Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ne shkolle te mesme,nuk dijne shrim lexim...
xheem
Postuar nė: 01.02.2013, 08:40
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Kete lajm teper shqetesues e solla tek rubrika "Kronike e zeze".Shkollat e mesme diplomojnė analfabet

Nė klasėn e 10 mėsojnė me Abetare, sepse nuk dinė tė shkruajnė as emrat e tyre.

Njė raport i programit televiziv Jeta nė Kosovė i bėrė para disa vitesh pėr analfabetizmin nė shkollat e mesme deri tek nxėnėsit e kėlasve tė 13ta ėshtė shqetėsues tė jetė edhe mė real nė ditėt e sotme.

Gjersa shkollat e Kosovės ua kanė ndaluar tė drejtėn e shkollimit vajzave me shami pėr shkak tė insistimit tė tyre pėr tė respektuar kėtė parim fetar ato vazhdojnė edhe mė tej tė nxjerrin nxėnės qė s’dinė tė shkruajnė as emrin e tyre dhe pėr mė tepėr ato llogariten siē raporti i quan "tė pa aftė".Kliko per te shiquar videon.

http://ekuiliber.com/?p=32497


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio