Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> SHEJH HAMZA JUSUF tegon nje ngjarje
FLAMUR_07
Postuar nė: 28.01.2013, 04:18
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 771
Antari Nr: 10777
Bashkangjitur: 07.11.2007.


Shejh Hamza Yusuf tregon njė ngjarje:
Tani ne kemi njerėz tė cilėt hyjnė online, komentojnė, (bėhen sikur janė) dijetarė tė mėdhenj, tregojnė ēka ėshtė hallall e ēka ėshtė haram, kush ėshtė musliman e kush jo,
Kjo ėshtė koha nė tė cilėn jetojmė, ku njerėzit nuk e shikojnė punėn e tyre.
Ata janė tė preokupuar me ēdo gjė tjetėr pėrpos punės sė tyre.
Shiko punėn tėnde!!

Unė isha me njėrin nga dijetarėt, shejh Es-Sawi(?) dhe ne ishim nė Kaliforni,
Dhe njė njeri i tha atij ēka mendon rreth kėsaj e asaj, e ai iu pėrgjigj diēka, ndėrsa ky njeri i thotė por Allahu thotė: “E kush nuk gjykon me atė qė zbriti All-llahu, ata janė mohues” (5:44).

Shejh Sawi, ai ėshtė hafiz i Kur’anit, i thotė,
Mashallah, a mund tė ma kujtosh cili ėshtė ajeti para kėtij?
Dhe ai nuk tha asgjė (pėr pėrgjigje).
Ai i tha, cili ėshtė ajeti pas kėtij, sepse dua tė di kontekstin. Ai nuk tha asgjė.
(Shejh Sawi) I tha, o vėlla me ēka merresh?
Ai i tha, unė jam automekanik.
Shejhu i tha, rregullo makina [e mos u merr me fetva].


BIOGRAFIJA

http://www.ehli-suneti.com/biografi-te-dij...suf-hanson.html


----------------------------------------
PEOPLE GET THE GOVERNMENT THEY DESERVE
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio