Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (5) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zhelina po ndryshon
tetova_5
Postuar nė: 28.12.2012, 13:10
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 27627
Bashkangjitur: 27.12.2012Dhe pas gjitha ketyre fjaleve qe i keni permend duhet te theksohet se kryetari i Zhelines ndryshon komunen duke bere punesime te jashteligjshme neper shkolla fillore ne kete rajon nga kuader i PDSH-se vetem me shprese se do kete ndonje vote!!!
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 28.12.2012, 14:36
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012Ka hala foto per te nxjer.kto munda ti gjej.por nese ka punsue dike qe eshte pdsh.nuk dmth se ka be krime apo shkelje.ligjore.nese ka qene adekuate personi qe eshte punsue.ska lidhje.po megjithate prap ka njerez qe do ankohen per dicka...
PM
Top
tetova_5
Postuar nė: 28.12.2012, 22:26
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 27627
Bashkangjitur: 27.12.2012pershendetje sedi sij poe shifni se zhelina po ndrijshon ndrijshon me restorantet e fatmirit ne zhelin me objektet e ftmirit ne tetov me objektin ne shkup keto i shifni ndryshimet e zhelines ku shifeni ndrijshime a ene nje mandat e doni te mar aj un vet jam njer i bdi por kij ska ber asgje ka be vec per vete a saper ata kanalizime qe i cek sika ber aspak komuna por eshte kasir cdo shtepi me nga 600 euro e beni pak llogari se sa para bejn ata e ater e shifni sesa ka ber fatmiri dhe sa njerzve uka mar para ene kanalizimin sekan askund mos e ngrijni njerin ku seka vendijn mundoheni mos na shkel ma se aj esht njer qe aspak se perfill bdi aj vec kunder kandijdatet i perfill te pdsh i puneson aj ben afrim kundershtaresh sedi ne cfar aspekti at e njifni se njifki mir ju ate aj vec per vete ka be per askend tjeter percillni pak punet mos flisni se sja vlen per ket aspak
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 30.12.2012, 22:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (tetova_5 @ 28.12.2012, 16:26)
pershendetje sedi sij poe shifni se zhelina po ndrijshon ndrijshon me restorantet e fatmirit ne zhelin me objektet e ftmirit ne tetov me objektin ne shkup keto i shifni ndryshimet e zhelines ku shifeni ndrijshime a ene nje mandat e doni te mar aj un vet jam njer i bdi por kij ska ber asgje ka be vec per vete a saper ata kanalizime qe i cek sika ber aspak komuna por eshte kasir cdo shtepi me nga 600 euro e beni pak llogari se sa para bejn ata e ater e shifni sesa ka ber fatmiri dhe sa njerzve uka mar para ene kanalizimin sekan askund mos e ngrijni njerin ku seka vendijn mundoheni mos na shkel ma se aj esht njer qe aspak se perfill bdi aj vec kunder kandijdatet i perfill te pdsh i puneson aj ben afrim kundershtaresh sedi ne cfar aspekti at e njifni se njifki mir ju ate aj vec per vete ka be per askend tjeter percillni pak punet mos flisni se sja vlen per ket aspak

Si duket ti je piun i Islam Xheladinit..

Pse sben pune te mencura se sa te meresh me shpifje...

Spjegimi i Fatmir Izairit rreth procedurave tė cilat janė pėrdorur gjatė kandidimit si dhe pėrgjigjen e tij pėr disa ēėshtje tė ngritura nė letrėn e aktivistėve tė BDI-sė nga Zhelina.

Sa i pėrket kandidimit tim nė kuadėr tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė, ju informojme se mbledhjet i kanė thirur kryetarėt e kėshillave vendore sipas instruksioneve tė aritura nė formė elektronike nga kryesia dhe kryetari i BDI-sė deri tek kryetari i degės,z .Remzi Rexhepi.

Pas kėsaj kryetarėt e kėshillave vendore kan thirur mbledhje tė kėshillave vendore, gati nė tė gjitha vendbanimet e Komunės sė Zhelinės.

Disa individ qė kanė dashur tė vetėkandidohen janė takuar njė natė para mbledhjes nė shtėpi private dhe kanė bėrė ca kandidime. Pasiqe kryetarėt e kėshillave vendore kishin tė thirur mbledhje me thirje publike dhe tė ngjitura nėpėr disa lokalitete, tė vulosura nga kryetari i degės sė BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės, ata edhe u mbajtėn me tė vetmen pikė tė rendit tė ditės.

1.Propozimi i kandidatėve pėr kryetare komune. Pikėrisht nė Zhelinė kishte tė pranishėm 101 anėtar tė gjithė tė nėnshkruar nė procesverbal . Mbledhjen e udhėhoqi kryetari i kėshillit vendor tė Zhelinės z.Sheza Alili i cili paraqiti rendin e ditės, tregoi propozimet e kryesisė sė ngushtė nė takimin intern qė kan patur njė natė mė parė dhe hapi debat. Diskutimet shkuan nė drejtim tė asaj qė nga vendbanimi Zhelinė qė tė jemi mė serioz do tė ishtė mirė tė votohet dhe tė shkohet vetėm me njė kandidaturė tė mundshme. Ky propozim u vu nė votim dhe u pėrkrah nga tė gjithė tė pranishmit.Pastaj u propozua qė kandidat tė jetė z.Fatmir Izairi dhe nė votim i mori tė gjitha 101 votat.

Nė vendbanimin Pollaticė mbledhja ka qenė e thirur nga kryetari i Kėshillit vendor dhe ka patur prezent rreth 120 anėtar tė kėshillit vendor tė Pallaticės. Mirepo kryesia e ngushtė tė njėjtėve nuk u ka lėnė mundėsi qė tė prononcohen duke u thėnė qė ju mund tė dėgjoni , tė qėndroni kėtu por nuk keni tė drejtė vote. Pas kėsaj anėtarėt e kryesis propozojnė njėri-tjetrin dhe dy kandidat nga Zhelina z. Fatmir Izairin dhe z.Islam Xheladinin.

Vendbanimet e Dėrvenit procesverbalet i kanė sjellur me anėtar prezent, tė nėnshkruar prej 30-50 antarė dhe nga tė gjithė vendbanimet kandidat pėr kryetar komune propozohet kryetari aktual Fatmir Izairi.

Nė vendabanimin Striminicė kandidat pėr kryetar komune ėshtė propozuar z.Fatmir Izairi me procesverbal tė nėnshkruar nga Kėshilli vendor dhe nga Kryetari i Kėshillit vendorė. E njėjta situatė ėshtė edhe nė Leshnicė tė poshtme dhe Uzėrmisht.

Nė fshatin Trebosh kėshill vendorė ka propozuar njė kandidat pėr kryetar komune dhe ai ėshtė z.Ramiz Hasani.

Me date 09.12.2012 dega e BDI-se nė prezencė tė 14 Kryetarve tė Kėshillave vendore ose pėrfaqsuesve tė tyre mbajti mbledhje dhe pėr kėtė ka procesverbal tė nėnshkruar nga kryetari i deges i cili bashkė me procesverbalet e Kėshillave vendore i ėshtė dėrguar kryetarit tė shtabit zgjedhor z.Abdilaqim Ademi.

Sa u pėrket ēėshtjeve tė ngritura nga disa individ qė thiren nė emėr tė BDI-se ju sigurisht qė do tė vlerėsoni vet pasiqė un jam i sigurt qė komentet e tilla nuk kan as vulė tė Kėshillit vendor apo tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė dhe njėkohėsisht do tė kėrkoni nga ata qė tė prononcohen pėr cfarė dhune policore e kan fjalėn, a kanė ndonjė dėshmi tė fotografuar tė personave qė kanė mar pjesė nė mbledhje dhe pasiqė shumica e mbledhje janė mbajtur nė tė njėjtėn kohe a thua valle patėm mundėsi qė tė organizojme forcat policore tė marin pjesė nė tė gjitha kėto mbledhje?

Poashtu ju bėjmė me dije se emrat e lartėpėrmendur si kandidat tė mundshėm tė gjithė janė dėrguar bashk me procesverbalet e kėshillave vendore dhe pėr tė njėjtitė ėshtė realizuar anketė interne nga BDI, e cila sigurisht do tė vlerėson se sa un e pengoj apo e ndihmoj reputacionin e BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės.

Informacionet tjera rreth qendrave tregtare,bashkėpunimeve me zyrtarė tė PDSH apo akuzave tė ndryshme me fjalor shumė tė ulėt nuk vlerėsoj se duhet edhe tu pėrgjigjem, pėrfundon kryetari aktual i Komunės sė Zhelinės Fatmir Izairi, njėherazi edhe njė nga kandidatėt e mundshėm tė BDI-sė pėr zgjedhjet lokale tė marsit 2013.
PM
Top
albrevival
Postuar nė: 30.12.2012, 22:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 112
Antari Nr: 26225
Bashkangjitur: 07.03.2011 Citim (Jack-Jones @ 30.12.2012, 23:06)
Si duket ti je piun i Islam Xheladinit..

Pse sben pune te mencura se sa te meresh me shpifje...

Spjegimi i Fatmir Izairit rreth procedurave tė cilat janė pėrdorur gjatė kandidimit si dhe pėrgjigjen e tij pėr disa ēėshtje tė ngritura nė letrėn e aktivistėve tė BDI-sė nga Zhelina.

Sa i pėrket kandidimit tim nė kuadėr tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė, ju informojme se mbledhjet i kanė thirur kryetarėt e kėshillave vendore sipas instruksioneve tė aritura nė formė elektronike nga kryesia dhe kryetari i BDI-sė deri tek kryetari i degės,z .Remzi Rexhepi.

Pas kėsaj kryetarėt e kėshillave vendore kan thirur mbledhje tė kėshillave vendore, gati nė tė gjitha vendbanimet e Komunės sė Zhelinės.

Disa individ qė kanė dashur tė vetėkandidohen janė takuar njė natė para mbledhjes nė shtėpi private dhe kanė bėrė ca kandidime. Pasiqe kryetarėt e kėshillave vendore kishin tė thirur mbledhje me thirje publike dhe tė ngjitura nėpėr disa lokalitete, tė vulosura nga kryetari i degės sė BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės, ata edhe u mbajtėn me tė vetmen pikė tė rendit tė ditės.

1.Propozimi i kandidatėve pėr kryetare komune. Pikėrisht nė Zhelinė kishte tė pranishėm 101 anėtar tė gjithė tė nėnshkruar nė procesverbal . Mbledhjen e udhėhoqi kryetari i kėshillit vendor tė Zhelinės z.Sheza Alili i cili paraqiti rendin e ditės, tregoi propozimet e kryesisė sė ngushtė nė takimin intern qė kan patur njė natė mė parė dhe hapi debat. Diskutimet shkuan nė drejtim tė asaj qė nga vendbanimi Zhelinė qė tė jemi mė serioz do tė ishtė mirė tė votohet dhe tė shkohet vetėm me njė kandidaturė tė mundshme. Ky propozim u vu nė votim dhe u pėrkrah nga tė gjithė tė pranishmit.Pastaj u propozua qė kandidat tė jetė z.Fatmir Izairi dhe nė votim i mori tė gjitha 101 votat.

Nė vendbanimin Pollaticė mbledhja ka qenė e thirur nga kryetari i Kėshillit vendor dhe ka patur prezent rreth 120 anėtar tė kėshillit vendor tė Pallaticės. Mirepo kryesia e ngushtė tė njėjtėve nuk u ka lėnė mundėsi qė tė prononcohen duke u thėnė qė ju mund tė dėgjoni , tė qėndroni kėtu por nuk keni tė drejtė vote. Pas kėsaj anėtarėt e kryesis propozojnė njėri-tjetrin dhe dy kandidat nga Zhelina z. Fatmir Izairin dhe z.Islam Xheladinin.

Vendbanimet e Dėrvenit procesverbalet i kanė sjellur me anėtar prezent, tė nėnshkruar prej 30-50 antarė dhe nga tė gjithė vendbanimet kandidat pėr kryetar komune propozohet kryetari aktual Fatmir Izairi.

Nė vendabanimin Striminicė kandidat pėr kryetar komune ėshtė propozuar z.Fatmir Izairi me procesverbal tė nėnshkruar nga Kėshilli vendor dhe nga Kryetari i Kėshillit vendorė. E njėjta situatė ėshtė edhe nė Leshnicė tė poshtme dhe Uzėrmisht.

Nė fshatin Trebosh kėshill vendorė ka propozuar njė kandidat pėr kryetar komune dhe ai ėshtė z.Ramiz Hasani.

Me date 09.12.2012 dega e BDI-se nė prezencė tė 14 Kryetarve tė Kėshillave vendore ose pėrfaqsuesve tė tyre mbajti mbledhje dhe pėr kėtė ka procesverbal tė nėnshkruar nga kryetari i deges i cili bashkė me procesverbalet e Kėshillave vendore i ėshtė dėrguar kryetarit tė shtabit zgjedhor z.Abdilaqim Ademi.

Sa u pėrket ēėshtjeve tė ngritura nga disa individ qė thiren nė emėr tė BDI-se ju sigurisht qė do tė vlerėsoni vet pasiqė un jam i sigurt qė komentet e tilla nuk kan as vulė tė Kėshillit vendor apo tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė dhe njėkohėsisht do tė kėrkoni nga ata qė tė prononcohen pėr cfarė dhune policore e kan fjalėn, a kanė ndonjė dėshmi tė fotografuar tė personave qė kanė mar pjesė nė mbledhje dhe pasiqė shumica e mbledhje janė mbajtur nė tė njėjtėn kohe a thua valle patėm mundėsi qė tė organizojme forcat policore tė marin pjesė nė tė gjitha kėto mbledhje?

Poashtu ju bėjmė me dije se emrat e lartėpėrmendur si kandidat tė mundshėm tė gjithė janė dėrguar bashk me procesverbalet e kėshillave vendore dhe pėr tė njėjtitė ėshtė realizuar anketė interne nga BDI, e cila sigurisht do tė vlerėson se sa un e pengoj apo e ndihmoj reputacionin e BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės.

Informacionet tjera rreth qendrave tregtare,bashkėpunimeve me zyrtarė tė PDSH apo akuzave tė ndryshme me fjalor shumė tė ulėt nuk vlerėsoj se duhet edhe tu pėrgjigjem, pėrfundon kryetari aktual i Komunės sė Zhelinės Fatmir Izairi, njėherazi edhe njė nga kandidatėt e mundshėm tė BDI-sė pėr zgjedhjet lokale tė marsit 2013.

Jack Jones ku mbet konstatimi im qe Islam Xheladini asnjeher nuk e voton Fatmir Izairin, ne temen e hapur diku tjeter the ndryshe kurse tani akuzon dike si piun i Islam Xheladinit. Thjesht me hapje te kesaj teme shihet se je person i punesuar ne komune dhe eshte krejt normale qe te besh propagande ne favor te Fatmir Izairit. Suksese ne misionin tuaj smil3dbd4e398ff7b.gif
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 30.12.2012, 22:38
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (albrevival @ 30.12.2012, 16:17)
Suksese ne misionin tuaj smil3dbd4e398ff7b.gif

Pse Islam Xheladini nuk ju kundervu isha kandidatit Qenan aliut,ai e mundi ne zgjedhje? Pse?..Qenan Aliu dhe Mefail Osmani nuk benen asgje...asnje pune ma te vogel..vec i mbushen xhepat dhe akoma njerzit ankohen se ato u kan borxhe njerezve te Zhelines edhe me gjere..nuk ua ka khthyj borxhet..a pse nje kandidat si Fatmir Izairi qe ka perfshij me pune cdo vendbanim,ka bere pune..per ket i del Islam Xheladini edhe do tjer qe ti kundervihen..ska lidhje qytetaret me zgjedhje te lire pa presione e zgjodhen Fatmirin qe te jete kandidat perseri..keshtu qe ata 3-4 veta sa jan,ata vec e keqperdorin poziten e tyre dhe jan bere pa vlere ne popullate..

Misioni im eshte te jem i sinqerte,ta tregoj ate qe eshte..

PM
Top
albrevival
Postuar nė: 31.12.2012, 00:01
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 112
Antari Nr: 26225
Bashkangjitur: 07.03.2011 Citim (Jack-Jones @ 30.12.2012, 23:38)
Pse Islam Xheladini nuk ju kundervu isha kandidatit Qenan aliut,ai e mundi ne zgjedhje? Pse?..Qenan Aliu dhe Mefail Osmani nuk benen asgje...asnje pune ma te vogel..vec i mbushen xhepat dhe akoma njerzit ankohen se ato u kan borxhe njerezve te Zhelines edhe me gjere..nuk ua ka khthyj borxhet..a pse nje kandidat si Fatmir Izairi qe ka perfshij me pune cdo vendbanim,ka bere pune..per ket i del Islam Xheladini edhe do tjer qe ti kundervihen..ska lidhje qytetaret me zgjedhje te lire pa presione e zgjodhen Fatmirin qe te jete kandidat perseri..keshtu qe ata 3-4 veta sa jan,ata vec e keqperdorin poziten e tyre dhe jan bere pa vlere ne popullate..

Misioni im eshte te jem i sinqerte,ta tregoj ate qe eshte..

qellimi im ish te behesh i sinqerte, pasi nuk ishe para disa ditesh kur tentoje qe te fshehish "fesatin" mes ketyre dyve para disa diteve. Ndersa, sa i perket sinqeritetit ne politike, dhe sinqeritetin e te punesuarve partiak ne Maqedoni, mendoj se eshte nje ceshtje tabu, eshte pak problem te jesh i sinqerte dhe te pranosh te verteten kunder partise qe i takon edhe nese nuk te pelqen. Kjo nuk vlen vetem per anetaret e BDI-se por te gjithe ata qe kan interes ne ndonje parti, cila do qofte ajo.
PM
Top
tetova_5
Postuar nė: 02.01.2013, 23:30
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 27627
Bashkangjitur: 27.12.2012 Citim (Jack-Jones @ 30.12.2012, 16:06)
Si duket ti je piun i Islam Xheladinit..

Pse sben pune te mencura se sa te meresh me shpifje...

Spjegimi i Fatmir Izairit rreth procedurave tė cilat janė pėrdorur gjatė kandidimit si dhe pėrgjigjen e tij pėr disa ēėshtje tė ngritura nė letrėn e aktivistėve tė BDI-sė nga Zhelina.

Sa i pėrket kandidimit tim nė kuadėr tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė, ju informojme se mbledhjet i kanė thirur kryetarėt e kėshillave vendore sipas instruksioneve tė aritura nė formė elektronike nga kryesia dhe kryetari i BDI-sė deri tek kryetari i degės,z .Remzi Rexhepi.

Pas kėsaj kryetarėt e kėshillave vendore kan thirur mbledhje tė kėshillave vendore, gati nė tė gjitha vendbanimet e Komunės sė Zhelinės.

Disa individ qė kanė dashur tė vetėkandidohen janė takuar njė natė para mbledhjes nė shtėpi private dhe kanė bėrė ca kandidime. Pasiqe kryetarėt e kėshillave vendore kishin tė thirur mbledhje me thirje publike dhe tė ngjitura nėpėr disa lokalitete, tė vulosura nga kryetari i degės sė BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės, ata edhe u mbajtėn me tė vetmen pikė tė rendit tė ditės.

1.Propozimi i kandidatėve pėr kryetare komune. Pikėrisht nė Zhelinė kishte tė pranishėm 101 anėtar tė gjithė tė nėnshkruar nė procesverbal . Mbledhjen e udhėhoqi kryetari i kėshillit vendor tė Zhelinės z.Sheza Alili i cili paraqiti rendin e ditės, tregoi propozimet e kryesisė sė ngushtė nė takimin intern qė kan patur njė natė mė parė dhe hapi debat. Diskutimet shkuan nė drejtim tė asaj qė nga vendbanimi Zhelinė qė tė jemi mė serioz do tė ishtė mirė tė votohet dhe tė shkohet vetėm me njė kandidaturė tė mundshme. Ky propozim u vu nė votim dhe u pėrkrah nga tė gjithė tė pranishmit.Pastaj u propozua qė kandidat tė jetė z.Fatmir Izairi dhe nė votim i mori tė gjitha 101 votat.

Nė vendbanimin Pollaticė mbledhja ka qenė e thirur nga kryetari i Kėshillit vendor dhe ka patur prezent rreth 120 anėtar tė kėshillit vendor tė Pallaticės. Mirepo kryesia e ngushtė tė njėjtėve nuk u ka lėnė mundėsi qė tė prononcohen duke u thėnė qė ju mund tė dėgjoni , tė qėndroni kėtu por nuk keni tė drejtė vote. Pas kėsaj anėtarėt e kryesis propozojnė njėri-tjetrin dhe dy kandidat nga Zhelina z. Fatmir Izairin dhe z.Islam Xheladinin.

Vendbanimet e Dėrvenit procesverbalet i kanė sjellur me anėtar prezent, tė nėnshkruar prej 30-50 antarė dhe nga tė gjithė vendbanimet kandidat pėr kryetar komune propozohet kryetari aktual Fatmir Izairi.

Nė vendabanimin Striminicė kandidat pėr kryetar komune ėshtė propozuar z.Fatmir Izairi me procesverbal tė nėnshkruar nga Kėshilli vendor dhe nga Kryetari i Kėshillit vendorė. E njėjta situatė ėshtė edhe nė Leshnicė tė poshtme dhe Uzėrmisht.

Nė fshatin Trebosh kėshill vendorė ka propozuar njė kandidat pėr kryetar komune dhe ai ėshtė z.Ramiz Hasani.

Me date 09.12.2012 dega e BDI-se nė prezencė tė 14 Kryetarve tė Kėshillave vendore ose pėrfaqsuesve tė tyre mbajti mbledhje dhe pėr kėtė ka procesverbal tė nėnshkruar nga kryetari i deges i cili bashkė me procesverbalet e Kėshillave vendore i ėshtė dėrguar kryetarit tė shtabit zgjedhor z.Abdilaqim Ademi.

Sa u pėrket ēėshtjeve tė ngritura nga disa individ qė thiren nė emėr tė BDI-se ju sigurisht qė do tė vlerėsoni vet pasiqė un jam i sigurt qė komentet e tilla nuk kan as vulė tė Kėshillit vendor apo tė degės sė BDI-sė nė Zhelinė dhe njėkohėsisht do tė kėrkoni nga ata qė tė prononcohen pėr cfarė dhune policore e kan fjalėn, a kanė ndonjė dėshmi tė fotografuar tė personave qė kanė mar pjesė nė mbledhje dhe pasiqė shumica e mbledhje janė mbajtur nė tė njėjtėn kohe a thua valle patėm mundėsi qė tė organizojme forcat policore tė marin pjesė nė tė gjitha kėto mbledhje?

Poashtu ju bėjmė me dije se emrat e lartėpėrmendur si kandidat tė mundshėm tė gjithė janė dėrguar bashk me procesverbalet e kėshillave vendore dhe pėr tė njėjtitė ėshtė realizuar anketė interne nga BDI, e cila sigurisht do tė vlerėson se sa un e pengoj apo e ndihmoj reputacionin e BDI-sė nė Komunėn e Zhelinės.

Informacionet tjera rreth qendrave tregtare,bashkėpunimeve me zyrtarė tė PDSH apo akuzave tė ndryshme me fjalor shumė tė ulėt nuk vlerėsoj se duhet edhe tu pėrgjigjem, pėrfundon kryetari aktual i Komunės sė Zhelinės Fatmir Izairi, njėherazi edhe njė nga kandidatėt e mundshėm tė BDI-sė pėr zgjedhjet lokale tė marsit 2013.

o fatmir izairi ene te dale ska shenca te fitoje be sedi pse miri me fatmirin boll fatmiri beni objekte me mjafton cie kasiri popullaten me kanalizimet ka 600 euro ne shtepi a ku esht kanalizimi as qe ka fillu a parat jan te objektet e fatmirit ne tetov ne shkup e tash i duhet ene ni mandat per ti perfundu sedi pse si shifni xhejat ma qart sjam un me islamin as qe mintereson ndonjeni foli at cka esht e verteta se mua personallno mikan mar 600 euro per kanalizim a askund ska fillu un jam nga nje fshat i komunes zhelines c* edi shum mir se cka ka be fatmiri edim se kush esht se sa njerez ka kasir e tash ne fund ene me shkollat fillore filloj te fus njerez te pdsh kuse ti japin vota o fatmirit ska shenca ti ndimoj askush kot e ka se aj per tu thki me krijetar ne komun kurin e kures un jam antar i bdi ene edi shum mir kush e fatmiri per fatmirin mundim me fol vec per pasurin qe eka be aj per ase qeter shihet se cka ka be restorantin ne zhelin me objekt ne tetov objektin ne shkup objektin ja te ariturat ku ika fatmiri me paret e kanalizimit eka ngrij objektin ne tetov hallall i koft kush ja jep voten keti sja vlen per nje njer te till me e perkrah per ate pietni mir se kush e cka ka be se naka len neve sikur me jetun ne shekullin 15 e del naper medijume ren sedi mesa ftir mendon me dal aj perseri aka karakter aj njeri sja vlen per at as nje hap me e be ele me me dal ne votime te gjith se bashku mundim nje njer si fatmiri ta denojm per at te punojm bashk per ta humb kete tip forca kunder fatmirit krejt bashk posht seke vendin aty fatmiri patjeter me e shkatru ket kriminel se ne hij kijt njer kjo popullat per at mos e denoni veten dilni humbasni ket njeri mos se do hekim gjith mendoni shum pa mos votu sja vlen ki per me i dhen vot tung
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 02.01.2013, 23:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (tetova_5 @ 02.01.2013, 17:30)
o fatmir izairi ene te dale ska shenca te fitoje be sedi pse miri me fatmirin boll fatmiri beni objekte me mjafton cie kasiri popullaten me kanalizimet ka 600 euro ne shtepi a ku esht kanalizimi as qe ka fillu a parat jan te objektet e fatmirit ne tetov ne shkup e tash i duhet ene ni mandat per ti perfundu sedi pse si shifni xhejat ma qart sjam un me islamin as qe mintereson ndonjeni foli at cka esht e verteta se mua personallno mikan mar 600 euro per kanalizim a askund ska fillu un jam nga nje fshat i komunes zhelines c* edi shum mir se cka ka be fatmiri edim se kush esht se sa njerez ka kasir e tash ne fund ene me shkollat fillore filloj te fus njerez te pdsh kuse ti japin vota o fatmirit ska shenca ti ndimoj askush kot e ka se aj per tu thki me krijetar ne komun kurin e kures un jam antar i bdi ene edi shum mir kush e fatmiri per fatmirin mundim me fol vec per pasurin qe eka be aj per ase qeter shihet se cka ka be restorantin ne zhelin me objekt ne tetov objektin ne shkup objektin ja te ariturat ku ika fatmiri me paret e kanalizimit eka ngrij objektin ne tetov hallall i koft kush ja jep voten keti sja vlen per nje njer te till me e perkrah per ate pietni mir se kush e cka ka be se naka len neve sikur me jetun ne shekullin 15 e del naper medijume ren sedi mesa ftir mendon me dal aj perseri aka karakter aj njeri sja vlen per at as nje hap me e be ele me me dal ne votime te gjith se bashku mundim nje njer si fatmiri ta denojm per at te punojm bashk per ta humb kete tip forca kunder fatmirit krejt bashk posht seke vendin aty fatmiri patjeter me e shkatru ket kriminel se ne hij kijt njer kjo popullat per at mos e denoni veten dilni humbasni ket njeri mos se do hekim gjith mendoni shum pa mos votu sja vlen ki per me i dhen vot tung

Ju lutemi,qe cdo ankese ti bashkangjitni edhe faktet? ku i ke faktet? Un kur e hapa temen,nxjera edhe fakte,tregova se eshte nje diku nje ndertim dhe me ate qe tregova ia bashkangjita edhe foton? nxjeri faktet,dhe flasim..perndryshe cdo gje e jotja bie ne uje....
PM
Top
tetova_5
Postuar nė: 03.01.2013, 18:04
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 27627
Bashkangjitur: 27.12.2012 Citim (Jack-Jones @ 02.01.2013, 17:41)
Ju lutemi,qe cdo ankese ti bashkangjitni edhe faktet? ku i ke faktet? Un kur e hapa temen,nxjera edhe fakte,tregova se eshte nje diku nje ndertim dhe me ate qe tregova ia bashkangjita edhe foton? nxjeri faktet,dhe flasim..perndryshe cdo gje e jotja bie ne uje....

cfar faktesh kerkoni te jap sna ka dhen asni fakt kur naka mar paret e kanalizimit kete e dijn te gjith sedi pse kerkoni fakte faktet i din te gjith a nese kerkoni fakte e fatmirit edhe ata i dijn te gjith objekti i par esht ne zhelin te restorani qe eka objekti i dijt eshte te lagja e maqedonve mbas sociallnes edhe i treti eshte ne shkup keto fakte i kerkoni apo apo doni me shum a nese do edhe me foto ti dergoj tet tregoj se cka ka ber fatmiri e vertet e seka punu shum amen per vete ka punu shum mos miri ju me fakte se keto fakte i dijn te gjith kto jen realitetet qe ika ber fatmir izairi gjat mandatit 4 vjecar e ne e mar ene ni mandat i ndihmojm per ti perfundu keta pun ateher i realizon te gjithn a pastaj sigurt de kerkoje ene deni mandat se ka struga ska asni lokal asni objekt ndoshta ene atje ka deshir me mar denise keto fakte i kerkoni a nese su mjaftojn do ua publikoj edhe me foto punet qe ika arij fatmiri gjat mandatit 4 vjecar tung
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 03.01.2013, 18:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (tetova_5 @ 03.01.2013, 12:04)
cfar faktesh kerkoni te jap sna ka dhen asni fakt kur naka mar paret e kanalizimit kete e dijn te gjith sedi pse kerkoni fakte faktet i din te gjith a nese kerkoni fakte e fatmirit edhe ata i dijn te gjith objekti i par esht ne zhelin te restorani qe eka objekti i dijt eshte te lagja e maqedonve mbas sociallnes edhe i treti eshte ne shkup keto fakte i kerkoni apo apo doni me shum a nese do edhe me foto ti dergoj tet tregoj se cka ka ber fatmiri e vertet e seka punu shum amen per vete ka punu shum mos miri ju me fakte se keto fakte i dijn te gjith kto jen realitetet qe ika ber fatmir izairi gjat mandatit 4 vjecar e ne e mar ene ni mandat i ndihmojm per ti perfundu keta pun ateher i realizon te gjithn a pastaj sigurt de kerkoje ene deni mandat se ka struga ska asni lokal asni objekt ndoshta ene atje ka deshir me mar denise keto fakte i kerkoni a nese su mjaftojn do ua publikoj edhe me foto punet qe ika arij fatmiri gjat mandatit 4 vjecar tung

Hehe,si e para ke be nje nik tetova,a flet per zhelinen!
Te gjitha postimet i ke vec ne kete teme,tjera postime ske,gjithsej ke 5 postime,te gjith kunder fatmirit..
Flet per fatmirin,mbron ate tjietrin..fakte ske,vec muhabete per te ia ulur rejtingun..Po ska nevoje ketu ne forum te belbezosh..u bofshe burr,pse nuk erdhe ne mbledhje,ku te gjith ne 110 antar votum dhe u pa se kush ka punu? nkrahasim me qenan aliun dhe mefailin,..fatmiri ka punu shum ma shum..

Sa per kanalizmin dhe ujin normal se do paguash,a e dish sa pune eshte be,600 euro eshte nje celular,a ty tash te ka ardh uji dhe kanalizimi para shpije,dhe askush nuk te detyron te kyqesh nese nuk dush,por nese kyqesh duhet pages,e cka jan 600 euro,a e din ti se prej mali neper muhalla neper drunj,edhe sa pune eshte bere deri sa ti kesh para shpije? edhe ata mjete shkojne ne fondin komunal,meqe antaret spagujne tatime,dhe cdo gj eshte nen kontroll te ministris se finansave,po aq kije dijeni.Askush nuk i ka dhene para ne dore,krejte te cojne ne post ti pagujsh ne nje xhirllograi te caktuar te komunes.mos u ben qesharaksi duket qenke piuni i islamovic xheladinovskit.
PM
Top
tetova_5
Postuar nė: 10.01.2013, 20:05
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 9
Antari Nr: 27627
Bashkangjitur: 27.12.2012 Citim (Jack-Jones @ 03.01.2013, 12:25)
Hehe,si e para ke be nje nik tetova,a flet per zhelinen!
Te gjitha postimet i ke vec ne kete teme,tjera postime ske,gjithsej ke 5 postime,te gjith kunder fatmirit..
Flet per fatmirin,mbron ate tjietrin..fakte ske,vec muhabete per te ia ulur rejtingun..Po ska nevoje ketu ne forum te belbezosh..u bofshe burr,pse nuk erdhe ne mbledhje,ku te gjith ne 110 antar votum dhe u pa se kush ka punu? nkrahasim me qenan aliun dhe mefailin,..fatmiri ka punu shum ma shum..

Sa per kanalizmin dhe ujin normal se do paguash,a e dish sa pune eshte be,600 euro eshte nje celular,a ty tash te ka ardh uji dhe kanalizimi para shpije,dhe askush nuk te detyron te kyqesh nese nuk dush,por nese kyqesh duhet pages,e cka jan 600 euro,a e din ti se prej mali neper muhalla neper drunj,edhe sa pune eshte bere deri sa ti kesh para shpije? edhe ata mjete shkojne ne fondin komunal,meqe antaret spagujne tatime,dhe cdo gj eshte nen kontroll te ministris se finansave,po aq kije dijeni.Askush nuk i ka dhene para ne dore,krejte te cojne ne post ti pagujsh ne nje xhirllograi te caktuar te komunes.mos u ben qesharaksi duket qenke piuni i islamovic xheladinovskit.

mirmbrema kerkoj falje se kishi cek se shum per kanalizimin se e kena para dere un nuk edi aka filli kanalizimi shifni pallatic trebosh aka kanalizim shkoni pak shifnja mu miri me thashe thena se askund nauk ka fillu a sai perket se un sie kam nikun pse e kam tetova ajo se me rendesi me rendesi esht se nuk ju vjen mir pse e flas te verteten e fatmirit pietnja fatmirin sie ktheve borxhin e e barnave qe more kredijt 500 mij euro e ktheve me paret e komunes sie bere objektin me rogen tende e bere si e arite ket pasuri ka erdh kjo pasuri pergjigju ne kete cka pies un ka e beri pasurin fatmiri kush i ndimoj popullata ka erdh fol asjan fakte kto a asedini ju qe ka objekt ne tetov aska objekt ne zhelin aska objekt ne shkup fol per kete kete edi popullu per kete doe paguaj ket radh denimin aj e tash eka cit ne shitje lokalin te objekti ne tetov 3000 euro meter katror kush e informuar lete paraqitet te fatmiri se tash i duhen pare per kamponjen amen ket radh ska njerez qe mund ti paguj kete radh doe shofe se kue ka rendijn fatmiri e pastaj nete beje objekte ta shohijm ka deja filloje nuk shkon me paret e popullit ma kot doe paguaj ket denim nga zoti ishalla e denon zoti aq sa e meriton tung
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 10.01.2013, 22:30
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (tetova_5 @ 10.01.2013, 14:05)
mirmbrema kerkoj falje se kishi cek se shum per kanalizimin se e kena para dere un nuk edi aka filli kanalizimi shifni pallatic trebosh aka kanalizim shkoni pak shifnja mu miri me thashe thena se askund nauk ka fillu a sai perket se un sie kam nikun pse e kam tetova ajo se me rendesi me rendesi esht se nuk ju vjen mir pse e flas te verteten e fatmirit pietnja fatmirin sie ktheve borxhin e e barnave qe more kredijt 500 mij euro e ktheve me paret e komunes sie bere objektin me rogen tende e bere si e arite ket pasuri ka erdh kjo pasuri pergjigju ne kete cka pies un ka e beri pasurin fatmiri kush i ndimoj popullata ka erdh fol asjan fakte kto a asedini ju qe ka objekt ne tetov aska objekt ne zhelin aska objekt ne shkup fol per kete kete edi popullu per kete doe paguaj ket radh denimin aj e tash eka cit ne shitje lokalin te objekti ne tetov 3000 euro meter katror kush e informuar lete paraqitet te fatmiri se tash i duhen pare per kamponjen amen ket radh ska njerez qe mund ti paguj kete radh doe shofe se kue ka rendijn fatmiri e pastaj nete beje objekte ta shohijm ka deja filloje nuk shkon me paret e popullit ma kot doe paguaj ket denim nga zoti ishalla e denon zoti aq sa e meriton tung

Po nxjeri faktet,muhabete ka plot,ti ketu ke sjell te thashetheme..I takojsh kategoris se ulur,per ate edhe ske si mendon ndryshe..Naiva si ti ka plot..Mos haro se komuna ka qene e bllokuar kur ka hyj Fatmiri Kryetar. Edhe mos mendo se nuk e kam kuptue kush je...tung
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 11.01.2013, 15:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Ambulancen dhe Restorandin FLORENS kush e beri se si e beri???


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
Jack-Jones
Postuar nė: 11.01.2013, 16:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 188
Antari Nr: 27603
Bashkangjitur: 25.11.2012 Citim (babarekes @ 11.01.2013, 09:25)
Ambulancen dhe Restorandin FLORENS kush e beri se si e beri???

e benen mjeshterit e ndertimtaris,duke punuar... smil3dbd4d4e4c4f2.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (5) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio