Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Lapidari i UĒPMB-sė do tė zhvendoset?!
Zedka
Postuar nė: 19.01.2013, 22:58
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010Nė mbledhjen e sapo pėrfunduar tė udhėheqjes sė dy shoqatave tė veteranėve tė luftės tė UĒPMB-sė, e organizuar me kėrkesė tė Prishtinės dhe tė Tiranės, ėshtė vendosur qė tė propozohet zhvendosja e lapidarit tė UĒPMB-sė nga sheshi i Preshevės nė oborrin e xhamisė, ose tė Shtėpisė sė Kulturės sė kėtij qyteti, transmeton Koha lajmin e mediave serbe.

Nesėr nė orėn 11.00, nė njė mbledhje tė caktuar me liderėt e 6 partive politike tė shqiptarėve tė Luginės, do tė prezantohet ky vendim, transmeton gazeta serbe Blic.

Pritet qė pas kėsaj mbledhjeje tė njoftohet Qeveria e Serbisė dhe nga ajo tė kėrkohen disa ditė pėr zbatimin teknik tė kėtij vendimi.

Nė mbledhjen e posa pėrfunduar ka prezantuar edhe pėrfaqėsuesi i OSBE-sė.

Po sot, lidhur me fatin e lapidarit tė dėshmorėve tė UĒPMB-sė, ishte mbledhur lidershipi politik shqiptar i Luginės sė Preshevės, por marrja e vendimit ėshtė prolonguar pėr nesėr.


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top
Zedka
Postuar nė: 19.01.2013, 23:00
Quote Post


Zedka
*****

Posti: Antarė
Postime: 3722
Antari Nr: 25726
Bashkangjitur: 05.12.2010GABIM TRASHANIK ANI NE OBORRIN E XHAMIS smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif smile5u87yu45y.gif


----------------------------------------
Te perpiqesh shume, nuk mjafton gjithmone, per te evituar perfundimet e gabuara!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio