Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Itali:Arrestohet hajni "aktor"
xheem
Postuar nė: 07.01.2013, 15:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Drejtėsia italiane ka mundur tė vėrė nė pranga njė shtetas kosovar, kreu i njė bande hajnash qė aktronin kinse janė tė sėmurė. 48-vjeēari me inicialet B. H. dhe dy bashkėpunėtorėt e tij ishin kthyer nė terrorin e aeroportit nė Fiumicino, ku pėrmes mashtrimit plaēkitnin valixhet, kuletat, laptopėt, telefonat celularė tė gjeneratave mė tė reja dhe i-Pad.

Policia ka rėnė nė gjurmėn e hajdutėve tė ashtuquajtur “aktorė”, pas alarmit tė udhėtarėve qė udhėtonin pėrmes aeroportit Leonardo da Vinci, transmeton BW.

Mediumet italianė bėjnė me dije se kosovari shtirej si i sėmurė me qėllim hutimin e udhėtarėve, ndėrkohė qė dy bashkėpunėtorėt e tij, njėri prej tė cilėve polak, kryenin grabitjen.

Identifikimi i bandės sė hajdutėve u krye pėrmes kamerave tė sigurisė qė kishin filmuar skenėn e vjedhjes sė udhėtarėve, ndėrkohė qė ėshtė bėrė e mundur vetėm kapja e shtetasit kosovar. Dy bashkėpunėtorėt e tij janė shpallur nė kėrkim.


http://www.zeri.info/artikulli/29/29/65218...tor-nga-kosova/


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio