Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sondazh surprizė pėr Tiranėn...
alb_te
Postuar nė: 22.05.2013, 09:50
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Sondazh surprizė pėr Tiranėn, LSI 3 mandate me 8 %, e majta 17, PD 14 mandate...Nėse zgjedhjet zhvillohen sot, Sali Berisha do tė pėsonte disfatėn mė tė llahtarshme nė historinė e tij politike nė Qarkun e Tiranės. Kėtė konfirmon sondazhi mė i fundit pėr zgjedhjet e 23 Qershorit, i zhvilluar ngas IPR Marketing. Mė konkretisht, nėse zgjedhjet zhvillohen sot pėr Qarkun e Tiranės, koalicioni i majtė merr 17 mandate, ndėrsa koalicioni i djathtė merr 14 mandate. Njė mandat mund ta marrė PDIU. Sa i pėrket Tiranės, koalicioni i majtė merr 49.5 pėr qind tė votave, kurse koalicioni i djathtė merr 45 pėr qind tė votave. Tė pėrkthyera nė mandate, janė 17 mandate pėr tė majtėn dhe 15 mandate pėr tė djathtėn. LSI merr plot 8 pėr qind. FRD nuk merr asnjė mandat. Njė rezultat surprizė konfirmohet pėr Lėvizjen Socialiste pėr Integrim. Ashtu siē edhe ishte parashikuar nga gazeta SOT, sipas sondazhit LSI merr tre mandate nė Tiranė. Sondazhi konfirmon se LSI ėshtė rritur nė 8 pėr qind nė Tiranė. Ky rezultat ka tėrbuar analistėt e djathtė nė studio, tė cilėt kanė deklaruar se ky sondazh ėshtė i pabesueshėm. Ndėrkaq, sipas sondazhit, Aleanca Kuq e Zi dhe Fryma e Re Demokratike nuk marrin asnjė mandat nė Tiranė. Nga ana tjetėr, shqiptarėt i kanė thėnė jo nismės sė kryeministrit Berisha pėr votimin e 16-vjeēarėve nė zgjedhjet e 23 Qershorit. Edhe pse propozimi ishte njė shashkė elektorale pėr tė zhvendosur vėmendjen nga problemet e mprehta tė qeverisė, 79 pėr qind e shqiptarėve janė shprehur kundra nismės sė Sali Berishės pėr votimin e 16-vjeēarėve. Ky ėshtė rezultati surprizė i sondazhit tė zhvilluar nga kompania italiane IPR Marketing. Pyetja se kush po e drejton fushatėn elektorale nė mėnyrė mė bindėse dhe efikase ka marrė si pėrgjigje: 36,3% janė shprehur pėr Edi Ramėn dhe PS 25% pėr Sali Berishėn dhe PD dhe 38,7% nuk kanė pasur njė pėrgjigje.
PM
Top
alb_te
Postuar nė: 22.05.2013, 09:52
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 3261
Antari Nr: 27212
Bashkangjitur: 29.02.2012Fotografi e jashtme
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio