Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Nga mesnata shtrenjtohet vetėm benzina
alb_te
Postuar nė: 08.05.2013, 08:14
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Shkup – Pėr gjysmė denari rritet ēmimi me pakicė i Eurosuper BS-98. Ēmimet me pakicė tė Eurosuper BS-95 dhe dizeli mbeten tė pandryshuara, ka vendosur Komisioni Rregulator pėr Energjetikė.

Ēmimi i ri i Eurosuper BS-98 do tė kushtojė 80 denarė pėr njė litėr. Sipas vendimit tė KRRE-sė rritet ēmimi i mazutit qė do tė kushtojė 40,8 denarė pėr njė kilogram.

Ēmimi mesatar i naftės sė papėrpunuar nė tregun botėror nė periudhėn e fundit 14 ditore ka arritur 101,066 dollarė pėr barel dhe ėshtė pėr 0,39 pėr qind mė i lartė nga ēmimi mesatar i naftės sė papėrpunuar pa sė cilės janė formuar ēmimet vijuese tė derivateve tė naftės.
Kursi i denarit nė krahasim tė dollarit nė periudhėn 14 ditore ka arritur 47,25 denarė pėr dollar dhe ėshtė pėr 0.18 pėr qind mė i lartė nga kursi i dollarit sipas tė cilit janė formuar ēmimet.
PM
Top
ßina
Postuar nė: 08.05.2013, 16:32
Quote Post


Administratore
*****

Posti: Admin Forumi
Postime: 8256
Antari Nr: 21014
Bashkangjitur: 17.02.2009Ani vozitni ma pak prej mesnate smil3dbd4daabd491.gif .


----------------------------------------
Mendjet e medha diskutojne idete.
Mendjet mesatare diskutojne ngjarjet.
Mendjet e vogla diskutojne Njerezit.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio