Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fier,plagos djalin,pastaj helmon veten
xheem
Postuar nė: 07.01.2013, 16:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006
Fier, 07 Janar - Njė krim i rėndė ka ndodhur dje nė fshatin Mbrostar tė qytetit tė Fierit.

Babai ka plagosur me armė zjarri djalin e tij pas njė konflikti familjar. Si pasojė e kėsaj ngjarjeje ka mbetur i plagosur shtetasi Shyqyri Meta, 40 vjeē, njofton "Ora News".

70-vjeēari, Abaz Meta pas njė konflikti me tė birin 40-vjeēar, Shyqyri Meta, konflikt qė mendohet tė jetė pėr motive pronėsie, e ka qėlluar atė me ēifte dhe e ka plagosur.

40-vjeēari i plagosur Shyqyri Meta ėshtė dėrguar me urgjencė nė Spitalin rajonal tė qytetit pėr tu mjekuar.

Menjėherė nėvendėngjarje kanė shkuar forcat e policisė tė cilat kanė bėrė tė muandur dhe arrestimin e autorit tė plagosjes dhe kanė nisur hetimet pėr zbardhjen e plotė tė kėtij krimi tragjik.

70-vjeēari Abaz Meta ndodhet nė spitalin e qytetit pasi ka pirė fostoksinė pas plagosjes sė tė birit. Lajmi ėshtė bėrė i ditur nga policia e cila arrestoi 70-vjeēarin nė momentet e para pas plagosjes. 70-vjeēari ka pirė fostoksinė nė gjedje tė rėnduar psikologjike ndodhet nė gjendje tė rėndė nė spital.

http://zhurnal.mk/content/?id=131711384747


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 07.01.2013, 19:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Xhem e shnderove ne kend lajmesh, sepse keta nuk duken si tema per diskutim :)


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
xheem
Postuar nė: 07.01.2013, 20:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (extige_88 @ 07.01.2013, 20:48)
Xhem e shnderove ne kend lajmesh, sepse keta nuk duken si tema per diskutim :)

Po vella,eshte e vertete ajo qe thua.U lodhem duke diskutuar,thash sa per relaksim,haj t'ja ndroj pak kahjen forumit. smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Fidaim
Postuar nė: 07.01.2013, 22:49
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1885
Antari Nr: 22565
Bashkangjitur: 13.06.2009Aty ku mungon dashuria ndaj Krijuesit, ndaj pejgambereve te Krijuesit, ndaj librit te Krijuesit, aty ku mungon respekti dhe mos perfillja ndaj urdhrave te Krijuesit (Allahut), aty s'ka bereqet,aty ka cdo here telashe dhe maskarallak. Dhe mendoj qe shembulli ma ilustrues ne kete drejtim eshte Shqiperia Kuq e Zi, e qe ne po te njejten rruge po shkon edhe Kosovska i Metuhija !

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Fidaim nė 07.01.2013, 22:50


----------------------------------------
Ne bėmė ēdo gjė nė tokė zbukurim tė saj qė Ne t’i testojmė ata qė tė shohim se veprat e kujt janė mė tė mirat. (Sure al-Kahf: 7)
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 08.01.2013, 01:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (xheem @ 07.01.2013, 21:20)
Po vella,eshte e vertete ajo qe thua.U lodhem duke diskutuar,thash sa per relaksim,haj t'ja ndroj pak kahjen forumit. smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif smil3dbd4e4c2e742.gif

hehe oke ater :D smil3dbd4e4c2e742.gif


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio