Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (8) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Closed TopicStart new topicStart Poll

> Krishteret vs Muslimanet
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 16:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 17:00)
Shif komunzimin e sot ne Kine ti me 450.000.000 ateista atje eshte vendi i pare qe po merr me shume zhvillim ne Azi.
Ateizmi=pa zota kaq nuk ka lidhje me komunizmin,fashizmin.

Edhe kur flitet per diktaturen apo Enver Hoxhen, duhet theksuar se diktaturat me te egra ne bote ne fakt egzistojne ne vendet e bllokut islamist. Qe nga varrezat masive te Sadam Huseinit, gjer tek burgjet fetare te mbretereise Saudite, diktatura dhe dhuna e saj jane tipare te nje shoqerie islamike.


Shif te dhenat e ateisteve ne Shba,njerez qe besojne ne fe kane me shume divorce me shume probleme ndersa ateistet me pak dhe a e di nga vjen kjo?

Si ja fut kote kot. Ej te them se Kina ska te bej me ateizmin dhe arsyen e kesaj si ritje ekonomike. Ne Barhejn rroga mesatare eshte 25.000 dollar.
Te thash pares mos u fut ne tema qe nuk mer vesh. Kina ka sistemin politik komunist kurse ekonomik e ka te tregut te lire, ka dy sisteme te ndryshme per shkak te popullsise, ne Kine me teper ka ndikim konfucianizmi, se ateizmi, kina me teper ateist ka patur para 40 vjeteve kur ishte me e dobet me ekonomi ne azi ,e jo me ne bote, sot filozofia konfucianiste ka nisur prap te kete ndikim ne kete shtet kur flitet per ndikimin e kultures ne ekonomi. Nje faktor tjeter i ritjes se ekonomise se kines dhe indise eshte edhe levizja e kapitalit financiar nga filantropet dhe kapitalistet perendimor nga vendet perendimore ne Kine dhe gjithashtu shume miliardereve arab qe investojne ne keto vende per te ulur koston e fuqise se punes, keto jane arsyet e zhvillimit te kines, le ateizmin se behesh qesharak. Funny boy behesh.
Diktaturat ateiste, si ajo e sadamit, e gjithe te tjereve jane si rezultat i partive Bath me ide ateiste- komuniste, sadami, kadafi, e te tjere kur e pane se ringjallet islami tek muslimanet u kthyen ne fund te bejn nje nderlidhje mes komunizmit dhe islamit per te perfituar edhe muslimanet kah vetja, sic bejne ateistet tone politikan ne shqiperi maqedoni dhe kosove, qe nga njera ane paraqiten laike po shume here edhe ateiste, nga ana tjeter i sheh neper xhami e kisha per vota dhe elektorat.----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 16:29
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 10:10)
Si ja fut kote kot. Ej te them se Kina ska te bej me ateizmin dhe arsyen e kesaj si ritje ekonomike. Ne Barhejn rroga mesatare eshte 25.000 dollar.
Te thash pares mos u fut ne tema qe nuk mer vesh. Kina ka sistemin politik komunist kurse ekonomik e ka te tregut te lire, ka dy sisteme te ndryshme per shkak te popullsise, ne Kine me teper ka ndikim konfucianizmi, se ateizmi, kina me teper ateist ka patur para 40 vjeteve kur ishte me e dobet me ekonomi ne azi ,e jo me ne bote, sot filozofia konfucianiste ka nisur prap te kete ndikim ne kete shtet kur flitet per ndikimin e kultures ne ekonomi. Nje faktor tjeter i ritjes se ekonomise se kines dhe indise eshte edhe levizja e kapitalit financiar nga filantropet dhe kapitalistet perendimor nga vendet perendimore ne Kine dhe gjithashtu shume miliardereve arab qe investojne ne keto vende per te ulur koston e fuqise se punes, keto jane arsyet e zhvillimit te kines, le ateizmin se behesh qesharak. Funny boy behesh.
Diktaturat ateiste, si ajo e sadamit, e gjithe te tjereve jane si rezultat i partive Bath me ide ateiste- komuniste, sadami, kadafi, e te tjere kur e pane se ringjallet islami tek muslimanet u kthyen ne fund te bejn nje nderlidhje mes komunizmit dhe islamit per te perfituar edhe muslimanet kah vetja, sic bejne ateistet tone politikan ne shqiperi maqedoni dhe kosove, qe nga njera ane paraqiten laike po  shume here edhe ateiste, nga ana tjeter i sheh neper xhami e kisha per vota dhe elektorat.

Me te vertete keshtu eshte?

Atehere pse ne vendet ku ateizmi eshte me i larte ka me pak dhune?

Pse ne vendet ku ateizmi eshte me i larte ka me pak paragjykime?

Pse ne vendet ku ateizmi eshte me i larte ka me shume te drejta te njeriut?

Pse ne vendet ku ateizmi eshte me i larte ka me shume tolerance?

Pse ne vendet ku ateizmi eshte me i larte ka nivel jetes me te mire?

Pse ne vendet ku feja eshte me e larte ka varferi?

Pse ne vendet ku feja eshte me e larte ka urrejtje?

Pse ne vendet ku feja eshte me e larte ka me pak te drejta te njeriut?

Pse ne vendet ku feja eshte me e larte ka me shume dhune edhe kriminalitet?

Mos u kap me ateizmin ne asgje, se do deshtosh koke e kembe.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 30.12.2012, 16:30


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 16:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Shtetet qe kane perqindje me te larte te ateizmit jane shtetet lindore, si latvia, bjellorusia, rusia, gjermania lindore ( kurse gjermania perendimore eshte shume fetare dhe nese mer vesh nga zhvillimi i gjermanive, do shohesh se edhe universitetet e gjermanise perendimore jane shume larte se te gjermanise lindore, ekonomia etj )bullgaria, rumania, etj , kurse shba-te jane me perqindje shume te ulet te ateizmit, etj. vec dy vende qe kane perqindje te larte te ateizmit qe i takojne perendimit, jane holanda dhe franca.

Vendet qe kane perqindje te larte te ateizmi, me trego cfar te drejta kane ruset ne rusi, njeher ato politike, cfar dine ti per korene e veriut per te drejtat e njeriut, cfar din ti per bjellorusine etj. Vendet lindore me perqindje te larte te ateizmit kane edhe nje karakter tjeter ne ritjen e eksportit, njihen si vende ne eksportin e mishit te bardhe ( tregtise me njerez ).

Keto jane te drejta te mira qe i kane fale ateizmit.

O cuni, ska te bej keto qe ke cekur me ateizmin, por kane te bejne me shume vlera qe kane mare shtetet e ndryshme ne kohe te caktuara. Ne turqi qe jane 98% musliman, si u be te jete shtet i 14 me ekonomi me te larte boterore nga ajo qe ishte para 12 viteve e 57.

Po le or burr, se jane tema qe nuk nderlidhen me cmendine e ateisteve, qe masakruar popujt e vet njeher keto atesitet, e le me jashta popujve te vet qe ben.
Ty duhet te te vije turp, nese je njeri, qe je ne te njejten ideologji, te hitlierit, enverit, sadamit, mao ce dunit, stalinit, leninit, duces, musolinit. Vetem prej turpit te ketyre nuk duhet te permendesh ateizmin,jo me per gje tjeter.----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 16:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Se ia prishe temen extige ti.

Ja toleranca ne vendet fetare. smil3dbd4ddd6835f.gif

Raporti ėshtė mirėpritur nga Heiner Bielefeldt, raportuesi special i OKB-sė pėr lirinė e besimit dhe tė religjionit, i cili theksoi se ka shumė pak njohuri se edhe ateistėt janė tė mbrojtur me marrėveshjet globale pėr tė drejtat e njeriut.
IHEU, e cila ndėrlidhė rreth 120 organizata humaniste, ateiste dhe sekulare nė rreth 40 shtete, theksoi se publikuar raportin, pėr tė shėnuar Ditėn Ndėrkombėtare tė OKB-sė pėr tė drejta tė njeriut.

Nė bazė tė anketės sė bėrė nė rreth 60 shtete, shtatė shtetet, nė tė cilat njerėzit mund tė dėnohen me vdekje pėr shkak tė pikėpamjeve ateiste dhe devijimit nga religjioni zyrtar, janė Afganistani, Irani, Maledivet, Mauritania, Pakistani, Arabia Saudite dhe Sudani.

Nė raportin prej 70 faqėsh nuk pėrmendet ndonjė rast mė i freskėt i ekzekutimit pėr shkak tė ateizmit, por hulumtuesit theksojnė se kjo “shkelje” shpesh mbulohet me akuza tjera.

Nė disa shtete tjera, si Bangladeshi, Egjipti, Indonezia dhe Kuvajti, publikimi i qėndrimeve ateiste apo humaniste nė lidhje me religjionin ndalohet apo kufizohet me anė tė ligjeve, me tė cilat ndalohet blasfemia.

Nė shumė prej kėtyre shteteve dhe disa tė tjera, si Malajzia, qytetarėt duhet tė regjistrohen si ithtarė tė religjioneve tė njohura zyrtarisht, e qė normalisht nuk pėrfshijnė mė shumė se tri religjione, pra krishterimin, hebraizmin dhe islamin.
Pėr kėtė arsye, ateistėt dhe humanistėt janė tė detyruar tė gėnjejnė, ngase pėr ndryshe nuk mund tė sigurojnė dokumentet zyrtare, pa tė cilat nuk kanė mundėsi qė tė regjistrohen nė Universitet, tė marrin trajtim mjekėsorė apo tė udhėtojnė jashtė vendit.


http://www.indeksonline.net/?FaqeID=6&LajmID=39911


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 16:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Po ka bere raport dikush per masakrat dhe terorizmin e ateisteve ndaj njerezve, jo fetareve, humaneve, te gjelberve, fetareve etj.

Ne arabi saudite denohesh me vdekje dhe ka disa raste.

Por ne rusi, 10 milion. Po ne Kina njejt.

James, 10 milion te duket statistik apo njerez. E dij se nuk te duket gje, se ateisteve ju duken "patate"njerezit dhe statistika.

Fale Zotit, sot kane nisur qe muslimanet miliarder kane nisur ti koruptojne ateistet dhe te ulin terorizmin, se per ndryshe do behej kijameti. Si kishin nisur ateistet, do zhduknin gjithe njerezimin, 10 milion ne rusi, 15 milion ne kine, 64 milion ne gjithe europen hyy.Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 30.12.2012, 16:57


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 16:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 10:43)
Vendet qe kane perqindje te larte te ateizmi, me trego cfar te drejta kane ruset ne rusi, njeher ato politike, cfar dine ti per korene e veriut per te drejtat e njeriut, cfar din ti per bjellorusine etj. Vendet lindore me perqindje te larte te ateizmit kane edhe nje karakter tjeter ne ritjen e eksportit, njihen si vende ne eksportin e mishit te bardhe ( tregtise me njerez ).

Pasqyra: 50 vendet kryesore me pėrqindjen mė tė lartė tė individėve qė e identifikojnė veten e tyre si ateistė, agnosticistė apo mosbesues nė "zot":

1.Suedia 85%
2.Vietnami 81%
3.Danimarka 80%
4.Norvegjia 72%
5.Japonia 65%
6.Ēekia 61%
7.Finlanda 60%
8.Franca 54%
9.Korea e Jugut 52%
10.Estonia 49%
11.Gjermania 49%
12.Rusia 48%
13.Hungaria
14.Hollanda 44%
15.Anglia (MB) 44%


Belgjika, Bullgaria, Sllovenia, Izraeli, Kanadaja, Letonia, Sllovakia, Zvicra, Austria, Australia, Taivani, Spanja, Islanda, Zelanda e Re, Ukraina, Bjellorusia
...
32.Greqia 16%
...
Korea e Veriut, Italia, Armenia, Kina, Lituania, Singapori, Uruguaji, Kazakistani, Estonia, Mongolia, Portugalia, SHBA,
...
45.Shqipėria 8%
...
Argjentina, Kirgizstani, Republika Dominikane, Kuba, Kroacia----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 16:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 10:55)
Po ka bere raport dikush per masakrat dhe terorizmin e ateisteve ndaj njerezve, jo fetareve, humaneve, te gjelberve, fetareve etj.

Ne arabi saudite denohesh me vdekje dhe ka disa raste.

Por ne rusi, 10 milion. Po ne Kina nejjt.

James, 10 milion te duket statistik apo njerez. E dij se nuk te duket gje, se ateisteve ju duken "patate"njerezit dhe statistika.

A i sheh lart kush jane vendet ateiste,pse mi ngaterron gjerat.

Tregoji cilat vende kane tolerance dhe gjithe pyetjet qe te bera me siper.

A ka vende me te pasura se Japonia,Suedia,Norvegjia edhe danimarka me demokracine e tyre te larte.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 30.12.2012, 17:00


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 17:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Shiko james, ti qe nuk dine, e dij. Por do te ndihmoj pak sot, eshte e diel, dhe nuk me ben dem ne kohen qe humbi, pasi kam kenaqesine te ju ndihmoj njerezve.

1. Duhet te dallosh ateizmin nga gnostizmi, gnosticizmin nga non-religion. Me trego o shpirt i socializmit, a ke nevoje te te ligjeroj per keto dallimet ?
Kur muslimanet kane debatuar per gnozen, europianet nuk e kane ditur cfar jane dardhat e buta.

Se ke ateist dhe non-religion, non-religion nuk dmth te mos besosh ne Zot, beson ne Zot por nuk pranon nje religjion, gnosticizmi dallon nga ateizmi.

Suedia nuk hyne tek ateizmi ( por faqe te ndryshme promovojme keto gjera duke i fut tek ateistet edhe gnostiket, dhe non religions.

Une te tregova vendet ATEISTE dhe ato qe ti kam shenuar jane te qarta.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 30.12.2012, 17:03


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 17:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012Po aty aty jane ateistet me agnostiket.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 30.12.2012, 17:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 18:03)
Po aty aty jane ateistet me agnostiket.

hahaha

ce vlla dy milard ene naten e majr.( tetovarce e kijet ceket )----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 30.12.2012, 17:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Foks_Ecc @ 30.12.2012, 11:04)
hahaha

ce vlla dy milard ene naten e majr.( tetovarce e kijet ceket )

Aty ne sondazh i ke te qarte ateistet,agnostifet qe nuk besojne ne zot edhe nuk i perkasin ndonje feje.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 30.12.2012, 18:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Jameswat, pse sillesh kaq i mencur e kaq talent kur 1 ateist nuk din si te lexoj se pari titullin e temes? Qka me vyn ti ketu kur tema eshte : Krishteret vs Muslimanet ? Mos deshiron te thuash se edhe ti shkon ne xhami, apo ne kishe ? Sepse nese si karakter te ndalohet hyrja ne kishe apo xhami, ti si ateist nuk ke te drejt as te diskutosh ketu. Pastaj fundja ne te gjithe e kuptojm se si ti, si flygreen, si igli, si hera, si forumi_28 jeni te gjith 1 model. Te gjithe jeni Islamofob, aspak nuk lexoni komentet, askund nuk keni respekt per religjionin e kundert, apo mund te them edhe per nacionalitetet tjera, gjithnje vetem te shani e te ofendoni, sikur te ishit K*rva qe lahen me lot. I nderuar, mos e fut kryt si kastravec gjithqka, te pakten behu i arsyeshem e komento me mend dhe me talent, se Gjithnje e me shum me beni te dua religjionin tim me keta komente pa pik kulture, morali vetem duke ofenduar.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 31.12.2012, 00:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 09:03)
A je ne rregull ti?
Po pra femija duhet te rritet pranes prinderve sidomos prane nenes deri ne moshen 16-18 vjec sipas mjekesise,ata femije qe rriten vetem qysh thua ti ose rrugeve do kene probleme psikologjike dhe fobira te ndryshme gjate jetes.
Nese femija ngelet pa prinder duhet te perkujdeset xhaxhai,daja ose ndonje i afermer i tyre ose mund te adoptohet femija nga dikush ose ne jetimore ku mund te edukohet shume here me mire se ne rruge.
Femijet neper luftra vuanin jo-vetem nga semundje te ndryshme qe ngeleshin vetem por edhe jetonin shume pak per shkak se ka nevoje per prinderit femija.


Lere fene islame se ajo e ka lene mbrapa njerezimin lejon pedofiline,incestin nje veper e ndryre e preferua nga djalli qe e lejon feja islame.
Shiko zhvillimin e atyre vendeve islame sot edhe e kupton qarte.

Sipas shkences femra duhet te arrije moshen 18 vjec qe te kryeje marredhenie seksuale qe te mos i shkaktoje probleme psikike edhe martesa lejohet ne nje moshe me te madhe qe femra te jete e pjekur.
Duhet te jete e pjekur qe te vendosi mire per jeten edhe jo analfabete dhe jo te dhunohet nga meshkujt si ne vendet islame.

Martesa ne moshe te re sjell shume probleme,me sa di une ne vendet arabe ka nje shkalle te larte te vetvrasjes se femrave ne moshe te re dhe nje dhunim te tyre duke u prere hunden etj,ligje barabre ne shek XXI.
Per nje plak 50 vjecar me nje femer te re eshte nje turp gjithashtu te hyje ne shtrat.Ca i demtohet femres nga seksi ne moshe te re duhet ta dish ti per kete shiko pse nuk lindi femije gruaja e fundit e profetit tend.


hahaha shko e meso vrasjen e xhaxhait te Muhamedit nga ai ngq s'pranonte fene islame gjithashtu ai vrau nje grua duke e prere me dysh ngq shkruante poema ofendues nuk lejon lirine e mendimit per kete ne kohet e sotme keta njerez shkojne neper burgje pa permendur luftrat e profetit tend duke vrare mijera njerez.

Kanceri i gjirit,i qafer se mitrees vijne nga marredheniet seksuale nga mospjekja e moshes etj.
Marredhenie seksuale jane te lejuara mbi moshen 18 vjec sipas shkences qe te mos shkaktojne as probleme psikologjike pa i permendur semundjet qe ti rendita me larte.

Ta sqarove me larte qe ndalohet puna per keta femije deri ne moshen 18 vjec nese s'duan te vuajne nga semundje psikike,gruaja e pejkamberit tend nuk kishte keto probleme qe permende ti me siper. smil4a8acf686328f.gif

shkruan shume po nuk thua asgje ... sipas shkences qe e beson ti . me thauj pak ster ster ster ster ster ster gjyshin cka e ke pas ti ? njeri apo majmun ???
PMUsers Website
Top
Alfusion
Postuar nė: 31.12.2012, 00:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 09:03)
A je ne rregull ti?
Po pra femija duhet te rritet pranes prinderve sidomos prane nenes deri ne moshen 16-18 vjec sipas mjekesise,ata femije qe rriten vetem qysh thua ti ose rrugeve do kene probleme psikologjike dhe fobira te ndryshme gjate jetes.
Nese femija ngelet pa prinder duhet te perkujdeset xhaxhai,daja ose ndonje i afermer i tyre ose mund te adoptohet femija nga dikush ose ne jetimore ku mund te edukohet shume here me mire se ne rruge.
Femijet neper luftra vuanin jo-vetem nga semundje te ndryshme qe ngeleshin vetem por edhe jetonin shume pak per shkak se ka nevoje per prinderit femija.


Lere fene islame se ajo e ka lene mbrapa njerezimin lejon pedofiline,incestin nje veper e ndryre e preferua nga djalli qe e lejon feja islame.
Shiko zhvillimin e atyre vendeve islame sot edhe e kupton qarte.

Sipas shkences femra duhet te arrije moshen 18 vjec qe te kryeje marredhenie seksuale qe te mos i shkaktoje probleme psikike edhe martesa lejohet ne nje moshe me te madhe qe femra te jete e pjekur.
Duhet te jete e pjekur qe te vendosi mire per jeten edhe jo analfabete dhe jo te dhunohet nga meshkujt si ne vendet islame.

Martesa ne moshe te re sjell shume probleme,me sa di une ne vendet arabe ka nje shkalle te larte te vetvrasjes se femrave ne moshe te re dhe nje dhunim te tyre duke u prere hunden etj,ligje barabre ne shek XXI.
Per nje plak 50 vjecar me nje femer te re eshte nje turp gjithashtu te hyje ne shtrat.Ca i demtohet femres nga seksi ne moshe te re duhet ta dish ti per kete shiko pse nuk lindi femije gruaja e fundit e profetit tend.


hahaha shko e meso vrasjen e xhaxhait te Muhamedit nga ai ngq s'pranonte fene islame gjithashtu ai vrau nje grua duke e prere me dysh ngq shkruante poema ofendues nuk lejon lirine e mendimit per kete ne kohet e sotme keta njerez shkojne neper burgje pa permendur luftrat e profetit tend duke vrare mijera njerez.

Kanceri i gjirit,i qafer se mitrees vijne nga marredheniet seksuale nga mospjekja e moshes etj.
Marredhenie seksuale jane te lejuara mbi moshen 18 vjec sipas shkences qe te mos shkaktojne as probleme psikologjike pa i permendur semundjet qe ti rendita me larte.

Ta sqarove me larte qe ndalohet puna per keta femije deri ne moshen 18 vjec nese s'duan te vuajne nga semundje psikike,gruaja e pejkamberit tend nuk kishte keto probleme qe permende ti me siper. smil4a8acf686328f.gif

e kam nje djal te axhes se babait jeton ne zvicer ne moshen 13 vjecare ka sharuar drunj ndersa sot ka firm ne zvicer edhe ka ne bank nja 500 000 franga . eshte shume normal njeriu as nuk i mungon psiqika as asgje biles edhe ne haxh ishte kete vit . O psikolog i ndritur i ateizmit mos u fantazo shume ... Sa per gjerat qe ke shkruar rreth Pejgamberit je ose shume i prishur ne koke je totalisht gjakprishur ose je i keq informuar nese do informacione shko mer informacione atje ku ka lindur qyteterimi ... al azhar univesity Egjipt .
PMUsers Website
Top
Alfusion
Postuar nė: 31.12.2012, 00:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012 Citim (JamesWat @ 30.12.2012, 09:41)
Une jam ateist. hahahaa ateistet nuk vuajne nga probleme.
Shif te dhenat ne bote nga permbytja ne Japoni nuk kishte krime pasi ishte vend me 70% ateist ndersa nga termeti ne Haiti ne ate vend me popullsi 97% te krishtere kishte krime,vrasje etj.
Vendet ateiste si Cekia,Estonia nuk vuajne per buke ndersa vende si Nigeria,Cadi me zbatim te fese islame vuajne per buke.
Harrova te te thosha eshte nje leter e Ajnshtajnit shitet me 3 milion $ flitet per ateizmin,qe njeriu e ka krijuar zotin nga dobesia e tij do hap nje teme ne lidhje me kete tani.

mos na shit prralla o zotri vet ajshtajna ka thene : " Te jetoje pak me gjat do te vertetoja se egziston Zoti " po si i bete te gjithe njerezit e mencuar ateista mos propagandoni ne te thate ooo tekerlek .
PMUsers Website
Top

Topic Options Faqe: (8) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Closed TopicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio