Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Viti 2013 do tė jetė shumė i nxehtė
Hornets
Postuar nė: 24.12.2012, 18:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 11129
Antari Nr: 21937
Bashkangjitur: 29.03.2009Temperaturat globale nė vitin e ardhshėm do tė jenė pėr 0.57 shkallė mbi mesataren afatgjate prej 14 shkallėsh Celsius, pėr ēfarė viti 2013 do tė jetė njėri nga vitet mė tė nxehta qė mbahen nė mend.
Kėshtu raporton agjencia Reuters, duke u thirrur nė tė dhėnat qė ka publikuar Shėrbimi Meteorologjik i Britanisė.

“Ėshtė shumė e mundur qė 2013-a tė jetė njėri nga 10 vjetėt mė tė nxehtė qysh prej 1850-ės, edhe mė i nxehtė se 2012-ta”, raporton Reuters.


----------------------------------------
Just mine <3 Honey <3<3<3


Please dont leave me <3
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 24.12.2012, 18:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012Gjate veres thonin se do jet shum ftofet,vera e nxehte,dhe kta lajme ka 3 vite qe i ndegjoj..por mendoj se data e "kijametit" duhet te kishte ndikuar ne vetdijen e njerezve se lajmet sduhet ti marin te sakta,se qellimi eshte klikimi dhe perfitimi.e jo se dikush i din kta pune ashtu sic duhet..Ata sjan te sigurt se si do jete neser,kohe me shi apo me diell,e leje mo pas 6 muajsh... smil3dbd4e4c2e742.gif
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 24.12.2012, 19:23
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Po lereni ama do na cmendeni me keto lajme,keni respekt per ate kadegori njerzesh te moshuar te gjoret se nuk e durojn gjith ate vap.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 24.12.2012, 23:23
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Zedka @ 24.12.2012, 20:23)
Po lereni ama do na cmendeni me keto lajme,keni respekt per ate kadegori njerzesh te moshuar te gjoret se nuk e durojn gjith ate vap.

eshte politike afatgjate me plane coroditese mbi ndryshimet globale....bla bla bla

a ne realitet kan qellime tjera.....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 24.12.2012, 23:47
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (hubejb1 @ 25.12.2012, 00:23)
eshte politike afatgjate me plane coroditese mbi ndryshimet globale....bla bla bla

a ne realitet kan qellime tjera.....

Po ne po i shofim shum mir gjerat ne ket aspekt ngrohja globala ka vite qe ka ber ndryshim drastik, por nuk duhet te jepen lajme alarmuse tilla se nuk ke cfar ben ne ket drejtim, prandaj me mir sa me pak te di opinjoni i gjer.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
passed
Postuar nė: 24.12.2012, 23:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011vera eshte ver....sa ma e nxehte qe eshte...aq me te bukura jan netet...! smil3dbd4daabd491.gif

se vapa vertet s'durohet...ama netet jan uuuuuu....!
(me lakmuat me veren smil3dbd4e5e7563a.gif )!

a sa per temen....vera gjithmone ka qen shum e nxehte te pakten gjysma e korikut dhe gushti....eshte periudha qe arihen temp maximale..(me saktesishte ne gusht)!
dhe nese do ritet +1 psh....
te eshte 49 s'prish pune nese bohet 50 smil3dbd4e5e7563a.gif


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
Zedka
Postuar nė: 24.12.2012, 23:53
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (passed @ 25.12.2012, 00:50)
vera eshte ver....sa ma e nxehte qe eshte...aq me te bukura jan netet...! smil3dbd4daabd491.gif

se vapa vertet s'durohet...ama netet jan uuuuuu....!
(me lakmuat me veren smil3dbd4e5e7563a.gif )!

a sa per temen....vera gjithmone ka qen shum e nxehte te pakten gjysma e korikut dhe gushti....eshte periudha qe arihen temp maximale..(me saktesishte ne gusht)!
dhe nese do ritet +1 psh....
te eshte 49 s'prish pune nese bohet 50 smil3dbd4e5e7563a.gif

Po pse eshte vere aty ku je ti tani se thu me lakmuat? smil4a8acf99e7735.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
passed
Postuar nė: 24.12.2012, 23:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011 Citim (Zedka @ 25.12.2012, 00:53)
Po pse eshte vere aty ku je ti tani se thu me lakmuat? smil4a8acf99e7735.gif

jo moj...
kjo tem em choi te mendohem per veren....dhe nga shkaku se kjo bora em ka lodh pak....
se per ndryshe ku jam une...dielli vetem drit bon smil3dbd4daabd491.gif

(g bojsh taj..majr ke kan...)!


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 00:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Zedka @ 25.12.2012, 00:47)
Po ne po i shofim shum mir gjerat ne ket aspekt ngrohja globala ka vite qe ka ber ndryshim drastik, por nuk duhet te jepen lajme alarmuse tilla se nuk ke cfar ben ne ket drejtim, prandaj me mir sa me pak te di opinjoni i gjer.

jo se aty nuk o problemi,kjo me ndryshimet globale e ka nje prapavije qellimkeqe,pa qen njeriu faktor si tash shkaku i emisioneve co2,kjo tok ka paasur disa her apo mos me than shum her ndryshime klimatike,keta qellimisht e bejn te madhe ,kan planet e tyre....


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 00:07
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (passed @ 25.12.2012, 00:58)
jo moj...
kjo tem em choi te mendohem per veren....dhe nga shkaku se kjo bora em ka lodh pak....
se per ndryshe ku jam une...dielli vetem drit bon smil3dbd4daabd491.gif

(g bojsh taj..majr ke kan...)!

ki vech ngjermoni mundet me kan...


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 25.12.2012, 00:18
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (passed @ 25.12.2012, 00:58)
jo moj...
kjo tem em choi te mendohem per veren....dhe nga shkaku se kjo bora em ka lodh pak....
se per ndryshe ku jam une...dielli vetem drit bon smil3dbd4daabd491.gif

(g bojsh taj..majr ke kan...)!

E pra ti i ke lakumar vete vere e na thon neve ahuuuuuuuuuuuuuuu dhe Tiiiiiiiiii

Po ti pse merzitesh nga bora?e shikon se ne pikrisht te kjo teme po flasim per ngrohjen globale , duro se edhe pak vite do ket vetem ver aty e ketu vetem dimer


nukgabovapomukujtuborasekarenngakulmiishpisethahsmosgenjeveeeeeeeeeeee
smil3dbd4d8676346.gif smile5u87yu45y.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
passed
Postuar nė: 25.12.2012, 00:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1105
Antari Nr: 26200
Bashkangjitur: 04.03.2011 Citim (Zedka @ 25.12.2012, 01:18)
E pra ti i ke lakumar vete vere e na thon neve ahuuuuuuuuuuuuuuu dhe Tiiiiiiiiii

Po ti pse merzitesh nga bora?e shikon se ne pikrisht te kjo teme po flasim per ngrohjen globale , duro se edhe pak vite do ket vetem ver aty e ketu vetem dimer


nukgabovapomukujtuborasekarenngakulmiishpisethahsmosgenjeveeeeeeeeeeee
smil3dbd4d8676346.gif smile5u87yu45y.gif

ahahahahhahahhahhhhahahhhaah!
smil3dbd4e5e7563a.gif
auuuuuu
shumeEgerje!
.......................


hubejb1 se kam pas at fat te mire smil3dbd4d75edb5e.gif
..........................

ndersa nje tez tjeter qe eshte ngritur sidomos nga ruset eshte:
periudha e akullnajave po afron....dhe ata thon qe shpejt mund te ndodh qe pjesa dermuese e evropes te ngrij!

hec beso smil3dbd4daabd491.gif


----------------------------------------
http://yeechat.com/passedd
PMUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 00:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Zedka @ 25.12.2012, 01:18)
E pra ti i ke lakumar vete vere e na thon neve ahuuuuuuuuuuuuuuu dhe Tiiiiiiiiii

Po ti pse merzitesh nga bora?e shikon se ne pikrisht te kjo teme po flasim per ngrohjen globale , duro se edhe pak vite do ket vetem ver aty e ketu vetem dimer


nukgabovapomukujtuborasekarenngakulmiishpisethahsmosgenjeveeeeeeeeeeee
smil3dbd4d8676346.gif smile5u87yu45y.gif


http://www.youtube.com/watch?v=svRUcX9Q9yU


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 01:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008And like most people we’d like to see the world a better place, which in this context translates into our working to reduce the risk of potentially disastrous climatic change. To do that we need to get some broad based support, to capture the public’s imagination. That, of course, entails getting loads of media coverage. So we have to offer up scary scenarios, make simplified, dramatic statements, and make little mention of any doubts we might have. This ‘double ethical bind’ we frequently find ourselves in cannot be solved by any formula. Each of us has to decide what the right balance is between being effective and being honest. I hope that means both.


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 01:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008And like most people we’d like to see the world a better place, which in this context translates into our working to reduce the risk of potentially disastrous climatic change. To do that we need to get some broad based support, to capture the public’s imagination. That, of course, entails getting loads of media coverage. So we have to offer up scary scenarios, make simplified, dramatic statements, and make little mention of any doubts we might have. This ‘double ethical bind’ we frequently find ourselves in cannot be solved by any formula. Each of us has to decide what the right balance is between being effective and being honest. I hope that means both.


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio