nga serbet e Bina duke i ndegjuar kta behet "patriote" e madhe....

nuk tha Bina gje , ,thash un se eshte sllav , eshte serb musliman dmth boshnjak ,edhe kendon ne gjuhe serbe , se ke ditur?
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 13.12.2012, 11:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Ti avokati i bines je apo e ben praktiken per avokatur,flygreen.
PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 13.12.2012, 12:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009ajde me ble zhileta mi pre venat q** robt


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 13.12.2012, 13:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Dino Merlin kendon ne gjuhen boshnjake,qe dmth ne gjuhen serbe.Kjo flet shume,dhe sdo koment.Faji eshte i boshnjakve dhe jo i yni qe ata flasin gjuhen e popullit me te flliqur te europes,keshtuqe turp eshte te shkojme ne koncertin e ketij muslimani qe kendon serbisht.Sa boshnjak kane marre pjese ne luften e Kosoves,ndoshta asnje,e plot shqiptar kane marre pjese ne luften e Bosnjes.Edhe pse eshte dashur te kete shume boshnjak ne rradhet e UCK-se qe ti hakmerren serbve,por kjo ska ndodh.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 13.12.2012, 13:50
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Blerim77 asgje nuk ja futa kot, veq realitetin e hidhur e tregum si une si FlyGreen.

Fatkeqesisht ka shqiptare qe ma perpara shkon ne koncerte te Dinove e te Cecave se sa ne koncerte bamiresie, ma shume alergji kane prej humanizmit se prej kengeve SLLAVE. smil4a8aceb829c5f.gif----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 13.12.2012, 13:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Trimi80......hec be shife partin tende qe beri luft per te drejta e ne fund nga ajo luft fituan kta profiterat e partis tende.mos u mer me dino merlinin se i vigel je ti te meresh me te.kur i ka luftuar aj serbet ne luften e bosnjes ti sigurt ala bebe ke qen.e cka ka lidhje se ky e flet gjuhen serbe(boshnjakishten).ti nese nuk shkon nga aspekti patriotik(shum patriot i madh je:p) mos ju trego te tjereve a te shkojn a jo.ceshit mikrobi u ka bo te tregone pralla patriotike
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio