Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> | Opsione Ojdaniq pranon krimet ndaj shqiptarėve
alb_te
Postuar nė: 28.01.2013, 18:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Gjykata e Hagės ka bėrė tė ditur se ish-gjenerali serb i ushtrisė sė Jugosllavisė, Dragolub Ojdaniq, ka pranuar dėnimin prej 15 vjetėsh burgim, pėr shkak tė krimeve ndaj shqiptarėve tė Kosovės, nė vitin 1999.

“Shpreh keqardhjen time tė sinqertė pėr tė gjithė ata qė kanė vuajtur nga sjellja pėr tė cilėn jam dėnuar”, ka thėnė Ojdaniq, i cili ka tėrhequr apelin e tij pėr aktgjykimin e shkallės sė parė, tė shqiptuar mė 26 shkurt tė vitit 2009.

Mė tėrheqjen e apelit ndaj vendimit, i cili e ka bėrė fajtor pėr dėbim tė dhunshėm tė banorėve shqiptarė nga Kosova, Ojdaniq ka pranuar veprėn e kryer, pėr tė cilėn ėshtė ngarkuar sė bashku me gjashtė zyrtarė tė lartė politikė, ushtarakė dhe policorė tė Serbisė.

“Pranoj plotėsisht tė gjitha gjetjet nė gjykim. E gjitha ēfarė mė mbetet ėshtė tė shėrbej dėnimin”, ka deklaruar Ojdaniq.

Ai ka shėrbyer si shef i shtabit tė pėrgjithshėm tė ushtrisė sė Jugosllavisė nga viti 1998 deri mė 2000.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio