Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dyshohet se Sopen e vrane gruja dhe te bijat
xheem
Postuar nė: 01.02.2013, 10:09
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 884
Antari Nr: 2590
Bashkangjitur: 04.09.2006Bashkėshortja dhe dy vajzat e tij janė tė dyshuarat e vetme lidhur me vdekjen e Hamdi Sopės, zyrtar pėr informim nė Qeverinė e Kosovės. Pistat e hetimit kanė zgjeruar dyshimet duke marrė parasysh provat qė janė gjetur nė banesėn e tė ndjerit Sopa. Ky i fundit ka rėnė nga kati i nėntė i ballkonit tė tij, tė martėn pasdite. Por, para se tė hidhej, ai kishte marrė nė trup tri goditje me thikė nė pjesėn e pėrparme tė trupit.

Hetuesit kanė gjetur thikėn nėn lavatriqe nė banjė dhe gjurmėt e gjakut kah ka ecur i ndjeri.

Bashkėshortja dhe dy vajzat, ndėrkaq, kanė deklaruar gjatė marrjes nė pyetje, se familjari i tyre ėshtė vetėvrarė duke u hedhur nga ballkoni. “Hetuesia dyshon qė ai ėshtė goditur me thikė nė banjė, e mė pas ai ka ecur nėpėr korridor dhe ka pėrfunduar nė ballkonin e banesės prej nga ėshtė hedhur. Gjatė rrugės qė e ka pėrshkuar nė banesėn, kemi gjetur shenja gjaku”, ka thėnė njė burim i gazetės i afėrt me rastin.

Pėrveē tri goditjeve nė pjesėn e pėrparme tė trupit, tė cilat sipas raporteve tė para tė ekzaminimit tė trupit tė pajetė, nuk kanė qenė vdekjeprurėse, ekzaminimet kanė treguar se i ndjeri Sopa ka pasur edhe njė prerje tė vogėl nė shuplakėn e dorės... (Shkrimin e plotė mund tė lexoni nė numrin e sotėm tė gazetės Zėri)
http://www.zeri.info/artikulli/1/2/67224/g...-e-vrane-sopen/


----------------------------------------
"Zemra ėshtė si njė enė.Mendohu mirė para se tė fusėsh diēka aty".
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio