Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> E gjuan nė binarė sepse ėshtė musliman!
Zedka
Postuar nė: 30.12.2012, 21:58
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Njė grua e dyshuar pėr vrasjen e njė personi nė njė metro tė Nju Jorkut ėshtė arrestuar nėn akuzėn pėr "vrasje tė shkallės sė dytė si dhe krim i nxitur nga urrejtja”, pasi e hodhi nė binarėt e metros njė 46 vjeēar, mbi tė cilin kaluan 7 trena tė shpejtė.

Avokati i qarkut pėr Nju Jork tha se e akuzuara ėshtė Erika Menendez, 31 vjeē. Ajo gjuajti nė binarė tė metros njė 46 vjeēar, tė quajtur Sunando Sen, me pretesktin se ajo i urren muslimanėt dhe hindusėt, tha avokati i qarkut tė Nju Jorkut.

Menendez ėshtė marrė nė paraburgim nga autoritetet nė Bruklin, dhe po veprojnė sipas njė informacioni nga njė video e incizuar nė metronė ku ndodhi krimi. Kjo video u transmetua nė televizionet amerikane.

Krimi i urrejtjes

Deklarata e prokurorisė citohet tė ketė thėnė se Menendez dha kėtė deklaratė: "Unė e shtyra nė binarėt e trenit viktimėn sepse dua qė gjurmėt e muslimanėve tė zhduken”.

Menendez ėshtė nė pritje tė dėnimit minimal prej 20 vitesh burg.

Viktima Sunando Sen ishte njė imigrant indian nga Kalkuta, i cili ishte bashkėpronar i njė dyqani printimi nė Manhatan, i cili ishte duke pritur trenin kur papritmas u hodh nė binarėt e metrosė nga Erika Mendez
Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 31.12.2012, 00:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Po te kishte qen e kunderta, te gjitha Gazetat nuk do te permendnin emra, por thjesht do ti etiketonin si Terorista islamik :), ndersa kur vjen rradha per keta cek me emra, dhe menjeher e shpallin personin si te cmendur psiqik, pasiqe nuk ka qen ne vetedije :D.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
forumi28
Postuar nė: 31.12.2012, 01:31
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 249
Antari Nr: 26842
Bashkangjitur: 21.08.2011Kur ndodhe e kunderta, behet ne emer te ideologjise dhe nuk perfundon me nji viktime. smil3dbd4dbc14f3f.gif
Fatkeqsisht,ky nuk eshte viktima e pare dhe as e fundit qe humb jeten ne kete menyre!
Po te shikoheshin ngjarjet me syzat e juaj fetar,do te kishim lufte civile ketu.
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 31.12.2012, 15:27
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Po nuk eshte per tu cudit aspak, po keta cdo dit vrasin femijet ca i fusin ne frigorifer ca i han ashtu ca i mbysin e ne kopesht i varrosin e jo dike tjeter.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 01.01.2013, 01:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (forumi28 @ 31.12.2012, 02:31)
Kur ndodhe e kunderta, behet ne emer te ideologjise dhe nuk perfundon me nji viktime. smil3dbd4dbc14f3f.gif
Fatkeqsisht,ky nuk eshte viktima e pare dhe as e fundit qe humb jeten ne kete menyre!
Po te shikoheshin ngjarjet me syzat e juaj fetar,do te kishim lufte civile ketu.

Pse mos valle me rastin e fundit qe tronditi boten nga ai i cili sulmoi shkollen dhe vrau gjithe ata nxenes, perseri nuk u shfaq si terrorist, perseri nuk iu vu nje bisht fetar krishter, por fatmirsisht ka qene pa mjeker, se perndryshe do ishte : Sulm terrorist nga radikalet islamist :). Te ngjashme ke dhe shume sulme te tjera te cilet nuk meren parasysh, sepse Media mbisundon boten, Ne qofte se media deshiron te bej diqka te stermadhuar edhe ia arrin qellimit. Ndersa nese nuk eshte ne favor te tyre, ateher e zhdukin menjeher.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio