Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Viti 2013 do tė jetė shumė i nxehtė
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 01:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008And like most people we’d like to see the world a better place, which in this context translates into our working to reduce the risk of potentially disastrous climatic change. To do that we need to get some broad based support, to capture the public’s imagination. That, of course, entails getting loads of media coverage. So we have to offer up scary scenarios, make simplified, dramatic statements, and make little mention of any doubts we might have. This ‘double ethical bind’ we frequently find ourselves in cannot be solved by any formula. Each of us has to decide what the right balance is between being effective and being honest. I hope that means both.


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 25.12.2012, 01:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008Dhe si shumica e njerėzve, ne do tė doja tė shihja botėn njė vend mė tė mirė, i cili nė kėtė kontekst pėrkthehet nė punėn tonė pėr tė reduktuar rrezikun e ndryshimeve klimatike potencialisht katastrofike. Pėr ta bėrė kėtė ne kemi nevojė pėr tė marrė njė mbėshtetje tė gjerė nė bazė, tė kapur imagjinatėn e publikut. Kjo, natyrisht, pėrfshin marrjen e ngarkesa e mbulimit mediatik. Pra, ne kemi pėr tė ofruar deri skenarė frikshme, tė thjeshtuara, deklarata dramatike, dhe tė bėjė pak pėrmend ndonjė dyshim ne mund tė kemi. Kjo 'lidhin dyfishtė etike' ne shpesh gjejmė veten nė nuk mund tė zgjidhet nga ndonjė formulė. Secili prej nesh duhet tė vendosė se ēfarė bilanci e drejtė ėshtė nė mes tė efektshme dhe tė qenit i ndershėm. Unė shpresoj qė do tė thotė tė dyja.


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio