Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tre shqiptarė tė vrarė nė Siri, .
igli_st
Postuar nė: 01.05.2013, 07:42
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Tre shqiptarė tė vrarė nė Siri. A ekziston njė xhihad edhe nė Shqipėri?

Deri mė tani numėrohen tre tė rinj shqiptarė, qė me vullnetin e tyre kanė shkuar pėr tė luftuar nė Siri kundėr presidentit Bashar al- Assad.

Gazeta Mapo ka vizituar familjet e tre viktimave, pėr tė kuptuar mė shumė se ēfarė i shtyu ata tė shkojnė drejt Sirisė.

Tre viktimat janė Ermal Xhelo nga Vlora, Anri Maliqi, nga Tirana dhe Denis Jangulli, nga Dibra.

Ajo qė tė habit ėshtė rasti i Anri Maliqit, qė falej nė xhaminė e Unazės sė Re. Aty predikon Abdurrahim Balla, ish- ligjėrues nė xhaminė e Rrugės sė Kavajės.

Pranon hapur se nuk ka asnjė lidhje me Komunitetin Mysliman, e madje ėshtė i revoltuar me kėtė institucion. “Ky komunitet nuk pėrfaqėson myslimanėt e po vjedh pronat e tyre”, akuzon Abdurrahimi, duke thėnė se qėndrimet e tij i dinė tashmė tė gjithė.

Kur pyetet pėr Anri Maliqin dhe vrasjen e tij gjatė luftės nė Siri, imami e cilėson vendimin e tij si diēka personale.

“Vajtja e njė personi nė luftė ėshtė diēka shpirtėrore e njeriut. Ai vetėm mund tė vendosė nėse duhet tė shkojė apo jo”, pėrgjigjet ai.

Nuk pranon tė ketė nxitur besimtarėt pėr t’iu bashkuar forcave antiqeveritare nė Siri, por nuk e mohon se predikimi i tij pėrmend hera-herės edhe Xhihadin. Ndėrsa nxiton tė futet nė xhami, imami pyet: “Nėse Kurani pėrmend Xhihad, pse unė nuk duhet ta pėrmend!”

Gazeta.tema


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top
igli_st
Postuar nė: 01.05.2013, 08:12
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Ne vend qe imamet duhet ti frenojne besimtaret te shkojne ne lufte,keta i nxisin edhe me shume duke treguar edhe perralla qe ne Siri jane shfaqur meleket(engjejt) per ndihme te rebeleve dhe ata qe luftojne kunder Asadit do te shperblehen ne Xhenet.

Te raportojme keto faqe interneti te cilat nxisin terrorisem per te mbrojtur jete njerezish.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=245...elevant_count=1


----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio