Studentet.info
 Kėrko      Antarėt      Aktivitet


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dhjetėra vullnetarė nga Maqedonia nė Siri
igli_st
Postuar nė: 31.05.2013, 09:51
Quote Post


Tėrė kohėn flas :)
*****

Posti: Antarė
Postime: 973
Antari Nr: 27508
Bashkangjitur: 14.09.2012Fotografi e jashtme


Sė paku 30 shtetas tė Maqedonisė janė tė radhitur nė radhėt e rebelėve sirianė nė luftėn kundėr regjimit tė presidentit Bashar al-Assad.
Burime tė shėrbimeve tė sigurisė kanė theksuar pėr mediat maqedonase se tė gjithė ata janė tė besimit islam dhe se njė pjesė e madhe e tyre janė bashkėngjitur nė mėnyrė vullnetare pėr tė rrėzuar regjimin e Assadit. Por, burimet e njėjta theksojnė se njė pjesė e tyre paguhen prej 3-5 mijė euro pėr ēdo muaj.

Kėto shifra dhe tė dhėna dalin vetėm pasi qė javėn e kaluar u informua pėr vrasjen e njė shtetasi tė Maqedonisė nė luftėn nė Siri. Bėhet fjalė pėr Rasim. S., shqiptari nga Bellovishta e Gostivarit, i cili u vra si pjesėtar i rebelėve qė kishte udhėtuar nė Siri nga Austria, ku po jetonte dhe punonte, transmeton INA.

Shėrbimet sekrete kanė raportuar gjithashtu se pjesė e rebelėve nė Siri janė edhe militantė tė tjerė nga Kosova, Serbia, Mali i Zi dhe Bosnjė- Hercegovina, qė janė radhitur pėrkrahė rebelėve sirianė.

Deri tani rreth 10 shqiptarė janė vrarė deri mė tani duke luftuar kundėr presidentit sirian. Muhamet Koprova, 22 vjeē, ėshtė viktima e parafundit shqiptare nė Siri.

Shqiptarėt e vrarė janė nga Kosova, Lugina e Preshevės dhe Shqipėria, kurse dy tė tjerė janė shtetas sirianė me prejardhje nga Kosova. Numri i pėrgjithshėm i shqiptarėve tė pėrfshirė nė luftėn siriane besohet se ėshtė 140. /Telegrafi/----------------------------------------
Ατλαντίδα
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Postimet janė nė pronėsi tė vet postuesve, redaksia jonė nuk mer asnjė pėrgjegjėsi per permbajtjen e tyre!

© 2004-2017 Studentet.info™ | Kopjimi ėshtė i lejuar nėse theksohet burimi | Developed by: Just5 Studio