Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> “Paqja Studentore” kundėr “Ditės sė seksit”
Princo
Postuar nė: 14.12.2012, 20:47
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009Organizata “Paqja Studentore”, ka shprehur shqetėsim nė lidhje me organizimin e tė ashtuquajturės “Dita kushtuar seksit” nga “Kosovo 2.0”, e cila ėshtė paraparė tė manifestohet me disa aktivitete, ku ndėr tė tjera nė “Pallatin e Rinisė”, pas orės 23:00, do tė ketė njė organizim tė turpshėm, i cili aspak nuk korrespondon me traditėn tonė familjare dhe shoqėrore.

“Ne konsiderojmė se shoqėria kosovare ka nevojė pėr organizime qė i shėrbejnė ngritjes morale dhe akademike, e jo organizime tė tilla ē’ njerėzore qė i kontribuojnė sė keqes dhe degradimit tė kėsaj shoqėrie. Ne si organizatė studentore mbetemi tė pėrkushtuar qė tė marrim traditėn e punės sė shteteve tė perėndimit, por kurrsesi t’i pasojmė nė ato cilėsi tė cilat ne mendojmė se janė virus i njė shoqėrie tė shėndoshė”, thuhet nė komunikatėn pėr media tė lėshuar nga “Paqja Studentore”.

Ata thonė se nuk janė kundėr informatave, tė cilat janė nė interes tė shėndetit seksual, por janė kundėr stimulimit tė homoseksualizmit dhe dukurive tė ngjashme, tė cilat janė sinonim i degjenerimit dhe i shkatėrrimit tė shoqėrisė.

Sipas tyre, “Pallati i Rinisė”, i cili ndėr tė tjera shėrben edhe si bibliotekė pėr njė numėr tė madh tė studentėve, tė mos shndėrrohet pėr njė moment nga “Boro Ramizi” nė “Porno Ramizi”, dhe me kėtė rast i kanė bėrė thirrje menaxhmentit tė kėtij pallati qė ta anulojė menjėherė kėtė organizim tė ēoroditur. Po ashtu, ata u bėjnė thirrje edhe protagonistėve tė kėsaj mbrėmjeje qė tė merren me gjera qė reflektojnė pozitivisht nė rininė tonė dhe tė heqin dorė nga degjenerimi i tyre.


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 15.12.2012, 04:53
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011Po tingellon si dege e levizjes "bashkohu",apo jam gabim Princo?

PM
Top
MeeLot
Postuar nė: 16.12.2012, 13:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2512
Antari Nr: 23366
Bashkangjitur: 09.09.2009Kta jon PAQJA E PDK-s,e jo Paqja Studentore.Kta reagojn per Fatmir Limen,eventual. kur tjau ngucin dikon te PDK-s kta sdi qa lypin en fakultet me nxo karriga aty pa lidhje kur ashtu kshtu Thaqi ju jep pare boll


----------------------------------------
ur not an intellectual,ur not an artist,ur not a critic,ur not a poet..u just have internet access

po thojn q'i


ka mu bo mir.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio