Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kerry konfirmohet si Sekretari i ri i Shtetit Amer
alb_te
Postuar nė: 30.01.2013, 09:55
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Senatit amerikan konfirmoi tė martėn mbrėma emėrimin e senatorit John Kerry nė postin e Sekretarit tė Shtetit, pak orė pasi kandidatura e tij ishte miratuar nga komisioni i Senatit pėr Marrėdhėniet me Jashtė.

Zoti Kerri, 67 vjeē, ėshtė veteran i luftės sė Vietnamit; senator i shtetit Masachustes qė prej vitit 1985, kryetar i Komisionit pėr Marrėdhėniet me Jashtė, dhe ish-kandidat presidencial nė zgjedhjet e vitit 2004. Presidenti Barak Obama emėroi zotin Kerry muajin e kaluar pėr tė zėvendėsuar Hillary Clintonin nė krye tė Departamentit tė Shtetit.

Nė seancėn dėgjimore pėr konfirmimin e tij javėn e kaluar, zoti Kerry tha se Shtetet e Bashkuara duhet tė vendosin rregull nė politikat fiskale pėr tė vazhduar tė mbeten udhėheqės nė botė. Ai tha se mė shumė se kurrė, politika e jashtme ėshtė politikė ekonomike. (INA)
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio