Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (7) 1 [2] 3 4 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 33-vjeēarja djeg djalin se nuk mėsoi Kuranin
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 17:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (extige_88 @ 09.01.2013, 11:26)
Cdo vrasje pa pergjigje dhe pa argumente, ose per tu mbrojtur qeverite i mvishen religjionit.

Vrasja e pesefisht ne Smilkove : Radikalet islamik ( edhe pse jankullovska nuk e dinte ma e para se cka eshte termi radikal islamik )

Aksidenti i fundit qe ndodhi ne shkolle ku vrau 28 persona apo ku te dij qfare : Personi duke qene i shendosh e mire, u shpall si i semur psiqik ( nuk ishte sulm radikal ) sepse fatmirsisht kishte ndodhur pa mjeker, se per ndryshe do ishte sulm radikal islamik.

Vrasja ne shtetet skandinave te parlamentit te te rrijve - Shteti ka lut personin qe te shpallet si i semur mendor e psiqik, dhe te mos e pranoj vrasjen ( sepse keta do te lekundnin baraspeshimin e shtetit ), gje te cilen ai e refuzoi dhe pranoi se eshte ne gjendje teper te mire shendetsore dhe i ka vrare ata nga ideologjit e tij, fatmirisht edhe ky person nuk kishte mjeker sepse do ishte sulm radikal.

Tani shtrohet pyetja, cila nene do te vriste foshnjen e saj, perveq nese do ishte e semure psiqikisht, apo nen ndikim droge e lendeve te tjera narkotike ? Perse duhet cdo akt te tille te ia mveshin gjithmone religjionit, sepse vetem religjioni nuk kunderpergjigjet, jane ata te cilet kane durim, presin derisa e drejta te del ne pah.


Me vjen keq per keta persona te cilet kane trurin te blockuar dhe korruptuar, ku cdo gje mundohen ti mveshin religjionit.

Shume lufta jane bere per fe, ciladoqofte prej ketyre feve Abrahamike. Prandaj jane fe te deshtuara qe te gjitha. Sepse nuk kane arritur ta unifikojne racen njerezore por ta perēajne ate. Aq shume plage kane hapur gjate historise njerezore sa gjenerata te tera njerezish kane per ti vuajtur pasojat e krishterizmit qoft atije ortodoks, apo katolik, protestant, po ashtu besimit islam edhe tjerave.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 17:08
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (arsimtari @ 09.01.2013, 12:24)

Unė po ua japė edhe disa "fakte" alla Hera

Ne Tetove dhe rethine ka qindra hafizė tė rinj tė cilėt e kanė mėsuar Kur'anin pėrmendėsh (tė gjithė kanė "djegje tė shkallės sė tretė").
Poashtu ne Tetove gjatė kėtyre viteve kemi edhe disa qindra fėmij tė cilėt nga djegjet u janė nėnshtruar djegjeve dhe kanė vdekur.
Si rezultat i kėtyre torturave Mbi 1000 prindėr janė dėnuar me vdekje sepse i kane djegur femijėt e tyre.

Kjo ishte vetėm pėr Tetovė, a tė vazhdojė edhe pėr Shkup, Gostivar, Kumanovė, e pastaj edhe shtete tjera botėrore.

Apo thjesht ta lėmė qė Hera ka shikuar shumė humor nga "Kafeneja jone" smil4a8acd602a050.gif

dhe njė vrasje tė dyshimtė, mundohet tia mvesh Islamit.

Femijes nese imponohet dicka, ai nuk ka vullnet te lire eshte vec se femije. Si hafizit ne Tetove si ne Kazakistan i eshte imponuar qofte me dhune psikologjike qofte fizike brenda vete familjes se tije. Tani disa raste eskalojne dalin jasht kontrollit e disa tjera mbesin brenda familjes vec.

PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 17:11
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (ßina @ 09.01.2013, 15:23)
Mos e ka dhunu djalin kjo e smut, e per mi hi ne hater burrit rren qe e ka mbyt per mos msuarjen e kuranit e jo mos me ja qit rahmetlija te zezat ne fushe.

Kete psikopate se kisha lane me fol pa e vizitu naj psikologe.

Bina, e ka turturu femijen pse nuk te duket dhunim i integritetit personal turtura dhe frikesimi apo terrorizimi?
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 17:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (bukuroshi1 @ 10.01.2013, 06:19)
mi goc mi rrufsh topat po pela qe qenke

pse skomentojsh ktu http://www.studentet.info/modules/ipboard/...showtopic=55605

Mire t'bofshin, a i han pa rru a i rrun tash zgjidh vete. smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 17:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (xheem @ 10.01.2013, 08:34)
Te lutem si njeri,mos ofendo Profetin e muslimaneve.Nese ti urren muslimanet shqiptare,lirisht largohu nga ky forum,sepse shumica e antareve jemi musliman.Keto fyerje ndaj Profetit te muslimaneve,as shkau me i felliqet nuk i ben.E tash,paramendo se ne ē'fare shkalle je ti.Kisha lutur stafin,te mos lejoj ē'faredo mbeturine te kete vend ne kete forum.

P.S.Kesaj bishe,dhe te tjereve si ky,u jan ofruar me qindra argumente per kete qe shkruan me larte,ama as qe duan t'e ndegjojne,vazhdijne me urrejtje dhe fyerje te pa zakonta.

Askush nuk e ofendon as profetin as fene. Po cka ti bejshe qe ka fakt fyese sepse ka

fyer veten e tije. Nje profet ne moshen te mesme ka martu nje femije (Aishen), bazuar ne

pikepamjen e sotit del qe ka qene i dhene pas sex me femije pra nje PEDOFIL. Ose i

ka udhezuar njerzit te martohen me familjare te tyre te ngushta, pra nje predikues

INCESTI. Pra ka bere sex me me shume se nje grua , te tillet sote njihen si

MANIAK Seksual.... etj etj pse fyheni nuk e kuptojm ne, kur spo i mveshim asgje pos

ato qe ai ka bere dhe ka vepruar.

PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 20:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (Hera @ 10.01.2013, 18:20)


Ose i

ka udhezuar njerzit te martohen me familjare te tyre te ngushta, pra nje predikues

INCESTI. Pra ka bere sex me me shume se nje grua , te tillet sote njihen si
Nuk eshte udhezim i Profetit,sepse njeriu nuk eshte autor i Kur'anit Fisnik.


-Tema ne lidhje me martesen te cilen ti e konsideron "incest",eshte pershkruar e komentuar me dhjetra her,po ti si duket je antaresuar shume vone ne kete forum.Une do te mundohem t'a sqaroj ket ēeshtje,aq sa kam mundesi dhe kapacitet.
-Kjo dispozite e lejimit edhe pse eshte ne fuqi, nuk eshte obligim,detyrim;eshte e lejuar,por nuk je i/e obliguar,detyruar.Prioritet eshte largimi e marteses sipas gjakut,biles neper literatura te ndryshme Islame,hasim ne porosi te Pejgamberit a.s.i cili nxiste shoket e vet me keto fjale:"Largohuni (ne martese)mos u dobesoni".Permes largimit te marteses(sipas gjakut),njerezimi afrohen dhe njihen,miqesohen ne mes veti.
-Tek ne shqiptaret musliman,nuk eshte tradite,dmth,nuk martohen ne afersi te gjakut.Tash lind pyetja,pse kjo dispozite?

-Mendoj(nese dikush ka njohuri,le t'a sqaroje me mire)se kjo dispozite ka te bej me nje femer muslimane,e cila e ka te ndaluar martesen me tjeter mashkull pos me musliman.

All-llahu e din me se miri.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga xheem nė 10.01.2013, 20:38


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 10.01.2013, 20:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Hera @ 10.01.2013, 18:20)
Askush nuk e ofendon as profetin as fene. Po cka ti bejshe  qe ka fakt fyese sepse ka

fyer veten e tije. Nje profet ne moshen te mesme ka martu nje femije (Aishen), bazuar ne

pikepamjen e sotit del qe ka qene i dhene pas sex me femije pra nje PEDOFIL. Ose i

ka udhezuar njerzit te martohen me familjare te tyre te ngushta, pra nje predikues

INCESTI. Pra ka bere sex me me shume se nje grua , te tillet sote njihen si

MANIAK Seksual.... etj etj pse fyheni nuk e kuptojm ne, kur spo i mveshim asgje pos

ato qe ai ka bere dhe ka vepruar.

po edhe une e kuptoj qe ti je pederasti me i madh ne historine e forumit,qe ke hyre me nickname femre,dhe me sa e dim nuk je avokati i iglit,nese ti je e bija e klaus klinskit,ste kam faj,nese ti je rit me teoriat e freudit,ste kam faj,nese ti je natascha kampusch shqiptare,ste kam faj,masi aj te luti me te mire,qe ti ndalojsh fyerjet,nda pejgamberit tone,pra une te pershendes perzemersisht me kengen e zylquflies.....se vec kesaj katefories i takon ,a nese me replikon do te pershendes edhe me perzemersisht- o avokati iiglit
http://www.youtube.com/watch?v=IuUb43jf7H8


Ky postim ėshtė ndryshuar nga hubejb1 nė 10.01.2013, 20:44


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 20:45
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (Hera @ 10.01.2013, 18:20)
Askush nuk e ofendon as profetin as fene. Po cka ti bejshe qe ka fakt fyese sepse ka

fyer veten e tije. Nje profet ne moshen te mesme ka martu nje femije (Aishen), bazuar ne

pikepamjen e sotit del qe ka qene i dhene pas sex me femije pra nje PEDOFIL. Ose i


MANIAK Seksual.... etj etj pse fyheni nuk e kuptojm ne, kur spo i mveshim asgje pos

ato qe ai ka bere dhe ka vepruar.

Do te mundohem te pergjigjem edhe ne kete qe ti se quan OFENDIM",nese me pergjigjesh ne kete pyetje:Ne cilen periudhe te jetes,moshes njeriu me se shumti ka lakmi per seks,ne rini apo ne pleqeri?


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 21:00
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (Hera @ 10.01.2013, 18:08)
Femijes nese imponohet dicka, ai nuk ka vullnet te lire eshte vec se femije. Si hafizit ne Tetove si ne Kazakistan i eshte imponuar qofte me dhune psikologjike qofte fizike brenda vete familjes se tije. Tani disa raste eskalojne dalin jasht kontrollit e disa tjera mbesin brenda familjes vec.

-Sipas asaj qe ti quan imponim tek femijet,atehere,a nuk eshte imponim t'a vaksinojme,t'a dergojme ne ēerdhe,t'a dergojme ne shkolle ,t'a veshim e ē'veshim ,ta dergojme te mjeku,ta ushqejme femiun etj,per derisa ai ende eshte ne nje moshe qe nuk din te bej zgjedhje?
-Nese prinderit femiun e lene ne meshire te fatit,haj lere derisa sa te ritet e t'bej zgjedhjen vete,mos t'ja imponojme,ē'fare ardhmerie do te kete ky femije.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (xheem @ 10.01.2013, 14:37)
Nuk eshte udhezim i Profetit,sepse njeriu nuk eshte autor i Kur'anit Fisnik.


-Tema ne lidhje me martesen te cilen ti e konsideron "incest",eshte pershkruar e komentuar me dhjetra her,po ti si duket je antaresuar shume vone ne kete forum.Une do te mundohem t'a sqaroj ket ēeshtje,aq sa kam mundesi dhe kapacitet.
-Kjo dispozite e lejimit edhe pse eshte ne fuqi, nuk eshte obligim,detyrim;eshte e lejuar,por nuk je i/e obliguar,detyruar.Prioritet eshte largimi e marteses sipas gjakut,biles neper literatura te ndryshme Islame,hasim ne porosi te Pejgamberit a.s.i cili nxiste shoket e vet me keto fjale:"Largohuni (ne martese)mos u dobesoni".Permes largimit te marteses(sipas gjakut),njerezimi afrohen dhe njihen,miqesohen ne mes veti.
-Tek ne shqiptaret musliman,nuk eshte tradite,dmth,nuk martohen ne afersi te gjakut.Tash lind pyetja,pse kjo dispozite?

-Mendoj(nese dikush ka njohuri,le t'a sqaroje me mire)se kjo dispozite ka te bej me nje femer muslimane,e cila e ka te ndaluar martesen me tjeter mashkull pos me musliman.

All-llahu e din me se miri.

Njerezit jane autor te Kuranit, jo biles nje njeri por grup i tyre, nje njeri eshte autori ai eshte i ashtuquajturi Pegajmer, ndersa redaktor e lektor jane te jeret ata qe i grumbulluan te ashtu quajturat ajet nga njerez tjere qe i kishin mesuar ne forme te kengeve (permendesh) e deri tek ata qe mbledhe copat te shkruar ne lekura te ndryshme (forma si jane ruajtur shkrimet ne ate perjudhe kohore), deri tek Uthmani i cili e lekturoj dhe redaktoj ne ate forme qe kemi ne sot Kuranin.

Ndersa THUHET PO THEME PER SE DYTE THUHET,qe eshte liber i SHENJET por shenjtesin e tije deri sot askush nuk e ka vertetuar. Thjeshte disa njerez besojn se eshte i shenjet dhe e ka derguar Krijuesi me ndermjetesimin e nje Engjulli t'Zotit, dhe nje biri te njeriut qe u zgjodh gjoja si i derguar !!!! Asgje te vertetuar nuk ka.

Por e cuditshmja si mundet te jete Profet dikush nje person kaq SKANDALOZ,rrjedh nga nje familje skandaloze e kohes e deri me skandalin e premtimit te 72 Hyrive ne Xhennet smil3dbd4e29bbcc7.gif .
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:15
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (xheem @ 10.01.2013, 14:45)
Do te mundohem te pergjigjem edhe ne kete qe ti se quan OFENDIM",nese me pergjigjesh ne kete pyetje:Ne cilen periudhe te jetes,moshes njeriu me se shumti ka lakmi per seks,ne rini apo ne pleqeri?

I ashtuquajturi Profet duket ne dy perjudhat, ne fillim nis me nje grua me pervoje per te perfituar nga ajo, dhe pastaj ne moshen e tret kthehet tek femijet pra filloj jeten seksuale me nje gru me pervoje dhe pastaj n'pleqeri deshironte "mish t'fresket" .
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 10.01.2013, 21:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:12)
Njerezit jane autor te Kuranit, jo biles nje njeri por grup i tyre, nje njeri eshte autori ai eshte i ashtuquajturi Pegajmer, ndersa redaktor e lektor jane te jeret ata qe i grumbulluan te ashtu quajturat ajet nga njerez tjere qe i kishin mesuar ne forme te kengeve (permendesh) e deri tek ata qe mbledhe copat te shkruar ne lekura te ndryshme (forma si jane ruajtur shkrimet ne ate perjudhe kohore), deri tek Uthmani i cili e lekturoj dhe redaktoj ne ate forme qe kemi ne sot Kuranin.

Ndersa THUHET PO THEME PER SE DYTE THUHET,qe eshte liber i SHENJET por shenjtesin e tije deri sot askush nuk e ka vertetuar. Thjeshte disa njerez besojn se eshte i shenjet dhe e ka derguar Krijuesi me ndermjetesimin e nje Engjulli t'Zotit, dhe nje biri te njeriut qe u zgjodh gjoja si i derguar !!!! Asgje te vertetuar nuk ka.

Por e cuditshmja si mundet te jete Profet dikush nje person kaq SKANDALOZ,rrjedh nga nje familje skandaloze e kohes e deri me skandalin e premtimit te 72 Hyrive ne Xhennet smil3dbd4e29bbcc7.gif .

per fat te keq edhe une kam nje mendim per tye se shum ngajson me natascha kampusch


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:19
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (xheem @ 10.01.2013, 15:00)
-Sipas asaj qe ti quan imponim tek femijet,atehere,a nuk eshte imponim t'a vaksinojme,t'a dergojme ne ēerdhe,t'a dergojme ne shkolle ,t'a veshim e ē'veshim ,ta dergojme te mjeku,ta ushqejme femiun etj,per derisa ai ende eshte ne nje moshe qe nuk din te bej zgjedhje?
-Nese prinderit femiun e lene ne meshire te fatit,haj lere derisa sa te ritet e t'bej zgjedhjen vete,mos t'ja imponojme,ē'fare ardhmerie do te kete ky femije.

Qe qe, tash done ta krahasosh ushqimin me mesimin permendesh dhe me dhune qoft fizike deri ne vrasje apo psikologjike me frikesim etj, te Kuranit weeeeee.... Ushqimi eshte natyre, perderisa mesimi i Kuranit apo Bibles apo Tores APO E HARABELIT CIUUU CIUUUU-fakultativ varesisht cfar indoktrinimi ka familja ..eshte imponim se nuk ka ndonje vlere tjeter te domosdoshme per femijet aq me pak aq te vegjel dhe te pa fajeshem per tu indoktrinuar.
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 21:26
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:15)
I ashtuquajturi Profet duket ne dy perjudhat, ne fillim nis me nje grua me pervoje per te perfituar nga ajo, dhe pastaj ne moshen e tret kthehet tek femijet pra filloj jeten seksuale me nje gru me pervoje dhe pastaj n'pleqeri deshironte "mish t'fresket" .

Nejse,une t'a tregova te verteten,ama ti vazhdon me urrejtje.Haj se t'vjen fundi edhe ty,dhashte ZOTI sa ma shpejte.Une ne menyre korrekte e miqesore t'a sqarova,kurse ti nga mllefi,urrejtja qe ke ndaj Islamit dhe muslamenve,vazhdon te sillesh ne menyre ē'njerezore.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (hubejb1 @ 10.01.2013, 14:43)
po edhe une e kuptoj qe ti je pederasti me i madh ne historine e forumit,qe ke hyre me nickname femre,dhe me sa e dim nuk je avokati i iglit,nese ti je e bija e klaus klinskit,ste kam faj,nese ti je rit me teoriat e freudit,ste kam faj,nese ti je natascha kampusch shqiptare,ste kam faj,masi aj te luti me te mire,qe ti ndalojsh fyerjet,nda pejgamberit tone,pra une te pershendes perzemersisht me kengen e zylquflies.....se vec kesaj katefories i takon ,a nese me replikon do te pershendes edhe me perzemersisht- o avokati iiglit
http://www.youtube.com/watch?v=IuUb43jf7H8

Pse jargavni ju pas Kimit, mua nuk m'intereson ok. E ti dhe keto tjeret lutnu Allahut ta fal Kimin nga zjarri i xhennemit dhe te jete nji nga 72 Hyrit... :lol :

Sa per temen nuk keni cfar te thoni as argumentoni sepse vete tregtari i ashtuquajtur Profet ju ka kap MAT, ka aq shume fakte skandaloze rreth figures se tij, sa qe nuk dine nga as cka te thuash por thjeshte beheni nervoz pa arsye. Nese beson ne nje figure te tille ok besoni nuk ju ndalon kush, POR THJESHTE FAKTET THUAN KESHTU.

PM
Top

Topic Options Faqe: (7) 1 [2] 3 4 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio