Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      AktivitetFaqe: (2) 1 [2]   ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Evolucioni, Ateizmi dhe Islami
nightelf
Postuar nė: 21.01.2013, 21:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (JamesWat @ 21.01.2013, 14:27)
Shume mire qe e ke lexuar tani lexo librin God Delusion nga Charles Darwinks.Ku eshte problemi yt me evolucionin Darwini nuk ka qene biolog ai thjesht studio shpendet ne ishujt Galapagos etj.Evolucioni vazhdon te studiohet edhe sot duke zbuluar me shume fosile,prova e evolucionit eshte ndryshimi i ADN.

Mos e kishe fjalen per Richard Dawkins? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Se "Charles Darwinks" nuk kam ndigju te shkruan "The God Delusion", vet e tregon se flet me gjysem dituri. Lexon disa artikuj ne Faithfreedom dhe Wikiislam dhe medon se din dicka. Tet tregoi dicka? As te kopjojsh nuk dish!!!

"The God Delusion" e kam lexuar ne 2007-en liber qe ti nuk e ke lexuar smil3dbd4d4e4c4f2.gif pasi as autorin nuk e njohish dhe JO nuk mund te gabojsh Richard Dawkins nuk ngatrohet smil3dbd4e398ff7b.gif

Sa me shum qe vazhdojsh aq me shum e zbulojsh diturine tende gjysmake si puna e Iglit me nji kohe smil3dbd4d4e4c4f2.gif i shkreti 2 fjali nuk dinte ti shkruan vet mbet copy/paste si puna jote. Behuni bre te zotet e vetvetes dhe jepni mendimet tuaj lexoni vet dhe krijoni bindjet tuaja, mos e lejoni veten te manipuloheni. Mbaheni te mencur per Islamin kurse Kuranin nuk e keni lexuar, shitni mend per muslimanet dhe vet nuk jeni, leni bre keta gjera meruni me punet tuaj se askend nuk mund ta genjeni. U thash njiher dhe perseri ta them, per keta genjeshtrat e uaja jane dhene pergjigje shekuj me para.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 21.01.2013, 21:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008Edhe njiher tet ta perseris, ne Kuran nuk ke asnje kontradikt per Teorin e Evulucionit per se. E vetmja gje qe kundershohet eshte shkaku i krijimit per te cilin evolucionistet thone se eshte rastesia (caosi) e per kete nuk egziston asnje fakt shkencor (eshte vetem hamendja e ateistenve).


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 24.01.2013, 15:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (nightelf @ 21.01.2013, 15:59)
Edhe njiher tet ta perseris, ne Kuran nuk ke asnje kontradikt per Teorin e Evulucionit per se. E vetmja gje qe kundershohet eshte shkaku i krijimit per te cilin evolucionistet thone se eshte rastesia (caosi) e per kete nuk egziston asnje fakt shkencor (eshte vetem hamendja e ateistenve).

Pa shiko se c'thone dijetaret islamik per teorine e evolucionit.

Dhe nuk i lejohet askujt... mė saktė, nuk i lejohet asnjė shteti qė vetėquhet shtet Islamik qė ta pranojė kėtė teori nėpėr shkollat e tij.

Dhe ky njeri qenka trim dhe e paska braktisur atė qė na kanė njoftuar tė Dėrguarit dhe Librat Hyjnorė. Ai ka ndjekur rrugėn e ateistėve natyralistė tė cilėt kanė formuar njė teori imagjinare tė quajtur Teoria Perėndimore e Darvinizmit.


Per me shume

http://www.selefi.org/index.php?option=com...imane&Itemid=65

Ky postim ėshtė ndryshuar nga igli_st nė 24.01.2013, 15:16


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 24.01.2013, 16:28
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (igli_st @ 24.01.2013, 16:15)
Pa shiko se c'thone dijetaret islamik per teorine e evolucionit.

Dhe nuk i lejohet askujt... mė saktė, nuk i lejohet asnjė shteti qė vetėquhet shtet Islamik qė ta pranojė kėtė teori nėpėr shkollat e tij.

Dhe ky njeri qenka trim dhe e paska braktisur atė qė na kanė njoftuar tė Dėrguarit dhe Librat Hyjnorė. Ai ka ndjekur rrugėn e ateistėve natyralistė tė cilėt kanė formuar njė teori imagjinare tė quajtur Teoria Perėndimore e Darvinizmit.


Per me shume

http://www.selefi.org/index.php?option=com...imane&Itemid=65

www.selefi.org
www.selefi.org
www.selefi.org
www.selefi.org
www.selefi.org
www.selefi.org

Po mire edhe ata nuk i bej me faj, kane faj propagandat krishtere qe i kane bind muslimanet per doktrinat e tyre...


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 25.01.2013, 20:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (extige_88 @ 21.01.2013, 08:02)
Te gjitha pergjigjet qe mi ke dhen jane mister, asnje pergjigje sme ke dhen si qe duhet, pastaj gjerat te cilat sdeshiron te perdoresh fjalen mister ke then qe shkenca nuk merret me gomarlleqe.

A ka mister per ty ne bote apo i dine te gjitha njerezit dhe shkencetaret.
Trekendeshi i Bermudes a nuk eshte mister.
Duhet te dish qe ka mistere qe mund te zgjidhen ne te ardhmen por ka edhe prej tyre qe s'mund te zgjidhen kurre per kete te fundit se di mire.
 Citim
Un perseri te pyes aj njeriu i ndermjetem nga ka ardhur, ti perseri thua mutacione kancerogjene e ku ta dij un, OO burr a gru a qka je, Aj mutacion duhet te ket filluar ne dicka tek dicka, keshtuqe duhet te kesh sqarim se Zanafillen nga e ka ?

Evolucioni nuk thote qe njeriu e ka origjinen nga majmuni por njeriu ka pasur dikur nje vella gjenetik me majmunin prej nga e ka prejardhjen sot.
Evolucioni eshte nje proces i ngadalshem qe zgjat me mijera dhe miliona vite dhe jo per nje kohe te shkurter sic e mendon ti.
 Citim
Nuk me duken pergjigje mua keto : Mister, Mister, Gomarlleqe, Mister. Vetem keta pergjigje i shof prej teje.

Po edhe ato pergjigje jane,mos ke ndonje ide me te mire ti qe bota qenka e krijuar nga incesti. smil3dbd4ddd6835f.gif


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 26.01.2013, 00:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (JamesWat @ 25.01.2013, 21:14)
Trekendeshi i Bermudes a nuk eshte mister.

Jo nuk eshte, Metani eshte fajtor per zhkudjen e aeroplaneve dhe anijeve! smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
JamesWat
Postuar nė: 27.01.2013, 10:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 425
Antari Nr: 27611
Bashkangjitur: 30.11.2012 Citim (nightelf @ 25.01.2013, 18:15)
Jo nuk eshte, Metani eshte fajtor per zhkudjen e aeroplaneve dhe anijeve! smil3dbd4d4e4c4f2.gif

Si nuk qenka mister?
Po qielli qe behet jeshil,prishja e ligjeve te fizikes,futja ne dimensione te tjera edhe keto nuk qenkan mister.
Ajo qe permende ti eshte nje hipoteze arsyeja e zhdukjes se avioneve.


----------------------------------------
Nese 50 Miljon njerez besojne nje absurditet, prape absurditet mbetet,,, (Anatol France)
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 27.01.2013, 11:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (nightelf @ 24.01.2013, 10:28)
Po mire edhe ata nuk i bej me faj, kane faj propagandat krishtere qe i kane bind muslimanet per doktrinat e tyre...

ahah sipas teje e paskan fajin te krishteret ata e kane fajin gjithmone.
Ai arabi po u ben thirrje gjithe shteteve islamike ta ndalojne teorine e evolucionit neper shkolla se bie ne kundershtim me fene e tij.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 27.01.2013, 17:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (JamesWat @ 27.01.2013, 11:50)
Si nuk qenka mister?
Po qielli qe behet jeshil,prishja e ligjeve te fizikes,futja ne dimensione te tjera edhe keto nuk qenkan mister.
Ajo qe permende ti eshte nje hipoteze arsyeja e zhdukjes se avioneve.

smil3dbd4d4e4c4f2.gif Mos beso cdo peralle, ka gaze natyrore me ngjyre te gjelbert, anijet dhe aeroplanet nuk shkojn ne dimensione tjera por fundosen. Ku jane keta mistere? smil3dbd4d4e4c4f2.gif Ajo qe permenda une eshte teori nuk eshte hipoteze, a din te ben dallim mes teoris dhe hipotezes?


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
nightelf
Postuar nė: 27.01.2013, 17:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6162
Antari Nr: 14553
Bashkangjitur: 24.03.2008 Citim (igli_st @ 27.01.2013, 12:09)
ahah sipas teje e paskan fajin te krishteret ata e kane fajin gjithmone.
Ai arabi po u ben thirrje gjithe shteteve islamike ta ndalojne teorine e evolucionit neper shkolla se bie ne kundershtim me fene e tij.

Nuk e fajsova per cdo gje, e fajsova per perhapjen e kreacionizmit krishter te muslimanet. Besimet qe bota na qenka 6000 vjet dhe se shejtani i ka fut fosilet ne toke per ti manipuluar njerzit. Keta jane besime krishtere, ne Islam keta gjera para se ti importojne krishteret nuk egzistonin.


----------------------------------------
«Närrisch, daß jeder in seinem Falle Seine besondere Meinung preist! Wenn Islam Gott ergeben heißt, In Islam leben und sterben wir alle.» (WA I, 6, 128) Johann Wolfgang von Goethe
----------------------------------
北方有佳人,绝世而独立。一顾倾人城,再顾倾人国。宁不知倾城与倾国。佳人难再得。
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 27.01.2013, 18:56
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (nightelf @ 27.01.2013, 11:44)
Nuk e fajsova per cdo gje, e fajsova per perhapjen e kreacionizmit krishter te muslimanet. Besimet qe bota na qenka 6000 vjet dhe se shejtani i ka fut fosilet ne toke per ti manipuluar njerzit. Keta jane besime krishtere, ne Islam keta gjera para se ti importojne krishteret nuk egzistonin.

Aha per kete une them te pyesim kuranin ai ta tregon moshen e tokes,Allahu na e ka treguar qarte ne kuran. smil3dbd4d4e4c4f2.gif


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 30.01.2013, 00:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Jameswat a ka mundesi te besh nje shikim pergjigjeve tuaja ahaha, prej nga e para e deri tek e fundit se qfar transformimi kan mare pergjigjet tuaja. E para nga nje mutacion gjenetik, pastaj doli qe kishte pasur nje njeri te ndermjetem, pastaj nje vlla te majmunit ahahahahahahahahhahaha i cili eshte shnderuar ne njeri, dhe un perseri nuk kam pergjigje : Kushdo qoft i nderuar, Vlla majmuni, Vlla godzilla - patjeter duhet te ket nje zanafille prej dikund te thash, ta them dhe do ta them nga abra kadabra nuk ka dale. Dhe shife sa qesharak je kur sdin nga ja mban ( a e sheh titullin e temes: Evolucioni, Ateizmi dhe Islami ) ndersa ti thua mos ka ardhur nga incesti ahaha qesharak. Definitivisht kesaj rradhe te shkoi gjat per te ndryshuar nje fjale te thuash vella majmuni ahaha, edhe u paraqite me pyetje qesharake.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top

Topic Options Faqe: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio