Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Thaēi: ‘Takova ‘shefin’ e Ahmetit’
babarekes
Postuar nė: 30.01.2013, 16:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009Zgjedhjet e ardhshme lokale kanė qenė nė fokusin e bisedės 40 minutėshe mes kryeministrit Gruevski dhe kreut tė PDSH-sė Menduh Thaēi. Ky i fundit pas takimit deklaroi se pėr shumė gjėra vazhdon tė mos pajtohet me Gruevskin, por ka edhe ēėshtje pėr tė cilat pajtohen, me kėtė rast pėrmendi prioritetin e euro-integrimeve. Thaēi ka kėrkuar nga Gruevski angazhim si qeveri pėr zgjedhje tė lira dhe demokratike.

“Biseduam pėr zgjedhjet lokale. Qėndrimi ynė ishte se qeveria mban pėrgjegjėsinė kryesore qė zgjedhjet tė jenė fer, korrekte deh demokratike. E pėrkujtova kryeministrin se shumė zyrtarė tė lartė ėt BDI-sė qė kanė funksione tani, nuk janė tė dėnuar por lėndėt e tyre kanė ngelur nėpėr sirtarė tė gjykatėsve. Po ashtu implikimet e ndryshme tė drejtuesve ėt institucioneve tė shtetit siē ėshtė kryeshefi i policisė Tetovė-Gostivar u ofron njerėzve mito qė ti blejnė votat e maqedonasve pėr Tetovė. Pėrfundimisht u morėm vesh qė tė ketė njė komunikim mes shtabeve zgjedhore qė tė mos ketė ngatėrresa gjatė fushatės, ngatėrresa teknike”, tha Menduh Thaēi, kryetar i PDSH-sė.

Thaēi u shpreh se nuk e sheh tė arsyeshme qė tė takohet me kreun e integristėve Ali Ahmetin, pasi tha se takon shefin Ahmetit, qė sipas tij ėshtė Nikolla Gruevski. Thaci madje tha se pas zgjedhjeve lokale tė cilat partia e tij do ti fitoj kundrejt BDI-sė me sė paku njė votė mė tepėr, atėherė do tė kėrkoj zgjedhje tė parakohshme parlamentare.

“Mendoj se PDSH-ja do ta fitoj BDI0-nė nė kėto zgjedhje me sė paku njė votė mė tepėr dhe pastaj sigurisht kėrkesa e PDSH-sė do tė jetė qė ėt ketė zgjedhje parlamentare tė parakohshme. Ka pas shumė iniciativa qė tė takohem me zotin Ahmeti por seriozisht pa cinizėm unė kam zgjedh qė tė takohem me shefin zotit Ahmeti. Shef i zotit Ahmeti ėshtė Nikolla Gruevski. Dhe nuk kam pse tė takohem me 100 parti, nuk ėshtė kjo ēėshtje e koalicioneve apo marrėveshjeve por partia e cila e ka nė dorė qeverisjen e mbanė pėrgjegjėsinė”, deklaroi Menduh Thaēi, kryetar i PDSH-sė.

Ndryshe takimi i sotėm Gruevski Thaēi ishte i pari pas pesė vjetėve ndėrprerje tė komunikimit zyrtarė mes dy ish partnerėve tė koalicionit qeveritarė, gjatė periudhės 2006-2008, kur PDSH-ja u bė pjesė e qeverisė.http://www.youtube.com/watch?v=yHMYc4U_8PE...player_embedded


Ky postim ėshtė ndryshuar nga babarekes nė 30.01.2013, 17:00


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 30.01.2013, 16:54
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=pIanYqaxhW8


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
hamurabi
Postuar nė: 30.01.2013, 17:46
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 2519
Antari Nr: 17776
Bashkangjitur: 07.10.2008Sipas ksaj del se shefi i Ahmetit esht shef edhe i Thacit. Pastaj ky mendu thaci dikur thoshte seasnjeher sbej koalicion me Gruevskin e tani takohet per qejf. Tema(t) e takimit: Integrimet euroatlantike, me ket tem bdi naj ka be bardh, te flasesh per eurointegrime dhe tjesh ne koalicion me Gruevskin nuk shkon, tash edhe ky tjetri takohet me pengesen kryesore dhe thon se eurointegrimet qenkan qellimi kryesor. Bdi harron se esht pjes e qeveris, Thaci harron se Gruevski esht kryeminister. E dyta, nje vot me shum se bdi? cilat vota? te romve,te boshnjakve apo te maqedonasve?? nuk mund bdi-s ti pranohen ato vota dhe e drejta per tu thirr ne shumicen e votave shqiptare dmth ose e para ose e dyta se tdyja bashk nuk shkojn
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 30.01.2013, 18:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009
http://www.youtube.com/watch?feature=playe...d&v=795xV_Xlc7g


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
GuriShipes
Postuar nė: 30.01.2013, 18:33
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 760
Antari Nr: 25617
Bashkangjitur: 16.11.2010opaaa jashaa mbaje menduh , mbas 5 vite takim me shefin !!
i pershendes me kete kenge smil3dbd4dbc14f3f.gif


ma shum no coment

http://www.youtube.com/watch?feature=playe...e&v=VdJvaPwU0C0
PM
Top
blerim77
Postuar nė: 30.01.2013, 19:16
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 507
Antari Nr: 19513
Bashkangjitur: 13.01.2009Te dy e keni shef dhe kariera e juaj " politike" pikerisht nvaret nga shefi i juaj nikolla gruevski.ndryshe sdo te ishin shqiptaret ne ket gjendje te mjerueshme.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio