Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Njė shkollė nė SHBA lejoi nxėnėsit qė tė falen
SIZIFI
Postuar nė: 30.01.2013, 20:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 171
Antari Nr: 7390
Bashkangjitur: 15.05.2007Njė shkollė nė SHBA lejoi nxėnėsit qė tė falin namaz

Shkolla e mesme amerikane “ Parkdale High School” ka bėrė njė precedent nė praktikėn arsimore kur ka lejuar qė nxėnėsit tė falin namaz gjatė kohės sė aktiviteteve mėsimore. Nxėnėsit vetėm duhet tė tregojnė se ka hyrė koha e namazit dhe nga mėsimi mund tė dalin pa problem pėr t`u falur.
Cheryl J. Logan drejtor i shkollės qė ėshtė nė afėrsi tė Washingtonit, ka pranuar se nė bazė tė rritjes sė numrit tė nxėnėsve mysliman njė vendim i kėtillė ka qenė logjik. Megjithatė, nxėnėsit nuk mund tė dalin thjeshtė dhe bash lehtė nga mėsimi.
Secili fėmijė qė dėshiron qė t`i kryej obligimet islame duhet qė tė sjell leje nga prindi dhe njashtu duhet qė tė kanė nota tė mira.
Ashtu siē tha Logan, nė shkollė tė drejtėn pėr tu larguar nga shkolla pėr t`u falur e kanė fituar vetėm dhjetė nxėnės.
Megjithatė, ekzistojnė edhe kundėrshtar tė kėsaj praktike. Disa mendojnė se shkolla ėshtė njė institucion laik, dhe nė tė nuk duhet tė ketė vend pėr fenė, ndėrsa tė tjerėt mendojnė se dalja nga shkolla mund tė keqpėrdoret edhe nga fėmijėt tjerė.
Kritikuesit e caktuar frikėsohen se kjo praktikė mund tė zgjerohet edhe nė shkollat tjera nė SHBA.

Pėrktheu dhe pėrshtati: Hamdi Nuhiju
Burimi:avaz.ba
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio