Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Skandal, BDI bėn biznes me rusėt dhe grekėt
alb_te
Postuar nė: 27.01.2013, 23:20
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Pėr foto tė kėtij lajmi Makborba e ka shfaqur zėvendės kryeminstrin, Musa Xhaferi

Sipas portalit Makborba pasi qė dy funskionar tė BDI-sė e kanė kuptuar se OKTA do ti shitet kompanisė Gazpromet, menjėherė kanė urdhėruar drejtorėt tė fondit pensional, qė tė sjellin vendim pėr shtijen e aksioneve, tė cilat i posedon fondi pėr kompanit private tė afėrta me BDI-nė. Kėto askione mund tė shkojn deri nė 11%, kurse nė berzė shiten pėr 630.000 euro.

Prej tė mėrkurės, tė 30 janarit, gjithnjė sipas Makborba, ėshtė mėsuar se aksionet do tė vlejnė dy herė mė shumė, kurse Gazpromneft do ti ofrohen nė njė bllok me ēmimin prej 4.000.000 euro.

Ky ėshtė njė kriminalitet i madh ka thėnė pėr Makborba, njė ish-drejtor i Agjensionit shtetėror pėr Antikorrupsion./Almakos
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio