Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Forum Rules Vėrejte!

Redaksia studentet.info, nuk mban asnje pėrgjegjėsi nė lidhje me kėngėt qė gjendet mbrenda kėtij forumi.

Rregullat shtese per kete forum jane:
- Ndalohet vendosja apo linkimi i kengeve ne gjuhe te huaj.
- Ndalohet hapja e temave me qellim reklamimi.
- Ndalohet hapja e temave per kerkesa muzikore. Kerkesat tuaja mundeni ti beni VETEM te kjo teme: kliko.

Mos respektimi i ketyre regullave shtese do te na detyroj qe temat e tilla te fshihen ndersa antareve qe do hapin temat tu jepet verejtje e ne raste te caktuara te ju meret edhe e drejta per postim.

Ju faleminderit pėr mirėkuptimin!

Faqe: (4) 1 2 [3] 4   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dino Merlin koncert nė Prishtinė
kosova_rja
Postuar nė: 13.12.2012, 15:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1216
Antari Nr: 20840
Bashkangjitur: 13.02.2009 Citim (blerim77 @ 13.12.2012, 14:57)
Bina........ Ska asgje keq te shkosh te koncerti i dinos,te ceca po ama te dino sdi pse te duket keq.eshte kengetar i mir,ka kenge te mira dhe fundi i fundit eshte boshnjak(musliman) nuk eshte serb.me heret tregove se vetem shqiptaret e maqedonise ndegjojn kenge sllave e tash thua shqiptaret ne pergjithsi.sa te frustruar jeni aman

mos na thuaj qe edhe kjo keng nuk eshte ne gjuhen sllave dhe nuk eshte e kenduar nga nje sllav e gjys smil3dbd4d99c6eaa.gifDino Merlin feat. Zeljko Joksimovic - Supermen


----------------------------------------
Thashethemet dalin nga urryesit,perhapen nga budallenjet dhe pranohen nga injorantet.

Bukuria e njeriut perbehet nga fjala qe ai flet...!!
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 13.12.2012, 15:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Kosovarja.....hajt moj se kengetaret e tua cdo kenge e vjedhen nga serbet e ste pengon ama ky kengetar te pengon.biznesi ma i madh ne kosov edhe maqedoni behet ndermjet serbeve e shqiptareve ama prap ky kengetari te pengon ty.
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 13.12.2012, 15:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Mos shkoni te Dino Merilini dhe Elita 5, shkoni ne Orgji Party. Nuk e dij pse e beni kaq te madhe. E dini kush e ka celsin e Tiranes, si qytetar NDERI. E keni degjuar kengetarin Goran Bregovic ?

Apo i haruat vitin e kaluar ne Tirane kenget e shumadijes ne Panairin Kombetar ne Tirane.

p.s.
Te xhumave ne besimtaret do shkojme te degjojme ders.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 13.12.2012, 18:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (kosova_rja @ 13.12.2012, 16:39)
mos na thuaj qe edhe kjo keng nuk eshte ne gjuhen sllave dhe nuk eshte e kenduar nga nje sllav e gjys smil3dbd4d99c6eaa.gifDino Merlin feat. Zeljko Joksimovic - Supermen

kur sja din historin nje populli mos hyn ne debat per te....

ky far zejlko joksimovic eshte nje nder artistet e estrades serbe qe eshte probosnjes...eshte qe serbia ta pranoje gjenocidin ndaj boshnjakeve....
eshte qe serbia te kerkoj falje per atq qe ka bere....

jo se kete e ndegjojj ama dino kendon mire...

foks eec ke te drejt ,


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
tito85
Postuar nė: 13.12.2012, 22:13
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 4
Antari Nr: 27609
Bashkangjitur: 29.11.2012Ky esht 1000 her ma i mir se shumica e "kengetarve" kosovar
PM
Top
ArIaNiTii
Postuar nė: 13.12.2012, 23:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2630
Antari Nr: 26139
Bashkangjitur: 23.02.2011 Citim (tito85 @ 13.12.2012, 23:13)
Ky esht 1000 her ma i mir se shumica e "kengetarve" kosovar

like like


une jam ne ate koncert 100000%
dino merlin dhe
elita 5 nga tetova, kryesorja spaska kosovar prandaj shkoj me qef


Ky postim ėshtė ndryshuar nga ArIaNiTii nė 13.12.2012, 23:08
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 14.12.2012, 07:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (kosova_rja @ 13.12.2012, 09:39)
mos na thuaj qe edhe kjo keng nuk eshte ne gjuhen sllave dhe nuk eshte e kenduar nga nje sllav e gjys smil3dbd4d99c6eaa.gifEshte e kote gjithcka , keto mendojne se Dino Merlin eshte musliman prandaj bejne "like" ketu , se asnjeri nuk do te shkon ne koncert , parasegjithash sjan tipa koncertesh sic e kam analizuar, eshte ceshtja se ne i perkasim popullit me naiv ne Bote , nje nder popujt me naiv , neve na mashtron secili edhe cdoher ka qene keshtu , e kur vjen ne pyetje feja keto qe e kan pranuar ne moshe madhore kuptoet , kan shku deri ne ekstremizem , jane te dashuruar ne gjithcka qe eshte muslimane , e nese edhe D Merlin eshte musliman atehere edhe un jam , te gjith jemi smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 14.12.2012, 09:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Flygreen....un e tregova perkatesine fetare te dinos sepse ju e quanit sllav e serb.po ti nuk e uren ate pse kendon ne gjuhen serbe(boshnjake)po e uren vetem pse eshte musliman.mir thua popull naiv jemi kshtu si qe je ti naiv fund e krye.kur nuk din per dicka mos debato se del qesharak.un e ndegjoj sepse ka kenge te mira ne krahasim nga ' kengetaret turbo' tan e sme intereson aspak a eshte musliman a jo.kryesorja seshte sėrb qe gjithsesi sdo ta kisha ndegjuar po te ishte.mir ju tha fox,a e dini se cili ēetnik kengetar serb e ka celsin e qytetit te tiranes i shpallur qytetar nderi nga ēiftat si ju qe vjellni kunder dinos.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 14.12.2012, 10:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (blerim77 @ 14.12.2012, 03:49)
Flygreen....un e tregova perkatesine fetare te dinos sepse ju e quanit sllav e serb.po ti nuk e uren ate pse kendon ne gjuhen serbe(boshnjake)po e uren vetem pse eshte musliman.mir thua popull naiv jemi kshtu si qe je ti naiv fund e krye.kur nuk din per dicka mos debato se del qesharak.un e ndegjoj sepse ka kenge te mira ne krahasim nga ' kengetaret turbo' tan e sme intereson aspak a eshte musliman a jo.kryesorja seshte sėrb qe gjithsesi sdo ta kisha ndegjuar po te ishte.mir ju tha fox,a e dini se cili ēetnik kengetar serb e ka celsin e qytetit te tiranes i shpallur qytetar nderi nga ēiftat si ju qe vjellni kunder dinos.

cfar ke te beje perkatesia fetare me ate se ne e quanim sllav ,eshte sllav bir sllavi me gjuhe sllave , dhe kush te tha se e urrej , nuk kam arsye ta urrej , sidomos jo per arsyen se eshte musliman, sepse nuk eshte musliman , musliman te jesh dmth te praktikosh Islamin sic ka udheruar Muhamedi dhe Kurani , derisa nuk e praktikon nuk mund te jesh musliman edhe pse thrasin veten musliman nuk jane musliman , sidomos nje kengetar qe nuk ka as m nga muslimanizmi ,
edhe un nuk urrej asnje fe , por i llogaris te retarduara , njejt edhe judeo-krishterizmin e kritikoj si Islamin , jan njejte per mua , por mos dali shum prej temes duke u pergjigjur ne paragjykimet tua , poenta ime ishte se ju knaqeni duke kenduar ne serbishte , ashtu nese i ati ndegjon kenge boshnjake para femiut , neser femiu edhe serbishte do te ndegjone pa problem ashtu sic ndegjoet andej nga maqedonia dhe kosova serbishtja pa problem po edhe ne Shqiperi nga Pogradeci e tjera vise , pse sepse jemi popull naiv , naiv shum edhe per ta shpall qytetar nderi nje muzikant serb , demokracia ska lindur ne sh.b.a e askund tjeter , demokracia ka lind te shqiptaret , halli qe Bota nuk e din kete gje , ne jemi demokratet me te medhej ne Bote , andaj ti edhe nese nuk replikon ketu ti perseri mund ta ndegjosh Dino Merlinin e te tjeret , ky eshte vetem forum, juve qe merni kaq seriozisht dhe qe ofendoni per shkak te mendimit kundert duhet te kerkoni ndihme serioze nga keshillues adekuat , se cifti im se shpall qytetar nderi as serbin, as grekun as turkun , dhe sigurishte qe beje pjese te pakica qe kan nje perqindje te vetedijes kombetare.

PM
Top
ßina
Postuar nė: 14.12.2012, 10:16
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009O milet degjim te kendshem atyre qe marrin pjese te Dinoja e ishall ju pshtojne vesht prej "qirilices". smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Pse nuk e kemi te preferuarin tone Dinon nuk do me thane qe e urrejme smil3dbd4daabd491.gif , as Meden nuk e preferoj po as nuk e urrej, Kastriot Tushen e preferoj po nuk e dua.

Jemi popull interesant nese preferon ta ndegjosh nje kengetar/e duhet te duhet ose anasjelltas.

Prej asgjeje gjejme dicka qe me je mvesh dikujt, shpifjen shumica e kane buke, pa buke jetojne pa shpifje nuk munden, edhe cka eshte me e keqja bjen ni Dino edhe disa e qesin ftyren e vertete se ksuh jane.

Te vetmin sen qe pe du te DINOJA eshte qe ja u qiti ne shesh disave maskat e tyre. smil3dbd4d99c6eaa.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 14.12.2012, 10:21
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (kosova_rja @ 13.12.2012, 11:34)

ndoshta kam fat edhe une te marr pjese ne kete koncert jo per dinon po per eliten shum me pelqen grupi dhe muzika e tyre.

Edhe me qene atje, kurr as per Eliten nuk kisha me shku, jo qe nuk me pelqen si grup, po a Dinoja me pru Eliten ne Prishtine se vete nuk din ata me organizu koncerte. smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 14.12.2012, 10:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (ßina @ 14.12.2012, 04:16)
O milet degjim te kendshem atyre qe marrin pjese te Dinoja e ishall ju pshtojne vesht prej "qirilices". smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Pse nuk e kemi te preferuarin tone Dinon nuk do me thane qe e urrejme smil3dbd4daabd491.gif , as Meden nuk e preferoj po as nuk e urrej, Kastriot Tushen e preferoj po nuk e dua.

Jemi popull interesant nese preferon ta ndegjosh nje kengetar/e duhet te duhet ose anasjelltas.

Prej asgjeje gjejme dicka qe me je mvesh dikujt, shpifjen shumica e kane buke, pa buke jetojne pa shpifje nuk munden, edhe cka eshte me e keqja bjen ni Dino edhe disa e qesin ftyren e vertete se ksuh jane.

Te vetmin sen qe pe du te DINOJA eshte qe ja u qiti ne shesh disave maskat e tyre. smil3dbd4d99c6eaa.gif

Muzika i ka tre komponenta,gjuhen,tekstin dhe muzikalitetin.E Dino kendon ne gjuhen serbo-kroate,kurse tesktin dhe muzikalitetin i ka te mira.Por kjo e para i zdrron poshte krejt.Dhe sipas mendimit tim sben me e ndegju,e kush e ndegjon se ka problem mandej me ndegju edhe kengtar tjere qe kendojne serbisht,thjesht thyhet barriera.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 14.12.2012, 11:06
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009 Citim (trimi.80 @ 14.12.2012, 11:22)
Muzika i ka tre komponenta,gjuhen,tekstin dhe muzikalitetin.E Dino kendon ne gjuhen serbo-kroate,kurse tesktin dhe muzikalitetin i ka te mira.Por kjo e para i zdrron poshte krejt.Dhe sipas mendimit tim sben me e ndegju,e kush e ndegjon se ka problem mandej me ndegju edhe kengtar tjere qe kendojne serbisht,thjesht thyhet barriera.

Me i ngu le ti ngojn, ama edhe per me livdu deri ne kete shkalle nuk besoj qe e meriton, e tendin ta nenqmojsh, ama per dite e me shumee po bindem qe shumica me shume din me rrespektu te hujin se te vetin.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
NoLimit
Postuar nė: 14.12.2012, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2571
Antari Nr: 5998
Bashkangjitur: 22.02.2007Tash dulen patriotat e Stankovecit,tash jo ashtu jo keshtu,boll e shprehet patriotizmin ne muzik...nuk shohe asgje te keqe ketu nese mbann nje koncert ne Prishtine jam i sigurit se do te ket adhurust e vet...pse nuk con nje peticion Bina mbasi ke qejf me i shti hundet ne cdo teme te tregohesh kinse une po thom dicka me ja anulu koncertin...plus asaj sa kam ndegjua ki kengetari ne fjal smban koncert ne beograd...

Cdo kush ka te drejten te ndegjoj cfare do muzike une mendoj se muzika ska lidhje me patriotizem...mfalni pse ndegjoni muzik te huaj edhe ju atehere?!!

Ju pershendes.


http://www.youtube.com/watch?v=pcQS1BHL8mw


Ky postim ėshtė ndryshuar nga NoLimit nė 14.12.2012, 12:12


----------------------------------------
Te mendojsh se me LIKE fiton Sevape ne Fe,eshte njejt si me shku ne Haxh me google Earth
PMIntegrity Messenger IMMSN
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 14.12.2012, 12:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (blerim77 @ 14.12.2012, 10:49)
Flygreen....un e tregova perkatesine fetare te dinos sepse ju e quanit sllav e serb.po ti nuk e uren ate pse kendon ne gjuhen serbe(boshnjake)po e uren vetem pse eshte musliman.mir thua popull naiv jemi kshtu si qe je ti naiv fund e krye.kur nuk din per dicka mos debato se del qesharak.un e ndegjoj sepse ka kenge te mira ne krahasim nga ' kengetaret turbo' tan e sme intereson aspak a eshte musliman a jo.kryesorja seshte sėrb qe gjithsesi sdo ta kisha ndegjuar po te ishte.mir ju tha fox,a e dini se cili ēetnik kengetar serb e ka celsin e qytetit te tiranes i shpallur qytetar nderi nga ēiftat si ju qe vjellni kunder dinos.

Kjo eshte me se e vertete. Se ne temen per kenge serbe mes Tiranes, vetem shiko sa postime ka patur kunder. Ky eshte realiteti qe keta me shoshe deshirojne te mbulojne.

Edhe celsin e Tiranes haruan qe e mori Goran Bregovici - serb.

Mire ka nje replike ne kete teme me poshte. Nese per kryetar te Tiranes del nje serb, kam pershtypjen se do fitoje, vetem kusht do jete mos jet musliman, pavarsisht eshte djali i madh i Janullatosit apo i mik i Millosheviqit, nuk ka rendesi.www.studentet.info/modules/ipboard/index.php?showtopic=48530

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 14.12.2012, 12:36


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top

Topic Options Faqe: (4) 1 2 [3] 4  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio