Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


Faqe: (7) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit »  ( Kalo tek postimi i parė i palexuar ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 33-vjeēarja djeg djalin se nuk mėsoi Kuranin
Foks_Ecc
Postuar nė: 10.01.2013, 21:27
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:15)
I ashtuquajturi Profet duket ne dy perjudhat, ne fillim nis me nje grua me pervoje per te perfituar nga ajo, dhe pastaj ne moshen e tret kthehet tek femijet pra filloj jeten seksuale me nje gru me pervoje dhe pastaj n'pleqeri deshironte "mish t'fresket" .

hahaha cfar logjike....nejse, vec kur e sheh me cfar logjike i shohin gjerat injorantet, mjafton, nuk ka nevoje per te komentuar me teper.

Keshtu e shoh se per njerez te palogjikshem nuk eshte Islami prandaj do kete kundershtar.

E keni verejtur kush eshte kunder diturise, vetem injoranti, kush eshte kunder te mires vetem i keqi, kush eshte kunder zinase vetem zinaqari, kush eshte kunder te Vertets vetem Kijafiri ( mbuluesi i saj, i cili e mbulon te verteten ose nga injoranca ose nga nje qellim qe Islami ja ndalon te arije ate ). Tek njera kategori jane disa qe kundershtojne Islamin.

Llukmani a.s. e kane pyetur: " Pse je kaq i urte ne gjykimin e gjerave dhe kaq sakte i gjykon ?" Thote" Duke i pa si gjykojne te paditurit, une vetem te kunderten e tyre e bej "

p.s.
Sot shkenca psikologjike ka vertetuar se njeriu i sheh dhe i gjykon gjerat si e ka te pergatitur perceptimin e informacioneve qe i paraqiten ne sistemin nervor. Nese nje njeri eshte i ndikuar shume nga seksi dhe pornografia, gjithecka ne jeten e dikuj i duket se per shkaqe seksuale vepron. Ose me qarte, kur te paraqiten figura te ndryshme , iluzioni jot te paraqet ai/ajo cfar je, prandaj gjerat njeriu i gjykon nga ajo cfar eshte vet, cfar ka ne brendine e saj/tij.

Fotografi e jashtme

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 10.01.2013, 21:36


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 21:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:19)
Qe qe, tash done ta krahasosh ushqimin me mesimin permendesh dhe me dhune  qoft fizike deri ne vrasje apo psikologjike me frikesim etj, te Kuranit  weeeeee.... Ushqimi eshte natyre, perderisa mesimi i Kuranit apo Bibles apo Tores APO E HARABELIT CIUUU CIUUUU-fakultativ varesisht cfar indoktrinimi ka familja  ..eshte imponim se nuk ka ndonje vlere tjeter te domosdoshme per femijet aq me pak aq te vegjel dhe te pa fajeshem per tu indoktrinuar.

Fjala ishte per imponim,sepse ju quani imponim nje femije te cilin prinderit e edukojne ne frymen Islame,kurse ate qe e dukoni ne rrugen e milloshit nuk e quani imponim,por mbureni.


C'fare frikesimi...Me miljona e miljona hafiza ka patur,ka dhe do te kete kjo bote.Te gjithe me krenari dhe kenaqesi mbart(i/e)n ne gjoksat e tyre,Kur'anin,fjalen e Krijuesit Apsolut.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga xheem nė 10.01.2013, 21:38


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:34
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (xheem @ 10.01.2013, 15:26)
Nejse,une t'a tregova te verteten,ama ti vazhdon me urrejtje.Haj se t'vjen fundi edhe ty,dhashte ZOTI sa ma shpejte.Une ne menyre korrekte e miqesore t'a sqarova,kurse ti nga mllefi,urrejtja qe ke ndaj Islamit dhe muslamenve,vazhdon te sillesh ne menyre ē'njerezore.

smil3dbd4d6422f04.gif Larg qofte s'ka as mllef askund ne shkrimin time, aq me pak urrejtje se as qe di me urrejt.

Nuk eshte urrejtje nese themi, qe Tregtari i Shpallur Profet proklamoj incestin, pedofilin, poligamin, merak n'robresha t'luftes etc etc..

Sa per fund ska fund jeta ska fund asnjehere, ska as gjykim as asgje nga ato gjerat palidhje qe proklamojne fete abrahamike.

Fundi vec erdhi per ata qe proklamuan keto fe, qoft per Mosiun e qofte per Jezusin qe lindi nga nje e virgjer (buhaaaa sen pa lidhje) po koha ashtu ishte Maria o dasht me thon qashtu se ndryshe e kishin mbyt me gur n'rruge nejse.. qofte per Muhamedin edhe ai vdiq edhe kurgjo kekrujt e humbi mbreterin edhe frontin nuk e qartesoj se kush ta trashigonte u bene luftra per front ne mes te shokit ma te ngush te tij edhe djalit te axhes ma shkurt vete dic e belat i la prapa... smil3dbd4e5e7563a.gif
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 10.01.2013, 21:39
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:27)
Pse jargavni ju pas Kimit, mua nuk m'intereson ok. E ti dhe keto tjeret lutnu Allahut ta fal Kimin nga zjarri i xhennemit dhe te jete nji nga 72 Hyrit... :lol :

Sa per temen nuk keni cfar te thoni as argumentoni sepse vete tregtari i ashtuquajtur Profet ju ka kap MAT, ka aq shume fakte skandaloze rreth figures se tij, sa qe nuk dine nga as cka te thuash por thjeshte beheni nervoz pa arsye. Nese beson ne nje figure te tille ok besoni nuk ju ndalon kush, POR THJESHTE FAKTET THUAN KESHTU.

po mamir mas Kimit se mas naj lope qe ska identitet as karakteer per asnise,paj bile ajo far kimi mi qendron besnik budallallekut te vet,sea shtu ben miliona,por qellimi ke te kenga ,zluquflie,qe te ngajn ti shum,pamas....

sa pe temen asgje ske thene ,vec urejtje ke shpreh,po shihet qe je avokati iglit,po shihet se sa shum acounta posedon nje person ne kette forum....

shum interesante eshte kur nje askushi nje hic nje bubashvab,mundohet te kritikoj nje person,pishtarin ndricues,nje njeri te cilin e krejt bota e njeh ...dha ata qe e besojn dhe ata qe se besojn kan respekt per te,,,,,por vec funderinat mundohen te shtembrojn .......
vertet ju jeni si qymyri ,ku nuk djegni ,,e nxini


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 10.01.2013, 21:41
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Sot shkencat psikologjike ka vertetuar se njeriu i sheh dhe i gjykon gjerat si e ka te pergatitur perceptimin e informacioneve qe pastaj i paraqiten ne sistemin nervor. Nese nje njeri eshte i ndikuar shume nga seksi dhe pornografia, gjithecka ne jeten e dikuj i duket se per shkaqe seksuale vepron. Ose me qarte, kur te paraqiten figura te ndryshme , iluzioni jot te paraqet ai/ajo cfar je, prandaj gjerat njeriu i gjykon nga ajo cfar eshte vet, cfar ka ne brendine e saj/tij.
Njeriu qe eshte vet i prishur ne moral, gjerat ashtu i shikon.

Tani nese i tregon kesaj se Profeti .a.s. ka martuar edhe nje grua qe ka patur nje semundje te rende qe ka len ere te keqe ( pasi askush nuk e ka martuar ), maniaket seksuale ( sic tha vet) do ia shpifin Profetit.s.v.s se ai ka patur " Fetish" erat e keqija gjate seksit. Pra, gjykimi i Profetit.s.vs. nga ky kendveshtrim i gjerave, vijen si rezultat i asaj cfar ata jane. Por jo edhe i Profetit.s.v.s por edhe njerezve tjere kur i gjykon pa diturine dhe faktet, e argumentet, arsyet e veprimit etj.
Vetem nje maniak seksual i shikon tjeret ashtu.

Fotografi e jashtme

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 10.01.2013, 21:41


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
hubejb1
Postuar nė: 10.01.2013, 21:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2205
Antari Nr: 17672
Bashkangjitur: 02.10.2008 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:34)
smil3dbd4d6422f04.gif Larg qofte s'ka as mllef askund ne shkrimin time, aq me pak urrejtje se as qe di me urrejt.

Nuk eshte urrejtje nese themi, qe Tregtari i Shpallur Profet proklamoj incestin, pedofilin, poligamin, merak n'robresha t'luftes etc etc..

Sa per fund ska fund jeta ska fund asnjehere, ska as gjykim as asgje nga ato gjerat palidhje qe proklamojne fete abrahamike.

Fundi vec erdhi per ata qe proklamuan keto fe, qoft per Mosiun e qofte per Jezusin qe lindi nga nje e virgjer (buhaaaa sen pa lidhje) po koha ashtu ishte Maria o dasht me thon qashtu se ndryshe e kishin mbyt me gur n'rruge nejse.. qofte per Muhamedin edhe ai vdiq edhe kurgjo kekrujt e humbi mbreterin edhe frontin nuk e qartesoj se kush ta trashigonte u bene luftra per front ne mes te shokit ma te ngush te tij edhe djalit te axhes ma shkurt vete dic e belat i la prapa... smil3dbd4e5e7563a.gif

edhe prindet tu deken ,ose kan me dek dha kan me lan nje bela pas...


----------------------------------------
"Thuaj: me All-llahun, argumentet dhe Pejgamberin e Tij talleni. Mos u arsyetoni, keni bėrė kufėr pasiqė ishit besimtarė". (Et-Teube: 65-66).
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (Foks_Ecc @ 10.01.2013, 15:27)
hahaha cfar logjike....nejse, vec kur e sheh me cfar logjike i shohin gjerat injorantet, mjafton, nuk ka nevoje per te komentuar me teper.

Keshtu e shoh se per njerez te palogjikshem nuk eshte Islami prandaj do kete kundershtar.

E keni verejtur kush eshte kunder diturise, vetem injoranti, kush eshte kunder te mires vetem i keqi, kush eshte kunder zinase vetem zinaqari, kush eshte kunder te Vertets vetem Kijafiri ( mbuluesi i saj, i cili e mbulon te verteten ose nga injoranca ose nga nje qellim qe Islami ja ndalon te arije ate ). Tek njera kategori jane disa qe kundershtojne Islamin.

Llukmani a.s. e kane pyetur: " Pse je kaq i urte ne gjykimin e gjerave dhe kaq sakte i gjykon ?" Thote" Duke i pa si gjykojne te paditurit, une vetem te kunderten e tyre e bej "

p.s.
Sot shkenca psikologjike ka vertetuar se njeriu i sheh dhe i gjykon gjerat si e ka te pergatitur perceptimin e informacioneve qe i paraqiten ne sistemin nervor. Nese nje njeri eshte i ndikuar shume nga seksi dhe pornografia, gjithecka ne jeten e dikuj i duket se per shkaqe seksuale vepron. Ose me qarte, kur te paraqiten figura te ndryshme , iluzioni jot te paraqet ai/ajo cfar je, prandaj gjerat njeriu i gjykon nga ajo cfar eshte vet, cfar ka ne brendine e saj/tij.

Fotografi e jashtme

So logjike fakt eshte, kush ishte gruaja e pare e Muhamedit nje e ve ?! Apo jo?
Po Aisha cka ishte nje femije.

Nejse e kemi fjalen per gra me "kuror" se spo flasim per roberesha, tipi dukej shume merakli biles edhe PERTEJ BOTEN E MENDONTE ME PLOTE VIRGJERESHA TE BUKURA QE VEC I SHEREBJEN ATIJE DHE PASUESVE TE TIJE..;
Muhamedit figura e tije eshte nje njeri i KOHES QE E JETOJ. Kaq eshte mendimi im.

Tani per dikend mund te jete edhe vete Zoti, le te jete e drejta e besimit eshte e lire sic eshte edhe e drejta e shprehjes.p.s lidhur me kete: Sot shkenca psikologjike ka vertetuar se njeriu i sheh dhe i gjykon gjerat si e ka te pergatitur perceptimin e informacioneve qe i paraqiten ne sistemin nervor. Nese nje njeri eshte i ndikuar shume nga seksi dhe pornografia, gjithecka ne jeten e dikuj i duket se per shkaqe seksuale vepron. Ose me qarte, kur te paraqiten figura te ndryshme , iluzioni jot te paraqet ai/ajo cfar je, prandaj gjerat njeriu i gjykon nga ajo cfar eshte vet, cfar ka ne brendine e saj/tij.''

Prandaj une the qe Muhamedi nuk ishte asgje tejter pos njeri sepse i thirri ne besim besimtaret duke i joshur ne radhe te pare ne epsh, dhe duke ju premtuar po ashtu virgjeresha ne boten tjeter. Fillozofia e tije dukej nje lloj stili i jetes se nje maniaku seksual.Kjo ishte brendia e te ashtuquajturit "profet" arab.


Ky postim ėshtė ndryshuar nga Hera nė 10.01.2013, 21:46
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 10.01.2013, 21:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007S'ke faj, edhe injoranca eshte shprehje. Prandaj je e lire te shprehesh. Nuk thash gje.


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 21:44
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:34)
smil3dbd4d6422f04.gif Larg qofte s'ka as mllef askund ne shkrimin time, aq me pak urrejtje se as qe di me urrejt.

Nuk eshte urrejtje nese themi, qe Tregtari i Shpallur Profet proklamoj incestin, pedofilin, poligamin, merak n'robresha t'luftes etc etc..

Sa per fund ska fund jeta ska fund asnjehere, ska as gjykim as asgje nga ato gjerat palidhje qe proklamojne fete abrahamike.

Fundi vec erdhi per ata qe proklamuan keto fe, qoft per Mosiun e qofte per Jezusin qe lindi nga nje e virgjer (buhaaaa sen pa lidhje) po koha ashtu ishte Maria o dasht me thon qashtu se ndryshe e kishin mbyt me gur n'rruge nejse.. qofte per Muhamedin edhe ai vdiq edhe kurgjo kekrujt e humbi mbreterin edhe frontin nuk e qartesoj se kush ta trashigonte u bene luftra per front ne mes te shokit ma te ngush te tij edhe djalit te axhes ma shkurt vete dic e belat i la prapa... smil3dbd4e5e7563a.gif

Edhe milloshi thonte se nuk ka fund jeta,ama perfundoi si qen..me zi se qeni..

Urrejtje...edhe milloshi nuk urrente..edhe pjella e milloshit nuk urren..Ai qe s'urren,nuk ofendon, edhe po qe se nuk pranon argumente.Ai qe s'urren,nuk ofendon shumicen e popullit te vet qe i parket kesaj feje.Qe per profet njeh Muhammedin...E ju e shani,e ofendoni.Po as milloshi dhe fara e tij kete qe ben ti,dhe disa te tjere nuk ,e beri.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (xheem @ 10.01.2013, 15:44)
Edhe milloshi thonte se nuk ka fund jeta,ama perfundoi si qen..me zi se qeni..

Urrejtje...edhe milloshi nuk urrente..edhe pjella e milloshit nuk urren..Ai qe s'urren,nuk ofendon, edhe po qe se nuk pranon argumente.Ai qe s'urren,nuk ofendon shumicen e popullit te vet qe i parket kesaj feje.Qe per profet njeh Muhammedin...E ju e shani,e ofendoni.Po as milloshi dhe fara e tij kete qe ben ti,dhe disa te tjere nuk ,e beri.

Individet vdesin vete jeta si e tille jo,perderisa ka vdek edhee ZOTI (Jezusi) I TE KRISHTERVE, edhe profeti i Muslimaneve,etj smil3dbd4dbc14f3f.gif

Milloshi ishte plehe, dhe kishte mardhanje shume te mira me Arabin Sudite, Katar, Siri, Irak e disa keshtu shtetesh muslimane.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Hera nė 10.01.2013, 21:53
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 21:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (Foks_Ecc @ 10.01.2013, 15:44)
S'ke faj, edhe injoranca eshte shprehje. Prandaj je e lire te shprehesh. Nuk thash gje.

Nuk di mund te jem injorante une apo mund te jesh injornat ti ? Nuk dime, ti me thua

mua e une te theme ty, nuk ka ndonje pergjigjeje definitive smil3dbd4d4e4c4f2.gif smil3dbd4e5e7563a.gif Hetimet vazhdojne smil3dbd4e1748cc9.gif
PM
Top
Foks_Ecc
Postuar nė: 10.01.2013, 21:58
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 6983
Antari Nr: 6604
Bashkangjitur: 27.03.2007Shume zanzi je Hera. Ama replikat i ke per te nenforumi argetime. Qeshim se bashku atje. Se krejt gjerat i shikon nga kendi i pornografise.

Mua me behet qejfi qe paske nda kohe edhe ne studentet.info te futesh, se duke ndejt vetem neper web faqe qe te krijojne ashtu iluzioni qe i sheh gjerat, nuk ben se gabosh ne gjykime.

p.s
Me fal, une nuk te thash injorante, ti e the vetes. Nese te them injorante ateher dy veta i themi njerit, une te thom ty dhe ti vetes.

Haj me lule per sonte.

Ky postim ėshtė ndryshuar nga Foks_Ecc nė 10.01.2013, 22:00


----------------------------------------
Pa diturinė s'kuptohet e vėrteta
Pa diturinė s'largohet e meta
Pa diturinė vlerė nuk ka jeta
PM
Top
xheem
Postuar nė: 10.01.2013, 22:04
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006 Citim (Hera @ 10.01.2013, 22:52)
Individet vdesin vete jeta si e tille jo,perderisa ka vdek edhee ZOTI (Jezusi) I TE KRISHTERVE, edhe profeti i Muslimaneve,etj smil3dbd4dbc14f3f.gif

Milloshi ishte plehe, dhe kishte mardhanje shume te mira me Arabin Sudite, Katar, Siri, Irak e disa keshtu shtetesh muslimane.

-Jezusi dhe Muhammedi jane krijesa,ē'do krijese do t'a shijoj vdekjen.Prandaj nuk kemi pse t'e habitemi me vdekjen e tyre(edhe pse Isai nuk ka vdek).
-C'do krijese do te vdes...ama disa krijesa ngordhin....
-Tash ē'ka ka lidhje se me ē'shtete ka patur lidhje milloshi...Milloshi kishte lidhje edhe me te gjitha shtetet jo muslimane,ama neve shqiptareve musliman na urrente ashtu siē na urren ti.


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 22:05
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (Foks_Ecc @ 10.01.2013, 15:58)
Shume zanzi je Hera. Ama replikat i ke per te nenforumi argetime. Qeshim se bashku atje. Se krejt gjerat i shikon nga kendi i pornografise.

Mua me behet qejfi qe paske nda kohe edhe ne studentet.info te futesh, se duke ndejt vetem neper web faqe qe te krijojne ashtu iluzioni qe i sheh gjerat, nuk ben se gabosh ne gjykime.

p.s
Me fal, une nuk te thash injorante, ti e the vetes. Nese te them injorante ateher dy veta i themi njerit, une te thom ty dhe ti vetes.

Kushdo qe lexon per jeten dhe vepren e profetit arab, dhe e shehe objektivisht ndihet i turperuar me figuren e tije.Nje i devijuar, nuk ke cka thua me shume. Ndersa personat qe merren me pornografi sot nuk veteshpallen si profet, dhe ne njerezi tjere e dime qe jane te degjeneruar.
Ndersa nje i degjeneruar te veteshpallet profet i Zotit kjo ndodhe vec ne Lindje te Mesme, dhe e besojn disa nga popujt me injorant dhe te varfer ne bote.
PM
Top
Hera
Postuar nė: 10.01.2013, 22:06
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 324
Antari Nr: 27390
Bashkangjitur: 26.05.2012 Citim (Foks_Ecc @ 10.01.2013, 15:44)
S'ke faj, edhe injoranca eshte shprehje. Prandaj je e lire te shprehesh. Nuk thash gje.

Ja ku ke thene, nuk ke nevoje te kerkosh falje Foks. Ndoshta pleqeria e ka bere te veten dhe harron me shume. Ska problem, perpiqem t'ju kuptoj. smil3dbd4d6422f04.gif
PM
Top

Topic Options Faqe: (7) 1 2 [3] 4 5 ... E fundit » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio