Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> USHT: Revoltohen profesoret "smarim rroga"
Uskana2006
Postuar nė: 16.12.2012, 13:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2765
Antari Nr: 1800
Bashkangjitur: 21.07.2006 Citim (Foks_Ecc @ 13.12.2012, 16:52)
A do shohim ndonjeher ndonje teme per sukseset tona neper Universitete ?

Po,, por vetem kur do te kete zhvillime pozitive dhe DEPOLITIZIM te Univerzitetit,,, deri atehere,,
PM
Top
leopard
Postuar nė: 16.12.2012, 18:54
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Nė pritje
Postime: 5
Antari Nr: 27592
Bashkangjitur: 17.11.2012Jo vetem aq, por te punesuarit duhet vete t'i paguajne shpenzimet e rruges neper fakultetet e disperzuara, asnje shtytje per avansim te metutjeshem, duke magjistruar dhe doktoruar ne kohe dhe shtyrje te procedurave te avansimit per shkak te mendjeve te semura dhe xheloze. Ka asistent dhe profesor qe eshte dashur te marrin tituj para 4 vitesh, dhe tek tash u eshte mundesuar e njejta, por edhe tani, u shtyhet nxjerrja e recensioneve ne buletine dhe ate ne menyre tejet tendencioze dhe selektive, duke patur perparesi disa njerez te ngushte te partise, qe as nje vit pervoje pune akademike nuk kane patur, asnje kontribut nuk kane dhene per USHT.Deri dje as qe dinin se ekziston ai Universitet, a tani u mundesohet menjehere marrja e titujve dhe sigurimi i rroges maksimale me shume privilegje te tjera. Mjerim! Cdo padrejtesi perfundon dhe sanksionohet ne nje apo menyre tjeter, fundja duke u shfarosur nga natyra spontanisht vet i padrejti ose fara e tij.
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio