Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (7) [1] 2 3 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 33-vjeēarja djeg djalin se nuk mėsoi Kuranin
FlyGreen
Postuar nė: 09.01.2013, 10:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 284
Antari Nr: 27606
Bashkangjitur: 25.11.2012Burgim tė pėrjetshėm dhe detyrim pune prej 17 vitesh ėshtė dėnimi i marrė nga njė nėnė nė Britaninė e Madhe, e cila ēoi djalin e saj drejt vdekjes, pasi ky i fundit nuk mundi tė mėsonte pėrmendėsh pjesė tė librit tė shenjtė, Kuranit. Sara Ege, 33 vjeē, ėshtė dėnuar pėr vrasje, pasi u zbulua se ajo kishte djegur trupin e djalit tė saj 7- vjeēar, ndėrsa mė parė vetė ajo kishte pretenduar se trupi i tij ishte djegur nga njė zjarr qė kishte pėrfshirė shtėpinė. Por nga hetimet rezultoi se ajo e kishte keqtrajtuar djalin saj, Yasen, pasi ai nuk kishte mundur tė mėsonte pėrmendėsh pjesė nga Kurani nė njė kohė tė shkurtėr, transmeton Panorama. Vendim u dha nga njė Gjykatė nė Kardif, e cila njė muaj mė parė kishte gjetur fajtore 33- vjeēaren.

http://www.kosova-sot.info/te_tjera/kronik...mendesh-kuranin
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 09.01.2013, 14:32
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010KJo ngjarje ishte ne 2012 aty ka fundi po me foto tjeter te nenes
Po ka njerz te semuer sa te duash nuk do thot se kjo eshte muslim dhe eshte perfek Allahu nuk na ka ber obligim te detyrushme te mesojm Kuran sidomos ne tilla rrethana ...............keq per femiun e gjor
smil3dbd4e02c5440.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Hera
Postuar nė: 09.01.2013, 15:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.201233-vjeēarja djeg djalin se nuk mėsoi pėrmendėsh KuraninBRITANI- Burgim tė pėrjetshėm dhe me njė detyrim pune prej 17 vitesh ėshtė dėnimi i marrė nga njė nėnė nė Britaninė e Madhe, e cila ēoi djalin e saj drejt vdekjes, pasi ky i fundit nuk mundi tė mėsonte pėrmendėsh pjesė tė librit tė shenjtė, Kurani.

Sara Ege, 33 vjeē, ėshtė dėnuar pėr vrasje, pasi u zbulua se kishte djegur djalin e saj 7- vjeēar. Sipas hetimeve, rezultoi se gruaja e kishte keqtrajtuar djalin e saj, Yaseen, pasi ai nuk kishte mundur tė mėsonte pėrmendėsh pjesė nga Kurani nė njė kohė tė shkurtėr.

Vendimi u dha nga njė Gjykatė nė Cardiff, e cila njė muaj mė parė kishte vėrtetuar fajėsinė e 33- vjeēares.

(er.nu/BalkanWeb)
http://www.balkanweb.com/bw_lajme2.php?IDNotizia=115931
PM
Top
Hera
Postuar nė: 09.01.2013, 16:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012Pastaj thone, jo eshte e mrekullueshme, fuqi te jashtzakoneshme ky liber se edhe

femijet e mesojne te terin permendesh (hafizet).. joooooooo po t'doket nese vjen

puna O ME MESU PEREMENDESH ''POEMEN '' E KURANIT JO ME VDEK edhe une e kisha

mesuuu se ē'ke me te smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 09.01.2013, 17:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Pse ,a islami apo kurani i kan fajet pse kjo psikopate e ka mbyt femijen e saj a Hera.kjo ngjarje ska te beje me islamin aspak:).eshte veper e shemtuar e nje te retarduare asgje me teper.
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 09.01.2013, 17:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010Cdo vrasje pa pergjigje dhe pa argumente, ose per tu mbrojtur qeverite i mvishen religjionit.

Vrasja e pesefisht ne Smilkove : Radikalet islamik ( edhe pse jankullovska nuk e dinte ma e para se cka eshte termi radikal islamik )

Aksidenti i fundit qe ndodhi ne shkolle ku vrau 28 persona apo ku te dij qfare : Personi duke qene i shendosh e mire, u shpall si i semur psiqik ( nuk ishte sulm radikal ) sepse fatmirsisht kishte ndodhur pa mjeker, se per ndryshe do ishte sulm radikal islamik.

Vrasja ne shtetet skandinave te parlamentit te te rrijve - Shteti ka lut personin qe te shpallet si i semur mendor e psiqik, dhe te mos e pranoj vrasjen ( sepse keta do te lekundnin baraspeshimin e shtetit ), gje te cilen ai e refuzoi dhe pranoi se eshte ne gjendje teper te mire shendetsore dhe i ka vrare ata nga ideologjit e tij, fatmirisht edhe ky person nuk kishte mjeker sepse do ishte sulm radikal.

Tani shtrohet pyetja, cila nene do te vriste foshnjen e saj, perveq nese do ishte e semure psiqikisht, apo nen ndikim droge e lendeve te tjera narkotike ? Perse duhet cdo akt te tille te ia mveshin gjithmone religjionit, sepse vetem religjioni nuk kunderpergjigjet, jane ata te cilet kane durim, presin derisa e drejta te del ne pah.


Me vjen keq per keta persona te cilet kane trurin te blockuar dhe korruptuar, ku cdo gje mundohen ti mveshin religjionit.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
arsimtari
Postuar nė: 09.01.2013, 18:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 460
Antari Nr: 24627
Bashkangjitur: 02.03.2010 Citim (Hera @ 09.01.2013, 17:00)
Pastaj thone, jo eshte e mrekullueshme, fuqi te jashtzakoneshme ky liber se edhe

femijet e mesojne te terin permendesh (hafizet).. joooooooo po t'doket nese vjen

puna O ME MESU PEREMENDESH ''POEMEN '' E KURANIT JO ME VDEK edhe une e kisha

mesuuu se ē'ke me te smil3dbd4e5e7563a.gif


Unė po ua japė edhe disa "fakte" alla Hera

Ne Tetove dhe rethine ka qindra hafizė tė rinj tė cilėt e kanė mėsuar Kur'anin pėrmendėsh (tė gjithė kanė "djegje tė shkallės sė tretė").
Poashtu ne Tetove gjatė kėtyre viteve kemi edhe disa qindra fėmij tė cilėt nga djegjet u janė nėnshtruar djegjeve dhe kanė vdekur.
Si rezultat i kėtyre torturave Mbi 1000 prindėr janė dėnuar me vdekje sepse i kane djegur femijėt e tyre.

Kjo ishte vetėm pėr Tetovė, a tė vazhdojė edhe pėr Shkup, Gostivar, Kumanovė, e pastaj edhe shtete tjera botėrore.

Apo thjesht ta lėmė qė Hera ka shikuar shumė humor nga "Kafeneja jone" smil4a8acd602a050.gif

dhe njė vrasje tė dyshimtė, mundohet tia mvesh Islamit.


----------------------------------------
"Fjalėt e keqdashėsit janė si qymyri, edhe nėse nuk tė djeg , pėrsėri tė nxin."
PM
Top
Princo
Postuar nė: 09.01.2013, 20:57
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 5953
Antari Nr: 22031
Bashkangjitur: 06.04.2009 Citim (arsimtari @ 09.01.2013, 19:24)

Unė po ua japė edhe disa "fakte" alla Hera

Ne Tetove dhe rethine ka qindra hafizė tė rinj tė cilėt e kanė mėsuar Kur'anin pėrmendėsh (tė gjithė kanė "djegje tė shkallės sė tretė").
Poashtu ne Tetove gjatė kėtyre viteve kemi edhe disa qindra fėmij tė cilėt nga djegjet u janė nėnshtruar djegjeve dhe kanė vdekur.
Si rezultat i kėtyre torturave Mbi 1000 prindėr janė dėnuar me vdekje sepse i kane djegur femijėt e tyre.

Kjo ishte vetėm pėr Tetovė, a tė vazhdojė edhe pėr Shkup, Gostivar, Kumanovė, e pastaj edhe shtete tjera botėrore.

Apo thjesht ta lėmė qė Hera ka shikuar shumė humor nga "Kafeneja jone" smil4a8acd602a050.gif

dhe njė vrasje tė dyshimtė, mundohet tia mvesh Islamit.

"Ja edhe nji lajm tjeter po sa ndegjuam injejti keshtu . nji plak mbi 90 vjet ka vdekur per shkak se femijt e tij ekan cuar me zor te agjeroj ditet e bardha , dhe te fal namaz" lajm pikllues ...!!

-Po ashtu edhe nji grua plak mbi moshen 90 vjecare ka vdekur se buri i saj ja ka vu hixhabin mbulesen me zor dhe nga pa dija ja ka zan frimen...


----------------------------------------
Bėhu ambicioz i diturisė, falės fisnik i shoqėrisė, rob falėnderues i Perėndisė,.....!
Aty ku s’ka moral, ligji nuk ka vlerė.”
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 09.01.2013, 21:22
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Hera @ 09.01.2013, 17:00)
Pastaj thone, jo eshte e mrekullueshme, fuqi te jashtzakoneshme ky liber se edhe

femijet e mesojne te terin permendesh (hafizet).. joooooooo po t'doket nese vjen

puna O ME MESU PEREMENDESH ''POEMEN '' E KURANIT JO ME VDEK edhe une e kisha

mesuuu se ē'ke me te smil3dbd4e5e7563a.gif

nauk se ta boj qefin,ama shaum e ngrohet ije...


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
ßina
Postuar nė: 09.01.2013, 21:23
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Mos e ka dhunu djalin kjo e smut, e per mi hi ne hater burrit rren qe e ka mbyt per mos msuarjen e kuranit e jo mos me ja qit rahmetlija te zezat ne fushe.

Kete psikopate se kisha lane me fol pa e vizitu naj psikologe.


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top
bukuroshi1
Postuar nė: 10.01.2013, 12:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 67
Antari Nr: 26920
Bashkangjitur: 29.09.2011 Citim (Hera @ 09.01.2013, 10:00)
Pastaj thone, jo eshte e mrekullueshme, fuqi te jashtzakoneshme ky liber se edhe

femijet e mesojne te terin permendesh (hafizet).. joooooooo  po t'doket nese vjen

puna O ME MESU PEREMENDESH ''POEMEN '' E KURANIT JO ME VDEK  edhe une e kisha

mesuuu se ē'ke me te  smil3dbd4e5e7563a.gif

mi goc mi rrufsh topat po pela qe qenke

pse skomentojsh ktu http://www.studentet.info/modules/ipboard/...showtopic=55605

Ky postim ėshtė ndryshuar nga bukuroshi1 nė 10.01.2013, 12:21
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 10.01.2013, 14:02
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012 Citim (extige_88 @ 09.01.2013, 11:26)
Tani shtrohet pyetja, cila nene do te vriste foshnjen e saj, perveq nese do ishte e semure psiqikisht, apo nen ndikim droge e lendeve te tjera narkotike ? Perse duhet cdo akt te tille te ia mveshin gjithmone religjionit, sepse vetem religjioni nuk kunderpergjigjet, jane ata te cilet kane durim, presin derisa e drejta te del ne pah.


Me vjen keq per keta persona te cilet kane trurin te blockuar dhe korruptuar, ku cdo gje mundohen ti mveshin religjionit.

Mundohesh shume ti po asnje fakt s'ke sjelle asnje fakt qe ajo nena te kete qene e semure psiqikisht nga droga pasi muslimanet nuk pine alkol(disa musliman shqiptar bejne perjashtime) e aq me pak te pine substanca nargotike.

Duhet te kete ndonje ideologji qe eshte droge per njeriun pasi njerezit ne pakistan djegin te riun te gjall,talebanet u presin hundet femijeve,i bejne djemte balerina,merr 90 vjecari vajze 15 vjecare etj.

Cila eshte dorga e vertet sipas teje ajo narkotike apo nje ideologji ne forme droge per njeriun.


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 14:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (igli_st @ 10.01.2013, 15:02)
Mundohesh shume ti po asnje fakt s'ke sjelle asnje fakt qe ajo nena te kete qene e semure psiqikisht nga droga pasi muslimanet nuk pine alkol(disa musliman shqiptar bejne perjashtime) e aq me pak te pine substanca nargotike.

Duhet te kete ndonje ideologji qe eshte droge per njeriun pasi njerezit ne pakistan djegin te riun te gjall,talebanet u presin hundet femijeve,i bejne djemte balerina,merr 90 vjecari vajze 15 vjecare etj.

Cila eshte dorga e vertet sipas teje ajo narkotike apo nje ideologji ne forme droge per njeriun.

Te lutem si njeri,mos ofendo Profetin e muslimaneve.Nese ti urren muslimanet shqiptare,lirisht largohu nga ky forum,sepse shumica e antareve jemi musliman.Keto fyerje ndaj Profetit te muslimaneve,as shkau me i felliqet nuk i ben.E tash,paramendo se ne ē'fare shkalle je ti.Kisha lutur stafin,te mos lejoj ē'faredo mbeturine te kete vend ne kete forum.

P.S.Kesaj bishe,dhe te tjereve si ky,u jan ofruar me qindra argumente per kete qe shkruan me larte,ama as qe duan t'e ndegjojne,vazhdijne me urrejtje dhe fyerje te pa zakonta.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
extige_88
Postuar nė: 10.01.2013, 14:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 317
Antari Nr: 25112
Bashkangjitur: 23.05.2010 Citim (igli_st @ 10.01.2013, 15:02)
Mundohesh shume ti po asnje fakt s'ke sjelle asnje fakt qe ajo nena te kete qene e semure psiqikisht nga droga pasi muslimanet nuk pine alkol(disa musliman shqiptar bejne perjashtime) e aq me pak te pine substanca nargotike.

Duhet te kete ndonje ideologji qe eshte droge per njeriun pasi njerezit ne pakistan djegin te riun te gjall,talebanet u presin hundet femijeve,i bejne djemte balerina,merr 90 vjecari vajze 15 vjecare etj.

Cila eshte dorga e vertet sipas teje ajo narkotike apo nje ideologji ne forme droge per njeriun.

Pse ti deshiron te thuash qe ata prifterinjte qe perdhunojn femijet kane fakte se jane te semure psiqik ? dot e me nxjeresh raportin e mjekut ketu ne kete forum ? Apo mos deshiron te me thuash se personi i cili vrau te gjithe forumin e te rijve parlamentar ne Norvegji ka raport mjeksor se eshte i semur psiqik ? Apo mos valle ndoshta ky i fundit i cili vrau 28 nxenes te shkolles fillore e cila edhe u quajt si nje masaker makabre pa piken e meshires shkoi dhe i vrau keta femije perse valle edhe kete e quajten te semure psiqik ? Do me japesh ketu raport mjeksor ? ne qoft se me gjen raportin mjeksor me vulen e mjekut ateher je i mireseardhur e pres raportin mjeksor per ndonjerin nga keto akte. Pse valle ketyre nuk ua mveshen fajin religjionit ? Mos me devijo nga tema, ateher te pres raport mjeksor per keta rastet dhe ateher ta jap doren sepse per mua keta jane argumente, jo : freesaysaboutreligion[.]com se nuk pijn uj ato.


----------------------------------------
I don't mind beeing busy, but i mind wasting my time..
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 16:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (blerim77 @ 09.01.2013, 11:09)
Pse ,a islami apo kurani i kan fajet pse kjo psikopate e ka mbyt femijen e saj a Hera.kjo ngjarje ska te beje me islamin aspak:).eshte veper e shemtuar e nje te retarduare asgje me teper.

Nuk e kisha fjalen une kishte apo nuk kishte fajin Islami, gruja ne emer Kuranint eshte thirre.

Pastaj i gjith Rajoni i Lindjes se Mesme eshte dhune, njerez te cilet duken si te

ēmendur e qe thirrin: "Allahu Akberr"..ku di une po njerez nga ky kumunitet

terrorizojne gjithandej globit njerezit e feve dhe besimeve tjera, apo rasti kur i

detyrojne bijat e tyre ende femije ne martesa burra pleq, apo rasti tjeter kur

kusherinjet e vijes se pare martohen, KJO ESHTE PRAKTIKIM I VETE KURANIT, une nuk

di arabisht edhe as shumica e planetit keta njerez jane kuptuesit dhe interpretuesit e

Kuranit, prandaj keto jane pasqyra e Islamit ne GJITHE GLOBIN dhe jo shqiptaret qe

jane te shortuar ne kete fe. Pema e shortuar asnjehre nuk e ka trungun e nje peme

natyral, prandaj shembull nuk eshte shorti po vete trungu i ISLAMIT PRA LINDJA E

MESEME DHE POPUJT ATJE.
PM
Top

Topic Options Faqe: (7) [1] 2 3 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio