Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ja vrasen Djalin per nje gervishtje te makines
GuriShipes
Postuar nė: 19.01.2013, 12:10
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010Babai i 22- vjeēarit Erjon Lilaj, qė humbi jetėn dy ditė mė parė nga goditjet me thikė, kėrkon nga drejtėsia shqiptare qė tė reagojė pėr rastin e djalit tė tij.
Ismail Lilaj rrėfen pėr Gazetėn Shqiptare se nėse shteti nuk reagon siē duhet pėr vrasjen e djalit tė tij, atėherė atij dhe djemve tė tjerė do u duhet qė tė marrin hak tek vrasėsi pėr vdekjen e Erjonit.

Pėr Ismailin nuk ėshtė aspak e lehtė qė tė thotė kėto fjalė, duke menduar se nuk kanė kaluar shumė orė nga vdekja e djalit tė tij.

Me lot nė sy, babai i katėr fėmijėve rrėfen pėr GSH momentin e dhimbshėm kur i thanė pėr djalin e tij, tė cilin jo vetėm qė e kishin goditur me thikė, por edhe me levė mbrapa kokės.

“Jemi tė shkrumbuar fare. Mė mirė tė mė kishte rėnė njė bombė, sesa mė ndodhi kjo gjėmė me djalin”.

Familjarėt e Erjonit kėrkojnė vetėm drejtėsi nga shteti shqiptar, duke pritur edhe arrestimin e autorit tė ngjarjes. Ndėrkohė, policia ka vėnė nė pranga 52-vjeēarin Sherif Lata dhe djalin e tij, 27-vjeēarin Besard Lata. Burime nga policia bėjnė me dije se po punojnė pėr arrestimin e autorit tė tretė tė kėsaj ngjarjeje, 23-vjeēarit Sebastian Lata.

22-vjeēari Erjon Lilaj humbi jetėn dy ditė mė parė nė Spitalin Ushtarak, pėr shkak tė plagėve tė marra nga goditjet me thikė. Ngjarja ka ndodhur rreth orės 15:00 tė ditės sė enjte.

“E mora vesh, sepse djalin ma vranė para shtėpisė. Djali ishte konfliktuar me babanė e dy djemve tė rinj”, thotė babai i Erjonit. “Gjithēka ka nisur pėr njė gėrvishtje makinash. Nuk arrij ende ta kuptoj se si ka mundėsi qė nė kėtė vit qė jetojmė, nė kėtė shekull tė ri, nė 100-vjetorin e Pavarėsisė, njė burrė i moshuar, bashkė me djemtė e tij arrin tė vrasė njė djalė tė ri me thikė, pėr njė gėrvishtje makine. Ne mendojmė se ata e kanė planifikuar vrasjen e djalit tim, pėrderisa kanė marrė tė tre thikat dhe kanė shkuar tė vrasin djalin tim”.
------------------------------------------------------------------------------------------

Keto Fatkeqesi ndodhin neper vendet ku Njerzimi ska me qka te miret dhe hapi i pare esht forca dhe fyerjet me ton te ashper ndaj bashkekombasit te vet.
Keto ngjarje kohen e fundit me vrasje dhe therje me thik ne Shqiperi jane ber Top hite !!!!!

Shqiptaret per pak e shum e mbysin bashkekombasin e vet por jo armikun e vertet .
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio