Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vrasjen ne Neumarkt e kreu dhendri...
xheem
Postuar nė: 01.02.2013, 10:03
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Nė Neumarkt tė Gjermanisė ka ndodhur njė vrasje e dyfishtė siē kanė raportuar mediet gjermane, por pa treguar identitetin e tė vrarėve dhe kryesit tė kėsaj vepre tė tmerrshme. Gazetari i Bota Sot ka arritur sot nė qytetin e Neumarkt pėr tė mėsuar mė hollėsisht rreth kėsaj tragjedie. Pėr gazetėn “Bota sot” familjarėt kanė konfirmuar se ėshtė vrarė me thikė djali Ramush Rama 26 vjeēar nga Podujeve dhe babi i tij Bejtush Rama 65 vjeēar. Sipas versionit tė familjarėve thuhet se Ramushi i cili ėshtė fejuar para pak kohėsh donte tė takohej me tė fejuarėn, rreth orės 15.00 kishte mbėrritur nė banesėn e tij dhe brenda banesės ishte vetėm babi i tij, dhe pas njė kohe rreth orės 16.15 minuta vrasėsi qė ėshtė nga Prekazi i Skenderajt Sejdi Kodra e ka hapur derėn qė ende nuk dihet se nė ēfarė forme dhe papritmas e ka sulmuar viktimėn e parė Ramushin dhe i ka shkaktuar plagė tė menjėhershme vdekjeprurėse dhe menjėherė ka kaluar nė dhomėn tjetėr ku ka sulmuar edhe viktimėn tjetėr dhe i ka shkaktuar plagė qė nuk ka mundur tė mbijetoj. Vrasėsi ishte dhėndėr i kėsaj familje, por ishte ndarė nga gruaja e tij, ishte i njohur pėr policin pėr aktivitetet e tij kriminale dhe sipas familjarėve kishte kėrcėnuar disa herė ish gruan se do ti vras familjarėt e saj. Policia e shtetit ende nuk ėshtė dal me ndonjė version zyrtar derisa tė kryhet obduksioni i dy viktimave.


http://www.botasot.info/kronike-e-zeze/208...-kreu-dhenderi/


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio