Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> REAGIM
alb_te
Postuar nė: 31.01.2013, 11:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012REAGIM

Me sulmin vandal mbi jetėn e aktivistit, z. Engjėll Buxhaku, tė shtabit zgjedhor tė kandidatit tė pavarur pėr komunėn e Dibrės, z. Ibrahim Kollari, qė ndodhi para disa ditėve, BDI dhe z. Ali Ahmeti dha shenjėn e parė se kėtė fushatė zgjedhore e kanė nisur me mesazhet e frikėsimit tė shqiptarėve dhe tė kėrcėnimit tė rivalėve tė partisė sė tij, veēmas kur bėhet fjalė pėr kandidat tė pavarur shqiptar.


DSHM-ja e cila jep pėrkrahje kandidaturės sė pavarur tė z. Ibrahim Kollarit, duke besuar se ėshtė njeriu mė i pėrshtatshėm pėr udhėheqjen e komunės sė Dibrės, BDI-sė dhe z. Ali Ahmetit ja tėrheq vėrejtjen seriozisht qė ta zbardh kėtė rast dhe tė prononcohet vet para mediave kur dihet se z. Gėzim Ostreni ėshtė nė strukturat e BDI-sė dhe pjesė e shtabit zgjedhor, pėr tė qartėsuar se ėshtė i rastit apo implikim i drejtpėrdrejtė i Shtabit zgjedhor.

DSHM-ja kėrkon urgjentisht qė djali i z. Gėzim Ostrenit, Ilir Ostreni tė dalė para organeve tė drejtėsisė dhe t’i jepet dėnimi mė drakonik, qė tė jetė shembull pėr tė gjitha ata qė bėhen pjesė e lojės kėrcėnuese se nė fund ka llogari dhe ndėshkim.

Gjithashtu informojmė opinionin se DSHM-ja nuk pranonon lotėt e krokodilit kur BDI-ja sulmon rivalin e tij politik PDSH-n per ekceset zgjedhore tė 2008, ndėrsa nė 2013 mesazhet kėrcėnues pėr shqiptarėt qė nuk janė nė ombrellėn e BDI-sė dhe partive unitariste jenė prezente pa filluar fushata zgjedhore.

DSHM-ja pėr incidentin e krijuar e ka informuar OSBE-n, Komisionin Europian, Ambasadėn Amerikane nė Shkup, Kongresin dhe State Departmentin amerikan.

Kryetar,
Xhevat Sherifi
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 31.01.2013, 13:24
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Fotografi e jashtme
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 31.01.2013, 13:25
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Edhe fotografohen edhe sulmojnė!

Teuta Arifi kandidate e BDI-sė pėr Tetovėn nė fotografi me Ibrahim Kolarin kandidat i pavarur per kryetar komune nė Dibėr, kryetari i shtabit i tė cilit ditė mė parė u sulmua nga djali i Gėzim Ostrenit bashkėpartiak i Tetuta Arifit!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio