Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nga Sarajeva ne kembe ne Trebinje
SIZIFI
Postuar nė: 01.02.2013, 18:59
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 171
Antari Nr: 7390
Bashkangjitur: 15.05.2007Haxhiu e kapėrceu Jablanicėn, sonte do tė flejė nė Mostar


Senad Haxhiq nga Banovica i cili ka ecur nė kėmbė deri nė Meke dhe Vukovar, para katėr ditėve ėshtė nisur nga Sarajeva nė Trebinje, pėr tė vizituar varrin e tė ndjerit Srxhan Aleksic, i cili nė vitin 1993 i ka shpėtuar nga vdekja bashkėvendėsen e tij boshnjake, Alena Gluhoviqa.

Haxhiq i ka kapėrcyer me shpejtėsi fėmijėt e Sarajevės, ndėrsa ekipi i ynė e ka nxėnė nė dalje tė Jabllanicės kur ėshtė nisur drejt Mostarit.
‘ Nė kėtė mision jam nisur me qėllimin se i ndjeri Srxhan Aleksic ka tentuar qė me trupin e tij tė mbroj boshnjaken Alena Gluhoviq. Do tė eci nga 220 deri nė 250 km tėrėsisht ku nė ditė do tė kaloj nga 30 deri nė 40 km. Deri nė Trebinje do tė mė duhen shtatė deri nė tetė ditė’- tha Haxhiq.
Ka shtuar se pėrcjell selamet e sinqerta dhe pėrshėndetjet babait tė Srxhanit-Rade, selame kėto nga Jabllanica, kantoni i Tuzllės dhe njė shkollė fillore nga Bradine.
‘ Rade ėshtė i lumtur se do ta vizitoj dhe ai ėshtė duke me pritur. Kur do tė mbėrrij nė Trebinje, fillimisht do ta vizitoj atė dhe pastaj bashkėrisht do tė shkojmė tek varri i djalit tė tij pėr tu lutur pėr shpirtin e tij.’ ka thėnė Haxhiq.
Haxhiq brenda ditės do tė ecė, ndėrsa iu ėshtė siguruar qė natėn ta kaloj afėr Mostarit.

Pėrktheu dhe pėrshtati: Hamdi Nuhiju
Burimi:avaz.ba
PM
Top
papardon
Postuar nė: 02.02.2013, 13:05
Quote Post


Miku i ri
*

Posti: Antarė
Postime: 6
Antari Nr: 27678
Bashkangjitur: 02.02.2013I lumte, Zoti i ndihmofte
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio