Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ibrahimi nga PDSH: Tala Xhaferi ka nxjerrė revole,
alb_te
Postuar nė: 31.01.2013, 17:13
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Ibrahimi nga PDSH: Tala Xhaferi ka nxjerrė revole, ka dashur tė vriste njerėz nė zgjedhjet e 2008-ės..


Shkup – Akuza dhe ofendime tė rėnda u shkėmbyen sot mes deputetėve tė PDSH-sė dhe BDI-sė gjatė seancės kuvendore ku u shtruan pyetjet e deputetėve. Orhan Ibrahimi akuzoi kreun e grupit parlamentar tė BDI-sė Talat Xhaferin pėr dhunė tė ushtruar gjatė fushatės zgjedhore tė vitit 2008. E menjėhershme ishte kundėrpėrgjigjja e Xhaferit, i cili theksoi se ėshtė ironike tė marrėsh akuza pėr krim nga njė kryekriminel siē e quajti ai Ibrahimin.

“Ka bėrė krim, ėshtė i akuzuar, ka nxjerr revole, ka dashur tė vriste njeri! Dhe s’ka kėtu pėrse tė na e marrė fjalėn kryetari ose pėr ndėrhyrje procedurale”, tha Orhan Ibrahimi, PDSH.

“Ėshtė ironike qė kryekrimineli tė akuzojė pėr krim, duke pasur parasysh faktin se nė shtėpinė time nė vitin 2008 para fushatės zgjedhore ėshtė hedhur mjet shpėrthyes. Edhe njėherė them; ironia ėshtė kur kryekrimineli tė bėn akuza pėr krim”, kundėrpėrgjigjet Talat Xhaferi, BDI.

Situata kulmoi me ndėrhyrjen e shefit tė grupit parlamentar tė PDSH-sė Imer Aliu.

“Pasi e mban mend mirė 2008-ėn, e mban mend t’i se kush ta shkuli mjekrėn dhe ta dha fytyrės atė l**h, ė..? Pėrpiqu tė kujtohesh, dhe do tė tė kujtohet se kush ka qenė”, tha Imer Aliu, PDSH.

Ndėrkohė deputeti Bekim Fazliu, duke iu drejtuar ministres sė brendshme Gordana Jankullovska rreth rastit ‘Monstra’, e pyeti atė nė mėnyrė direkte nėse planifikon apo jo tė japė dorėheqjen nga posti, pėr ēėshtje morale. Ndėr pyetjet e shtruara ishin edhe ato se sa ėshtė i gatshėm pushteti qė tė ofrojė zgjedhje tė lira dhe demokratike; sa ėshtė numri i shqiptarėve tė cilėve qė nga viti 2008 e kėtej u ėshtė ndėrprerė ndihma sociale dhe pse?/./Alsat-m-Shqipmedia/
PM
Top
eros_77
Postuar nė: 31.01.2013, 17:43
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 554
Antari Nr: 3906
Bashkangjitur: 09.11.2006Shum po du me dite kush ja ka shkul mjekren dhe ja ka dhan ftyres leshin TALATIT ;))
PM
Top
babarekes
Postuar nė: 01.02.2013, 00:48
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 9383
Antari Nr: 23715
Bashkangjitur: 13.11.2009 Citim (eros_77 @ 31.01.2013, 18:43)
Shum po du me dite kush ja ka shkul mjekren dhe ja ka dhan ftyres leshin TALATIT ;))

Bash ene un kom qiff ta diii hmm


----------------------------------------
Mbeturinat flasin keq per mua...Plehrat e besojne...!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 01.02.2013, 10:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012Ja se si Imer Aliu i PDSH e legjitimon dhunen qe e kane ushtruar mbi partite tjera shqiptare ne 2008,ja deklarata e tij dhene ne kuvend,nga goja e vet :

Situata kulmoi me ndėrhyrjen e shefit tė grupit parlamentar tė PDSH-sė Imer Aliu.

“Pasi e mban mend mirė 2008-ėn, e mban mend t’i se kush ta shkuli mjekrėn dhe ta dha fytyrės atė l**h, ė..? Pėrpiqu tė kujtohesh, dhe do tė tė kujtohet se kush ka qenė”, tha Imer Aliu, PDSH.
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 01.02.2013, 10:21
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012heheeh trimi.80 vu ka hi tuta hheheeh
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 01.02.2013, 12:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012o Imer Aliu doren ua japim juve se kur eshte ne pyetje per ti sakatosur shqiptaret ne zgjedhje me polici jeni njėsha,dhe e keni deshmu ne 2008,bile ja edhe krenohesh para parlamentit,cfar fjalori keni,edhe ala keni ftyre me kerku vota,cudi!
PM
Top
trimi.80
Postuar nė: 01.02.2013, 12:17
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 1157
Antari Nr: 27127
Bashkangjitur: 17.01.2012o Imer Aliu doren ua japim juve se kur eshte ne pyetje per ti sakatosur shqiptaret ne zgjedhje me polici jeni njėsha,dhe e keni deshmu ne 2008,bile ja edhe krenohesh para parlamentit,cfar fjalori keni,edhe ala keni ftyre me kerku vota,cudi!
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio