Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pyetje Logjike, Logjike
Genius.D
Postuar nė: 13.01.2013, 22:37
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1643
Antari Nr: 18720
Bashkangjitur: 26.11.2008Pergjigjja e pare e sakte fiton titullin "Studenti me i mire i Harvardit"

Detyrė logjike: Pyetja qė ėshtė gabuar nga 90% e studentėve tė Harvardit

Nuk ėshtė me rėndėsi se ku studioni, por kėtu do tė sfidoheni me njė pyetje logjike qė do ta shihni se sa jeni intelegjent.
Nė fakt, gjysma e studentėve nė universitetet mė prestigjioze, janė pėrgjigjur gabim nė kėtė pyetje tė thjeshtė:

- Nėse njė dorzė e baseballit dhe njė top kushtojnė 1,10 $, kurse dorza ėshtė njė dollar mė e shtrenjtė se topi, sa e ka koston topin?

Mendohni mirė, dhe bėhuni tė ndershėm dhe shkruane pėrgjigjen e parė qė e mendoni nė koment.


----------------------------------------
Kur te kthehesh ne shtepi nese me gjen duke studiuar te lutem me zgjo nga gjumi
( v ) PRIZREN ( v )
MANCHESTER UNITED BEST TEAM
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 13.01.2013, 23:35
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008sa studentet e dobt i paska harvardi :) , genius pergjigjja e sakt esht 0.05 dollar topi e doreza 1.05, ket pyetje e kam parashtru me heret ne nje tem qe quhej matematika logjikeps. mos mendo se vertet e besoj se 90% e studentve e kan gabu edhepse shum leht mund tgabohet se shumica pergjigjen se topi kushton 0.10 qe dmth se esht pergj e gabuar se ateher doreza i bje tkushtoj 1.10 dhe total del 1.20
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio