Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (13) « E para ... 9 10 [11] 12 13   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nė Prishtinė, natė dedikuar seksit, Nė Prishtinė, natė dedikuar seksit
FlyGreen
Postuar nė: 21.12.2012, 08:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (arsimtari @ 20.12.2012, 12:23)
Po gėnjehesh, ai ėshtė musliman (dhe besoj i sinqertė) , gjė qė nuk vlen pėr ty.

Shumė normal qė Zoti e udhėzon kė tė dojė Ai. Po ēfar Zoti do tė ishte nėse nuk do tė ishte kėshtu.

Dallimi ėshtė qė Zoti ėshtė i Drejtė dhe nuk bėn padrejtėsi, mjafton qė njeriu tė niset rrugės sė udhėzimit dhe Zoti me plot dėshirė ta udhėzojė.

Te solla ne nje teme tjeter te forumi religjionit , te solla ajete sa eshte i drejte Zoti yt , dmth Zoti i Izraelit , te solla ajete te shumta ku thuhej se Allahu ju ka vene perde ne sy njerzve dhe i ka bere te marre me qellim qe ti denoje sa me shum , eshte i njejti Zot Yehova ,i cili ja forcoi zemren Faraonit me qellim qe tja vret te posalindurit edhe ta denoje popullin e Egjiptit , eshte i njejti Allah qe me vullnetin e tije ka kriju gjithcka edhe gjitha rrjedhat i ka caktu te gjerave , dmth i njejti ai qe ka fal homoseksual njerez dhe kafshe , dhe ne emer te tije vrasin po te njejtit.
Dhe per shkak te tije ju sot urreni gjithcka ,e keni zemren e mbyllur me urrejtje ndaj homoseksualve ,ndaj te pa feve ,ndaj te krishterve etj etj.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 21.12.2012, 08:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (arsimtari @ 20.12.2012, 12:12)
E ēka po don tė thuash me kėtė postim, a nuk po tė doket se je ngatėruar.

Rasti ėshtė kur burri shpif pėr gruan e tij, dhe para gjykatėsit nė mungėse tė argumenteve konkrete detyrohet tė betohet 4 herė, por betimi i pestė i jep rast tė kujtohet mirė, sepse po betohet rrejshėm, tek Zoti shkon si njė prej mėkatarėve mė tė mėdhej (sepse 5 herė ėshtė betuar rrejshėm) dhe kjo nuk i falet.
Njėjtė vlen edhe pėrgruan edhe pėr burrin, dhe vėrtet betimi i 5 rrejshėm nuk do tė ndodhte tek njerėzit tė cilėt ia kanė frigė dėnimin e Zotit.
(kuptohet kjo nuk ka tė bėjė me ty, sepse nuk je besimtar, dhe pėr kėtė unė nuk tė urrej aspak, kjo ėshtė zgjedhja jote)

ueee me ke sqaruar , te lumte , o i gjore secili njeri mund te betohet 4 here ne Allah , cfar verteton ajo , asgje , un betohem 4 her ne Allah se gruaja ime ka tradhtuar , ajo pastaj betohet 4 her se jo edhe si del rezultati ?
Thash Allahu shum tru paska shkri ketu , po sjam i habitur eshte i njejti Zot Yehova i cili duke krijuar gjithcka habitet me veten.
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 21.12.2012, 08:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (Nik_Name @ 20.12.2012, 08:27)
Ne kohen e Muhamedit a.s martesat nuk jane bere sic behen sot,ne Xhami ose ne Kishe por ka qene me e thjeshte marveshje ndermjet familjarve dhe ok,nje dasem te vogel ose hic kjo pak rendesi ka pas
por juve u pengon pse ateher para 1400 viteve jane martuar te reja vajzat e nuk ju pengon sot pas 1400 viteve vajzat e reja perdhunohen,masakrohen edhe ngelin lavire rugeve askush nuk kujdeset per to.

Normal qe ne Muslimanet e kemi obligim te martohemi me 1 grua dhe eshte lene hapsira edhe per 4 sepse mund te ndodhin luftera ose shtim i vajzave ateher Islami e zgjedh kete ceshtje nuk i le lavire vajzat. por Zoti na kjarteson me e mira thot eshte me 1.

C'far flet ti hello fijuu fijuu , edhe atehere njejt kan qene martesat , perveq per Muhamedin , Allahu ja lejon Muhamedit nje menyre me te lehte per tu martuar , i thot se per ty ska nevoje martese si per te tjeret , prandaj edhe Aisha nje dite i thote : si duket Allahu ty nuk perton te ti plotesoje te gjitha deshirat !!!
edhe kush te tha ty se nuk na pengojne vajzat e reja q e perdhunohen e masakroen e kutadi un , prandaj ka ligje cdon shtet dhe polici e cila i mbron nga keto gjera , aq sa mundet , ty ndoshta ste pengon se per ty jan lavire ato.
Muslimanit i eshte lejuar edhe seksi me robersha , dmth perdhuni i tyre , ja vret burin ne lufte nje gruas ,e mer si roberesh dhe mund te besh seks , e ato 4 grate jan te lejuara direkt nga Muhamedi shoku , nje arab e pyet cfar te beje me grate se kishte mbi dhjet gra , edhe Muhamedi ja kthen divorcoi te gjitha dhe mba 4 per vete smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 21.12.2012, 08:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (hubejb1 @ 20.12.2012, 08:54)
kjo ka qen eshte ni ren e kullume nga jjobesimtaret ,ISLAMI eshte e vetmja fe qe lejon shkurorezimin

Po mer , teper lehte , per burrin , 3 her i thote je e divorcuar edhe gati , prandaj 1 one night stand muslimanet e bejne legalisht , japin lekat martoen te nesermen 3 her te le i thot dhe gati .
PM
Top
packs
Postuar nė: 21.12.2012, 11:55
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 14801
Antari Nr: 17125
Bashkangjitur: 05.09.2008 Citim (arsimtari @ 21.12.2012, 00:02)
Siē duket ti nuk e paske mėsuar domethėnien e fjalės burrė.

Jo ēdo mashkull ėshtė burrė, pamvarėsisht se ky qenka i rritur apo i pjekur seksualisht.
Jo rastėsisht kur flitet pėr Shote Galicėn citohet se ishte si burneshė. Por nuk ta zė pėr tė madhe njeriu shkruan ate qė e din dhe aq sa din.

Kurse pėr rastin e Fritcit tė krishterė, flet se ėshtė vepėr penale, kurse homoseksualizmi dėshirė e dy personave tė gjinisė sė njėjtė, me kėtė ti po dėshiron tė na tregosh aspektin ligjor dhe juridik.

Ne nė kėto debate nuk jemi tė mėsojmė se ēka thojnė ligjet perendimore apo lindore, por nė kėtė debat i shprehim bindjet tona dhe kėndvėshtrimin tonė tė sė mirės dhe tė keqės, sė paku unė veproj kėshtu...

Nuk ki cka meson per fjalen "burre".

Ajo varet nga perceptimet e njerit, nuk eshte naj proces sic thash edhe me nalt.

Nuk njoh une ndonje shkolle psikologjie e anatomie e cila eshte marre me "PERIUDHEN E BURRIT" te njeriu.

Sa i perket rastit te Sh.Galices dhe emertimit ma banal te mundshem ne bote "burrneshe" i cili ekziston vec te na shqiptarte, kjo tregon se femra ne shoqerine tone u kane e shtypun.

Ni femer qe ka ba dicka ndryshe prej femrave tjera, menihere ka asocu qe eshte mashkull pra "BURR-neshe".

Andaj nuk eshte hic me u krenu qe femrave ju kane thene BURRNESHA. Bile bile, mendoj qe sa ma pare duhet me e zhduke kete term qesharak.

A nuk po te doket pak si term edhe homoseksual me i thane nje femres si mashkullit. Na e dijme qe femrat qe emitojne mashkullin ne te shumten e rasteve jane homoseksuale, kqyre Igballe Rugoven ne fotografi

http://www.google.com/imgres?q=igballe+rug...,r:13,s:0,i:131

Nashta per ty eshte BURRNESHE ama mu ma shpife.

Prandaj, te lutna hera e fundit qe e perdore termin burrneshe, term i cili paraqet budallakine ma te madhe te popullit shqiptar.


Nese ti i jep kahje debatit te homoseksualizmit ashtu qysh ty te pelqen, tuj marre shembuj si Frici i cili, nese nuk e din KA DHUNU FEMIJE, e nuk e ka ba me deshire me dikan, atehere ki probleme serioze me veten dhe po debaton ketu me ni hipokrizi te madhe.


----------------------------------------
Miremengjesi pasqyra ime, dukeni tmerrshem sot .

Me duket mjaft fola une per veten , dua te di dicka per ju -cfare mendoni ju per mua ?:P
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.12.2012, 11:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (FlyGreen @ 21.12.2012, 02:50)
Po mer , teper lehte , per burrin , 3 her i thote je e divorcuar edhe gati , prandaj 1 one night stand muslimanet e bejne legalisht , japin lekat martoen te nesermen 3 her te le i thot dhe gati .

A e di ndonje musliman per c'ka behet fjale ketu ose ti dhe kujt grave te muhamedit iu referohet kjo dhe ca ka bere ai.

Sura 66:4

Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 21.12.2012, 12:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (JamesWat @ 21.12.2012, 05:55)
A e di ndonje musliman per c'ka behet fjale ketu ose ti dhe kujt grave te muhamedit iu referohet kjo dhe ca ka bere ai.

Sura 66:4

Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.

66:3. (Pėrkujto) kur Pejgamberi ndonjėrės prej grave tė veta i kumtoi fshehurazi njė lajm, e kur ajo tregoi atė (lajm), e All-llahu (pejgamberit) i zbuloi atij pėr tė (kallėzimin e lajmit nga ajo grua), ai ia bėri (asaj) me dije njė pjesė tė tregimit, kurse pėr pjesėn tjetėr heshti. E kur ai (pejgamberi) e njoftoi atė (gruan) me atė (qė i kishte treguar), ajo tha: “E kush ta tregoi ty kėtė?” Ai tha: “Mė tregoi i gjithėdijshmi, njohėsi i tė fshehtave!”
66:4. Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.


Kush e di , ky Muhamedi edhe me Zotin paska komunikuar si duket , shiko sa e ka dashur Zoti Muhamedin , edhe per gjerat me te vogla qenka interesuar.
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.12.2012, 12:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (FlyGreen @ 21.12.2012, 06:04)

Kush e di , ky Muhamedi edhe me Zotin paska komunikuar si duket , shiko sa e ka dashur Zoti Muhamedin , edhe per gjerat me te vogla qenka interesuar.

a e do ta them apo mos merziten muslimanet,ka nje reference kjo ne 2 hadithe se c'ka ka ndodhur.

Ato tė dyja pėr tė cilėn flitet nė vargun mė lart janė Hafsa dhe Aisha, dy nga gratė e Muhamedit, tė cilat shkaktuan aq shumė debat kur ndodhi kjo gjė, saqė Muhamedi mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė.

Vazhdon me poshte te ajeti tjeter ajo.

5. Nėse ai u ka lėshuar juve, ėshtė detyrė e Zotit tė tij t'i bėjė atij zėvendsim me gra edhe mė tė mira se ju; muslimane, besimtare, respektuese, penduese, adhuruese, emigruese qė kanė qenė tė martuara ose virgjėresha.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
FlyGreen
Postuar nė: 21.12.2012, 13:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (JamesWat @ 21.12.2012, 06:34)
a e do ta them apo mos merziten muslimanet,ka nje reference kjo ne 2 hadithe se c'ka ka ndodhur.

Ato tė dyja pėr tė cilėn flitet nė vargun mė lart janė Hafsa dhe Aisha, dy nga gratė e Muhamedit, tė cilat shkaktuan aq shumė debat kur ndodhi kjo gjė, saqė Muhamedi mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė.

Vazhdon me poshte te ajeti tjeter ajo.

5. Nėse ai u ka lėshuar juve, ėshtė detyrė e Zotit tė tij t'i bėjė atij zėvendsim me gra edhe mė tė mira se ju; muslimane, besimtare, respektuese, penduese, adhuruese, emigruese qė kanė qenė tė martuara ose virgjėresha.

Po ktu behet fjale per kercenim direkt ndaj grave tveta , se mundet ti zevendosje me tjera nese nuk jan te negjueshme

Tani seriozisht dua ti pyes muslimanet ,a ju duket gjithcka ne rregull ketu ? Per cdo veshtiresi te vogel qe ka patur Muhamedi ne jeten e tije si bashkshort ,si shok , si lider , per te gjitha intervenon Allahu ,plus ketu qart thot ne ajet se ka komunikuar me Allahun , a nuk ka komunikuar ai vetem me Gabrielin.
Ka ajete kuranore ku ju drejtoet shokeve te tije qe kur ta vizitojne mos bejne shum biseda edhe mos komunikojne fare me grate e tija , gjithcka qe i pengon Muhamedit ne Kuran , seriozisht mundoni njeher te analizoni mire gjith keto gjera , a ju duket gjithcka ne rregull ?
Ne gjithcka intervenon Allahu ne keto gjerat e vogla ,e ndersa nuk intervenoi 1 vjet e la nen magji Muhamedin te kujtone se ka bere dashuri me grate e tija !
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 21.12.2012, 13:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (FlyGreen @ 21.12.2012, 07:22)
Po ktu behet fjale per kercenim direkt ndaj grave tveta , se mundet ti zevendosje me tjera nese nuk jan te negjueshme

Tani seriozisht dua ti pyes muslimanet ,a ju duket gjithcka ne rregull ketu ? Per cdo veshtiresi te vogel qe ka patur Muhamedi ne jeten e tije si bashkshort ,si shok , si lider , per te gjitha intervenon Allahu ,plus ketu qart thot ne ajet se ka komunikuar me Allahun , a nuk ka komunikuar ai vetem me Gabrielin.
Ka ajete kuranore ku ju drejtoet shokeve te tije qe kur ta vizitojne mos bejne shum biseda edhe mos komunikojne fare me grate e tija , gjithcka qe i pengon Muhamedit ne Kuran , seriozisht mundoni njeher te analizoni mire gjith keto gjera , a ju duket gjithcka ne rregull ?
Ne gjithcka intervenon Allahu ne keto gjerat e vogla ,e ndersa nuk intervenoi 1 vjet e la nen magji Muhamedin te kujtone se ka bere dashuri me grate e tija !

Ta sqarojme te verteten.

Sura 66:4

Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė.


Ato tė dyja pėr tė cilėn flitet nė vargun mė lart janė Hafsa dhe Aisha, dy nga gratė e Muhamedit, tė cilat shkaktuan aq shumė debat kur ndodhi kjo gjė, saqė Muhamedi mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė.

Kjo histori ėshtė rregjistruar nė kėtė vend nė Hadith Bukhari Volumi 3, Libri 43, Numėr 648:http://www.sacred-texts.com/isl/bukhari/bh3/bh3_647.htm

Aty lart eshte e gjithe historia ne anglisht po e shkurtoj ne shqip.

Ajo qė ndodhi shkon pak a shumė si mė poshtė. Hafsa ishte njė nga gratė e Muhamedit, bijė e Omarit. Njė ditė Muhamedi shkon tek shtėpia e saj dhe shikon shėrbėtoren e saj Marija dhe i pėlqen shumė. Prandaj, dėrgon gruan e tij Hafsa tek shtėpia e tė atit duke i thėnė se ai e priste. Ajo niset pėr nė shtėpinė e tė atit, dhe kur vori vesh se ai nuk e kishte kėrkuar, kthehet nė shtėpi mė shpejt sesa Muhamedi e priste dhe e gjen ate nė shtrat me Marijen. Ajo fillon tė ulėrasė dhe tė bėjė skandal para njė skene tė tillė duke harruar se po fliste me “profetin e Allah-ut”. Muhamedi mundohet ta qetėsojė duke i premtuar se nuk do tė bjerė mė nė shtrat me tė dhe i kėrkon asaj ta mbajė sekret kėtė incident. Megjithatė, ajo s’e mban dot tė fshehtė kėtė gjė dhe ia tregon ngjarjen gruas me tė re tė profetit, Aishes, e cila kthehet kundėr Muhamedit. Prandaj, Omari shpjegon se “Allah-u” i dha Muhamedit ajetin 4 tek Sura 66 (lexojeni mė lart). Aisha kishte parė shumė “zbulesa” tė tilla tė Allah-ut qė i vinin nė ndihmė Muhamedit sa herė qė bėnte diēka qė kėrkonte ndėrhyrje nga lart, prandaj ajo thotė:

Volumi 7, Libri 62, Numėr 48:

“…O Apostull i Allah-ut! Po shikoj sesi Zoti yt nxiton tė tė plotėsojė dėshirat ty.”


Muhamedi u nxeh aq shumė nga rrebelimi i Hafsa-se dhe Aishes saqė mendoi t’i divorcojė tė gjitha gratė. Omari, i ati i Hafsa-se shkon tek e bija dhe e qorton atė pėr qėndrimin rrebel ndaj profetit, dhe pastaj shkon tek profeti pėr tė marrė mendimin e tij se cfarė kishte ndėr mend tė bėnte. Mė nė fund Muhamedi vendosi tė mos i divorconte gratė, por ti ndėshkonte duke mos hyrė tek ato pėr njė muaj. Pas kėsaj Muhamedi merr njė zbulesė tjetėr nga “Allah-u” qė gjendet tek Sura 66:1-5:

O ti pejgamber (o ti, qė tė ėshtė sjellė kumtesa nga qielli),pse ia ndalon vetes atė qė All-llahu ta lejoi? A kėrkon me tė pajtimin e grave tuaja? All-llahu ėshtė mėkatfalės, mėshirues. 2. All-llahu u ka pėrcaktuar juve zgjidhjen e betimeve tuaja; All-llahu ėshtė kujdestari juaj; Ai ėshtė i gjithdijshmi, i urti. 3. (Pėrkujto) kur Pejgamberi ndonjerės prej grave tė veta i kumtoi fshehurazi njė lajm, e kur ajo tregoi atė (lajm), e All-llahu (Pejgamberit) i zbuloi atij pėr tė (kallzimin e lajmit nga ajo grua), ai ia bėri (asaj) me dije njė pjesė tė tregimit, kurse pėr pjesėn tjetėr heshti. E kur ai (pejgamberi) e njohtoi atė (gruan) me atė (qė i kishte treguar), ajo tha: "E kush tė tregoi ty kėtė?" Ai tha: "Mė tregoi i gjithdijshmi, njohėsi i tė fshehtave!" 4. Nėse ju tė dyja pendoheni te All-llahu (ėshtė mė mirė pėr ju), sepse zemrat tuaja tanimė kanė rrėshqitur, e nėse bashkėveproni kundėr tij, ta dini se All-llahu ėshtė Ai mbrojtės i tij si dhe Xhibrili dhe besimtarėt e ndershėm; e kur ėshtė kėshtu, edhe engjėjt i dalin nė ndihmė. 5. Nėse ai u ka lėshuar juve, ėshtė detyrė e Zotit tė tij t'i bėjė atij zėvendsim me gra edhe mė tė mira se ju; muslimane, besimtare, respektuese, penduese, adhuruese, emigruese qė kanė qenė tė martuara ose virgjėresha.

A ka mė mirė se kaq? Allah-u ndėrhyn pėrsėri dhe i jep lirinė profetit tė tij tė plotėsojė ēdo dėshirė tė mishit, madje edhe t’i divorcojė tė gjitha gratė nėse kėshtu dėshiron ai, dhe tė marri gra tė tjera edhe mė tė reja ose virgjėresha.----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 21.12.2012, 21:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008ti ke mbet te zbulosh te verteten ,,ty bythpalare,deri dje trup palare,,si te mesoshte kisha mos u laj se me i dashur tek perendia je,,,,,ti ke mbet keshtu te ofendosh te derguarin tone,ej aka admin ketu me mar masa apo te mar un masa kunder keti m*t qeni,,,,,keta jan mesuar te bejn trillime,,,i ben zotit te tyre trillime,,,,i bete mariat prostituta....i beret zotit djal,bija ,e bijt,....
nuk me habit fakti se edhe ketu do ta beni te njejtne gje,,,,,,

more abuzuz te femijeve....more vrases te zotit per tecilin sot derdhni lot ,,,,

more tradhetare ,te cilet lan jezsuin vet e ja mbathet ne te katrat,,,,e me pas dolet si apostuj,,,,a sju tha dhe jezusi juve gjarperinj e dera....
ai e dinte se do ia benit kete shpifje,,,,po te tille jeni ju.....

meru me fakte jo me sacred texte......ti ketu sje per debat ti je ketu per ofendime per nxjerje takti te muslimaneve duke i ofendu e me pas tju thhuash ja ket e ate.....

e ke deshmuar se je nje i PIST i pa konkurnce ,,,,,,bile me i piste se ata derrat e baltes e qe rin tan diten ne m*t e qe ti i han me pas.....keshtu je ti


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
arsimtari
Postuar nė: 21.12.2012, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 460
Antari Nr: 24627
Bashkangjitur: 02.03.2010 Citim (FlyGreen @ 20.12.2012, 15:35)
Po cfar paqe , ja then hunden burri musliman gruas , ska asnje te drejte ajo , ska as te drejten e ndarjes sepse burri musliman betohet 3 her ne Allah dhe e shpallen tradhetare , i rezikoet jeta , si kafshe jetojne femrat atje.

Lere bre burrin musliman.

Shihe ti priftin se si nė mėnyrė shtazarake e rah gruan e mjerė,

Po a kjo ishte ajo feja krishtere "paqėsore" tė cilėn e proklamoni ju.


youtube.com


----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."
PM
Top
arsimtari
Postuar nė: 22.12.2012, 23:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 460
Antari Nr: 24627
Bashkangjitur: 02.03.2010 Citim (FlyGreen @ 20.12.2012, 15:35)
Po cfar paqe , ja then hunden burri musliman gruas , ska asnje te drejte ajo , ska as te drejten e ndarjes sepse burri musliman betohet 3 her ne Allah dhe e shpallen tradhetare , i rezikoet jeta , si kafshe jetojne femrat atje.

Shihe dhe ndėgjoje se si dy shkolla kishtare me reputacion tė lartė kanė abuzuar me fėmijėt (djem dhe vajza), pastaj ti mė flet pėr "krishterizėm paqėsor".


youtube.com


----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 22.12.2012, 23:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008i kan abuzuar ne menyre paqesore......


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 22.12.2012, 23:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008i kan abuzuar ne menyre paqesore......


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top

Topic Options Faqe: (13) « E para ... 9 10 [11] 12 13  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio