Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (2) [1] 2   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> femija i pare i nje cifti homoseksual, .
JamesWat
Postuar nė: 05.01.2013, 16:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012[B]Francė, fėmija i parė i vitit 2013,
djalė i njė ēifti homoseksual
[/B]

FRANCĖ - Fėmija i parė i lindur nė Francė pėr kėtė vit mė datė 2 janar quhet Sasha, ėshtė fėmija i njė ēifti vajzash homoseksuale. Ai peshon mė shumė se tre kilogramė, nė gjendje shumė tė mirė shėndetėsore dhe ėshtė djali i Maud and Delphine, dy grave, ēift homoseksual. Kjo ngjarje ndodhi nė njė kohė kur debati mbi homoseksualitetin po nxehet sė tepėrmi.

Edhe pse Franca ka qenė shteti i parė qė ka ndėrtuar njė xhami ku priten homoseksualėt.

Djali u lind nė Moulins, Auvergne, nė qendėr tė Francės, pasi ēifti bėri inseminim artificial nė Belgjikė, ku kjo procedurė ėshtė normale.

Prindėrit ndjehen jashtė mase tė lumtur qė arritėn tė bėheshin prindėr dhe pohuan, se qė nė monetin e parė qė shprehėn dėshirėn patėn shumė njerėz qė ishin tė gatshėm pėr t'i ndihmuar pėr “inseminimin”.

Sipas ligjit nė fuqi nė Francė njihet si prind vetėm ai, qė ka lindur fėmijėn dhe jo tjetri, edhe nė kėtė rast vetėm nėse aprovohet martesa.

(ad.ti/shqiptarja.com).

http://www.shqiptarja.com/metronews/2729/f...ual-138645.html

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 05.01.2013, 16:56


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 05.01.2013, 17:00
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Lum ai femij ca prinder do ket ! eshte ne rritje kjo specje e flliqur.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 05.01.2013, 17:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Zedka @ 05.01.2013, 11:00)
Lum ai femij ca prinder do ket ! eshte ne rritje kjo specje e flliqur.

Problemi eshte se ka edhe djem me kromozone XX dhe vajza me kromozone XY dhe priten fenomene te tjera ne te ardhmen edhe njeriun se paska krijuar mire zoti nga balta. smil3dbd4e5e7563a.gif----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 05.01.2013, 17:11
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (JamesWat @ 05.01.2013, 18:02)
Problemi eshte se ka edhe djem me kromozone XX dhe vajza me kromozone XY dhe priten fenomene te tjera ne te ardhmen edhe njeriun se paska krijuar mire zoti nga balta. smil3dbd4e5e7563a.gif

E tani kur nuk gjeJM zgjedhje i hudhim fain diku tjeter kjo me kujton kohen e shkollese fillore se thoshte meuesi i historis kur mernin not te mir thoni e mora noten kaq mburreni para tjerve e kur eshe e dopt nota thon ma dha mesuesi kaq ! jo mo gjith ky marifet eshte rezultat i yni
Zoti kur krijoj boten krijoj dy gjini qe ti plotesojn kerkesat dhe deshira e njeri tjeteri ne zgjillimin e nataliteti ....... por zoti krijoj dhe zjarrin po i krijoj njeriut trurin e shendosh ti ket kujdes se zjarri sa eshte elementar per jeten po aqe eshte dhe i demshem nese nuk te punon mir truri ballafacohu me pasojat pastaj
smil4a8acf7ea6a39.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Zedka nė 05.01.2013, 17:12


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 05.01.2013, 17:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (Zedka @ 05.01.2013, 11:11)
E tani  kur nuk  gjeJM  zgjedhje  i hudhim fain diku  tjeter kjo me  kujton  kohen e  shkollese fillore  se  thoshte meuesi  i  historis  kur  mernin  not te mir    thoni  e mora  noten  kaq  mburreni  para tjerve e kur eshe  e dopt nota    thon ma  dha mesuesi kaq ! jo mo  gjith  ky marifet eshte  rezultat i  yni
Zoti kur  krijoj boten  krijoj dy gjini    qe ti  plotesojn kerkesat dhe deshira e  njeri tjeteri  ne  zgjillimin e nataliteti ....... por  zoti  krijoj dhe zjarrin    po  i krijoj njeriut  trurin  e shendosh  ti ket kujdes se  zjarri  sa eshte elementar  per jeten  po aqe eshte dhe i demshem nese nuk te punon mir  truri  ballafacohu  me pasojat  pastaj
smil4a8acf7ea6a39.gif

Per kete fenomenin ne teme ka faj pak njeriu. smil3dbd4e29bbcc7.gif E kuptova cdo te thuash po ky fenomeni tjeter s'ka te beje fare me fajin e njeriut perderisa lind vajza me kromozone XY apo djali me kromozone XX c'fare rezultat i njerezve eshte kjo gje qe ndodh.
Kur nuk krijohet mire njeriu qe ne fillim c'ka pret nga ai.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga JamesWat nė 05.01.2013, 17:26


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 05.01.2013, 17:47
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (JamesWat @ 05.01.2013, 18:24)
Per kete fenomenin ne teme ka faj pak njeriu. smil3dbd4e29bbcc7.gif E kuptova cdo te thuash po ky fenomeni tjeter s'ka te beje fare me fajin e njeriut perderisa lind vajza me kromozone XY apo djali me kromozone XX c'fare rezultat i njerezve eshte kjo gje qe ndodh.
Kur nuk krijohet mire njeriu qe ne fillim c'ka pret nga ai.

Dhe kush i beri keto zbulime ?po cfar thua ti , kengetari Riki Martin tek mbase 30 eca vite e kuptoj se eshte Gej ti thua lindin nuk lindin por ja imponojn vetes ate deshire dhe nuk gjejn zgjedhe e ja mveshin lindjes Pastaj cdo dit ndegjojm lajme tilla se tek mbase nje kohe shum te gjat pasi krijojn familje ju hipen deshira me qen homo a less. pisllek i madhe esht kjo gje smil3dbd4d8676346.gif

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Zedka nė 05.01.2013, 17:48


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 05.01.2013, 18:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Zedka, shum leht esht me fol po nuk jan gjerat bardh e zi, per mua homoseksualet jan te smur po ka disa gjera qe ...psh hermafrodizmi?!!
PM
Top
LIMMI
Postuar nė: 05.01.2013, 18:37
Quote Post


Ujku ne mesin tuaj!!
*****

Posti: Antarė
Postime: 7174
Antari Nr: 6797
Bashkangjitur: 07.04.2007Urime degjenerim smil3dbd4d75edb5e.gif


----------------------------------------
Kujdes mos i bėni padrejtėsi vetes, se edhe ashtu tė tjerėt do tė jenė tė padrejt me ju.
PMEmail Poster
Top
berna
Postuar nė: 05.01.2013, 19:50
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 2
Antari Nr: 27625
Bashkangjitur: 19.12.2012Cka nese ai femiu te nesermen kerkon qe njerin prind ta kete mashkull e tjetrin femer (njerin babe e njerin nene) si gjithe te tjeret?

Pse i meret e drejta nje femiu ti kete prinderit si gjith te tjeret?

Edhe ne qofte se homoseksualizmi eshte "semundje" apo e drejte e njeriut,kjo nuk u jep te drejte atyre cifteve qe femijeve te tyre tu meret e drejta per te pase prinder normal si gjithe te tjeret.
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 05.01.2013, 23:22
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (hamurabi @ 05.01.2013, 19:21)
Zedka, shum leht esht me fol po nuk jan gjerat bardh e zi, per mua homoseksualet jan te smur po ka disa gjera qe ...psh hermafrodizmi?!!

Po eshte semundje mendore jo fizike e kupton ja nje shkrim se pash ne nje shtyp si te sherohen te semuerit homo...
Raymond Bell, pastor i Kishės sė Kaubojve, tė shtetit tė Virxhinias, ėshtė i pari qė beson se homoseksualizmi mund tė "shėrohet", dhe atė me "kurėn" e tij qė padyshim ėshtė njė nga mė origjinalet! Nė fakt, ai beson se homoseksualizmi dhe “varėsitė” tjera mund tė shėrohen pėrmes terapisė sė kuajve, qė nėnkupton ledhatimin e tyre!?
Bell ka thėnė se kuajt nė kishėn e tij, nė njė fermė nė pjesėn jugore tė Shteteve tė Bashkuara, kontribuojnė nė “shėrimin” e meshkujve nga homoseksualizmi, duke i shtyrė ata tė jenė mė mashkullorė.

“Terapia me kuaj mund ta ndihmojė ēdo person i cili jeton nė stilin homoseksual”, thotė ai.

Sipas tij, ėshtė keqkuptim i zakonshėm tė thuhet se homoseksualizmi ėshtė i lindur. Pastori beson se kjo ėshtė pasojė e traumės, si dhunimi, braktisja, abuzimi, apo mungesa e modelit mashkullor nė jetėt e njerėzve.

“Homoseksualizmi ėshtė nė fakt njė lloj i varėsisė dhe mu pėr kėtė arsye mund tė trajtohet si njė sėmundje, sepse personat pėrcaktohen pėr kėtė”, shton Bell.Fotografi e jashtme


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 06.01.2013, 00:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008mduket se ne postimin epar kam then se per mu homosexualizmi esht smundje, sdij pse mpaske pyt a e kuptoj?
PM
Top
Alfusion
Postuar nė: 06.01.2013, 03:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 330
Antari Nr: 27261
Bashkangjitur: 02.04.2012o xhejms po shko be shoc ne deni forum qeter mos na fllajq forumin me kto tema .
PMUsers Website
Top
Zedka
Postuar nė: 06.01.2013, 13:24
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010 Citim (hamurabi @ 06.01.2013, 01:27)
mduket se ne postimin epar kam then se per mu homosexualizmi esht smundje, sdij pse mpaske pyt a e kuptoj?

PO ket gje them dhe un, por duhet definuar semundje psiqike apo fizike?


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 06.01.2013, 14:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Strukturat anti-shqipetare jane ne vazhdimesine e siper. Ata nuk ariten te shkaterojne moralin shqipetar me dhune, tani mundohen nepermjet shkaterimit te institucionit familje duke ia mveshur arsyer gjerat e paarsyeshme. Keta struktura sllavo-greko-latine mundohen qe shqipetareve trushperlare tua fusin 1000 dollar ne xhep dhe ti bindin se bythqarja eshte normale dhe se edhe Jamesi edhe Stivi mund te behen edhe nene edhe baba. Keta jane forma te reja per te ulur natalitetin ( plus shume formave tjera per degjenerim dhe shkaterim te familjes ) dhe shkateruar familjen shqipetare.
Duhet ne shqipetaret qe paraardhesit tane kane qene burra dhe grate gra, femiju femiju e plaku plak, duhet qe ti ndalim keto "specie"ne rritje ne metoda te ndryshme.
Akademise shqipetare i ka mbetur per hise te meret me kete ceshtje dhe ti izoloj njeher e pergjithmon keto struktura sllavo-greke nga jugu deri ne veri, nga jugu te ndal shitjen e kombesise nga veriu martesat me sllavet, keto jane demi i shqipetareve.

p.s.
Paramendoni o shqipetar, Isa Boletinin, Ismail Qemalin e gjithe rilindasit tane pederasta. Ikni pridhuni ju fara e keqe e shpifur e njerezimit, qe propagandoni keso gjera.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 06.01.2013, 14:52


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
Hera
Postuar nė: 06.01.2013, 16:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012Zoti ju paska fal. Gjithcka ndodhe me vullnetin dhe deshiren e Tij.javascript:emoticon('8-)')

Mrekulli, duket shume me bukur kur e mendon kete qift homoseksualesh tek sa rrisin dhe kujdesen per nje femije, se nje nene te vetmuar( ka raste edhe baba por qe shume raste me te rralla), ashtu sic kemi plote e perplote raste gjithandej botes, dhe as qe e diskuton kush kete ceshtje dhe sa shume problematike mund te jete...
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio