Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> | Opsione BDI-ja me Serbinė si jarani me dashninė
alb_te
Postuar nė: 28.01.2013, 17:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Bashkimi Demokratik pėr Integrim (BDI) qė dje ka reaguar lidhur me vizitėn nė Shkup tė kryeministrit serb, Ivica Dacic. Nėpėrmjet Artan Grubi, nė cilėsinė e shefit tė Kabinetit tė kryetarit tė BDI-sė, Ali Ahmeti, kjo parti vlerėsoi se kjo vizitė tani nuk mund tė quhet kontribut nė pėrmirėsimin e marrėdhėnieve ndėrfqinjėsore mes Maqedonisė dhe Serbisė.

Por nė opinionin nė Maqedoni vazhdojnė pėrkujtimet pėr vizitėn qė kohė mė parė bėri Minisitri i Mbrojtjes i Maqedonisė, Fatmir Besimi, kuadėr po nga BDI, Serbisė dhe gjithė nivelet qė takoi me atė rast. Mė e pėrfolura nga ajo vizitė ishte fakti se Ministri Besimi i BDI-sė isht i pari zyrtar i huaj qė u takua me shefin e shtatmadhorisė serbe, njė gjeneral qė kishte marrė pjesė edhe nė luftėn e Kosovės dhe pėr tė cilin kishte kontestime edhe brenda Serbisė nėse ishte korrekte qė njė aso kuadro tė udhėheq me ushtrinė serbe, nė kohė kur Serbia synon euro-integrimet. Takimi me njė ministėr tė huaj, aq mė tepėr edhe shqiptar, e shpėtoi Lubisha Dikoviēin nga kontestimet e atėhershme tė brendshme.

Kėto marrėdhėnie tė freskėta tė BDI-sė me shtetin fqinj Serbinė pėrkujtojnė nė marrėdhėniet komplekse tė jaranisė (dashurisė jashtė kurorės) tė cilat pėrshkruhen nė gurrėn dhe folklorin shqiptar. Prej atyre sjelljeve dhe marrėdhėnieve me tė cilat mė sė shumti ngjason ky qėndrim ėshtė; jarani mund ti shkon dashnores por ajo nuk guxon tė vijė te shtėpia e tij pasi ende nuk janė nė kurorė. Ashtu BDI-ja nėpėrmjet ministrave tė saja mund ti shkojė dhe ti japė shumė Serbisė por kur ajo i vie kėtu i prishė punė para elektoratit./Almakos
PM
Top
digjital
Postuar nė: 28.01.2013, 19:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 61
Antari Nr: 24067
Bashkangjitur: 24.12.2009Dacic Bdi-se , shkrk qerim apapapap 100 me 0


----------------------------------------
edhe une kam qene ne mal - me ba dru
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 28.01.2013, 23:32
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012 Citim (digjital @ 28.01.2013, 13:16)
Dacic Bdi-se , shkrk qerim apapapap 100 me 0

e vetmja partis shqiptare qe reagoi kunder Dacicit ishte BDI,askush tjeter nuk reagoj.Kursse deklarata e Dacicit kunder BDI-se sdi pse ty ta ka be qejfin,cfar injoranta jeni,cudi.
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 29.01.2013, 13:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Cka fituat qe reaguat.bollni me reagime,veprime duhet veprime o pellumb.ju qe 10 vite ne politike vetem reagoni ne leter e kur nuk vepruat ne praktik.nejse skeni faj ju,ashtu popull jemi na qe reagojme cdo here e kur nuk veprojme.djali i milloshit erdh ne maqedoni e krahasoi ucpmb-ne me al kaiden e ju ende reagoni .sa kot e kot politikan kemi ncncnc
PM
Top
Armati
Postuar nė: 29.01.2013, 14:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 634
Antari Nr: 9745
Bashkangjitur: 23.09.2007 Citim (trimi.80 @ 29.01.2013, 00:32)
e vetmja partis shqiptare qe reagoi kunder Dacicit ishte BDI,askush tjeter nuk reagoj.Kursse deklarata e Dacicit kunder BDI-se sdi pse ty ta ka be qejfin,cfar injoranta jeni,cudi.

BDI nė vend qė tė reagojė, si pjesė e qeverisė ėshtė dashur tė ndėrmarrė hapa konkret qė deri tek kjo vizitė tė mos vijė fare (nėse ka kapacitet tė tillė). Si pjesėmarrėse nė qeveria, ajo ėshtė edhe bashkėorganizatore e pritjes me nderimet mė tė larta shtetėrore e ushtarake tė Daēiqit, andaj edhe deklarimet apo reagimet e tilla janė sa pėr sy e faqe, sa pėr tė manipuluar, pjesė e tė tė manipuluarve si duket jeni edhe Ju i nderuar.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio